نمایش پست تنها
قدیمی 05-04-2014, 02:53   #3
The_M_F
کاربر جدید

The_M_F آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط yasahebalzaman نمایش پست ها
سیزده نحس برای ما ایرانیها از دست دادن وزیران و سران حکیم ایرانی به دستور خشایار شاه هخامنشی اعدام ؛که بانیان این عمل استر و موردخای یهودی هستند.جالب اینجاست که مقبره این دو تن در همدان دارای جلال و .... ولیکن اثار تخت جمشید و .. همه به تاراج رفته است . روز طبیعت را برای از دست دادن سران و بزرگان هخامنشی به جشن مینشینیم.
سلام علیکم . ممنونم بابت پندتون . اتفاقا عزیز دیگه ای (در تالار دیگه ای ) همین موارد رو در مورد دروغ بزرگی مثل پوریم مطرح کردن که بنده پاسخشون رو دادم ، اما هم فرمایشات ایشون و هم پاسخ شما رو مجدد این جا میزارم . ( یعنی این پاسخ ها ، پاسخ به دوست عزیزی هستش که به خاطر شباهت سمال شما از تایپ مجدد خود داری میکنم . در برخی موارد اگر اشاراتی شده ، یا از لینک هایی حرف زده شده که شما نمیبینید ، همگی مربوط به آن تالار است . )

1-
عدم وجود طوماراستر ، به عنوان تنها طوماری که از بحر المیت کشف نشد !!! این برای شما منطقیه که به تنها طوماری استناد میکنید که بین سایر کتب کتاب مقدس ، غریبه و خارجی هستش ؟؟؟ اگر پاسختون مثبته ، پاسخ بنده منفیه و به هیچ عنوان منطقی نیست .

2-
برای بنده و دوستان بنده اثبات بفرمایید که پادشها مذکور در کتاب مورد بحث ، همان خشایارشا بودن ؟؟؟
نام پادشاه در کتاب مقدس : אחשורוש
احتمالا میدایند که معنای این واژه اخشورش هستش نه خشایارشای بزرگ هخامنشی . در ترجمه های لاتین کتاب مقدس تنها در دو ترجمه از 19 ترجمه ی مطرح شده از واژه ی Xerxes به معنای خشایارشا استفاده شده ، سایر ترجمه ها از واژه ی Ahasuerus به معنای اخشورشاستفاده کردن . آیا از نگاه شما 2 از 19 منطقیه ؟؟؟ هرچند در مواردی ترجمه ی درست تنها یکی از آن هاست (یعنی 1 از 19 ) اما در این مورد اگه خلاف این رو می تونید اثبات بفرمایید ، خوشحال میشم .

3-
بن مایه ی دست اول دیگه ( برخلاف منابع معرفی شده ی شما ) باز هم کتاب استره ، میخوانیم :
שֶׁ֛בַע וְעֶשְׂרִ֥ים וּמֵאָ֖ה מְדִינָֽה
به معنای 127 ایالت !!! 127 ایالت ؟؟؟ ایران در زمان خشایار شای بزرگ 127 ایالت داشته و ما بی خبر بودیم ؟؟؟ وصیت نامه ی داریوش بزرگ هخامنشی رو با هم می خوانیم :
«اینک که من از دنیا می روم، بیست و پنج کشور جز امپراتوری ایران است .»
یعنی این از نگاه شما منطقیست که بعد از ایشان ناگهان 102 ساتراپ به ایران افزوده شده ؟؟؟ باز هم اگر پاسختان مثبت است ، برای ما منفیست . فرض کنیم که این کار شدنیست !!! آیا واقعا اتفاق افتاده ؟؟؟
از تاریخ چنین بر می آید که شاهنشاهی هخامنشی در دوره خشایارشا بیست و چند «دَهیو» یا «ساتراب» (استان) داشته است. « کتیبه ی Xph خشایارشا »
اگر می توانید خلافش را ثابت کنید ، خوشحال میشویم که نظرات شما را هم بدانیم .

4-
این مورد رو ختاب به همه ی عزیزانی که متاسفانه گمان می کنند عدد سیزده نحس است ( پیوند آخرتون مخصوصا ) میگم . ارجاعتون میدم به متن ، این بخش :
نقل قول:تا کنون هیچ دانشمندی ذکر نکرده که سیزده نوروز نحس است بلکه قریب به اتفاق روز سیزده نوروز را بسیار سعد و فرخنده دانسته اند مثلاً در آثار الباقیه، جدولی برای سعد و نحس بودن دارد که در آن جدول سیزده نوروز که تیر روز نام دارد کلمه ی سعد که به معنی نیک و فرخنده است آمده و به هیچ وجه نحسی و کراهت ندارد.
بازهم منابع دست اول تر از حرف !!! در ضمن افتخاری برای ما به خاطر این که عدد سیزده (با این دید ) بین ایرانیان باستان و مسلمانان ( مثل هزاران مورد دیگه ) از مشترکات هستش .

5-
پنجمین ( به نیت 5 تن (علیه السلام) ) و فعلا ( تکرار میکنم فعلا) آخرین ایرادی که به فرمایشات برخی دوستان داریم .
مورخان یونانی گفته اند که خشایارشا تنها یک ملکه به نام «آمس تریس» داشته است که به سن کهولت رسیده و در سخن این مورخان حرفی از تغییر ملکه نیامده است. (نگاه کنید به: تاریخ هرودوت - تاریخ کتزیاس(پرسیکا)، خلاصه فوتیوس - نمایش حزن انگیز پارسیان، اشیل )

اگه بخوام یه حساب سر انگشتی خدمت شما عرض کنم ، بیشتر ( تکرار می کنم بیشتر ) از بیشت و چند ایراد واضح و انکار ناپذیر با این شیوه ( شیوه های نقدی هم می تونن وجود داشته باشن که بنا به اصل احتمالات ریاضی ، تعدادشون در هم ضرب خواهد شد !!!) وجود داره !!! من دقیقا نمیدونم شما چطور این نوع افسانه ها و خیال بافی ها رو قبول میکنین ، اماباز هم خوشحال میشم که سایر عزیزانی رو که میشناسین هم نظرشون رو اعلام کنن .

در پناه حق ، پیروز و موفق و سربلند باشید .
The_M_F آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول