نمایش پست تنها
قدیمی 28-12-2016, 12:29   #9
محب المهدي (عج)
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,002
Thanks: 20,150
Thanked 50,708 Times in 20,869 Posts
پیش فرض

پوستر‌هایی که مردم را به رخ می‌کشند +تصاویر

در آستانه سالروز ۹ دی شهرداری تهران با همکاری کارگاه طراحی «سه در چهار» برای آماده سازی سطح شهر؛ اقشار و تفکرات گوناگون حاضر در این مراسم را به رخ کشیده است.
به گزارش فرهنگ نیوز، 9 دی ماه 1388 مردم به خیابان‌ها آمدند تا علاوه بر تجدید عهد پیمان با رهبر انقلاب جواب دندان‌شکنی به حتاکان روز عاشورا دهند. بعد از آن روز پوستر‌ها و تصاویر‌های زیادی از این حماسه منتشر شد و سالهای بعد نیز در فاصله چند روز مانده به 9 دی ماه انتشار سری جدید از این طرح‌ها ادامه داشت. بی‌حرمتی عوامل خارجی در روز عاشورا باعث شد تا مردم چهره نقاب زده آنها را تشخیص دهند و از آنها برائت بجویند. در 9 دی ماه 1388 برای کسی مهم نبود که 6 ماه پیش به چه کسی رأی داده‌است. از همه اقشار برای امام‌حسین (ع) به میدان آمدند و نشان دادند تا پای خون سرباز کربلایی هستند.

پیوند موضوعی 9 دی میان «عاشورا»،«قیام امام حسین‌(ع)» و «کشور و ملت ایران» باعث شده است هر سال طرح‌هایی خلاقانه در این زمینه منتشر شود تا چهره جدیدی از این حماسه به نمایش بگذارد. تصاویری که به ابعاد مختلف شکل‌گیری این حماسه منجر شد‌ه‌اند

امسال در همکاری سازمان شهرداری تهران با گرافیستها کمپین «حماسه ماندگار» شکل گرفته‌ است که در شکلی واحد به باز‌خوانی 9 دی می‌پردازد.

کارگاه طراحی «سه در چهار» که تولید این کمپین را بر عهده داشته است در کانلا خود فایل‌های آثار را پس از اکران مجموعه منتشر کرده است.تصویر یادآور عکس معروفی است که روی روزنامه نوشته بود «امام آمد»؛ اینبار در این طرح اهمیت حضور ملت نمایان شده و طراحان با نوستالژی ذهن مخاطب به خوبی از نقش مهم مردم در 9 دی پرده برداشتند.مهم نبود که در انتخابات 88 مردم چه موضع‌گیری سیاسی از خود نشان داده‌اند؛ قطع به یقین حضور مردم برای در وهله اول برای کشورشان بوده است. حضور مردم در 9 دی نیز از همین جنس؛ از جنس اثر انگشت‌هایی که به معنای ایستادن تا پای خون برای امام بود.سیاست گذاران انگلیس که در تمامی دوران‌ها به روباه مکار معروفند؛ در فتنه نیز شاهد تحرکات این روباه پیر بودیم. این طرح به کشیده شدن ترمز روباه در رزو 9 دی اشاره دارد.جمله ماندگار امام خامنه‌ای در مورد «فتنه گران»؛ «کسانی که فتنه سال 88 را شروع کردند به کار کشور ضربه سختی زدند». از آن جمله می‌توان به تحریم‌ها دنباله دار کشور‌ها به بهانه نا امنی و موارد انی چنین اشاره کرد.

بزرگ‌ترین ویژگی این کمپین را می‌توان تعدد آثار و تونع موضوعات بررسی شده دانست. قطعاً 9 دی ملتی را به خیبان کشاند که دلیل‌های متعددی برای حضور خود داشتند؛ اما قطعاً تک تک آنها نقش مؤثری در این حماسه داشتند پس باید با جامعیت موضوع از همه آن مردم قدردانی شود.

برخی آثار دیگر این مجموعه به حضور اقشار مختلف، یک پارچگی ملت، تعصب در مبحث عاشورا و... اشاره دارند.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post: