نمایش پست تنها
قدیمی 11-12-2011, 08:52   #1
محب المهدي (عج)
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
Post دستگاه دیپلماسی از موضع انفعال خارج و با تجاوز آشکار امریکا برخورد جدی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت و دستگاه دیپلماسی خواست تا با متجاوزان به خاک جمهوری اسلامی برخورد قاطع داشته باشد.

زهره الهیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: بر‌اساس قوانین بین‌المللی حدود مرزی هر کشوری مشخص است و دیگر کشورها باید به آن احترام بگذارند.
وی با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا به خاک ایران اسلامی و کنترل آن توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این واقعه از چند جنبه قابل بررسی بوده که جنبه نخست آن توانمندی دفاعی ایران برای دفاع از مرزهای خود است.
این مسئول ادامه داد: جنبه دیگر قضیه تجاوز آشکار آمریکا به حدود مرزی ایران است که دولت به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور باید برای برخورد با متجاوزان برنامه‌ داشته و از موضع انفعال با این قضیه برخورد نکند.
الهیان افزود: امروز تمام دنیا می‌دانند که ایران یک پرنده جاسوسی را در سرزمین خود به تسخیر درآورده و از سوی دیگر آمریکایی‌ها و حتی ناتو به صراحت اعلام کرده‌اند که این پرنده جاسوسی متعلق به آمریکا است و از سوی پنتاگون و CIA ‌اداره می‌شود.
وی تاکید کرد: تمام اسناد و مدارک در این زمینه کامل بوده و دولت و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید از تمام ظرفیت‌ها برای برخورد قاطع علیه آمریکا که اقدام به جاسوسی و تجاوز به سرزمین ما کرده است، استفاده کند.
نماینده مردم اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای احقاق حقوق کشورمان در مجامع بین‌المللی همه دستگاه‌ها از جمله قوای مجریه، مقننه و قضائیه به همراه اکثریت قاطع مردم متحد و هم نظر بوده و دولت را در این راه یاری خواهند کرد.
الهیان در پایان تاکید کرد: نوع برخورد جمهوری اسلامی با این موضوع باید به صورتی باشد که از این پس کشورهای غربی مطمئن باشند تجاوز به خاک ایران برای آنها هزینه‌های سنگینی خواهد داشت.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با فارس:
مصمم به برخورد با آمریکا هستیم / انتقاد از برخورد دوگانه غرب در قبال ایران
خبرگزاری فارس: نماینده مردم اسلامشهر با اشاره به جاسوسی و تجاوز آشکار آمریکا به مرزهای جمهوری اسلامی ایران از برخورد دوگانه غرب با مسائل مرتبط با کشورمان انتقاد کرد.


لاله افتخاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: قوانین جهانی که از سوی نهادهای رسمی بین‌المللی تنظیم و تصویب می‌گردد، باید از سوی همه کشورها محترم شمرده شده و حکومت‌ها و دولت‌های مختلف بر اجرای این قوانین مصمم باشند.
وی تصریح کرد: متاسفانه کشورهای غربی علی‌رغم شعار پایبندی به قوانین بین‌المللی وقتی مسائلی درباره کشورهای مستقل و مخالف سیاست‌های استعماری غرب پیش می‌آید، با این قوانین به صورت دوگانه برخورد می‌کنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: به عنوان نمونه غرب به راحتی از کنار کشتار مردم بی‌گناه و نسل‌کشی شیعیان در بحرین گذشته، اما با بزرگ‌نمایی برخی از اعتراض‌ها در سوریه خواستار مداخله سازمان ملل و حتی نظامیان در امور داخلی این کشور می‌شود.

افکار عمومی دیگر نظام ناعادلانه حاکم بر جهان را نمی‌پذیرد

افتخاری با تاکید بر اینکه نظم ناعادلانه حاکم بر جهان امروز از سوی ملت‌ها و دولت‌های مستقل به چالش کشیده شده است، گفت: افکار عمومی دیگر نمی‌پذیرد که یک اقلیت بر جهان حکومت کرده و تمام مسائل را بر اساس منافع خود طراحی و اجرا کند.
وی افزود: به همین دلیل است که می‌بینیم امروز موج بیداری ملت‌ها حتی آرام‌ترین کشورهای اروپایی را نیز تحت تاثیر قرار داده و افکار عمومی خواستار تغییر این نظام ناعادلانه هستند.
نماینده مردم اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تسخیر مقتدرانه پهپاد جاسوسی آمریکا از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی و سران کاخ سفید با وقاحت اعلام می‌کنند که این پرنده جاسوسی متعلق به آنها است.
افتخاری افزود: در این میان کسی از آمریکایی‌ها سئوال نمی‌کند که به چه حقی به خاک کشورهای دیگر تجاوز کرده و از آنها جاسوسی می‌کنید و این در حالی است که بر اساس قوانین بین‌المللی تجاوز آشکار فوق قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: همان کشورهایی که امروز در مقابل جاسوسی آشکار آمریکا از دیگر کشورها سکوت می‌کنند، هفته گذشته اعتراض چند دانشجو و تجمع آنها مقابل سفارت انگلیس در تهران را بزرگ‌نمایی و ایران را متهم به نقض قوانین بین‌المللی کردند.
افتخاری در پایان تاکید کرد: این رفتار دوگانه غربی‌ها در قبال قوانین بین‌المللی است که موجب شده ملت‌های مختلف در برابر آنها قیام کرده و حکومت‌های دست‌نشانده غرب را یک به یک سرنگون کنند.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post: