انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان (http://www.nooreaseman.com/)
-   امام حسین‌ (ع) (http://www.nooreaseman.com/forum11/)
-   -   پاسخ آیت الله هاشمی شاهرودی به وهابیت در خصوص گریه برای امام حسین(ع) (http://www.nooreaseman.com/forum11/thread75796.html)

vorojax 20-10-2015 19:51

پاسخ آیت الله هاشمی شاهرودی به وهابیت در خصوص گریه برای امام حسین(ع)
 
پاسخ آیت الله هاشمی شاهرودی به وهابیت در خصوص گریه برای امام حسین(ع)

نقل قول:

ضجه زدن در این روایات برای مردگان است ولی ما برای امام حسین(ع) به این دلیل ضجه می زنیم که در راه اسلام و حق طلبی شهید شدند و برای این امام همام باید ضجه زد

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در دیدار جمعی از مسئولین هیئت خادم الرضا(ع) با بیان اینکه دشمنان، امروز روی مسائل عاشورا و اهل بیت(ع) تمرکز زیادی انجام داده اند، اظهار کرد: آنها عاشورا را هدف توطئه های خود قرار داده اند زیرا که واقعه عاشورا افشا کننده حرکت ظالمانه و مستکبرانه مخالفان خداوند است.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نماد حق طلبی و شهادت طلبی است، بیان کرد: امام حسین(ع) برای نفی نظام سلطه و عدالت طلبی قیام کرد و در این راستا واقعه عاشورا در تاریخ ماندگار شده است.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت گروه های تکفیری در جهان اسلام، تصریح کرد: تکفیری ها از زمان عثمانی ها نیز فعالیت می کردند و در همان زمان نیز شیعیان لبنانی را تکفیر می کردند.
وی با بیان اینکه ما باید تمام ابعاد قیام عاشورا را برای مردم بازگو کنیم، اظهار کرد: ما نباید فقط به بعد حزن انگیز و عاطفی بودن واقعه عاشورا تکیه کنیم بلکه باید ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قیام امام حسین(ع) را نیز برای مردم بازگو کنیم.
آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) امروز محور تمام آزادی خواهان منطقه و جهان است، بیان کرد: امروز آزاد مردان و مسلمانان با الهام گرفتن از قیام عاشورا توانسته اند در برابر ظلم و نظام سلطه ایستادگی کنند.
وی با بیان اینکه درس های عاشورا می تواند منشا بیداری جهان اسلام شود، افزود: متاسفانه برخی از علمای وهابی در شبکه های ماهواره ای شبهه افکنی می کنند که در روایات آمده است نباید برای مرده های خود ضجه و مویه کنیم، ما باید به اینها پاسخ دهیم که ضجه زدن در این روایات برای مردگان است ولی ما برای امام حسین(ع) به این دلیل ضجه می زنیم که در راه اسلام و حق طلبی شهید شدند و برای این امام همام باید ضجه زد.
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه منبری ها و مداحان ما باید سعی کنند در اشعار و سخنرانی های خود درس های عاشورا را برای مردم بیان کنند، یادآور شد: تمام ارزش های انسانی و بشری در واقعه عاشورا نهفته است و عاشورا بهترین وسیله برای هدایت انسان ها است.منبع : خبرگزار حوزه


اکنون ساعت 05:56 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1