شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > ادیان ، مذاهب و فرق دیگر


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 14-03-2012, 15:35   #1
اخراج شده
 
يادشهيد آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2011
نوشته ها: 3,189
Thanks: 8,807
Thanked 4,774 Times in 2,280 Posts
پیش فرض شکارچی شنبه

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
دیشب پس از مدتها فرصت کردم به سینما بروم!
موضوع فیلم در حوزه پژوهش هایم بود ، و به واکاوی جریان صهیونیزم و رفتارشناسی ایشان و مبنای فکری چنین کنش هایی می پرداخت.
قبلا از واکنش صهیونیستها نسبت به این فیلم مطالبی را به صورت پراکنده و جسته و گریخته شنیده و خوانده بودم. از جمله ممونع الورود شدن جناب علی نصیریان هنرمند توانمند عرصه سینمای کشورمان به ایالات متحده امریکا.
راستش قصد نقد فنی فیلم و بررسی فاکتور ها و گزاره های هنری فیلم را ندارم و این عرصه را به نقادان متخصص واگذار می نمایم از این رو در باره مضامین و مفاهیم صهیونیزم شناسی آن سخن خواهم راند!
شگفتی بی خبران:
یکی از مهمترین اتفاقاتی که تقریبا بلا استثنا در باره تمام افرادی که برای اولین بار در حوزه صهیونیزم و شناخت یهودیت تحریف شده وارد می شوند روی می دهد، شگفتی بیش از حد فرد و باور نکردنی بودن موارد مورد پژوهش است، تا جایی که فرد احساس می کند دچار توهم توطئه شده و در فضایی دیگر از معلومات و معمولات زندگی گذشته به سر می برد. در حالی که این واقعیت محض است وآنچه فرد دیده یا خوانده بخشی جزئی از جنایات این جریان در جهان است و به سبب کنترل رسانه ای که این شبکه شیطانی در دنیا دارد مردم در کمترین میزان آگاهی از ترفند ها و نقشه هایشان هستند (پروتوکول شماره پانزده).
روزانه در دنیا حدود 45 ملیون کلمه خبر تولید می شود که بیش از 90 درصد آن در 4 بنگاه صهیونیستی آسو شیتد پرس،یونایتد پرس،فرانس پرس و رویترز ، تولید می شود و طبیعی است که هیچ اخباری علیه صهیونیستها پخش نشود.
غالب عزیزانی که در حوزه صهیونیزم اطلاعی ندارند از دیدن این فیلم تعجب فراوان می کنند و آنرا آنتی سمیتیستی (ضد یهود) می پندارند در حالی که بسیاری از موارد مطروحه در فیلم به لحاظ محتوای پژوهشی صحت دارد.
متون دینی منحرف:
یکی از مهمترین شاخصه های این فیلم متوجه نمودن نگاه مردم به پشتوانه دینی بسیاری از جنایتهای صهیونیستها است،
قرآن کریم بارها به جریان تحریف در میان یهودیان اشاره می کند و در روایات فراوان نیز به آن اشاره شده است (یحرفون الکلم عن مواضعه و...) پژوهشگران زیادی نیز اعم از مسلمان ، مسیحی و حتی یهودی همچون اسرائیل شاهاک در این باره مطلب بسیاری نگاشته و پژوهش های فراوان نموده اند، حتی برخی پژوهشهای فرادینی زبان شناسی نیز وجود ادبیات گوناگون و متنوع نویسندگان در بازه های زمانی مختلف را در نگارش این کتب تایید نموده اند:
«در قديم مردم معتقد بودند كه موسى تورات را نوشته است، اما مطالعات جديد كتاب مقدس نشان مى‏دهد كه پاسخ به مساله اصل و منشا اسفار تورات از آنچه در ابتدا تصور مى‏شود، دشوارتر است. تورات در طول نسلها پديد آمده است. در ابتدا روايتهايى وجود داشت كه قوم يهود آنها را به طور شفاهى به يكديگر منتقل مى‏كردند، سپس روايات مذكور در چند مجموعه نوشته شد كه برخى از آنها در باب تاريخ و برخى در باب احكام بود.سرانجام در قرن پنجم قبل از ميلاد اين مجموعه‏ها در يك كتاب گرد آمد. كسانى كه در اين كار طولانى و پيچيده شركت كردند بسيار بودند و نام اكثريت قاطع آنها را تاريخ فراموش كرده است. به عقيده يهوديان و مسيحيان، الهام الهى در همه مراحل تاليف تورات، همراه و پشتيبان بوده است‏» .( توماس ميشل، كلام مسيحى، ترجمه حسين توفيقى، مركز مطالعات و تحقيقات اديان و مذاهب، قم، چاپ اول، 1377ش . ، ص‏32 .)
در واقع باید گفت جریان منحرف تحریف گر در بنی اسرائیل تا جایی که توانستند دست به تحریف متون دینی اعم از تورات و دیگر کتب عهد عتیق زده اند و بسیاری از مشکلات فاناتیستی صهیونیزم جهانی را باید محصول این جریان تحریفی دانست.
متاسفانه امروز بسیاری از جنایات اسرائیل ماهیتی کاملا عقیدتی داشته و بعضا برخی خاخام های صهیونیست بابت تک تک اعمال خود توجیه دینی دارند.
این تفکر تحریف شده چنان نژاد پرستانه است که غیر یهودیان را انسان ندانسته و در برخی احکام تلمودی کشتن ایشان را نیز جایز می داند .
آنچه شارون در صبرا و شتیلا انجام داد بنا بر روایات تاریخ خود یهودیان ، سالها قبل در زمان یوشع بن نون نیز اجرا شده بود. (رجوع کنید کتاب یوشع باب هشت آیات 1 تا 29) فلذا از این نظر این رفتار های سبعانه کاملا ریشه در کتب تحریف شده و از سویی دیگر برداشتهای مغرضانه از متون دینی دارد.
در بسیاری از سکانس های این فیلم کاراکتر نقش علی نصیریان (حانان) پس از انجام جنایاتش فراز هایی از متون دینی را زمزمه می کند ، که گواهی بر این مدعاست.
در همین راستا نگاه دینی به جنایات صهیونیستها در این فیلم ، واکنش نماینده کلیمیان در مجلس را منجر شد .
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
البته در بخش هایی از فیلم برخی موارد درست رعایت نشده است که البته در مجموع به مفهوم کلی آن آسیب چندانی وارد نکرده است.
برای نمونه می توان به نحوه وراثت خونی و نژادی یهودیان اشاره نمود که از طریق زن (مادر) صورت می گیرد ، لذا در خواست ازدواج با زنی میسحی برای به دنیا آوردن فرزندان بسیار توسط یک خاخام نژاد پرست چندان توجیه پژوهششی ندارد.
وهابیت عروسک خیمه شب بازی یهود:
یک دیگر از شاخصه های این فیلم راباید در بررسی وهابیت و منتسب دانستن آن به جریان صهیونیزم دانست، نویسنده فیلم نامه و پژوهشگران آن ، چنین گزاره ای را در کاراکتر شخصیت عرب فیلم با چفیه قرمز رنگ گنجانده اند و ایشان را نوکران صهیونیزم جهانی و خاخامیسم تحریف گر بنی اسرائیل نشان داده اند، علی الخصوص که در پایان فیلم این فرد ، با چشم کور شده بی شباهت به مفتی اعظم سابق وهابیون "ابن باز" و یا "عبد العزیز آل شیخ " نیست.
در این باره سخن بسیار است و حقیر کوچکترین شکی در انتساب وهابیت به صهیونیزم ندارم و این امر از زوایای گوناگون اعم از نحوه شکل گیری، حامیان وهابیت، عملکرد ایشان، تفکرات انحرافی شدید این فرقه و غیره به سادگی قابل بررسی است.
گفتنی است حکام سعودی و مفتیان وهابی دو بازوی این جریان شوم هستند که هریک نقش تعریف شده خاص خود را دارد، آنچه امروز در بحرین و یمن توسط سعودی ها در حال وقوع است به لحاظ مفهومی هیچ تفاوتی با جنایات صهیونیستها نداشته و در هردو قربانی انسانی تقدیم به شوم ترین اهداف شیطانی می گردد.
در زیر سندی را می بینید که پدر ملک عبد الله (پادشاه کنونی عربستان) به صهیونیست ها فلسطین را تقدیم می کند ، گفتنی است این سند در در شوال سال 1329 هجري قمري مصادف با سال 1972 میلادی توسط مجله کویتی "العربی" افشا شد:
«بسم الله الرحمن الرحيم
انا السطان عبدالعزيز ابن عبدالرحمن الفيصل السعود أقر و أعترف الف مرّة للسير برسي کوکس مندوب بريطانيا العظماء لا مانع عندي من إعطاء فلسطين للمساکين اليهود او غيرهم کما تراه بريطانية التي لا أخرج عن رأيها حتی تصيح الساعة.»


ترجمه:
«به نام خداوند بخشاينده مهربان
من، سلطان عبد العزيز بن عبدالرحمن آل فيصل آل سعود، نزد سِر "پرسي کوکس" ‌نماينده بريتانياي کبير، اقرار و هزار بار اعتراف مي‌کنم که هيچ مانعي برسر راه اعطاي فلسطين به يهوديان بينوا و غيربينوا، آنگونه که بريتانيا صلاح مي‌داند نمي‌بينم و من از ديگاه آنها تا قيام قيامت، عدول نخواهم کرد.»
مسیحیت و اسلام دو بال پرنده صلح:
خداوند در قرآن می فرماید:
* لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ ءَامَنُواْ الْيَهُودَ وَ الَّذِينَ أَشرَْكُواْ وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ ءَامَنُواْ الَّذِينَ قَالُواْ إِنَّا نَصَارَى‏ ذَالِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَ رُهْبَانًا وَ أَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبرِونَ(82 مائده)
ترجمه: بی شک دشمن‏ترين مردم نسبت به كسانى كه ايمان آورده‏اند را يهود و مشركان خواهی یافت ، و مهربان‏ترين كسان نسبت به آنان كه ايمان آورده‏اند كسانى را مى‏يابى كه مى‏گويند: ما نصرانى (مسیحی) هستيم. زيرا بعضى از ايشان كشيشان و راهبان هستند و آنها سرورى نمى‏جويند.
از دیگر منظر هیچ تفاوتی میان مسلمانان و مسیحیان برای یهود وجود ندارد و هردو ایشان کافر قلمداد شده و بر این مبنا می توان با ایشان نوع خاص ر فتار را آنچنان که احکام تلمودی بیان می دارد انجام داد.
در طول تارخ نیز یهودیان و مسیحیان بارها و بارها با هم جنگیده اند و اسناد تاریخی در این حوزه بیش از حد تصور است. لیکن صهیونیزم جهانی توانسته با ایجاد تحریف در میان مسیحیان و شکل دادن جریانی موسوم به ایونجلیسم (شبیه آنچه در اسلام با عنوان وهابیت به وقوع پیوست) توان مسیحیان را صرف جنگیدن با مسلمانان نماید و در این برنامه ریزی دقیق دو دین اسلام و مسیحیت به جای اتحاد - به نفع یهود - به جان هم بیافتند.(امروز تحقق نیل تا فرات صهیونیزم جهانی بر عهده امریکای اوینجلیست است !!! ).
و این یعنی تبدیل نمودن تهدید ها به فرصت به بهترین نحو ممکن.
در هر حا باید گفت سرزمین فلسطین در عین اهمیت برای یهودیان و مسلمانان برای مسیحیان نیز مقدس بوده و ایشان نیز در این مورد دغدغه های خاص خود راداند.
در این فیلم نگاه ابزاری یهودیان به مسیحیان در قالب کاراکتر زن فیلم نشان داده شده است ، هرچند ما در باره اوینجلیستها چیزی نمی بینیم.
در پایان باید گفت : نباید بحث دشمن شناسی و معرفی جریانات انحرافی جهانی محدود به چند فیلم در مقاطع خاص شود بلکه باید در یک طرح کلان تک تک این فیلم ها و سریالها و هر تولید دیگری همچون دانه های یک تسبیح با شند که پشت سر هم برنامه ای را پیش ببرند.
شایان ذکر است حمایت مردمی از چنین تولیداتی بسیار بسیار مهم بوده و سببب دلگرمی تولید کنندگان خواهد شد. در این راستا اقدام دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) در اعطای نشان شجاعت به دست اندر کاران فیلم حرکتی موثر و استراتژیک بود.
دیگر اینکه نگاه به تولیدات در این عرصه حتما و باز تاکید می کنم حتما باید جهانی بوده و کیفیت مطلوب به لحاظ محتوایی و فرمی جهت رقابت در عرصه های جهانی را دارا باشد.
به امید ظهور مولی و سرورمان حضرت حجت (عج) که صد البته نزدیک است.
يادشهيد آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 2 Users Say Thank You to يادشهيد For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
«شکارچی‌شنبه» به یهودیان راستین جهان تقدیم شده است محب المهدي (عج) اخبار مرتبط با فیلم ، صوت و محتوای صدا سیما 15 03-01-2012 17:11
ماه‌گرفتگی شنبه را از دست ندهيد! محبّ الزهراء نجوم 0 08-12-2011 08:32
واکنش رادیو صهیونیستی به شکارچی شنبه golenarges خبر گوناگون 1 19-11-2011 00:42
شنبه تعطيل نيست! mahdy2021 اخبار سیاست داخلی 1 12-07-2011 18:47
جدول زمان بندی ساعات پخش برنامه های انتخابات ریاست جمهوری از صداوسیما vorojax محتوای صدا سیما 0 27-04-2009 13:42

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 08:22 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1