شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > ادیان ، مذاهب و فرق دیگر > زرتشت


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 27-10-2012, 22:53   #1
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض جشن سَده شاهد دیگر بر حسّ سادیسم آزار جانداران در رسوم زرتشتی ایران باستان

((جشن سَده شاهد دیگر بر حسّ سادیسم آزار جانداران در رسوم زرتشتی ایران باستان))من (دکتر اقبال) از همان دوران نوجوانی، همواره از خود می پرسیدم که چرا مردم ایران ما، از همان کودکی، نوعاً به مردم آزاری و جاندار آزاری و لجاجت و دعوا و ستیزه جوئی و سایر اخلاق نکوهیده، عادت و اشتیاق دارند. از زندگی در چنین جامعه ای همواره ناراحت بودم. تا آنکه پس از تکمیل نسبی مطالعات شخصی خودم در پزشکی و روانشناسی و روانکاوی، و تحقیق در ریشه های این اخلاق مُضِر و صدمه زنندۀ ایرانیان، به این نتیجه رسیدم که باز هم این جریان ریشه در رسوم باستانی و باورها و معتقدات کهن ما ایرانیان دارد و باید همچون دندانی فاسد و گندیده، آن را از ریشه درآورد تا عفونت آن از خون ما پاک شود!

آری؛ جشن سَده، در دهم بهمن ماه، و به قول ابوریحان بیرونی، در "آبان روز" از ماه بهمن - که همان "دهم روز" از این ماه باشد – و به سبب آنکه صد [= سد] روز از اوّل آبانماه – که آغاز زمستان باستانی پنج ماهه، پس از تابستان هفت ماهۀ ما بوده است – گذشته بوده، آن را بدین نام نامیده اند. ریشه های آداب و رسوم زشت و پر خطری چون "چهارشنبه سوری" را نیز برخی از محققین در همین شب جشن سده – که جشن مخصوص آتش بازی بوده – جستجو می کنند؛ که در چهارشنبه آخر اسفند آن را هنوز این مردم بی خبر برگزار می نمایند و توضیح آن جداگانه مذکور خواهد شد. این جشن هنوز در مدرسۀ گیو تهران، توسط انجمن زرتشتیان برگزار می شود؛ که امید است اعلی حضرت [.......] بساط ایشان را هر چه زودتر برچینند و این مدرسه را که کانون دسیسه ها شده، تعطیل فرمایند.

از شواهد تاریخی "جاندار آزاری" زرتشتیان، به گواه مورّخان خود ایران، یکی همین جشن سده بوده است. ابو ریحان بیرونی [درگذشت: 460 هجری مَهی] در فصل نهم ازکتاب "آثار الباقیه" توضیحاتی درباره آن آورده – که فوقاً بعض آن مذکور شد – و سپس چون خود یک شیعه و مسلمان معتقد بوده، سخت از آن اظهار تنفر کرده و همانجا – صفحه 226 چاپ عربی اروپا - می نویسد [ترجمه]:

((... رسم آنها در این شب، این است که آتش بیافروزند و چون شعله ها بلند شود حیوانات زنده را در آن اندازند و پرندگان را در شعله های آن بپرانند تا بسوزند!! و خود در کنار آن آتش نشسته، به انواع لهو و لَعِب [= بازی و هرزگی] سرگرم شوند؛ که خداوند انتقام گیرد از هر کس که لذت ببرد از درد رساندن و آزار و اذیّت به غیر خود، از موجوداتی که حس دارند و ضرر نمی رسانند)) (1).

و چون جماعت زرتشتیان این نفرین و تنفر را از ابوریحان دیده اند، برای آنکه باز هم جبهۀ خود را در قِبال ما مسلمانان، خالی احساس نکنند، و باز هم "ایران پرستی" را به جای "خدا پرستی" بر اذهان مردم غافل، حاکم سازند، شایع ساختند که: "ابوریحان مانوی مذهب بوده است!"؛ چه، در مذهب مانی – که او نیز یک شارلاتان [= زبان باز کلاه بردار] دیگر بوده! – مثلاً ایذاء و آزار جانداران نکوهیده و حرام است؛ حال آنکه، آن قدر نادان بوده اند که قبل از این شایعه، نگاهی به فصل هشتم کتاب "آثار الباقیه" نیانداخته اند تا ببینند که ابو ریحان بیرونی، اسم "مانی نقاش" را نیز ما بین اسم "زرتشت" و "مزدک" تحت عنوان ((پیامبران دروغین [= مُتَنـَبـِّئین] و امّت هایی که فریب ایشان را خورده اند)) آورده است!! (2) و باز، آن قدر بی خرد بوده اند که فصل هفتم" آثار الباقیه" را هم نگاه نیانداخته تا ببینند که ابوریحان، در ردّ بر اسماعیلیّه – که دروغ پردازی را از زرتشتیان به ارث برده اند - ذیل توضیح پیرامون "جدول تقویمی" احمد بن شِهاب – که خود یک داعی [= رهبر دعوتگر] اسماعیلی بوده است – پس از آنکه ثابت کرده که آن نوعی دزدی یا سرقت علمی از زیج حَبَش حاسِب مَروَزی [درگذشته بین 250 – 661 هجری مَهی] است، در ردّ بر اسماعیلیان و دفاع از شیعۀ جعفری – که همان دوازده امامی است – از حضرت امام صادق(ع) با عنوان ((افضل شرفمندان و اعلم امامان – صلواتُ اللهِ علیٰ ذِکرِهِم)) یاد می کند و پس از تمجید از مقام بلند آن سروَر، اسماعیلیّه را دروغگو می خوانـَد؛ که این صریح است در مسلمان بودن و شیعۀ امامی بودن ابوریحان بیرونی (3). نیز در اواخر فصل هشتم، ردّ بر "حسین بن منصور حلاّج" و "ابن ابی العَزاقِر شلمَغانی" کرده و بر ایشان سخت تاخته و به عادت فقهای شیعه دوازده امامی، از ایشان اظهار نفرت نموده است (4)؛ و همه ما می دانیم که تصوّف و درویش گری نیز یکی دیگر از آثار شوم زرتشتیان است که توسط حلاج و شلمغانی و امثال ایشان، در میان توده عوامّ جامعه راه یافته است.

و ما افتخار می کنیم که بزرگ ما، جناب علامه محمد باقر مجلسی – که خاک قبرش پر نور باد – چند باب در کتاب گرانقدر " بحار الانوار" در رابطه با "حقوق حیوانات و نهی از آزار کردن یا کشتن بی جهت و نیز آتش زدن آنها" گشوده و ده ها حدیث گرانبها در آنجا نوشته است(5). جان من [= دکتر اقبال] فدای حدیث شریفی از پیامبر خودمان حضرت محمّد مصطفی (ص) باد، که: چون گذشت از کنار جمعی که مرغی زنده را نصب کرده و هدف تیرهای خود قرار میدادند، به شخصی که کنارش بود فرمود: ((کیستند این جماعت؟! خدا لعنتشان کند!)) (6).

-----------------------------------------------------------------------------

1- رجوع شود به: آثارالباقیه، ابوریحان بیرونی، ترجمه: شادروان اکبر داناسرشت، انتشارات امیرکبیر– 1363ش، ص 351 [آشموغ]. متن عربی نفرین ابو ریحان بیرونی، بر زرتشتیان برگزار کننده جشن سده، این است: (( اِنتـَقـَمَ اللهُ مِن کـُلِّ مُتـَلـَذِّذٍ بـِإیلامِ غـَیرِهِ مِنَ الحاسّینَ غـَیرِ المُضِرّینَ!)) ؛ و شگفت آنکه جلال الدّین همائی – علیه ما علیه (؟!) – با آنکه ریزه خوار خوان هفت سین زردشتیان بوده – که سَده نیز یکی از آنها است!! - حَشـَرَهُ اللهُ مَعَهُم – در حاشیه کتاب ارزشمند " التفهیم" ابو ریحان بیرونی – رِضوانُ اللهِ علـَیه – (ص259) - که در حقیقت، بیشتر آن را تصحیف [= تحریف] نموده تا تصحیح!! - در ذیل توضیحات ابوریحان پیرامون جشن سده - نتوانسته تعصّب خود به زرتشتی گری را بر وجدان انسانی خود غلبه دهد و اذعان نموده که: ((... انصاف را، جای نفرین است که جانور بی زیان را در خرمن آتش راندن و مرغان بی گناه را ببازی آتش داشتن و در آتش افکندن!! و [آنگاه] بر جان دادن و پر و بال سوختن این بسته زبانان خندیدن و شادی کردن، بسی از مردمی و انصاف دور است! )). ولی، باید از همائی پرسید که: پس تو خود چرا در صدد اِحیاء این آداب و رسوم پوسیده و جاهلانه و وحشیانه بوده ای؟!! [حمید رضا پهلوی].

2- و از جمله این شایعه پردازان است: جلال الدّین همائی در مقدّمۀ خود بر کتاب "التفهیم" (ص70) که با سوز و گداز خاصّی هم از مانویان یاد می کند! – حُشِرَ مَعَهـُم!! [ح پ].

3- رجوع شود به: آثار الباقیه، همان چاپ و همان ترجمه، ص 288، پاراگراف دوم [آشموغ].

4- همان، 317 – 322.

5- رجوع شود به: بـِحارالانوار، چاپ ایران، جلد 64، صفحات 201 الی 299، که قریب صد صفحه، مرحوم علامه مجلسی پیرامون حقوق حیوانات، از پیامبر اکرم(ص) و ائمّه اطهار(ع) حدیث نقل نموده و شرح نیز داده است؛ باب 8، در حقوق مَرکـَب سواری و اندازه سوار شدن و بار کشیدن بر آنها؛ باب 9، در آداب داغ نهادن و حرام بودن ضرر زدن به بدن حیوانات و درگیر کردن آنها باهم؛ باب 10، در اینکه حرام است کشتن بی جهت زنبوران عسل و مورچگان – که زرتشتیان علاقه خاصّی به کشتن آن دارند!! – و در اینکه حرام است سوزاندن هر حیوانی حتی اگر حیوان موذی باشد... خدایا تو خود شاهد باش که ما این دین و این مذهب را می پسندیم؛ هر چند متاسّفانه خود از نژاد ایران بوده و هستیم؛ لیکن، نفرت داریم از دین گذشتگان خود و از این جوانان و نوجوانان و کودکان هرزۀ خودمان که حیوانات را آزار میدهند؛ خروس ها را به جان هم می اندازند؛ مورچه ها را برای تفریح می کشند؛ گربه ها را می آزارند؛ و بالاخره از مردم آزاری و همسایه آزاری نیز لذت می برند!! نفرین ابدی بر جملگی ایشان باد وهمواره گرفتاری و بدبختی در زندگی نصیبشان باد! [حمیدرضا پهلوی].

6- متن عربی حدیث شریف: عَنْ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ [الکاظم] عَنْ آبَائِهِ - عَلَیهِمُ السَّلامُ - قَالَ: مَرَّ رَسُولُ اللَّهِ – صَلـَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ - عَلَى قَوْمٍ نَصَبُوا دَجَاجَةً حَیَّةً وَهُمْ یَرْمُونَهَا بِالنَّبْلِ فَقَالَ مَنْ هَؤُلَاءِ؟ لَعَنَهُمُ اللَّهُ!- بحارالأنوار،64/ 268[ح پ].

منبع:
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 28-10-2012, 11:50   #2
حرفه ای
 
5227053076 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2012
نوشته ها: 918
Thanks: 5,348
Thanked 3,352 Times in 871 Posts
پیش فرض

آقای سیف الله البتار...دوست عزیز...من مدیر نیستم...ولی اگر بودم حتما یه تذکر جدی به شما می دادم...نیت و قصد شما از انتشار این مطالب تو این سایت هر چی که هست ...خیر یا شر...نتیجه خوبی نداره...لطفا به جای دعواهای بچه گونه دنبال خدمت به دینتون باشید...کاری که شما می کنید هنر نیست...

امضای 5227053076


بدان كه «نفس»در هر حظّى كه از اين عالم مى برد،در «قلب» اثرى از آن واقع مى شود...و سبب تعلّقِ آن است به دنيا، و التذاذات هر چه بيشتر باشد،قلب از آن بيشتر تأثير پيدا مى كند و تعلق و حُبّش بيشتر مى گرددتا آن كه تمام وِجهه ى قلب،به دنيا و زخارف آن گردد، و اين منشأ مفاسد بسيارى است. تمام خطاهاى انسان و گرفتارى به معاصى و سيّئات،براى همين محبت و علاقه است،و از مفاسد بزرگ آن،چنان چه حضرت شيخ عارف ما، روحى فداه مى فرمودند آن است كه:

اگر محبت دنيا، صورت قلب انسان گردد و اُنس به او شديد شود، در وقت مردن كه براى او كشف شود كه حق تعالى او را از محبوبش جدا مى كند و ما بين او و مطلوباتش افتراق مى اندازد، با سخطناكى و بُغض به او از دنيا برود.
و اين فرمايش كمرشكن،بايد انسان راخيلى بيدار كندكه قلب خودرا خيلى نگاه دارد
امام خمینی
5227053076 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to 5227053076 For This Useful Post:
قدیمی 28-10-2012, 13:13   #3
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض

آقای "[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ] " !!! عزیز!
لله الحمد شما علی الظاهر مستجاب الدعوة هستید...

لطفا مستند صحبت کنید... بیان حقائق در مورد تاریخ سیاه ایران باستان هیچ برکتی هم که نداشته باشد دو برکت بزرگ دارد:

1- بیشتر نعمت اسلام را شکر گذاری میکنیم و با خیال پردازی های زرتشتیان در مورد ایران رویائی قبل از اسلام از آمدن اسلام به ایران متنفر نمی شویم

2- خیل عظیم جوانان در دام مبلغان مجوسی زرتشتی گرفتار نمیشوند و فریب دروغ های آنان را نمی خورند...

و در کل جواب شما در امضاء بنده موجود است...

فی امان الله...
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 28-10-2012, 19:10   #4
حرفه ای
 
5227053076 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2012
نوشته ها: 918
Thanks: 5,348
Thanked 3,352 Times in 871 Posts
پیش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم
و لا تسبوا الذين يدعون من دون الله فيسبوا الله عدوا بغير علم كذلك زينا لكل اءمة عملهم ثم إ لى ربهم مرجعهم فينبئهم بما كانوا يعملون
(سوره انعام [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ] ۱۰۸)

معبود كسانى را كه غير خدا را مى خوانند، دشنام ندهيد، مبادا آنها (نيز) از روى ظلم و جهل خدا را دشنام دهند، اين چنين براى هر امتى عملشان را زينت داديم، سپس بازگشت آنها به سوى پروردگارشان است و آنها را از آنچه عمل مى كردند آگاه مى سازد (و پاداش و كيفر مى دهد).

شما با این همه کمالات حتما قران می خوانید!!!!

متاسفانه من مثل شما نمیتوانم ""مستند"" اجتهاد کنم!!!!!!!!!!!!
من شیعه هستم و تقلید می کنم و مرجع تقلید من در شرایط کنونی جایز نمیداند با پیروان سایر ادیان و فرق حتی محاجه کنم...توهین که جای خود را دارد...کاری که شما می کنید توهین است و نه تنها برکتی ندارد فقط و فقط شر مطلق است...

و در کل من جلوتر از نوک دماغم را می بینم...


فقط امیدوارم کار شما از روی جهل باشد...


امضای 5227053076


بدان كه «نفس»در هر حظّى كه از اين عالم مى برد،در «قلب» اثرى از آن واقع مى شود...و سبب تعلّقِ آن است به دنيا، و التذاذات هر چه بيشتر باشد،قلب از آن بيشتر تأثير پيدا مى كند و تعلق و حُبّش بيشتر مى گرددتا آن كه تمام وِجهه ى قلب،به دنيا و زخارف آن گردد، و اين منشأ مفاسد بسيارى است. تمام خطاهاى انسان و گرفتارى به معاصى و سيّئات،براى همين محبت و علاقه است،و از مفاسد بزرگ آن،چنان چه حضرت شيخ عارف ما، روحى فداه مى فرمودند آن است كه:

اگر محبت دنيا، صورت قلب انسان گردد و اُنس به او شديد شود، در وقت مردن كه براى او كشف شود كه حق تعالى او را از محبوبش جدا مى كند و ما بين او و مطلوباتش افتراق مى اندازد، با سخطناكى و بُغض به او از دنيا برود.
و اين فرمايش كمرشكن،بايد انسان راخيلى بيدار كندكه قلب خودرا خيلى نگاه دارد
امام خمینی
5227053076 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 4 Users Say Thank You to 5227053076 For This Useful Post:
قدیمی 28-10-2012, 19:36   #5
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 5227053076 نمایش پست ها
بسم الله الرحمن الرحیم
و لا تسبوا الذين يدعون من دون الله فيسبوا الله عدوا بغير علم كذلك زينا لكل اءمة عملهم ثم إ لى ربهم مرجعهم فينبئهم بما كانوا يعملون
(سوره انعام [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ] ۱۰۸)

معبود كسانى را كه غير خدا را مى خوانند، دشنام ندهيد، مبادا آنها (نيز) از روى ظلم و جهل خدا را دشنام دهند، اين چنين براى هر امتى عملشان را زينت داديم، سپس بازگشت آنها به سوى پروردگارشان است و آنها را از آنچه عمل مى كردند آگاه مى سازد (و پاداش و كيفر مى دهد).

شما با این همه کمالات حتما قران می خوانید!!!!

متاسفانه من مثل شما نمیتوانم ""مستند"" اجتهاد کنم!!!!!!!!!!!!
من شیعه هستم و تقلید می کنم و مرجع تقلید من در شرایط کنونی جایز نمیداند با پیروان سایر ادیان و فرق حتی محاجه کنم...توهین که جای خود را دارد...کاری که شما می کنید توهین است و نه تنها برکتی ندارد فقط و فقط شر مطلق است...

و در کل من جلوتر از نوک دماغم را می بینم...


فقط امیدوارم کار شما از روی جهل باشد...


اولا: آیه ای که استناد کردید، اصلا ربطی به موضوع ندارد، لطفا به تفسیر مجمع البیان و البرهان رجوع فرمائید تا حقیقت بر شما منکشف گردد. و الا اگر این طور است، هیچ حقیقتی در عالم نباید گفت:
نباید گفت آل سعود کافرند چون وهابیان بدشان می آید و می گویند ایران کافر است
نباید گفت قاتلان حضرت زهراء علیها السلام کافرند چون عده خوششان نمی آید
نباید مرگ بر آمریکا گفت چون کفار آمریکا بدشان می آید و بر ایرانیان تروریست اطلاق میکنند
نباید از صدام و بن لادن بد گوئی نمود چون 100 ها هزار طرفدار دارند و بدشان می آید.
و ... پس بطلان استدلال شما واضح شد...

و هم چنین در رد بر عقائد این چنینی احادیثی را که شیخ طبرسی رحمه الله در مقدمه کتاب احتجاج روایت کرده اند ، کفایت میکند.
منجمله که امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هر کس در ریختن آبروی دشمنان ما و حفظ عقائد شیعیان ما همت خود را قرار دهد، الله عزوجل نیز همت ملائکه بهشت را در ساختن قصر هایش قرار میدهد...

ببخشید مرجع شما کیست که مناظره و جلوگیری از انحراف را حرام میداند؟؟؟
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 28-10-2012, 19:53   #6
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض

در ضمن به تمام کسانی که نخوانده به توهین به این مقاله پرداختند
باید بگویم که این را:
دکتر اقبال زرتشتی مسلمان شده نوشته است...
واقعا برخی از زرتشتی ها هم زرتشتی تر اند
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 29-10-2012, 08:39   #7
حرفه ای
 
5227053076 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2012
نوشته ها: 918
Thanks: 5,348
Thanked 3,352 Times in 871 Posts
پیش فرض

نقل قول:
تفسير:

درباره منطقى بودن تعليمات اسلام و لزوم دعوت از راه استدلال ، نه از راه اجبار، در اين آيه تاكيد مى كند كه هيچگاه بتها و معبودهاى مشركان را دشنام ندهيد، زيرا اين عمل سبب مى شود كه آنها نيز نسبت به ساحت قدس ‍ خداوند همين كار را از روى ظلم و ستم و جهل و نادانى انجام دهند. (و لا تسبوا الذين يدعون من دون الله فيسبواالله عدوا بغير علم).

به طورى كه از بعضى روايات استفاده مى شود، جمعى از مؤ منان بر اثر ناراحتى شديد كه از مساله بت پرستى داشتند، گاهى بتهاى مشركان را به باد ناسزا گرفته و به آنها دشنام مى دادند، قرآن صريحا از اين موضوع ، نهى كرد و رعايت اصول ادب و عفت و نزاكت در بيان را حتى در برابر خرافى ترين و بدترين اديان ، لازم مى شمارد.

دليل اين موضوع ، روشن است ، زيرا با دشنام و ناسزا نمى توان كسى را از مسير غلط باز داشت ، بلكه به عكس ، تعصب شديد آميخته با جهالت كه در اينگونه افراد است ، سبب مى شود به اصطلاح روى دنده لجاجت افتاده ، در آئين باطل خود راسختر شوند، سهل است زبان به بدگوئى و توهين نسبت به ساحت قدس پروردگار بگشايند، زيرا هر گروه و ملتى نسبت به عقائد و اعمال خود، تعصب دارد، همانطور كه قرآن در جمله بعد مي‌گويد: ما اين چنين براى هر جمعيتى عملشان را زينت داديم. (كذلك زينا لكل امة عملهم). بازگشت همه آنها به سوى خدا است و به آنها خبر مى دهد كه چه اعمالى انجام داده اند. (ثم الى ربهم مرجعهم فينبئهم بما كانوا يعملون).

در روايات اسلامى نيز منطق قرآن در باره ترك دشنام به گمراهان و منحرفان ، تعقيب شده و پيشوايان بزرگ اسلام به مسلمانان دستور داده اند، هميشه روى منطق و استدلال تكيه كنند و به حربه بى حاصل دشنام نسبت به معتقدات مخالفان، متوسل نشوند، در نهج البلاغه مى خوانيم كه على (عليه السلام ) به جمعى از يارانش كه پيروان معاويه را در ايام جنگ صفين دشنام مى دادند مى فرماید: انى اكره لكم ان تكونوا سبابين و لكنكم لو وصفتم اعمالهم و ذكرتم حالهم كان اصوب فى القول و ابلغ فى العذر.

من خوش ندارم كه شما فحاش باشيد، اگر شما به جاى دشنام ، اعمال آنها را برشمريد و حالات آنها را متذكر شويد (و روى اعمالشان تجزيه و تحليل نمائيد) به حق و راستى نزديكتر است و براى اتمام حجت بهتر

تفسیر نمونه جلد ۵

این هم از تفسیر ...اگر قرار به آدرس دادن و به مخاطب واگذار کردن هایی مثل این:


نقل قول:
لطفا به تفسیر مجمع البیان و البرهان رجوع فرمائید تا حقیقت بر شما منکشف گردد.

باشد...سزاوار تر این است که تفسیر را در مقابل این جملات شما:


نقل قول:
و الا اگر این طور است، هیچ حقیقتی در عالم نباید گفت:
نباید گفت آل سعود کافرند چون وهابیان بدشان می آید و می گویند ایران کافر است
نباید گفت قاتلان حضرت زهراء علیها السلام کافرند چون عده خوششان نمی آید
نباید مرگ بر آمریکا گفت چون کفار آمریکا بدشان می آید و بر ایرانیان تروریست اطلاق میکنند
نباید از صدام و بن لادن بد گوئی نمود چون 100 ها هزار طرفدار دارند و بدشان می آید.
و ... پس بطلان استدلال شما واضح شد...
قرار داد و اجازه بدهیم دوستان ارتباط استدلال شما و تفسیر آیه مبارکه رو پیدا کنند...فکر می کنم نیاز به توضیح بیشتر نباشد...

نقل قول:
واقعا برخی از زرتشتی ها هم زرتشتی تر اند
مشکلی نیست!!! ...شما راحت باشید!!! ...کم کم داریم عادت می کنیم...مدیران محترم سعه صدر بالایی دارند...

امضای 5227053076


بدان كه «نفس»در هر حظّى كه از اين عالم مى برد،در «قلب» اثرى از آن واقع مى شود...و سبب تعلّقِ آن است به دنيا، و التذاذات هر چه بيشتر باشد،قلب از آن بيشتر تأثير پيدا مى كند و تعلق و حُبّش بيشتر مى گرددتا آن كه تمام وِجهه ى قلب،به دنيا و زخارف آن گردد، و اين منشأ مفاسد بسيارى است. تمام خطاهاى انسان و گرفتارى به معاصى و سيّئات،براى همين محبت و علاقه است،و از مفاسد بزرگ آن،چنان چه حضرت شيخ عارف ما، روحى فداه مى فرمودند آن است كه:

اگر محبت دنيا، صورت قلب انسان گردد و اُنس به او شديد شود، در وقت مردن كه براى او كشف شود كه حق تعالى او را از محبوبش جدا مى كند و ما بين او و مطلوباتش افتراق مى اندازد، با سخطناكى و بُغض به او از دنيا برود.
و اين فرمايش كمرشكن،بايد انسان راخيلى بيدار كندكه قلب خودرا خيلى نگاه دارد
امام خمینی
5227053076 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to 5227053076 For This Useful Post:
قدیمی 29-10-2012, 11:52   #8
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض

در ضمن به تمام کسانی که نخوانده به توهین به این مقاله پرداختند
باید بگویم که این مقاله را:
دکتر منوچهر اقبال، زرتشتی مسلمان شده نوشته است... اعتراضاتتان را به او بکنید...
یا علی
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 29-10-2012, 16:39   #9
!Challenge Everything
 
mahdishata آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: اخر الزمان
نوشته ها: 7,642
Thanks: 11,918
Thanked 16,253 Times in 5,726 Posts
پیش فرض

نقل قول:
دکتر منوچهر اقبال، زرتشتی مسلمان شده نوشته است... اعتراضاتتان را به او بکنید...
بسیار منطقی و بجا فرمودید!
نطرتون چیه خودشونم تشریف بیارن مطلبشون رو بنویسن؟

امضای mahdishata
Give GOD your skullاگر کوهها از جای کنده شود، تو جای خویش بدار! دندانها را بر هم فشار و کاسه سرت را به خدا عاریت بسپار! پای در زمین کوب و چشم بر کرانه سپاه نِه و بیم بر خود راه مده! و بدان که پیروزی از سوی خداست


امیر المومنین علی علیه السلام خطاب به محمد حنفیه

{محتواي مخفي}


cpu: core i5 3470 up to 3.60 GHz 6M Cache
mainboard:ASUS P8H77-V LE
ram: 1*8 kingstone
hdd:500 seagate+ 1tra western green+3tra seagate
power:535 green
خدا با ماست!
mahdishata آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 29-10-2012, 16:45   #10
اخراج شده
 
سیف الله البتار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
نوشته ها: 104
Thanks: 20
Thanked 64 Times in 41 Posts
پیش فرض


امان از تلخی حقیقت
سیف الله البتار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
احمدی نژاد تاوان محدود کردن منافع انگلیس در ایران را می پردازد mahdishata اخبار سیاست داخلی 0 23-08-2012 12:08
تغییر استراتژی آمریکا برای مقابله با توان ضد دسترسی ایران vorojax مباحث سیاست داخلی 0 06-02-2012 00:27
مستندات تکان دهنده اشغال سفارت ایران در لندن به روایت سلیمی‌ نمین محب المهدي (عج) خبر گوناگون 0 04-12-2011 10:07
رضا گلپور: لعنت خداوند بر ملاحده ی فراماسونر بیش باد javadkhan خبر گوناگون 0 27-11-2011 21:19
متن کامل گزارش آژانس درباره ایران محب المهدي (عج) خبر گوناگون 1 09-11-2011 15:13

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 23:35 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1