شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > مرتبط با انجمن ها > روزشمار ایام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 27-12-2011, 23:42   #1
کاربر حرفه ای
 
عباس محمدی آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
نوشته ها: 953
Thanks: 1,717
Thanked 2,130 Times in 803 Posts
پیش فرض مقاله جامع تحلیلی 9دی +عکس و فیلم

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی، در تببین حقیقت حماسه نهم دی به دو عنصر «حضور گسترده مردمی» و «ایمان دینی مردم» اشاره و ضمن تأکید بر ضرورت پاسداشت این حماسه بزرگ دو توصیه نیز به دست اندرکاران ستاد بزرگداشت نهم دی داشتند: اولاً در بزرگداشت نهم دی جنبه‌های شعاری غلبه پیدا نکند و ثانیاً به عمق شعارها که حرف اصلی ملت ایران بود، توجه شود.
بیانات رهبری بزرگوار نکاتی را در بر میگرفت که واکاوی هر کدام از آنها به نگرش عمیق و بسیط رهبری عزیز اشاره دارد
ایشان، اراده خداوند متعال و ایمان به توفیق الهی را عامل اصلی هدایت قلب‌ها و دل‌های ملت ایران برای حضور در عرصه‌های مختلف برشمردند و خاطرنشان كردند: "حضور عظیم و خروشان مردمی در 9 دی 88 ، تجلّی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاكم بر دل‌های مردم بود.نهم دی 88، حادثه كوچكی نیست بلكه آن حركت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حركت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حركت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.
هنر اصلی امام خمینی(ره)، وارد كردن مردم به صحنه بود و در هرجایی كه مردم با شجاعت، بصیرت و عمل متناسب با ایمان خود، وارد میدان شدند تمام مشكلات، و بزرگترین موانع در مقابل اراده مردم از بین می‌رود.
در هر نقطه‌ی از جهان چنانچه مردم با هدف و شعار مشخص و ایمان و عمل متناسب، به عرصه بیایند هیچ عاملی قادر به مقاومت نیست و این یك نسخه كلی برای تمام ملت‌هاست، كه امام خمینی(ره) به آن عمل كرد و ملت ایران هم با اعتماد به امام راحل عظیم‌الشان، آن را بصورت عملی اثبات كرد."
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در تبیین ایمان دینی مردم، به عنوان دومین عنصر اهمیت حادثه ماندگار نهم دی افزودند: "آن معجزه‌گری كه همه مردم را بسیج كرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است چرا كه بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شكست معنایی ندارد.
در این روز، مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده دینی استوار برخوردارند. این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلكه ناشی از یك بیماری بود كه با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یك حضور عظیم مردمی نیاز داشت، كه چنین هم شد.همانگونه كه در ابتدای انقلاب، محرم به كمك این مردم آمد و امام خمینی(ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای 9 دی هم، عاشورا به كمك ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق كرد."
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]

حال در این مقال سعی خواهد شد با توجه به بيانات مقام معظم رهبري مبني بر لزوم توجه به عمق شعارهاي حماسه مردمی 9 دی ، به واکاوی این حماسه بزرگ و عمق خواسته های مردم بپردازیم

عمق شعار مردم در 9 دی انزجار از خواص بی بصیرت و خاندان رفسنجانی بود
کسانی که در متن حماسه نهم دی بودند به درستی منظور و اشاره حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی از عمق شعارها که خواسته و حرف اصلی ملّت می باشد را درک می کنند.
9 دي 1388 يکي از مهم ترين فرازهاي تاريخي دوران انقلاب بشمار مي آيد؛ چراكه در آن روز مردم با قاطعيت خواهان مجازات فتنه گران و خانه نشين شدن خواص بي بصيرت شدند.
یکی از شعارهای اصلی ملّت به خشم آمده از فتنه گران و فتنه آفرینان و ساکتین فتنه عبارت بود از « خواص بی بصیرت ؛ مایه ی ننگ ملّت . » ، که عمده ی خواسته مردم در همین شعار همگانی خلاصه می شد

9 دی کف خواسته‌های مردم بود؛ ۹ دی روز شورش عليه اشرافيت فتنه‌گران بود؛ نُه دی یعنی تعریفمان را از قدرت عوض کنیم
اما گویا دستان تحریف گر تاریخ پس از گذشت دوسال از این تجربه ی گرانبها برای نگهداشتن افکار عمومی در لایه سطحی این ماجرا بر آنند تا تصاویر گویای حضور خاندان آقای رفسنجانی و حزب فعالش ( کارگزاران ) را در این وقایع حذف کرده و تمام تقصیر را متوجه رسانه های خارجی کنند و یا حتی دولت مکتبی و مردمی کنند!
شعارهای مردم در راهپیمایی های سرنوشت ساز نهم دی 88 وبیست ودوم بهمن 88 در سراسر کشور که مستقیم برعلیه آقای رفسنجانی و عملکرد براندازانه خاندانش بلند بود گویای حرف اصلی مردم می باشد و متاسفانه امروز تمام رسانه های فعال کشور کم و بیش خواسته یا نا خواسته آن را به حاشیه رانده اند !!!

ویدئو: [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]

ولی آفرینندگان نهم دی به خوبی یادشان است که پس از پافشاری مجدد رفسنجانی بر مطالبات ناحقش در نمازجمعه 26 تیر ، اغتشاش 25 بهمن به پا شد و باز هم سفیره ایشان فائزه برای براندازی نظام سر از پا نشناخت ودر میان براندازان فتنه گر حاضر شد و هیچ مقام قضایی برای بازداشت وی قرار بازداشت صادر نکرد.
حال با توجه به این عمق فتنه چگونه می توان توجیه کرد که آقای رفسنجانی برای حضور چشمگیر و حداکثری در مجلس نهم برنامه ریزی کرده و با فراخوان تمام مدیران خود وارد میدان شده ولی حساسیت جدی نیروهای انقلاب را برنیانگیخته ؟ و حال شاید بتوان منظور اماممان را در فرعی و اصلی کردن قضایا و متن نکردن حاشیه ها فهمید .
آیا بازخوانی وریشه یابی سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی نشانه ی مهم بودن عمق این ماجرا نیست ؟!
آیا وقت آن نشده که جبهه و جریان ولایتمدار فارغ از مسائل درجه دو و حاشیه ای به بازخوانی جدی مطالبات منتشر نشده رهبری پرداخته و با نشان دادن عمق فتنه که در جنجال های سیاسی اخیر در حال ایجاد مقدمات تسخیر کامل مجلس است و آقای رفسنجانی به صراحت برنامه دوساله اش را پیروزی در سه انتخابات مجلس وشوراها و ریاست جمهوری اعلام کرده است ( دیدار با استاندارانش 90/7/26) بپردازیم و با بصیرت افزایی خود و مردم با جبران غفلت ها به کور کردن عمق فتنه و جداسازی این عامل بیماری از بدنه نظام مشغول شویم ؟!
اكنون و با گذشت قريب به دو سال از آن حماسه، اگرچه آگاهي و بصيرت اجتماعي مردم اركان فتنه را متزلزل ساخت و قدرت نظام اسلامي را در جهان اثبات كرد، اما آنچه كه هنوز به عنوان دغدغه باقي مانده است، سرپل‌هاي دشمن نه در ميان توده‌هاي اجتماعي، بلكه در غفلت‌هاي خواص جامعه است.
مقام معظم رهبري در تبيين اين ويژگي و آسيب اجتماعي نيز در جمع مردم اصفهان در روز عيد قربان(89.8.26) مي‌فرمايند:"معناي توفيق ملت ايران در عبور از اين فتنه در آشكار شدن قدرت اين ملت خلاصه نمي‌شود، بلكه معناي اصلي عبور قدرتمندانه مردم از اين محنت سال گذشته اين است كه ملت ايران با تكيه بر ايمان، بصيرت، موقع‌شناسي، درك ضروريات زمان و انجام دادن اقدامات مردم به مرحله جديدي از حيات خود رسيده و براي رسيدن به مقصود نهايي توان تازه يافت. براي مقابله با چنين ملتي، ايجاد شكاف در ميان ملت، به جان هم انداختن ملت، فاصله ايجاد كردن بين توده‌هاي عظيم مردمي كشور با مسئولان، ايجاد سوء‌ظن، ايجاد بگومگو بر سر قضاياي هيچ و پوچ، يكي از مهم‌ترين دشمني دشمن با انقلاب اسلامي است. مراقب باشيد."
حماسه 9 دی نشان داد که انقلاب از ظرفیت‌های بالایی در ترمیم آسیب‌های درونی خود برخوردار است و به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از قله‌های انقلاب اسلامی حماسه ملی نهم دی بود


حماسه ی نهم دی ، نه از آن حیث که خروش اکثریت را به تصویر کشید و نه از آن حیث که انزجار ملت از سران فتنه را به نمایش گذاشت ، که از آن جهت که خواستگاه پویشی انقلابی بود ، در خور تامل می باشد ، زیرا که این حماسه در برابر مصائب عاشورا ، همچو قطره ای در برابر دریا بود ، اما نکته ی حائز اهمیت آن است که جهان بینی مردم ایران اسلامی ، جهان بینی و ایدئولوژی اسلامی می باشد و بر همین مبنا بود که در تمامی مراحل گذر از فتنه راهبرد " مدارا " را اختیار کردند ، اما در این نقطه یعنی اهانت به ائمه طاقت از کف دادند و به خروش آمدند.

ویدئو: [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]


رهبری معظم انقلاب این لحظه شناسی مردم را در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دی ماه ۱۳۸۸ به زیبایی ستوده اند:
" مشكل برخى از افراد و مجموعه‌ها اين است: بى‌ايمان نيستند، بى‌شوق و بى‌محبت هم نيستند؛ اما لحظه‌شناس نيستند. لحظه را بايد شناخت، نياز را بايد دانست. فرض بفرمائيد كسانى در كوفه دلهاشان پر از ايمان به امام حسين بود، به اهل‌بيت محبت هم داشتند، اما چند ماه ديرتر وارد ميدان شدند؛ همه‌شان هم به شهادت رسيدند، پيش خدا هم مأجورند؛ اما كارى كه بايد بكنند، آن كارى نبود كه آنها كردند؛ لحظه را نشناختند؛ عاشورا را نشناختند؛ در زمان، آن كار را انجام ندادند. اگر كارى كه توابين در مدتى بعد از عاشورا انجام دادند، در هنگام ورود جناب مسلم به كوفه انجام ميدادند، اوضاع عوض ميشد؛ ممكن بود حوادث، جور ديگرى حركت بكند. شناسائى لحظه‌ها و انجام كار در لحظه‌ى نياز، خيلى چيز مهمى است. آخرى‌اش همين نهم دى است؛ قبلش - ده سال قبل از اين - 23 تير است كه اشاره فرمودند؛ آن روز هم نياز لحظه‌ها بود؛ اين يك كار متعارف و معمولى نبود. راهپيمائى مردم در بيست و دوى بهمن با همه‌ى عظمتى كه دارد - كه حالا عرض خواهم كرد - يك كار متعارف است، يك كار روان‌شده است، شناخته‌شده است، متوقع است كه انجام بگيرد و انجام ميگيرد؛ اما بيست و سه‌ى تير در سال 78، يك كار متعارف نبود، يك كار متوقع نبود؛ اهميت داشت كه اين مجموعه بداند و بفهمد كه اين كار در آن شرائط، لازم است و آن را انجام بدهد. كار نهم دى ماهِ امسال هم همين جور بود. شناختن موقعيت، فهميدن نياز، حضور در لحظه‌ى مناسب و مورد نياز؛ اين اساس كار است كه مؤمن بايد اين را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛ آن كارى را كه بايد انجام بدهد، بتواند انجام بدهد. يكى از اين قله‌هاى فراموش نشدنى، همين نهم دى امسال بود."
9 دی نقطه اوج بصیرت ملت ایران بود؛ زیرا به رغم مردود شدن خواص، آن ها راه را پیدا کردند و مسیر حق را پیمودند
فتنه ای که در سال 88 اتفاق افتاد فتنه بسیار سنگین و عمیق، و در نوع خود بی نظیر بود. زیرا از یک سو ، ریشه های آن به 20 سال قبل بر می گشت و از سوی دیگر از آیت الله گرفته تا رجال سیاسی و انقلابیون با سابقه در آن نقش آفرینی کرده بودند.
خواص نیز به سه گروه تقسیم شده بودند؛ بخشی از آن ها با فتنه گران همراه شده بودند و بخش قابل توجهی از روی نداشتن بصیرت در مقابل فتنه گران مهر سکوت بر لب زده، اوضاع را رصد می کردند تا مواضعشان را بر حسب شرایط موجود تطبیق کنند. و البته تعداد اندکی نیز عمار گونه به میدان آمده از ولایت و ارزش ها به دفاع پرداختند.
رهبر معظم انقلاب در توصیف نهم دی ماه، بیان می‌دارند که:
«روزهاى سال، به طور طبيعى و به خودى خود همه مثل همند؛ اين انسانها هستند، اين اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست كه يك روزى را از ميان روزهاى ديگر برميكشد و آن را مشخص ميكند، متمايز ميكند، متفاوت ميكند و مثل يك پرچمى نگه ميدارد تا راهنماى ديگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فى نفسه با روزهاى ديگر فرقى ندارد؛ اين حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز جان ميدهد، معنا ميدهد، او را تا عرش بالا ميبرد؛ اين مجاهدتهاى ياران حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز، اين خطورت و اهميت را ميبخشد. روز نوزدهم دى هم همين جور است، روز نهم دىِ امسال هم از همين قبيل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ اين مردمند كه ناگهان با يك حركت - كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكيل داد؛ يعنى برخاسته ى از بصيرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه ى مجاهدانه است - روز نهم دى را هم متمايز ميكنند.
مطمئن باشيد كه روز نهم دىِ امسال هم در تاريخ ماند؛ اين هم يك روز متمايزى شد. شايد به يك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونى - كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست - اين حركت مردم اهميت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف اين قضايا فكر ميكند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولايت را، روح حسين بن على (عليه السّلام) را مى‌‌‌بيند. اين كارها كارهائى نيست كه با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگيرد؛ اين كار خداست، اين دست قدرت الهى است؛ همان طور كه امام در يك موقعيت حساسى - كه من بارها اين را نقل كرده‌‌‌‌ام - به بنده فرمودند: «من در تمام اين مدت، دست قدرت الهى را در پشت اين قضايا ديدم». درست ديد آن مرد نافذِ بابصيرت، آن مرد خدا.»
بيانات مقام معظم رهبری در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388

«قوى‌ترين و آخرين ضربه را ملت در روز نهم دى و بيست و دوى بهمن وارد كرد. كار ملت ايران در بيست و دوم بهمن، كار عظيمى بود؛ نُه دى هم همين جور. يكپارچگى ملت آشكار شد. همه‌ى كسانى كه در عرصه‌ى سياسى به هر نامزدى رأى داده بودند، وقتى ديدند دشمن در صحنه است، وقتى فهميدند اهداف پليد دشمن چيست، نسبت به آن كسانى كه قبلاً به آنها خوشبين هم بودند، تجديد نظر كردند؛ فهميدند كه راه انقلاب اين است، صراط مستقيم اين است. در بيست و دوى بهمن، ملت همه با يك شعار وارد ميدان شدند. خيلى تلاش كردند، شايد بتوانند بين ملت دودستگى ايجاد كنند؛ اما نتوانستند. و ملت ايستاد؛ اين پيروزى ملت بود. از بيست و دوم خرداد تا بيست و دوم بهمن - هشت ماه - يك فصل پرافتخار و پرعبرتى براى ملت ايران بود؛ اين يك درس شد. آگاهى جديدى به وجود آمد. فصل تازه‌اى در بصيرت ملت ايران گشوده شد. اين يك زمينه‌ى بسيار مهمى است. بايد بر اساس اين زمينه، حركت كنيم.»
بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی 1/1/1389

وظیفه ما پس از 9 دی
در فتنه سال 88، اکثریت مردم قبول شدند و بعضی از خواص مردود. اما از طرفی باید مراقب بود که فتنه‌ها به پایان نرسیده و با فتنه‌های جدیدی مواجه هستیم و از طرفی هم مواظب باشیم که پس از حماسه 9 دی وظایف به گردن ماست که باید به آن‌ها عمل کنیم:

- وظایف آحاد ملت:
«يك نكته را هم به جوانان عزيز انقلابى، به فرزندان عزيز انقلابى خودم، به فرزندان بسيجى - از زن و مرد - عرض بكنم: جوانان از اطراف و اكناف كشور، از آنچه كه تهتّك بيگانگان از ايمان دينى به گوششان ميخورد يا با چشمشان مى‌‌‌‌بينند، عصبانى هستند؛ وقتى مى بينند روز عاشورا چگونه يك عده‌‌‌‌اى حرمت عاشورا را هتك ميكنند، حرمت امام حسين را هتك ميكنند، حرمت عزاداران حسينى را هتك ميكنند، دلهاشان به درد مى‌‌‌‌‌آيد، سينه‌‌‌‌‌هاشان پر ميشود از خشم؛ البته خوب، طبيعى هم هست، حق هم دارند؛ ولى ميخواهم عرض بكنم جوانهاى عزيز مراقب باشند، مواظب باشند كه هرگونه كار بى رويه‌‌‌اى، كمك به دشمن است. اينجا جوانها تلفن ميكنند - ميفهمم من، ميخوانم، غالباً تلفنها و نامه ها را خلاصه ميكنند، هر روز مى آورند، من نگاه ميكنم - مى بينم همين طور جوانها گله‌‌‌‌‌مند، ناراحت و عصبانى؛ گاهى هم از بنده گله ميكنند كه چرا فلانى صبر ميكند؟ چرا فلانى ملاحظه ميكند؟ من عرض ميكنم؛ در شرائطى كه دشمن با همه‌‌‌ى وجود، با همه‌‌‌‌ى امكاناتِ خود درصدد طراحى يك فتنه است و ميخواهد يك بازى خطرناكى را شروع كند، بايد مراقبت كرد او را در آن بازى كمك نكرد. خيلى بايد با احتياط و تدبير و در وقت خودش با قاطعيت وارد شد. دستگاه‌‌‌‌هاى مسئولى وجود دارند، قانون وجود دارد؛ بر طبق قانون، بدون هيچگونه تخطى از قانون، بايستى مُرّ قانون به صورت قاطع انجام بگيرد؛ اما ورود افرادى كه شأن قانونى و سمت قانونى و وظيفه ى قانونى و مسئوليت قانونى ندارند، قضايا را خراب ميكند. خداى متعال به ما دستور داده است: «و لايجرمنّكم شنئان قوم على ان لاتعدلوا اعدلوا هو اقرب للتّقوى».(1) بله، يك عده‌‌‌‌اى دشمنى ميكنند، يك عده‌‌‌‌اى خباثت به خرج ميدهند، يك عده اى از خباثت‌‌‌كنندگان پشتيبانى ميكنند - اينها هست - اما بايد مراقب بود. اگر بدون دقت، بدون حزم، انسان وارد برخى از قضايا بشود، بى‌‌‌‌گناهانى كه از آنها بيزار هم هستند، لگدمال ميشوند؛ اين نبايد اتفاق بيفتد. من برحذر ميدارم جوانهاى عزيز را، فرزندان عزيز انقلابىِ خودم را از اينكه يك حركتى را خودسرانه انجام بدهند؛ نه، همه چيز بر روال قانون.»
بيانات مقام معظم رهبری در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388

- وظیفه مسئولین:
1. «مسئولين كشور بحمداللَّه چشمشان هم باز است، مى‌‌‌‌بينند؛ مى‌‌‌‌بينند مردم در چه جهتى دارند حركت ميكنند. حجت بر همه تمام شده است. حركت عظيم روز چهارشنبه ى نهم دى ماه حجت را بر همه تمام كرد. مسئولين قوه‌‌‌‌‌ى مجريه، مسئولين قوه‌‌‌ى مقننه، مسئولين قوه‌‌‌‌ى قضائيه، دستگاه‌‌‌هاى گوناگون، همه ميدانند كه مردم در صحنه‌‌‌اند و چه ميخواهند. دستگاه‌‌‌‌‌‌ها بايد وظائفشان را انجام بدهند؛ هم وظائفشان در مقابل آدم مفسد و اغتشاشگر و ضدانقلاب و ضدامنيت و اينها، هم وظائفشان در زمينه‌‌‌ى اداره‌‌‌‌‌‌ى كشور.»
بيانات مقام معظم رهبری در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388

2. « هر سالى از سالهائى كه دوران انقلاب گذرانده است، و در هر سالى هر ماهى، و در هر ماهى هر روزى، وزن و مقدارى دارد، ارزشى دارد؛ نبايد اين را از دست داد. ممكن است در هشت ماه از سال 88 كه اشتغالات فتنه‌انگيزان بعضى از ذهنها را به خود مشغول كرد، برخى از كارها نيمه‌كاره مانده باشد؛ بايد جبران بشود. بايد حركت، يك حركت سريعى باشد.»
بيانات مقام معظم رهبری در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388

شعار ها و خواسته های ملت ایران در حماسه تاریخی جمعه 9/10/88
مردم در راهپیمایی نهم دی ، انگار درس "جمل شناسی" پاس کرده بودند:
* آنان که مدعیند روزانه با امام کار می کردند بدانند که حضرتش فرمود : منافقین از کفار هم بدترند !
* هاشمی قاضی شارحه ؛ خط نفاقش واضحه
* آیید و ببینید علی تنها نیست !
* ابا الفضل علمدار ! موسوی رو تو وردار
* ایران که باغ پسته بابات نیست - مملکت حسینی بی صاحاب نیست
* جانم فدای رهبر
* این سند جنایت موسوی است / این سند خیانت موسوی است / عامل این جنایت ، اعدام باید گردد ( این شعارها را مردم در هنگامی که از پل کالج سرازیر می شدند و با ساختمان سوخته سه طبقه بانک صادرات مواجه می شدند سر می دادند. در هنگام بازگشت از راهپیمایی در بخش سوخته و سیاه دیوار ، مردم نوشته بودند : مرگ بر هاشمی )
* هاشمی سکوت چرا؟!
* منافق کهنه کار؛ خارها رفتند و تو هم میروی از یادها ؛ کی بماند برگ کاهی در میان تند بادها
* ریاست خبرگان تعویض باید گردد

* قوه قضائیه... حی علی خیر العمل؛ شعار بسه پس کو عمل؟

* شعار خاندان هاشمی؛ نه غزه نه لبنان، عشق ما انگلستان
* این همه لشکر آمده - به عشق رهبر آمده
* یزید آسوده بخواب که موسوی و خاتمی بیدارند
* تاجر ورشکسته ! برگرد به باغ پسته (باغ لندن)

* هاشمی هاشمی مرگ به نیرنگ تو؛ آتش فتنه گری زائیده فکر توست
* آنان که مدعی اند با امام روزانه کار میکرده اند؛ بدانند که امام ره فرمود ، منافقین از کفار هم بدترند* این گردباد های به طوفان در آمده، تسلیم رهبرند که طوفان نمی کنند
* توی عزا دست می زنه فائزه - سکوت هاشمی براش جایزه ؟
* لبیک یا خامنه ای - لبیک یا حسین است
* لعن علی عدوک خمینی - هاشمی و خاتمی و خوئینی
* لعن علی عدوک یا حسین - خاتمی و کروبی و میرحسین
* ما یوسف خود نمی فروشیم - تو سیم ِ سیاه خود نگهدار

* مجمع تشخیص ما ، ریاستش لال شده - دختر فتنه سازَش ، چون خر دجال شده
* حرمت شکن عاشورا - اعدام باید گردد
* حسین حسین شعار ماست - ولایت افتخار ماست
* یه یا حسین تا میر حسین بره پیش صدام حسین
* فرقه موسویه - اعدام باید گردد
* یا سند من لا سند له
* قاضی عاشورایی ! اعدام انقلابی
* قسم به جان مادرت فاطمه - فدای امر تو شویم ما همه
* موسوی قاتل است ، محاکمه اش واجب است
* کروبی بی سواد - عامل دست موساد
* موسوی ، خاتمی این آخرین پیام است
«مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر انگليس» ، «مرگ بر اسرائيل»، «مرگ بر موسوي»، «مرگ بر خاتمي»، «مرگ بر كروبي»«مرگ بر سه حسين، صدام حسين،باراك حسين،ميرحسين»، «مرگ بر منافق»، «لعن علي عدوك يا حسين، خاتمي و كروبي و ميرحسين»، «آشوبگر اعدام بايد گردد»، «آشوبگر عاشورا اعدام بايد گردد» و «خواص بي بصيرت،خجالت خجالت»
* دیکتاتور واقعی ؛ موسوی و کروبی و خاتمی
* شمرند که از شام بلا آمده اند؛ لب تشنه ی ضربه از قفا آمده اند؛ دیروز به هتک حرمت خط امام، امروز برای کربلا آمده اند
موسوی دستگیر نشه ، نفاق جری تر میشه
«اينهمه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»،«مرگ بر ضد ولايت فقيه»، «خامنه اي خميني ديگر است،ولايتش ولايت حيدر است»،«ما اهل كوفه نيستيم جون مي ديم و مي ايستيم»«سبز فقط سبز علي،لعنت به سبز اموي»،«واي اگر خامنه اي حكم جهادم دهد ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد» توام بود.
* از لندن و از مهدی نازت چه خبر؟ از خاتمی دسیسه بازت چه خبر؟ ما در 9 دی دهانتان را بستیم ، از فائزه زبان درازت چه خبر؟
* محرم ماه خونه - هاشمی سرنگونه
* مردم هشیار باشید : فتنه بعدی "حَکَمیت"!
* خاتمی دروغگو ، توسعه سیاسیت کو؟
* موسوی اشی مشی برگرد به حوض نقاشی
* مرگ بر بی بی سی
* مرگ بر مزدور ماهواره ای
* مرگ بر ضد ولایت فقیه
* مزدور آمریکایی ! ما اومدیم . کجایی ؟!
* مجمع بی خاصیت ! خجالت خجالت
* قاضی عاشورایی؛ اعدام انقلابی
* مزدورا کوشن ؟ تو سوراخ موشن ! / سوسولا کوشن ؟ تو سوراخ موشن ! / سبزا کوشن ؟ تو سوراخ موشن !
*جزئیات و رفتار اخیر نشان داد آنکه میگفت هاشمی خاتمی و میرحسین هم قسم شده اند دروغ نمیگفت
* موسوی قبل از اینکه در مقابل مردم ایران بایستد ، در مقابل خدا ایستاد . زیرا اسلام خواست خداست و ولایت ، بخش اصلی اسلام است .
* سوت و کف و هلهله ، رفیقای حرمله
* موسوی ... خوردیم بهت رأی دادیم ( یک جوان مو دم اسبی با سری به زیر افتاده و شرمنده این عبارت را روی مقوایی نوشته و در دستانش تابلو کرده بود ).
*ظاهرا غصه میراث پیمبر دارند ، تا علی را مگر از مسند دین بردارند
* میر حسین میر حسین ! جواب تو با حسین

* هاشمی ! سکوت چرا ؟
* گریه شمع از برای ماتم پروانه نیست؛ صبح نزدیک است در فکر شب تار خود است
* هاشمی قاضی شارحه - خط نفاقش واضحه
*ایران که باغ پسته بابات نیست مملکت حسینی بی صاحاب نیست
[IMG]http://up.*************/images/5cyi1n9dyhtmqglwok5f.jpg[/IMG]


* یک یاحسین / تا میر حسین / بره پیش ِ / صدّام حسین
* ما اهل کوفه نیستیم - رو به روتون می ایستیم !
تفاوت این راهپیمایی با تاسوعا و عاشورای سال 57 ، این بود که در آن سال مردم فقط در مسیر خیابان انقلاب راهپیمایی کردند اما در 9 دی عظمت جمعیت به حدی بود که از یکسو خیابانهای بلوار کشاورز و کریمخان تا میدان هفتم تیر و از سوی دیگر تا خیابانهای نواب و کارگر تا میدان قزوین و نیز خیابانهای منتهی به انقلاب را نیز در بر می گرفت .
در این روز تهران راهپیمایی نبود! تظاهرات هم نبود! فقط شاید "قیام" بتواند بار این حماسه مردمی را به دوش کشد؛ قیام برای یاری مولا ؛ قیام علیه منافقان کهنه کار و گردن کلفت !
اگر هاشمی رفسنجانی حتی در آخرین دقایق پیش از این راهپیمایی ، موضع کوچکی علیه فتنه روز عاشورا و محاربۀ آشکار با نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه می گرفت و انا شریکِ مختصری می گفت ، شاید می توانست خود را در حالت احیا نگه دارد . اما افسوس که او با آغاز این راهییمایی تاریخی ، به پایان حیات سیاسی خود رسید ؛ کسی که ماهها ، برای بالاتر از مجمع تشخیص و مجلس خبرگان تلاش کرده بود ، اکنون با این حضور مردم و با این شعارها ، حتی آینده ای برای ریاست مجلس خبرگان هم ندارد و البته دیگر مهم هم نیست که در مجمع تشخیص و مجلس خبرگان باشد یا نباشد ، او برای همیشه مُهرِ "پایان" خورد .
در این حماسه عظیم بر خلاف تصاویر پر شمار امام خمینی و رهبر عزیز انقلاب آیت الله خامنه ای ، تصاویر رئیس جمهور احمدی نژاد در دستهای مردم مشاهده نمی شد و حتی پرچمهای جمهوری اسلامی هم بسیار کم تعداد بود . معنی این نکات این است که : مردم در راهپیمایی عظیم و تاریخی عصر روز چهارشنبه نهم دی ماه 1388 خورشیدی ، فقط و فقط به عشق امام حسین "ع" و ولایت فقیه به میدان آمده بودند و بس

چرایی بازخوانی عمق شعارهای مردم در حماسه 9 دی 88

بهانه خروش مردمی نهم دی، حرمت شکنی فتنه گران در عاشورای سال ۱۳۸۸ بود.


ویدئو: [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
گستاخی هدفمند عده ای در اهانت و جسارت به قرآن، مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها، نذورات، عزاداران و مراسم حسینی، تخریب اموال عمومی، به بازی گرفتن مقدسات مردم و شعار علیه اصل ولایت‌فقیه آن هم در مراسم عزای سید سالار شهیدان امام حسین(ع) در روز عاشورا آحاد ملت ایران را متالم و خشمگین کرد. این خشم مقدس آغازی بر پایان فتنه و پلکانی برای حرکت توفنده کشور در مسیر تعالی و پیشرفت بود. مردم بر عبور جریان فتنه از اصول نظام شوریدند. فتنه گران در روز قدس سال ۸۸ با سر دادن شعار نه غزه نه لبنان شعار سی ساله صهیونیسم ستیزی ملت ایران را زیر سئوال برده بودند. آنها در ۱۳ آبان همان سال با اعلام همپیمانی با آمریکا از مرزهای استکبارستیزی ملت عبور کرده بودند و در ۱۶ آذر ۱۳۸۸ با اهانت به ساحت مقدس حضرت امام و جسارت به تصویر ایشان ثابت کردند که تمامی ادعاهای گذشته مبنی بر پیروی از خط امام(ره) گزافه بوده است در روز عاشورا آخرین تکه های پازل براندازی را کنار هم گذاشتند و با اهانت به مقدسات مردم در ایام عزاداری امام حسین(ع) و شعار علیه اصل ولایت فقیه ماهیت دین ستیزانه خود را به نمایش گذاشتند. این در حالی بود که سران این جریان کوچکترین اظهار تاسف و یا موضع گیری در محکومیت فتنه‌گران از خود بروز ندادند و حتی به کسانی که در روز عاشورا کف و سوت زده بودند و به هیئت های مذهبی حمله کرده بودند لقب “مردم خداجوی” دادند. اما حماسه تاریخی نهم دی نشان داد جامعه ایران یک جامعه مذهبی، انقلابی، معتقد به خط امام خمینی(ره)، وفادار به ولایت فقیه و دارای سلایق و علایق مختلف است. اما در اصول و محکمات خود که همان اسلام، انقلاب، ولایت فقیه، شعارهای استکبارستیزانه و صهیونیسم ستیزانه است یک صدا و مستحکم است. این شعار نیست بلکه واقعیتی است که حماسه نهم دی در کوران تبلیغات رسانه های بیگانه و فضاسازی سران فتنه به همه جهان ثابت کرد.
حماسه تاریخی نهم دی برخاسته از عوامل مختلفی چون بصیرت، دشمن‌شناسی، وقت شناسی و حضور مجاهدانه ملت بصیر ایران در برهه‌های حساس و تعیین کننده بود که باعث شد این روز تاریخ ساز به عنوان نقطه عطفی در معادلات انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور ثبت شود. حرمت شکنی بی محابای ارزشهای مقدس مردم در عاشورای سال ۱۳۸۸ توسط فتنه گران علاوه بر نشان دادن ماهیت انحرافی این جریان باعث شد خشم مقدس مردم به جوش بیاید تا حماسه تاریخی ملت ایران در نهم دی سرمنشا بسیاری از تحولات بعدی قرار بگیرد.
امروز به جرات می توان ادعا کرد حماسه تاریخی نهم دی به عنوان تکیه گاه تصمیمات بزرگ در داخل کشور و همچنین در خارج از کشور شناخته می شود و راقم بسیاری از معادلات فراروی ملت ایران در حوزه های مختلف سیاسی، بین المللی، اقتصادی، فرهنگی و… تلقی می گردد. اگر حماسه نهم دی ذیل رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای نبود و “بیماری فتنه ۸۸″ به تعبیر معظم له را درمان نمی کرد مشخص نبود دومینوی بیداری اسلامی امروز در منطقه چه سرنوشتی داشت.
اگر آمریکایی ها توانسته بودند به کانون تحولات اخیر در فضای بین المللی اعم از خاورمیانه، اروپا و آمریکا ضربه وارد کنند طبیعتا در فرایند الگو گیری این ممالک از انقلاب و نظام اسلامی خلل وارد می شد. نهم دی و شعارهایی که در این روز داده شد در داخل و خارج از کشور نشان داد که مردم ایران به راه، نظام و امام خود ایمان دارند و همین خودباوری روح امید در کالبد خسته مسلمانان در کشورهای منطقه دمید.
گزافه نیست اگر بگوییم انقلاب در دهه چهارم عمر خود پرتوان تر، باهوش تر و خلاق تر از سه دهه گذشته است. این تکامل تدریجی و این برتری نسبت به گذشته معلول اعتماد انقلاب به نسل‌های سوم و چهارم خود است. همین نسل ها بودند که حماسه تاریخی نهم دی در سال ۱۳۸۸ را ساختند. طبق آخرین پیمایشها بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان در این راهپیمایی عظیم جوانان بودند. انقلاب اسلامی به عنوان یک موجود زنده و تکامل پذیر اگر چه ساختاری است که به طور مستمر کارگزاران و مردمی انقلابی پرورش دهد اما در عین حال حیات و زوال این ساختار بسته به جامعه و مسئولان انقلابی است.
همین نسل جوان است که امروز در خاورمیانه زنگ بیداری اسلامی را به صدا درآورده است. پدران و نیاکان این نسل به حکومت های مستبدی چون بن علی، مبارک، انورسادات، قذافی و … تن داده بودند اما امروز این جوانان اسلامگرا در خاورمیانه هستند که نبض تحولات را به دست گرفته اند. امروز این جوانان عدالت طلب هستند که اردوگاه سرمایه داری را با بحران مواجه کرده اند. به جرات می توان مدعی شد این نسل در ایران و سایر کشورها نه تنها از پدران خود عقب تر نیست بلکه حتی یک گام جلوتر نیز می باشد. تفاوت این نسل با پدران و نیاکان خود عقلانیت آنهاست که به مراتب بیشتر از نسل های گذشته است.امروز آمادگی جوان نسل سوم انقلاب و شجاعت و غیرت او برای دفاع از هویت دینی و انقلابی خود، از جوان نسل اول انقلاب که در دفاع مقدس حضور داشت، کمتر نیست و شاید هم جلوتر از او باشد و به صراحت باید اذعان کرد که نسل سومی‌های جامعه ایرانی و در یک نگاه کلان‌تر، جوانان جهان اسلام به مراتب از اسلاف خود در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های اصیل اسلامی جلوتر هستند. امواج وسیع گفتمان انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه و شکست مکرر اسطوره رژیم صهیونیستی در کمتر از چند سال توسط جوانان حزب الله و حماس، امواج توفنده بیداری اسلامی، پیشرفتهای بی نظیر علمی جوانان در ایران در لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری، استیصال دشمنان انقلاب اسلامی بخصوص آمریکا در منطقه تحت تاثیر موج سوم انقلاب اسلامی و…جملگی بیانگر افزایش عمق و نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی است.

تأکید بر نقش «مردم» در خلق حماسه‌های انقلاب در گفتار امام و رهبری
آنچه به نظر باید همچون ماهیت نه دی حفظ بشود، «مردمی بودن» آن است – نه اینکه این حماسه را به روایت دو تا آدم سیاسی روایت کنیم. همان کاری که می‌خواهند با انقلاب پابرهنگان در سال ۵۷ بکنند!
بازخوانی پیام امام (ره) به حجت الاسلام سید حمید روحانی پیرامون تدوین تاریخ انقلاب ما را بیشتر به این نکته رهنمون می‌سازد که امام (ره) همواره به نقش مردم در خلق حماسه‌های انقلاب از سویی و از سوی دیگر بر ثبت این رویدادهای تاریخی به نام مردم تأکید داشته‌اند:
«…امیدوارم بتوانید با دقت، تاریخ حماسه آفرین و پر حادثه انقلاب اسلامى بى‏نظیر مردم قهرمان ایران را بدان گونه که هست ثبت نمایید. شما به عنوان یک مورخ باید توجه داشته باشید که عهده‏دار چه کارِ عظیمى شده‏اید. اکثر مورخین، تاریخ را آنگونه که مایلند و یا بدان گونه که دستور گرفته‏اند مى‏نویسند، نه آنگونه که اتفاق افتاده است. از اول مى‏دانند که کتابشان بنا است به چه نتیجه‏اى برسد و در آخر به همان نتیجه هم مى‏رسند.
از شما مى‏خواهم هرچه مى‏توانید سعى و تلاش نمایید تا هدف قیام مردم را مشخص نمایید، چرا که همیشه مورخین اهداف انقلابها را در مسلخ اغراض خود و یا اربابانشان ذبح مى‏کنند. امروز همچون همیشه تاریخ انقلابها، عده‏اى به نوشتن تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامى ایران مشغولند که سر در آخور غرب و شرق دارند. تاریخ جهان پر است از تحسین و دشنام عده‏اى خاص، له و یا علیه عده‏اى دیگر و یا واقعه‏اى در خور بحث. اگر شما مى‏ توانستید تاریخ را مستند به صدا و فیلم حاوى مطالب گوناگون انقلاب از زبان توده‏هاى مردم رنجدیده کنید، کارى خوب و شایسته در تاریخ ایران نموده‏اید. باید پایه‏هاى تاریخ انقلاب اسلامى ما چون خود انقلاب بر دوش پابرهنگان مغضوب قدرتها و ابرقدرتها باشد.
شما باید نشان دهید که چگونه مردم، علیه ظلم و بیداد، تحجر و واپسگرایى قیام کردند و فکر اسلام ناب محمدى را جایگزین تفکر اسلام سلطنتى، اسلام سرمایه دارى، اسلام التقاط و در یک کلمه اسلام امریکایى کردند.
شما باید نشان دهید که در جمود حوزه‏ هاى علمیه آن زمان که هر حرکتى را متهم به حرکت مارکسیستى و یاحرکت انگلیسى مى‏کردند، تنى چند از عالمان دین باور دست در دست مردم کوچه و بازار، مردم فقیر و زجر کشیده گذاشتند و خود را به آتش و خون زدند و از آن پیروز بیرون آمدند.
شما باید به روشنى ترسیم کنید که در سال ۴۱، سال شروع انقلاب اسلامى و مبارزه روحانیت اصیل در مرگ آباد تحجر و تقدس مآبى چه ظلمها بر عده‏اى روحانى پاکباخته رفت، چه ناله‏هاى دردمندانه کردند، چه خون دلها خوردند، متهم به جاسوسى و بى‏دینى شدند ولى با توکل بر خداى بزرگ کمر همت را بستند و از تهمت و ناسزا نهراسیدند و خود را به توفان بلا زدند و در جنگ نابرابر ایمان و کفر، علم و خرافه، روشنفکرى و تحجرگرایى، سرافراز- ولى غرقه به خون یاران و رفیقان خویش- پیروز شدند.»
تاکید بر نقش «مردم» در خلق حماسه‌های انقلاب اسلامی همواره مورد تأکید امام (ره) بوده است به طوری که بارها امام (ره) صاحبان این انقلاب را مردم معرفی می‌کردند. تأکید بر این نقش مردم و تأثیرگذاری آنها در طول سالها بعد از وفات امام (ره) نیز سیره عملی و گفتاری مقام معظم رهبری تجلی پیدا کرده است و می‌توان این سیره را در بیانات و پیام های رهبر معظم انقلاب پس از خلق حماسه هایی همچون ۲۲ بهمن و انتخابات متعدد و … بوضوح مشاهده کرد که یکی از این رویداها حماسه ۹ دی ماه ۸۸ بوده است.
مقام معظم رهبری با تأکید بر مردمی بودن ۹ دی ماه فرموده اند: « نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ این مردمند که ناگهان با یک حرکت – که آن حرکت برخاسته از همان عواملى است که نوزدهم دىِ قم را تشکیل داد؛ یعنى برخاسته ى از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه ى مجاهدانه است – روز نهم دى را هم متمایز میکنند.»

بازخوانی نقش رهبر انقلاب در شکل‌گیری حماسه 9 دی
بررسی مواضع رهبر معظم انقلاب در ماه های بعد از انتخابات نشان می دهد که ایشان تلاش بسیاری انجام دادند تا در راستای سیاست«جذب حداکثری»، افراد و گروه های مختلف سیاسی در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران باقی بمانند و به فعالیت بپردازند ولی برخی شخصیت های سیاسی، بدون توجه به خواست ملت و رهنمودهای حضرت آیت الله خامنه ای، فضا را به سمتی بردند که نهایتاً منجر به حذف خودشان از آینده سیاسی کشور شد.
تدبیر علیه تشویش
رهبر انقلاب در نمازجمعه تاریخی 29 خرداد، بدون در نظر گرفتن یک هفته اغتشاشگری و اقدامات غیرقانونی از سوی سران اصلاحات و تحریک مردم به حضور در خیابان، در سخنانی کریمانه، این افراد را «عناصر نظام» خواندند و بر پیگیری «قانونی» اعتراضات و نه اردوکشی خیابانی، تاکید کردند. ایشان فرمودند: «این که دشمنان سعی می کنند در رسانه های گوناگون - که غالباً هم این رسانه ها مال این صهیونیست های خبیث و رذل است - اینجور وانمود کنند که دعوا بین طرفداران نظام و مخالفان نظام است، نخیر، این جوری نبود؛ آنها غلط می کنند این حرف را می زنند؛ این واقعیت ندارد... این چهار نفری که وارد عرصه این انتخابات جدی شدند، همه شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بودند و هستند.»
گذشت حدود 6 ماه از انتخابات ریاست جمهوری و رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری و رویکرد مدارای ایشان هم تغییری در رفتار و عملکرد سران اصلاحات ایجاد نکرد تا آن که حضرت آیت الله خامنه ای در 22 آذر و در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون، با اشاره به حوادث روز دانشجو و اهانت حامیان این افراد به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، لحن خود را درباره این افراد تغییر دادند و در عین حال اعلام کردند که هنوز نظام آماده بازگشت این افراد است ولی گویا خود این افراد با اتخاذ مواضع ساختارشکنانه، بر حذف کامل خود از نظام اصرار دارند. ایشان در این باره گفتند: «من هیچ اعتقادی ندارم به دفع؛ من گفتم در نمازجمعه؛ اعتقاد من به جذب حداکثری و دفع حداقلی است؛ اما بعضی کانه خودشان اصرار دارند بر این که از نظام فاصله بگیرند. یک اختلاف درون خانوادگی را، درون نظام را - که مبارزات انتخاباتی بود - یک عده ای تبدیل کردند به مبارزه با نظام.»
روشنگری‌های رهبر انقلاب در این مدت، پایگاه اجتماعی سران اصلاحات را دچار ریزش شدیدی کرد؛ به طوری که اعتراضات خیابانی آنان به جمعیتی اندک و هتاک محدود شد. با این حال اصرار رهبران این جریان سیاسی بر نپذیرفتن نظر مردم و عدم تمکین به قانون، در نهایت منجر به رویدادهای ناگواری چون هتک حرمت روز عاشورا شد.سران آشوب های پس از انتخابات اما باز هم بر مواضع ضدمردمی خود ایستادگی کردند و حتی از حرمت شکنان روز عاشورا دفاع.
هتک حرمت عاشورا به مثابه خط قرمزی بود که بعد از زیر پا گذاشته شدن، دیگر یارای بازگشت به وضع نخست را نداشت؛ وضعیتی که به مدد تنفس مصنوعی باقی مانده بود و اکنون در سیل خروشنده مردم در حماسه 9 دی غرق شده بود.
برنامه‌ریزی راهبری مقام معظم رهبری برای شفاف‌سازی فضای غبارآلود فتنه 88 در مدت 8 ماه به گونه از سوی ایشان تنظیم شده بود که گام به گام مردم را به پیش می‌برد و با افزایش بصیرت، زمینه را برای دفع فتنه آماده می‌شد؛ واقعه‌ای که سرانجام در 9 دی متبلور شد و شد آنچه باید می‌شد و وعده "ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم" بر همگان عیان شد.

حماسه «نهم دی ماه» در كلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

در تاریخ ماندگار شد
روزهاى سال، به طور طبيعى و به خودى خود همه مثل همند؛ اين انسانها هستند، اين اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست كه يك روزى را از ميان روزهاى ديگر برميكشد و آن را مشخص ميكند، متمايز ميكند، متفاوت ميكند و مثل يك پرچمى نگه ميدارد تا راهنماى ديگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فى نفسه با روزهاى ديگر فرقى ندارد؛ اين حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز جان ميدهد، معنا ميدهد، او را تا عرش بالا ميبرد؛ اين مجاهدتهاى ياران حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز، اين خطورت و اهميت را ميبخشد. روز نوزدهم دى هم همين جور است، روز نهم دىِ امسال هم از همين قبيل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ اين مردمند كه ناگهان با يك حركت - كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكيل داد؛ يعنى برخاسته ى از بصيرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ى مجاهدانه است - روز نهم دى را هم متمايز ميكنند.
مطمئن باشيد كه روز نهم دىِ امسال هم در تاريخ ماند؛ اين هم يك روز متمايزى شد. شايد به يك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونى - كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست - اين حركت مردم اهميت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف اين قضايا فكر ميكند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولايت را، روح حسين بن على (عليه السّلام) را مى‌‌‌بيند. اين كارها كارهائى نيست كه با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگيرد؛ اين كار خداست، اين دست قدرت الهى است؛ همان طور كه امام در يك موقعيت حساسى - كه من بارها اين را نقل كرده‌‌‌‌ام - به بنده فرمودند: «من در تمام اين مدت، دست قدرت الهى را در پشت اين قضايا ديدم». درست ديد آن مرد نافذِ بابصيرت، آن مرد خدا.
بيانات در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388


حجت بر همه تمام شد
یك نكته را هم به جوانان عزيز انقلابى، به فرزندان عزيز انقلابى خودم، به فرزندان بسيجى - از زن و مرد - عرض بكنم: جوانان از اطراف و اكناف كشور، از آنچه كه تهتّك بيگانگان از ايمان دينى به گوششان ميخورد يا با چشمشان مى‌‌‌‌بينند، عصبانى هستند؛ وقتى مى بينند روز عاشورا چگونه يك عده‌‌‌‌اى حرمت عاشورا را هتك ميكنند، حرمت امام حسين را هتك ميكنند، حرمت عزاداران حسينى را هتك ميكنند، دلهاشان به درد مى‌‌‌‌‌آيد، سينه‌‌‌‌‌هاشان پر ميشود از خشم؛ البته خوب، طبيعى هم هست، حق هم دارند؛ ولى ميخواهم عرض بكنم جوانهاى عزيز مراقب باشند، مواظب باشند كه هرگونه كار بى رويه‌‌‌اى، كمك به دشمن است. اينجا جوانها تلفن ميكنند - ميفهمم من، ميخوانم، غالباً تلفنها و نامه ها را خلاصه ميكنند، هر روز مى آورند، من نگاه ميكنم - مى بينم همين طور جوانها گله‌‌‌‌‌مند، ناراحت و عصبانى؛ گاهى هم از بنده گله ميكنند كه چرا فلانى صبر ميكند؟ چرا فلانى ملاحظه ميكند؟ من عرض ميكنم؛ در شرائطى كه دشمن با همه‌‌‌ى وجود، با همه‌‌‌‌ى امكاناتِ خود درصدد طراحى يك فتنه است و ميخواهد يك بازى خطرناكى را شروع كند، بايد مراقبت كرد او را در آن بازى كمك نكرد. خيلى بايد با احتياط و تدبير و در وقت خودش با قاطعيت وارد شد. دستگاه‌‌‌‌هاى مسئولى وجود دارند، قانون وجود دارد؛ بر طبق قانون، بدون هيچگونه تخطى از قانون، بايستى مُرّ قانون به صورت قاطع انجام بگيرد؛ اما ورود افرادى كه شأن قانونى و سمت قانونى و وظيفه ى قانونى و مسئوليت قانونى ندارند، قضايا را خراب ميكند. خداى متعال به ما دستور داده است: «و لايجرمنّكم شنئان قوم على ان لاتعدلوا اعدلوا هو اقرب للتّقوى». بله، يك عده‌‌‌‌اى دشمنى ميكنند، يك عده‌‌‌‌اى خباثت به خرج ميدهند، يك عده اى از خباثت‌‌‌كنندگان پشتيبانى ميكنند - اينها هست - اما بايد مراقب بود. اگر بدون دقت، بدون حزم، انسان وارد برخى از قضايا بشود، بى‌‌‌‌گناهانى كه از آنها بيزار هم هستند، لگدمال ميشوند؛ اين نبايد اتفاق بيفتد. من برحذر ميدارم جوانهاى عزيز را، فرزندان عزيز انقلابىِ خودم را از اينكه يك حركتى را خودسرانه انجام بدهند؛ نه، همه چيز بر روال قانون.
مسئولين كشور بحمداللَّه چشمشان هم باز است، مى‌‌‌‌بينند؛ مى‌‌‌‌بينند مردم در چه جهتى دارند حركت ميكنند. حجت بر همه تمام شده است. حركت عظيم روز چهارشنبه‌ى نهم دى ماه حجت را بر همه تمام كرد. مسئولين قوه‌‌‌‌‌ى مجريه، مسئولين قوه‌‌‌ى مقننه، مسئولين قوه‌‌‌‌ى قضائيه، دستگاه‌‌‌هاى گوناگون، همه ميدانند كه مردم در صحنه‌‌‌اند و چه ميخواهند. دستگاه‌‌‌‌‌‌ها بايد وظائفشان را انجام بدهند؛ هم وظائفشان در مقابل آدم مفسد و اغتشاشگر و ضدانقلاب و ضدامنيت و اينها، هم وظائفشان در زمينه‌‌‌ى اداره‌‌‌‌‌‌ى كشور.
بيانات در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19/10/1388
راه انقلاب این است
بدخواهانى كه سى سال است عليه اين انقلاب و عليه اين مردم هر كارى توانستند، كردند، اينها هم فرصت را مغتنم شمردند و با تبليغاتِ خودشان وارد ميدان شدند. بيش از اين، كارى نميتوانستند بكنند. اگر آمريكائى‌ها و انگليسى‌ها و صهيونيستها ميتوانستند نيرو وارد خيابانهاى تهران بكنند، يقين بدانيد ميكردند. اگر برايشان امكان داشت كه با حضور وابستگان و مزدوران خودشان از خارج، عرصه را آنچنان كه ميخواهند، هدايت كنند، ميكردند. منتها ميدانستند كه اين كار به ضررشان تمام ميشود. تنها كارى كه ميتوانستند بكنند، اين بود كه در صحنه‌ى تبليغات، در صحنه‌ى سياست جهانى، از آشوبگر، از اغتشاشگر حمايت كنند. رؤساى جمهور كشورهاى مستكبر در اين قضيه وارد ميدان شدند؛ اغتشاشگران خيابانى و خرابكارانى را كه با آتش زدن ميخواهند موجوديت خودشان را نشان بدهند، ملت ايران ناميدند؛ شايد بتوانند اوضاع را آنچنان كه طبق ميل خودشان است، در افكار عمومى دنيا و كشورمان تصوير و ترسيم كنند؛ اما شكست خوردند.
قوى‌ترين و آخرين ضربه را ملت در روز نهم دى و بيست و دوى بهمن وارد كرد. كار ملت ايران در بيست و دوم بهمن، كار عظيمى بود؛ نُه دى هم همين جور. يكپارچگى ملت آشكار شد. همه‌ى كسانى كه در عرصه‌ى سياسى به هر نامزدى رأى داده بودند، وقتى ديدند دشمن در صحنه است، وقتى فهميدند اهداف پليد دشمن چيست، نسبت به آن كسانى كه قبلاً به آنها خوشبين هم بودند، تجديد نظر كردند؛ فهميدند كه راه انقلاب اين است، صراط مستقيم اين است. در بيست و دوى بهمن، ملت همه با يك شعار وارد ميدان شدند. خيلى تلاش كردند، شايد بتوانند بين ملت دودستگى ايجاد كنند؛ اما نتوانستند. و ملت ايستاد؛ اين پيروزى ملت بود. از بيست و دوم خرداد تا بيست و دوم بهمن - هشت ماه - يك فصل پرافتخار و پرعبرتى براى ملت ايران بود؛ اين يك درس شد. آگاهى جديدى به وجود آمد. فصل تازه‌اى در بصيرت ملت ايران گشوده شد. اين يك زمينه‌ى بسيار مهمى است. بايد بر اساس اين زمينه، حركت كنيم.
بيانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوي 01/01/1389

لحظه‌ی نیازها
شوراى شما بحمدالله اين خصوصيت را داشته است. دلائل زيادى هم براى اين هست؛ آخرى‌اش همين نهم دى است؛ قبلش - ده سال قبل از اين - 23 تير است كه اشاره فرمودند؛ آن روز هم نياز لحظه‌ها بود؛ اين يك كار متعارف و معمولى نبود. راهپيمائى مردم در بيست و دوى بهمن با همه‌ى عظمتى كه دارد - كه حالا عرض خواهم كرد - يك كار متعارف است، يك كار روان‌شده است، شناخته‌شده است، متوقع است كه انجام بگيرد و انجام ميگيرد؛ اما بيست و سه‌ى تير در سال 78، يك كار متعارف نبود، يك كار متوقع نبود؛ اهميت داشت كه اين مجموعه بداند و بفهمد كه اين كار در آن شرائط، لازم است و آن را انجام بدهد. كار نهم دى ماهِ امسال هم همين جور بود. شناختن موقعيت، فهميدن نياز، حضور در لحظه‌ى مناسب و مورد نياز؛ اين اساس كار است كه مؤمن بايد اين را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛ آن كارى را كه بايد انجام بدهد، بتواند انجام بدهد. خوب، الحمدلله شوراى هماهنگى تبليغات اين خصوصيت را داشته است، نشان داده است؛ هم در دهه‌ى اول، در اوضاع و احوال گوناگون آن دهه - در دوران دفاع مقدس، قبل از دفاع مقدس، بعد از دوران دفاع مقدس - هم بعد از رحلت امام در مناسبتهاى مختلف كه قله‌هائى را در تاريخ ما به وجود آورد. يكى از اين قله‌هاى فراموش نشدنى، همين نهم دى امسال بود.
بيانات در ديدار با اعضای شوراى هماهنگى تبليغات اسلامى 29/10/1388

یك حركت بدون فراخوان
راز ماندگارى اين انقلاب، اتكاى به ايمانهاست؛ اتكاى به خداست. لذا شما مى‌بينيد آن روزى كه توده‌ى عظيم مردم در سرتاسر كشور احساس كنند كه دشمنى‌اى متوجه انقلاب است، احساس كنند كه دشمنىِ جدى‌اى وجود دارد، بدون فراخوان حركت ميكنند مى‌آيند. روز نهم دى شما ديديد در اين كشور چه اتفاقى افتاد و چه حادثه‌اى پيش آمد. دشمنان انقلاب كه هميشه سعى ميكنند راهپيمائى‌هاى ميليونى را بگويند چند هزار نفر آمده‌اند - تحقير كنند، كوچك كنند - اعتراف كردند و گفتند در طول اين بيست سال، هيچ حركت مردمى‌اى به اين عظمت در ايران اتفاق نيفتاده است؛ اين را نوشتند و گفتند. آن كسانى كه سعى در كتمان حقائق درباره‌ى جمهورى اسلامى دارند، اين را گفتند. علت چيست؟ علت اين است كه مردم وقتى احساس ميكنند دشمن در مقابل نظام اسلامى ايستاده است، مى‌آيند توى ميدان. اين حركتِ ايمانى است، اين حركتِ قلبى است؛ اين چيزى است كه انگيزه‌ى خدائى در آن وجود دارد؛ دست قدرت خداست، دست اراده‌ى الهى است؛ اين چيزها دست من و امثال من نيست. دلها دست خداست. اراده‌ها مقهور اراده‌ى پروردگار است. وقتى حركت خدائى شد، براى خدا شد، اخلاص در كار بود، خداى متعال اينجور دفاع ميكند. لذا ميفرمايد: «انّ اللَّه يدافع عن الّذين امنوا». اين را دشمنان نظام اسلامى نميفهمند، تا امروز هم نفهميدند؛ لذا تهديد ميكنند، حرف ميزنند، روشهاى گوناگون را به كار ميگيرند، به خيال خودشان ميگردند نقطه ضعف براى جمهورى اسلامى پيدا كنند؛ گاهى اسم حقوق بشر را مى‌آورند، گاهى اسم دموكراسى را مى‌آورند؛ ترفندهائى كه امروز براى مردم دنيا حقيقتاً ترفندهاى مسخره است. ميگويند افكار عمومى؛ اما افكار عمومى اگر اين حرفها را از آمريكا و صهيونيسم باور ميكرد، اينجور در دنيا، در كشورهاى مختلف، ملتهاى مختلف، در مواقع گوناگون، نفرت خودشان را از اين سران مستكبر نشان نميدادند، كه مى‌بينيد نشان ميدهند. هر جا سفر ميكنند، گروهى از مردم عليه‌شان شعار ميدهند. پيداست كه افكار عمومى دنيا فريب ترفندهاى اينها را نخورده است.
بيانات در ديدار فرمانده و پرسنل نيروى هوائى ارتش جمهوری اسلامی ايران 19/11/1388

بدون علما ممكن نبود
يك مسئله‌ى بسيار مهم و استثنائى است؛ يكى از تمايزات نظام جمهورى اسلامى اين است. مجموعه‌ى خبرگان، مجموعه‌ى علماى صاحب‌نام و صاحب شأن در بين مردم، و مورد اعتماد مردم در همه‌ى قضايا، بخصوص در قضيه‌ى بسيار مهم رهبرى و انتخاب رهبرى و قضاياى مربوط به آن محسوب ميشود. و همين حضور اثرگذار و حساس در بين مردم، آثار و بركات خودش را داشته است و دارد. حضور مردم در حوادث بزرگ و مهم و اعلان موضعى كه ميكنند - مثل راهپيمائى مهم بيست و دوم بهمن، كه واقعاً يك پديده‌ى عظيمى بود در تاريخ انقلاب در اين شرائط و با اين اوضاع و احوال؛ و قبل از آن، حضور مردم در خيابانها در سراسر كشور در نهم دى - بدون اينكه علما و راهنمايان معنوى مردم كه مورد اعتماد آنها هستند، دلهاى مردم را به حقائق اين انقلاب متوجه كنند، ميسر نميشد. نقش علماى دين در هدايت مردم، منحصر نميشود به هدايت در امور فرعى و مسائل شخصى و اينها. مهمتر از همه‌ى اينها، هدايت مردم است در مسئله‌ى عظيم اجتماعى و مسئله‌ى حكومت و مسئله‌ى نظام اسلامى و وظائفى كه مترتب بر اين هست در مقابله‌ى با حوادث جهانى. يقيناً اگر نقش علماى دين و راهنمايان روحانى حذف ميشد و وجود نميداشت، اين انقلاب تحقق پيدا نميكرد؛ اين نظام به وجود نمى‌آمد و باقى نميماند، با اين همه مشكلات فراوانى كه در سر راه اين انقلاب به وجود آوردند. بنابراين علماى دين - كه از جمله‌ى برترين آنها، مجموعه‌ى خبرگان هستند - تأثير ماندگار و مستمرى در حوادث جامعه و سرنوشت جامعه دارند؛ كه خوب، آثارش را بحمداللَّه مى‌بينيم.
بيانات در ديدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى 06/12/1388

دنیا خیره شد
شما ديديد فتنه‌اى به وجود آمد، كارهائى شد، تلاشهائى شد، آمريكا از فتنه‌گران دفاع كرد، انگليس دفاع كرد، قدرتهاى غربى دفاع كردند، منافقين دفاع كردند، سلطنت‌طلبها دفاع كردند؛ نتيجه چه شد؟ نتيجه اين شد كه در مقابل همه‌ى اين اتحاد و اتفاق ناميمون، مردم عزيز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دى، در روز بيست و دوى بهمن، آنچنان عظمتى از خودشان نشان دادند كه دنيا را خيره كرد. ايران امروز، جوان امروز، تحصيلكرده‌ى امروز، ايرانيان امروز، آنچنان وضعيتى دارند كه هر توطئه‌اى را دشمن عليه نظام جمهورى اسلامى زمينه‌چينى كند، به توفيق الهى توطئه را خنثى ميكنند. منتها توجه داشته باشيد؛ بايد تقوا پيشه كنيم. آنچه ما را قوى ميكند، تقواست؛ آنچه ما را آسيب‌ناپذير ميكند، تقواست؛ آنچه ما را به ادامه‌ى اين راه تا رسيدن به اهداف عاليه اميدوار ميكند، تقواست.
خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران در حرم امام خمينى (ره) در بيست و يكمين سالگرد ارتحال حضرت امام خمينى (ره) 14/03/1389

هيچ كس نگويد من تكليفى ندارم
آنچه كه براى ما لازم است، اين است كه آحاد مردم، مسئولين، غير مسئولين، بخصوص جوانها، بخصوص كسانى كه سخن و حرفشان تأثير دارد، احساس مسئوليت حضور در صحنه را از دست ندهند. هيچ كس نگويد من تكليفى ندارم، من مسئوليتى ندارم؛ همه مسئولند. مسئوليت معنايش اين نيست كه اسلحه ببنديم، بيائيم توى خيابان راه برويم؛ در هر كارى كه هستيم، احساس مسئوليت كنيم؛ مسئوليت دفاع از انقلاب و از نظام جمهورى اسلامى؛ يعنى از اسلام، يعنى از حقوق مردم، يعنى از عزت كشور. اين، شرط اول: همه بايد اين احساس مسئوليت را داشته باشيم. و من مى‌بينم كه اين احساس مسئوليت را داريم. اين را مردم كشور ثابت كردند، ثابت ميكنند؛ حالا يك نمونه‌ى واضحش همين 9 دى بود كه اشاره كردند؛ نمونه‌هاى ديگرى هم هست؛ 22 بهمن در پيش است، دهه‌ى فجر در پيش است. مردم حضور خودشان را، آمادگى خودشان را، سرزندگى و نشاط خودشان را نشان داده‌اند، باز هم نشان خواهند داد.
دیدار مردم مازندران در سالگرد حماسه 6 بهمن 6/11/1388

مشتی بر دهان فتنه‌گران
فتنه‌ى سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه يعنى كسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح كنند، بياورند براى فريب دادن مردم. اما ناكام شدند. هدف از ايجاد فتنه، گمراه كردن مردم است. شما ملاحظه كنيد؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر كشور مشت محكمى به دهان فتنه‌گران زد. اين كار را خود مردم كردند. اين حركت - همان طورى كه گويندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - يك حركت خودجوش بود؛ اين خيلى معنا دارد؛ اين نشانه‌ى اين است كه اين مردم بيدارند، هشيارند. دشمنان ما بايد اين پيام را بگيرند. آن كسانى كه خيال ميكنند ميتوانند ميان نظام و ميان مردم جدائى بيندازند، ببينند و بفهمند كه اين نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتياز نظام ما به اين است كه متعلق به مردم است. آن كسانى كه با همه‌ى وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و اين پرچم برافراشته را در اين كشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ى اول خود مردمند؛ دشمنان ما اين را بفهمند. سردمداران دولتهاى مستكبر - و در رأس آنها آمريكا - عليه ملت ما حرف ميزنند، توطئه ميكنند، گاهى شعار ميدهند، گاهى اظهارات مزوّرانه ميكنند، گاهى صريحاً دشمنى ميكنند، گاهى در لفافه ميبرند؛ اينها همه براى اين است كه تحليل درستى از مسائل ايران و شناخت درستى از ملت ايران ندارند. ملت ما ملت بيدارى است، ملت هشيارى است.
بيانات در ديدار هزاران نفر از مردم استان گيلان‌ 8/10/1389
====
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
===
منابع:
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]

امضای عباس محمدی رئیس جمهور اسرائیل:[/U][/COLOR][/URL]بایدبودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود[/RIGHT]
عباس محمدی آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to عباس محمدی For This Useful Post:
قدیمی 28-12-2011, 00:02   #2
یه دنگ سایت به نامشه
 
لیلا53 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Dec 2011
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 2,510
Thanks: 6,056
Thanked 4,324 Times in 2,102 Posts
پیش فرض

ببینم حالا اخر این همه شعار چی شد

به جایی هم رسیدیم

یا هنوزمجلس عزیزو پرکار ما تصویب نکرده ؟

اصلا مجلس خبرگان ازاون روزبه بعد کاری کرد یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امضای لیلا53
من که از مینای عشقت مست مستم یا علی
لاف یکرنگی زنم چون حق پرستم یا علی
شعله عشق تو و بغض عدویت دائما
گشته مانوس دلم جانم فدایت یاعلی
لیلا53 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 3 Users Say Thank You to لیلا53 For This Useful Post:
قدیمی 28-12-2011, 16:21   #3
اخراج شده
 
يادشهيد آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2011
نوشته ها: 3,189
Thanks: 8,807
Thanked 4,774 Times in 2,280 Posts
پیش فرض

ببینم حالا اخر این همه شعار چی شد

به جایی هم رسیدیم

یا هنوزمجلس عزیزو پرکار ما تصویب نکرده ؟

اصلا مجلس خبرگان ازاون روزبه بعد کاری کرد یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداکنه که این انتخابات مجلس رو درست و پر شکوه هر چه تمام تر انجام بدیم تا چشم دشمنان انقلاب کور بشه
ولی باید روی تک تک نماینده ها و لیست های انتخاباتی فکر کرد و تحقیق کرد چون این دوره مجلس بسیار مهم است
يادشهيد آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to يادشهيد For This Useful Post:
قدیمی 29-12-2011, 00:00   #4
یه دنگ سایت به نامشه
 
لیلا53 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Dec 2011
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 2,510
Thanks: 6,056
Thanked 4,324 Times in 2,102 Posts
پیش فرض

ان شالله

شاید حرفهای شما قوت قلب بده تا منم رای بدم ان شالله

امضای لیلا53
من که از مینای عشقت مست مستم یا علی
لاف یکرنگی زنم چون حق پرستم یا علی
شعله عشق تو و بغض عدویت دائما
گشته مانوس دلم جانم فدایت یاعلی
لیلا53 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to لیلا53 For This Useful Post:
قدیمی 29-12-2011, 01:02   #5
اخراج شده
 
يادشهيد آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2011
نوشته ها: 3,189
Thanks: 8,807
Thanked 4,774 Times in 2,280 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط لیلا53 نمایش پست ها
ان شالله

شاید حرفهای شما قوت قلب بده تا منم رای بدم ان شالله
خواهرم من از شما و تمام کاربران گرامی عاجزانه خواهش میکنم که حتما در این دوره مجلس رای بدهید و در رای دادن شرکت کنید
ولی با تحقیق کامل برید رای بدید من از شما خواهش میکنم که با تحقیق و علم کامل در مورد کاندیدا رای بدهید
يادشهيد آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to يادشهيد For This Useful Post:
قدیمی 25-12-2016, 10:21   #6
کاربر جدید
 
naebalmahdi313 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Dec 2016
نوشته ها: 1
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 1 Post
Wink

به نام خدا
باسلام
درخواست من در مورد این موضوع نیست .
به مناسبت نه دی این مقاله دجامع تحلیلی را به صورد ورد برای نصب در تابلو اعلانات مدرسه می خواستم .لطف کنید بذارید. ممنون.
naebalmahdi313 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to naebalmahdi313 For This Useful Post:
قدیمی 25-12-2016, 14:05   #7
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,030
Thanks: 20,255
Thanked 50,742 Times in 20,893 Posts
پیش فرض

سلام برداشت آزاد است بفرمائید.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
قدیمی 26-12-2016, 13:43   #8
کاربر جدید
 
mobin4455 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Dec 2016
محل سکونت: گنبد
نوشته ها: 1
Thanks: 7
Thanked 1 Time in 1 Post
پیش فرض

گاهی دلم تفریح ناسالم میخاهد مثل فکر کردن به تو

امضای mobin4455
mobin4455 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to mobin4455 For This Useful Post:
قدیمی 28-12-2016, 13:29   #9
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,030
Thanks: 20,255
Thanked 50,742 Times in 20,893 Posts
پیش فرض

پوستر‌هایی که مردم را به رخ می‌کشند +تصاویر

در آستانه سالروز ۹ دی شهرداری تهران با همکاری کارگاه طراحی «سه در چهار» برای آماده سازی سطح شهر؛ اقشار و تفکرات گوناگون حاضر در این مراسم را به رخ کشیده است.
به گزارش فرهنگ نیوز، 9 دی ماه 1388 مردم به خیابان‌ها آمدند تا علاوه بر تجدید عهد پیمان با رهبر انقلاب جواب دندان‌شکنی به حتاکان روز عاشورا دهند. بعد از آن روز پوستر‌ها و تصاویر‌های زیادی از این حماسه منتشر شد و سالهای بعد نیز در فاصله چند روز مانده به 9 دی ماه انتشار سری جدید از این طرح‌ها ادامه داشت. بی‌حرمتی عوامل خارجی در روز عاشورا باعث شد تا مردم چهره نقاب زده آنها را تشخیص دهند و از آنها برائت بجویند. در 9 دی ماه 1388 برای کسی مهم نبود که 6 ماه پیش به چه کسی رأی داده‌است. از همه اقشار برای امام‌حسین (ع) به میدان آمدند و نشان دادند تا پای خون سرباز کربلایی هستند.

پیوند موضوعی 9 دی میان «عاشورا»،«قیام امام حسین‌(ع)» و «کشور و ملت ایران» باعث شده است هر سال طرح‌هایی خلاقانه در این زمینه منتشر شود تا چهره جدیدی از این حماسه به نمایش بگذارد. تصاویری که به ابعاد مختلف شکل‌گیری این حماسه منجر شد‌ه‌اند

امسال در همکاری سازمان شهرداری تهران با گرافیستها کمپین «حماسه ماندگار» شکل گرفته‌ است که در شکلی واحد به باز‌خوانی 9 دی می‌پردازد.

کارگاه طراحی «سه در چهار» که تولید این کمپین را بر عهده داشته است در کانلا خود فایل‌های آثار را پس از اکران مجموعه منتشر کرده است.تصویر یادآور عکس معروفی است که روی روزنامه نوشته بود «امام آمد»؛ اینبار در این طرح اهمیت حضور ملت نمایان شده و طراحان با نوستالژی ذهن مخاطب به خوبی از نقش مهم مردم در 9 دی پرده برداشتند.مهم نبود که در انتخابات 88 مردم چه موضع‌گیری سیاسی از خود نشان داده‌اند؛ قطع به یقین حضور مردم برای در وهله اول برای کشورشان بوده است. حضور مردم در 9 دی نیز از همین جنس؛ از جنس اثر انگشت‌هایی که به معنای ایستادن تا پای خون برای امام بود.سیاست گذاران انگلیس که در تمامی دوران‌ها به روباه مکار معروفند؛ در فتنه نیز شاهد تحرکات این روباه پیر بودیم. این طرح به کشیده شدن ترمز روباه در رزو 9 دی اشاره دارد.جمله ماندگار امام خامنه‌ای در مورد «فتنه گران»؛ «کسانی که فتنه سال 88 را شروع کردند به کار کشور ضربه سختی زدند». از آن جمله می‌توان به تحریم‌ها دنباله دار کشور‌ها به بهانه نا امنی و موارد انی چنین اشاره کرد.

بزرگ‌ترین ویژگی این کمپین را می‌توان تعدد آثار و تونع موضوعات بررسی شده دانست. قطعاً 9 دی ملتی را به خیبان کشاند که دلیل‌های متعددی برای حضور خود داشتند؛ اما قطعاً تک تک آنها نقش مؤثری در این حماسه داشتند پس باید با جامعیت موضوع از همه آن مردم قدردانی شود.

برخی آثار دیگر این مجموعه به حضور اقشار مختلف، یک پارچگی ملت، تعصب در مبحث عاشورا و... اشاره دارند.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
قدیمی 28-12-2016, 13:34   #10
کاربر کهنه کار
 
بصیر آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2016
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 6,112
Thanks: 6,368
Thanked 1,423 Times in 1,149 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mobin4455 نمایش پست ها
گاهی دلم تفریح ناسالم میخاهد مثل فکر کردن به تو
چه ربطی داشت؟!!

امضای بصیر فدای سید علی
بصیر آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
چهل حدیث در فضیلت صلوات خادم الزینب احادیث اخلاقی 4 02-07-2014 09:34
هشدار ! هشدار ! حضور فراماسون ها در فیلم سن پطرزبورگ!!!! Aybeniz شیطان شناسی 8 04-08-2013 11:29
«شکارچی‌شنبه» به یهودیان راستین جهان تقدیم شده است محب المهدي (عج) اخبار مرتبط با فیلم ، صوت و محتوای صدا سیما 15 03-01-2012 17:11
هاليوود وسياستهاي سردمداران آمريکا در مديريت افکار عمومي paradise مقالات 0 30-07-2011 22:50
«جرم» سیمرغ بهترین فیلم جشنواره بیست و نهم را به پرواز درآورد... Redemption اخبار مرتبط با فیلم ، صوت و محتوای صدا سیما 2 18-02-2011 20:32

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 08:00 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1