شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > رهبری


رهبری مباحث مرتبط با رهبری معظم انقلاب اسلامی در این بخش قرار می گیرد

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 29-01-2013, 21:06   #1
همکار بازنشسته
 
javadkhan آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2011
نوشته ها: 3,689
Thanks: 589
Thanked 6,365 Times in 2,402 Posts
پیش فرض مقام معظم رهبری: هر حركت اختلافی در ميان مسلمانان بطور قطع، بازی در زمين دشمن است

۱۰ بهمن ۱۳۹۱

در خجسته سالروز ميلاد سراسر نور پيامبر رحمت، حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) و فرزند گرامي ايشان، حضرت امام صادق (ع)، جمعي از مسئولان نظام، ميهمانان خارجي شركت كننده در بيست و ششمين كنفرانس وحدت اسلامي، سفراي كشورهاي اسلامي و قشرهاي مختلف مردم امروز(سه شنبه) با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری نوشت: رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار ضمن تبريك هفدهم ربيع الاول سالروز ميلاد پيامبر اعظم اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، اتحاد اسلامي را يك شعار مقدس و وحدت ميان امت اسلامي را مهمترين پيام رسالت نبي مكرم اسلام (ص) دانستند و با اشاره به حركت بيداري اسلامي در دنياي اسلام بويژه در شمال افريقا، آن را بخشي از تحقق وعده الهي دانستند و تأكيد كردند: امروز اصلي ترين سياست دنياي استكبار براي مقابله با بيداري اسلامي، ايجاد اختلاف و به جان هم انداختن مسلمانان در كشورهاي اسلامي است ، بنابراين وظيفه خطير نخبگان ديني، سياسي و دانشگاهي جهان اسلام تشريح طراحي دشمن براي امت اسلامي و تلاش جدي براي تحقق شعار اتحاد اسلامي است.

حضرت آيت الله خامنه اي، ‌ماه ربيع الاول را بواسطه ميلاد پيامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع)، بهار زندگي و حيات خواندند و خاطرنشان كردند: گرامي داشتن اين ميلاد بزرگ، فقط به جشن و شادي صرف نيست بلكه دنياي اسلام بايد رابطه معنوي، قلبي و عاطفي خود را با نبي مكرم (ص) روز به روز تقويت كند. ايشان يكي ديگر از ضروريات گراميداشت هفدهم ربيع الاول را تبعيت امت اسلامي از دستورات پيامبر اسلام (ص) دانستند و افزودند: مسلمانان بايد دستورات آن بزرگوار را در زندگي خود پياده و در مسير دستورات ايشان براي تربيت فردي و اجتماعي و رفتار سياسي در جامعه، حركت كنند.

رهبر انقلاب اسلامي شرايط دنياي اسلام را براي پيروي عملي از دستورات حضرت خاتم النبيين (ص) را بواسطه آغاز حركت بيداري اسلامي، مهيا و آماده خواندند و تأكيد كردند: بعد از دهها سال فشار و سلطه غربيها بر دنياي اسلامي، اينك مسلمانان احساس مي كنند كه اسلام، زمينه ساز تحقق عزت، سربلندي و استقلال آنها است و همه آرزوهاي امت اسلامي، ‌مي تواند به بركت اسلام برآورده شوند. حضرت آيت الله خامنه اي، شكل گرفتن احساس تواناييِ ايستادگي در مقابل استثمار و استكبار دولتهاي غربي، در ميان مسلمانان، و وادار كردن غربيها به عقب نشيني را از بركات بيداري اسلامي برشمردند و افزودند: بيداري اسلامي كه سي و چهار سال قبل در ايران آغاز شد و اكنون در دنياي اسلام در حال گسترش است، از نشانه هاي تحقق وعده الهي و حركت به سمت پيروزي است. ايشان خاطرنشان كردند: دنياي استكبار از همان ابتداي حركت بيداري اسلامي تلاش كرده است تا در مقابل آن مشكل و سد ايجاد كند اما اگر مسلمانان به خداوند متعال توكل كنند و عزم جدي براي حركت رو به جلو داشته باشند، سد دشمنان، قطعاً مانع حركت دنياي اسلام نخواهد شد و آنان گام به گام به پيروزيهاي بيشتري خواهند رسيد.

رهبر انقلاب اسلامي، ايجاد اختلاف و مشغول كردن مسلمانان به يكديگر را اصلي ترين تلاش دشمنان براي مقابله با بيداري اسلامي دانستند و افزودند: در زمان پيروزي انقلاب اسلامي ايران نيز از همان ابتدا سياست ايجاد اختلاف دنبال شد اما جمهوري اسلامي با قاطعيت در مقابل اين توطئه ايستاد و پرچم اتحاد اسلامي را برافراشت.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: امام خميني (ره) در طول حيات خود بارها تأكيد كردند كه ما معتقد به برادري اسلامي هستيم و اين مسير، بعد از ايشان نيز تا به امروز، ادامه داشته است. ايشان تأكيد كردند: تنها راه مقابله با توطئه ايجاد اختلاف، احساس اتحاد ميان مسلمانان و همچنين در ميان گروهها، مذاهب و جناحهاي مختلف داخل هريك از كشورهاي اسلامي است. رهبر انقلاب اسلامي نتيجه اختلاف ميان مسلمانان را به حاشيه رفتن مسئله فلسطين و لزوم ايستادگي در مقابل زياده خواهي امريكا و غرب دانستند و افزودند: حركت جديدي كه امروز غربيها در افريقا براي تسلط بر ملتهاي آفريقايي آغاز كرده اند، نتيجه اختلافات و مشغول بودن مسلمانان به يكديگر است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نمونه هايي از نتايج ايجاد اختلاف در ميان مسلمانان از جمله فجايع پاكستان، جنگ و كشتار در سوريه، بايكوت شدن صداي مردم در بحرين، و در مقابل هم قرار گرفتن مردم در مصر، تأكيد كردند: هر حركت اختلافي در ميان ملتهاي مسلمان و يا در داخل هر كشور اسلامي، بطور قطع و يقين ، بازي كردن در زميني است كه دشمن طراحي كرده است. ايشان نخبگان ديني، سياسي، دانشگاهي و حوزوي كشورهاي اسلامي را به جدي گرفتن موضوع وحدت فراخواندند و افزودند: نخبگان ا مت اسلامي بايد ضمن تشريح طراحي خطرناك دشمن براي ايجاد اختلاف، خود نيز از هرگونه اختلاف و يا تحريك احساسات سطحي و عاميانه پرهيز كنند، زيرا برافروختن آتش اختلافها، سرنوشت ملتها را سياه مي كند.

رهبر انقلاب اسلامي، شعار «اتحاد اسلامي» را يك شعار مقدس خواندند و تأكيد كردند: اگر امروز پيامبر اسلامي (ص) در ميان ما بودند، همه مسلمانان را به اتحاد و پرهيز از اختلافات دعوت مي كردند.

در ابتداي اين ديدار آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور در سخناني ضمن تبريك سالروز ميلاد نبي مكرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع)، پيامبر اسلام را ادامه دهنده و تكميل كننده راه همه انبياء الهي براي سعادت بشريت دانست و گفت: تنها راه رستگاري امت اسلامي تبعيت از پيامبر (ص) است. رئيس جمهور با اشاره به دعوت همه پيامبران الهي بويژه حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) به توحيد، خاطرنشان كرد: هدف اصلي مستكبران جهاني و صهيونيستهاي بي فرهنگ غارت جهان و سيطره بر آن،‌ از طريق ايجاد اختلاف‌است، بنابراين وحدت مهمترين موضوع در دنياي اسلام و حتي در جهان است. در پايان اين ديدار رهبر انقلاب اسلامي با حضور در ميان جمعي از ميهمانان شركت كننده در كنفرانس وحدت اسلامي از نزديك با آنان ديدار و گفتگو كردند.

امضای javadkhan زندگی مثل یه جاده است من و تو مسافراشیم
قدر امروز رو بدونیم ممکنه فردا نباشیم

www.javadkhan.blogfa.com
javadkhan آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to javadkhan For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
مربیگیری آنلاین در هتریک |تبادل نظر و گفتگو | تیم شما چیست ؟ | hattrick.org vorojax بازي هاي كامپيوتري 3 16-03-2014 10:46
سفر به بانکوک ارزانتر از مشهد safaeei زندگی ، خانواده و اجتماع 0 25-07-2012 12:15
ناگفته‌هایی از تدابیر رهبر انقلاب يادشهيد خبر گوناگون 0 08-02-2012 11:08
خاطراتی از مقام معظم رهبری hashemiye رهبری 0 24-03-2011 12:03
لیست تایپیک های بازی های S^1=S60v5 Games در سایت نورآسمان vorojax بازی های مخصوص سری 60 ورژن 5 سیمبیان l S^1=S60v5 Games l 0 02-01-2011 17:40

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 12:55 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1