شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > متفرقه > زندگی ، خانواده و اجتماع > مباحث مرتبط با حجاب ، عفاف و امور بانوان


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-06-2011, 11:52   #1
مدیر ارشد انجمنهای نور آسمان
 
محبّ الزهراء آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: ماه
نوشته ها: 17,019
Thanks: 31,941
Thanked 50,449 Times in 14,794 Posts
پیش فرض حسن عباسی: آینده و بحران دختران مجرد

حسن عباسی: آینده و بحران دختران مجرد
حسن عباسی گفت: با وجود خدمت سربازی برای پسران، دختران با آرامش کنکور می‌دهند و مدارک بالای دانشگاهی می‌گیرند، بنابراین پسرانی که از آنها عقب مانده‌اند با دختران نسل‌های بعدی ازدواج می‌کنند که حاصل آن ظهور نسلی از دخترانی است که امکان ازدواج پیدا نکردند و بحرانی بزرگ را رقم خواهند زد.به گزارش خبرگزاري دانشجو، حسن عباسی یک شبنه شب، هشتم خرداد، در نشستی با عنوان «تکاپوی رسانه‌ای و اخلاق جنسی در عصر ذهن گرایی» که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران در این دانشگاه برگزار شد، گفت: اگر عوامل تحریک کننده نسبت به دهه‌های قبل بیشتر شده، قاعدتاً باید سن ازدواج پایین بیاید، در حالی که دقیقا برعکس آن اتفاق افتاده و سن ازدواج در کشورمان بالا رفته است.
سربازی و ادامه تحصیل، عوامل بالارفتن سن ازدواج
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز دو عامل سربازی و ادامه تحصیل را از عوامل بالا رفتن سن ازدواج دانست و گفت: با توجه به اینکه جنگ‌های امروز، تکنولوژی محور است، به تعداد بالای سرباز نیازی نیست و از طرف دیگر ۱۱ میلیون داوطلب بسیجی داریم که نصف آن‌ها هم برای حضور در هر جنگی کافی هستند، بنابراین با توجه به این شرایط باید مدت خدمت سربازی تقلیل یابد.

وی در توضیح عامل ادامه تحصیل نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون مدرک گرایی آنقدر زیاد شده که برای کنکور دکترا هم کلاس کنکور برگزار می‌شود و این فاجعه است.

عباسی ادامه داد: در شرایطی که پسران با این موانع روبرو هستند، دختران با آرامش کنکور می‌دهند و به دانشگاه می‌روند و وقتی مدارک بالای دانشگاهی گرفتند، پسران از آن‌ها عقب می‌مانند و مجبور می‌شوند با دختران نسل‌های بعدی ازدواج کنند.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز تاکید کرد: با این سیاست، نسلی از دختران در این وسط مانده و امکان ازدواج پیدا نمی‌کنند؛ این یک بحران است که هنوز صدای آن درنیامده، اما مسئولان باید در قبال آن پاسخگو باشند.انقلاب جنسی
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاریخچه انقلاب جنسی در ایران گفت: دور اول این انقلاب در کشور ما، در عصر هخامنشی اتفاق افتاد.
عباسی افزود: در عصر هخامنشی، روابط جنسی حول ازدواج با محارم شکل گرفت و از سطح موبدان و درباریان تا لایه‌هایی از جامعه تسری یافت.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ادامه داد: تا عصر ساسانیان، دگردیسی‌هایی در این روند به وجود آمد تا اینکه با ورود اسلام به ایران، انقلاب جنسی دوم به وقوع پیوست.

وی با اشاره به تدام ۱۲۰۰ ساله اخلاق جنسی حاصل از انقلاب دوم بیان کرد: دوره سوم انقلاب مدرن جنسی با کشف حجاب در دوره رضاخان شروع، و در دوره پهلوی دوم کامل‌تر شد؛ این واقعه با انقلاب جنسی در ایالات متحده در دهه ۱۹۶۰ میلادی مصادف بود.

عباسی علت عدم توفیق در مهار انقلاب جنسی را با وجود گذشت ۳۰ سال از انقلاب اسلامی، نتیجه غفلت مسئولان دانست و افزود: ما از اینکه این تغییرات، تغییراتی نسلی و هورمونی است، غافل بودیم.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در خصوص ایدئولوژی‌های دخیل در شکل گیری این انقلاب گفت: لیبرالیسم، بورژواگرایی و فردگرایی از عوامل اولیه و در مرحله بعد، سکولاریسم، کاپیتالیسم (نظام سرمایه داری اقتصاد با مبنای پول) و فیمینسم از عوامل ثانویه‌ای است که ما را به اینجا رسانده است.

وی با اشاره به تئوریزه شدن زمینه‌های مدرن شدن جنسی در بعد از انقلاب تصریح کرد: سبک زندگی از این مسئله متاثر می‌شود، بنابراین باید مشخص کرد که آیا دین، سبک زندگی است یا سبک زندگی را به عنوان دین می‌پذیریم.تفاوت های جامعه غربی با جامعه الهی
عباسی در ادامه به تفاوت‌های جامعه غربی با جامعه الهی اشاره کرد و بیان داشت: در غرب به دلیل حاکم بودن اومانیسم، انسان، محور عالم است و از دل این تفکر، حقوق بشر بیرون می‌آید که به تبع آن اصالت بشر مطرح می‌شود.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز سپس این تفکر را یک سبک زندگی دانست و گفت: با قبول اصالت بشر، اینکه هر انسانی با حق خود زندگی می‌کند، یک سبک زندگی است و با این تعریف به تعداد انسان‌ها سبک زندگی خواهیم داشت که مفهوم تکثر، نتیجه آن است.
وی نگاه مقابل این تفکر را نگاه انسان دین مدار دانست و گفت: در این نگاه، اصالت با خداست و او حق دارد که امر و نهی کند.

عباسی حاصل این نگاه را حق خدا دانست و ادامه داد: با این تعریف، دین زمینه‌ای برای ادای حق خداست و از دل این تفکر، سبک زندگی دیگری بیرون می‌آید که در آن پلورالیزم وجود ندارد و در تمایز با نگاه قبلی است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز اعتقاد به یکی از این دو نگاه را در چگونگی شکل گیری انقلاب جنسی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: سه عامل موجب تقویت این تحول در جامعه ما شد که عبارتند از رشد چشمگیر تکنولوژی دیجیتالی، رشد چشمگیر تحول ذهنی انسان و در ‌‌نهایت امتحان گسترده الهی برای ملتی که ادعا کرده می‌خواهد جامعه دینی پیاده کند.بالا رفتن حجم اطلاعات در نسل جدید
وی با بررسی پنج نسل انسانی از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۸۰ در ایران گفت: انسان نسل ۱۳۰۰ شمسی، حداکثر واژگانی که لازم دارد هزار واژه است؛ این روند در نسل‌های بعد به طور تصاعدی افزایش می‌یابد تا جایی که انسان نسل ۱۳۶۰ فقط در دنیای کامپیو‌تر، با ۱۰۰۰ واژه روبروست و دانشجوی لیسانس در این نسل، حداقل ۱۰ هزار واژه در حوزه تحصیلی‌اش لازم دارد.

عباسی با بیان اینکه این روند برای نسل بعد چند برابر می‌شود به ذکر مثالی پرداخت و گفت: هم اکنون یک زن ۳۰ ساله متاهل و بچه دار سنتی که ماهواره نمی‌بیند و فقط از تلویزیون جمهوری اسلامی استفاده می‌کند در شبانه روز از چهار کانال، به طور متوسط چهار فیلم، و در هفته نیز دو فیلم سینمایی می‌بیند؛ به این ترتیب در مجموع در سال حداقل ۱۰۰۰ قسمت فیلم خواهد دید که به نیاز او تبدیل شده است، حالا این را مقایسه کنید با انسان نسل‌های قبل که حداکثر در طول سال پنج رمان می‌خواند، اما اکنون هر کدام از فیلم‌ها در حد یک رمان است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز با بیان اینکه انسان از نظر ذهنی در گذر نسل‌ها در حال دگردیسی است، افزود: نسل ما همزمان، خرافه، اسطوره و فرهنگ مکتوب را در کنار هم جمع کرده است.
وی تصریح کرد: نسل کنونی همزمان با اینکه به دنبال هری پا‌تر به عنوان یک خرافه است، اسطوره‌های فوتبال و موسیقی هم دارد و همزمان به خاطر دانشجو بودن، با فرهنگ مکتوب هم سر و کار دارد.دلیل شکل گیری جهان ذهنی
عباسی جمع شدن این شرایط را با تعداد واژگان بالای نسل حاضر، دلیل شکل گیری جهان ذهنی به عنوان جهان موازی دانست و تصریح کرد: جهان موازی اگر با تفکر همراه باشد، سازنده است و چنان چه مبتنی بر تخیل شود، دنیایی فانتزی است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز تفاوت جهان موازی کنونی را با نسخه ۸۰۰ سال پیش آن در مدیریت آن دانست و گفت: وقتی نتوانید جهان موازی را مدیریت کنید، نسبت بین آن و زندگی واقعی به هم می‌خورد، بنابراین دچار پدیده‌ای می‌شویم که در فقه شیعه با عنوان «زنای ذهنی» شناخته می‌شود و در غرب به آن «*** فانتزی» می‌گویند.

وی در توضیح این مفهوم افزود: تدوین تصاویر زیاد ذهنی باعث ایجاد یک سینمای ذهنی می‌شود و وقتی ساخته ذهن با عالم واقع مشابه نباشد، به دلیل ضعف جسمی از یک طرف و کامل بودن ساخته ذهن از جهت زیبایی و کمال، فرد بتدریج از زندگی واقعی به سمت زندگی موازی می‌رود و به دلیل کم آوردن جسم در این مسیر، هر چه جلو می‌رود ناکامیش بیشتر می‌شود.

عباسی تصریح کرد: اگر نیازی که برای انسان به وجود می‌آید، نیاز هورمونی باشد، پاسخش باعث داشتن یک زندگی طبیعی می‌شود، اما اگر نیاز انسان، نیاز ذهنی باشد پاسخ به آن طبیعی نیست و جسم قادر به همراهی در این مسیر نخواهد بود.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ادامه داد: حجم بالای اطلاعات برای بشر تشنگی ایجاد می‌کند، این در حالی است که بدن ظرفیت پاسخ به آن را ندارد، بنابراین اگر کسی که با این نیاز ذهنی روبرو شود و ازدواج هم نکرده باشد، مشکلش بیشتر است و به خودارضایی روی خواهد آورد.
وی سه گروه را در حل این مشکل سهیم دانست و گفت: مسئولان، والدین و خود جوانان باید در حل این مشکل مشارکت کنند، در غیر این صورت در ۱۰ سال آینده با یک معضل جدی مواجه می‌شویم.بحران «زندگی دوم»
عباسی بحران آینده را بحران «زندگی دوم» دانست و گفت: فرد آرزوهایی که به آن دست نیافته و در خود نمی‌بیند را در فضای مجازی می‌سازد و هر چه تفاوت ذهنیت با عالم واقع بیشتر شود، این فرد از زندگی طبیعی باز می‌ماند.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز خاطرنشان کرد: بیش از 05 درصد جوانان ما هم اکنون اسیر *** فانتزی هستند و در آینده نمی‌توانند شریک جنسی مناسبی برای همسرشان باشند، لذا به حجم زیادی مراکز درمانی نیاز داریم تا این افراد درمان شوند، اما متاسفانه هم اکنون نه آماری از تعداد بیماران جنسی داریم و نه مراکزی برای درمان.

وی گفت: جامعه‌ای که مدعی اخلاق است و روابط جنسی آزاد را نمی‌پذیرد باید اولویت برنامه‌هایش، ازدواج آسان و در سنین پایین باشد؛ مادامی که این مشکل حل نشود سایر مشکلات کشور حل نخواهد شد.
عباسی با توصیه به خانواده‌ها در خصوص آسان گرفتن شرایط ازدواج گفت: خانواده‌ها باید بپذیرند که دامادشان، از ابتدا مدرک و شغل نداشته باشد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در عین حال خاطرنشان کرد: با تغییر ارزش‌ها در حکومت و خانواده‌ها، تا وقتی خود نسل حاضر این مسئله را نپذیرد، مشکل حل نمی‌شود.
وی در پایان با اشاره به مفید بودن استفاده از تجربه غربی‌ها گفت: راه درمان بسیاری از این مشکلات تقواست، اما غربی‌ها چون می‌خواهند از راه‌های دیگر این مشکل را حل کنند به نتیجه نرسیده‌اند؛ این در در حالی است که عاقبت خوب و کرامت از آن اهل تقواست.

امضای محبّ الزهراء
طاعـــــــت از دست نیاید ، گنهی باید کرد
در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد


!


بعداز اين لطفي ندارد حکـمراني بر دلم
شهر ويـران گشته فرماندار مي خواهد چه کار . . .
محبّ الزهراء آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 4 Users Say Thank You to محبّ الزهراء For This Useful Post:
قدیمی 02-06-2011, 02:46   #2
کاربر تازه کار
 
mahdi8063 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2009
نوشته ها: 84
Thanks: 1,674
Thanked 145 Times in 57 Posts
پیش فرض

معمولا ماها پیشگیری بلد نیستیم و فقط صبر میکنیم هر چیزی خراب که شد اونموقع به فکرش خواهیم افتاد !!

دوستان میبینن هزینه نمیخاد برا جوونا بکنن ، همه پسرهای جوون بیچاره 2 سال عمرشونو طلف میکنن برن سربازی !! تا دوستان نخوان هزینه بکنن برای جذب نیرو !
mahdi8063 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to mahdi8063 For This Useful Post:
قدیمی 02-06-2011, 06:02   #3
اگه نباشه جاش خالی می مونه
 
armahdian آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
محل سکونت: ایران
نوشته ها: 250
Thanks: 1,390
Thanked 632 Times in 199 Posts
پیش فرض

نقل قول:
وی در توضیح عامل ادامه تحصیل نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون مدرک گرایی آنقدر زیاد شده که برای کنکور دکترا هم کلاس کنکور برگزار می‌شود و این فاجعه است.
حقیقتی که تاسف دارد.
armahdian آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 3 Users Say Thank You to armahdian For This Useful Post:
قدیمی 15-01-2015, 23:38   #4
مدیرکل انجمنهای نور آسمان
 
vorojax آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2008
محل سکونت: همشهری حضرت عشق
نوشته ها: 7,299
Thanks: 6,151
Thanked 11,544 Times in 3,558 Posts
پیش فرض

بحران ازدواج / فیلم سخنرانی دکتر حسن عباسی / لینک مستقیم دانلود

دکتر حسن عباسی در این سخنرانی کوتاه به مبحث ازدواج جوانان با توجه به روند افزایش شکاف سن بلوغ با سن ازدواج در دختران و پسران ایرانی پرداختند. در این فیلم کوتاه، بخش هایی کوتاهی از مجموعه شوخی کردم ساخته مهران مدیری با همین موضوع نیز گنجانده شده است.


بحران ازدواج / فیلم سخنرانی دکتر حسن عباسی
مدت زمان : ۱۵ دقیقه
کیفیت : DVDRip (عالی)
حجم کل : ۱۴۲ مگابایت
کاری از : محمد خواجه وند

دانلود فایل (های) این نوشته :
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)

(حجم کل: ۱۱۲ MB )
لینک اصلی | لینک کمکی
منبع: MobinMedia.ir

امضای vorojax
اللهم عجل لولیک الفرج


لــــطــف الــــهـی بکند کار خویش
مـژده رحـــــمــــــت برساند سروش


vorojax آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
مجرد, ازدواج, بالارفتن سن, بحران, دختران


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.nooreaseman.com/forum294/thread19291.html
نوشته شده توسط For Type تاریخ
ســـــیاســــــت روز - حسن عباسی: آینده و بحران دختران مجرد This thread Refback 03-06-2011 09:59

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
سن ازدواج دختران 4 سال بالا رفت بی پلاک ازدواج 1 28-05-2011 23:54
خطری که اقتصاد جهان را با بحران مواجه می کند محبّ الزهراء خبر گوناگون 0 15-05-2011 13:00
دختران مجرد و آزارهای نامرئی در محیط کار vorojax زندگی ، خانواده و اجتماع 0 30-04-2011 21:18
قبیله‌ای که عشوه گرترین دختران مجرد را دارد!! Q0M گالری عکس موضوعی 5 20-04-2011 23:36
علّت اختلاف سنّ تکلیف دختران و پسران کاظم سبزواری پرسش‎ و‎ پاسخ‎ 0 02-02-2009 12:57

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 02:51 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1