شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > مباحث سیاست داخلی


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 29-07-2011, 23:21   #1
کاربر حرفه ای
 
عباس محمدی آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
نوشته ها: 953
Thanks: 1,717
Thanked 2,130 Times in 803 Posts
پیش فرض اتهامات به مختار و احمدی نژاد چقدر شبیه هم هستند

نگاهي به تشابه عجيب تهمتهاي وارده بر مختار و دكتر احمدي نژاد بنا بر گواهي بسياري از بزرگان ، تاريخ معلمي دلسوز است كه گاه عيناً آنچه را ديده در معرض ديد بشر قرار مي دهد و بدين خاطر است كه در متون اسلامي عبرت از تاريخ ، بسيار مورد تاكيد قرار گرفته است ، خداوند متعال در قرآن كريم بارها و بارها انسانها را به مرور تاريخ اقوام گذشته و درس و عبرت گرفتن از آنها فرامي خواند تا اشتباهات گذشته تكرار نشود ، در اين ميان نگاهي گذرا به صدر اسلام و قيام تاريخي مختار ثقفي و تحولات كنوني كشور ، تشابهات زيادي را به دست مي دهد كه گاه حيرت آور است ، يقيناً تامل و تدبر در آن برهه مهم تاريخي اسلام ، پاسخگوي بسياري از ابهامات فعلي بوده و مي تواند راه را براي آينده باز كند.


این روزها مختار و شخصیت والاي وی مثالی قابل درک و ملموس از واقعیتها و تکرار تاریخ است
چقدر این روزهایمان شبیه آن چیزی است که بر سر مختار آوردند ... اتهاماتی بزرگ که هر کس را تاب تحمل آن نیست و اراده ای پولادین میخواهد؛ بخصوص اینکه این اتهامات نه تنها از طرف دشمنان شناخته شده و نشان دار ، بلکه از طرف مدعیان دوستی و دلسوزی مطرح مي شود.از سويي ديگر در برهه كنوني نيز مي بينيم كه دشمنان با اطلاع از ضعف خود در جنگ سخت ، با تمام توان تلاش دارند كه از اين حربه جنگ رواني بيشترين بهره را برده و به كمك منافقان داخلي و عناصر تشنه قدرت كه به راحتي در نقشه آنها بازي مي كنند ، جنگ تمام عيار رواني را طراحي و اجرا كنند كه تا كنون نيز موفقيت هايي كسب كرده اند ، البته در اين ميان نقش دوستاني كه داراي تحليل درست نبوده و ناخواسته به طرز خطرناكي در طراحي دشمن بازي مي كنند نيز ، بسيار مهم است ، البته شرايط پيچيده و مبهم سياسي كه به گواهي تاريخ در لحظات حساس كه از آن تعبير به فتنه مي شود ، به وجود مي آيند و در آن فضا ، بسياري از دوستان از درك صحيح وقايع عاجز مي گردند نيز نقش مهمي در اشتباهات جبهه خودي دارد كه البته راه علاج آن نيز تببين و روشنگري قبل از اوج گيري تحولات است.
از اين روست كه ما بايد با دقت و وسواس بيشتري به اين بحث بپردازيم ، باشد كه بتوانيم قدمي چند در راه روشنگري و اصلاح برداريم ، موارد تشابه اتهامات وارده بر دو شخصیت تاثیرگذار در برهه های حساس تاریخ گذشته و حال ، جناب مختار و دكتر احمدي نژاد به ترتیب زير است:
1- كذاب و دروغگو بودن
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
3- ادعاي ارتباط با عالم غيب
4- تهمت قدرطلبي
5- ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
6- خشونت و جنگ طلبي
7- شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
8- تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
9- استفاده از سحر و جادو

تشابهات جناب مختار و دكتر احمدي نژاد
1- کیاست و زیرکی
2- شجاعت
3- تشکیل حکومت عادلانه
4- دادن بشارت فتح و پيروزي
5- انتخاب هدفي بزرگ براي حركت خود
6- استفاده از شعاري جذاب در جهت اهداف حركت
و ...

بررسي تشابه عجيب اتهامات مشترك مختار و احمدي نژاد :
1- كذاب و دروغگو بودن
كذاب و دروغگو خواندن مختار
يكي از اتهامات دشمنان به مختار ، دادن لقب‏ «كذاب»‏ به وي مي باشد كه در تمام متون بدان اشاره شده است و به طور گسترده اي در جامعه آن روز گسترش يافته بود.
بايد دانست، مهم ترين عامل براي متهم كردن مختار ضرباتي است كه او بر پيكر امويان و زبيريان و منافقان داخلی وارد كرده بود. هنگامي كه خبر كشته شدن مختار به مكه رسيد، ابن زبير خبر را چنين به ابن عباس داد:
«الم يبلغك قتل الكذاب؟‏ آيا خبر كشته شدن كذاب به تو نرسيده است؟»
ابن عباس گفت: كذاب كيست؟ ابن زبير گفت: مختار است. گويا تو كراهت داري كه او را كذاب خطاب كني، ابن عباس گفت: «ذلك رجل قتل قتلتنا و طلب بدمائنا و شفي صدورنا و ليس جزاءه منا الشتم و الشماتة‏؛ او كسي است كه قاتلان ما را كشته، انتقام خون ما را گرفته و دل هاي ما را تسكين داده است».
بار ديگر وقتي كه پيش او ذكري از مختار به ميان آمد، ابن عباس گفت: «صلي عليه كرام الكاتبون‏».
کذاب و دروغگو خواندن احمدی نژاد
اوج اتهامات به احمدي نژاد دادن نسبت دروغگویی به وي مخصوصاً در شروع تبلیغات انتخاباتی بود که با طرح و برنامه ریزی از پیش تعیین شده و توسط سران فتنه و بازيگران پشت پرده به او نسبت داده شد ، شدت و تکرار این مدعا به گونه ای بود که به سرعت در اذهان و بالاخص در ذهن مغرضین و مخالفین جای گرفت و اتهام زنی ها علیه دکتر و نسبت کذاب و دروغگو دادن به او روز به روز بیشتر و بیشتر شد ، متاسفانه هنوز هم عده اي بصورت رسمي و غيررسمي و از تريبونها و رسانه هاي خود اين تهمت واهي را منتشر مي كنند و در آخرين مورد، اين روزها با كذب خواندن آمارهاي رسمي كه احمدي نژاد آن را بيان مي كرد ، غيرمستقيم احمدي نژاد را به دروغگويي متهم كردند كه با واكنش تند ولي امر مسلمين مواجه شد.
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
ولايت گريزي مختار
اين تهمت بيشتر از ناحيه خوبان و افرادي كه كينه و عداوتي با مختار نداشتند مطرح شده و مي شود ، مدعيان مطرح مي كنند كه چرا مختار براي آغاز قيام خود هيچ اجازه آشكاري از امام سجاد(ع) نگرفت و از آن حضرت كسب تكليف نكرد و چرا بعد از اينكه به حكومت رسيد حكومت را تقديم آن حضرت نكرد و. ....
ما در اينجا قصد پاسخگويي به اين مسئله آشكار را نداريم اما به صورت اختصار مي توان گفت كه هنوز چند سالي از واقعه ي خونين كربلا نگذشته بود و هنوز تاريخ بي وفايي مردم از سويي و وحشيگري ظالمان از سوي ديگر را از ياد نبرده بود و بايد گفت كه اين مخفي ماندن رابطه مختار و امام سجاد(ع) عين حكمت و مصلحت بود ، براي جلوگيري از ايجاد كربلايي ديگر و قتل عام اهل بيت(ع) ، همچنانكه ائمه ديگر ، به علت آماده نبودن جامعه با وجود اصرار دوستان مبني بر وجود انبوه ياران ، قيام نكردند ، از سويي ديگر مي توان گفت مختار به صورت واضح با محمد بن حنفيه كه بعنوان نائب و نماينده امام سجاد(ع) شناخته مي شد ، مكاتبه داشت و كسب تكليف مي كرد.
ولايت گريزي احمدي نژاد
(....) در سخنانی برخی را منافقانی خواند که در زمان انتخابات با «پرچم ولایت» جلو آمده بودند!!!
ولايت گريزي احمدي نژاد امروز ، نقل هر محفلي است بخصوص نيروهاي خودي ، اين تهمت آن قدر برجسته و پر رنگ شده است كه حتي عده اي كه نه تنها ذره اي اعتقاد به ولايت فقيه نداشته و در عمل نيز تا آنجا كه توانسته اند سنگ اندازي كرده اند ، اينك ميدان دار ولايت گريزي احمدي نژاد شده اند و با انواع و اقسام دروغ و فريب و بزرگنمايي سعي در به كرسي نشاندن ادعاي خود دارند.
البته در اين ميان سير تحولات نيز به نوعي شكل گرفت و مصالحي ايجاد شد و مسائلي پيش آمد كه علي الظاهر ادعاي مخالفان را ثابت مي كند اما غافل از اينكه همانند حركت مختار خطرات بزرگي وجو دارد كه چاره اي جز ابهام آفريني و اجراي برنامه هاي پيچيده و در عين حال جدي ، براي فريب دشمن وجود نداشت و گذشت زمان مي تواند به خوبي پرده ها را كنار بزند و اسرار و مصالح را آشكار كند.
3- تهمت ادعاي ارتباط با عالم غيب
ادعای نبوت و ارتباط با جبرئیل
از جمله افتراهایی که به مختار زده شده این است که از او نقل کرده‌اند که او با جبرئیل ملاقات کرده و با او سخن گفته و از نزد او برخاسته است.
گویا این تهمت مغرضانه از سوی اشراف فراری کوفه و در راستای تخریب چهره مختار در انظار مسلمین، بر او زده شد و سپس دستگاه جبار اموی و همچنین دست اندرکاران زبیری برای مخدوش کردن شخصیت مختار روی آن تبلیغات وسیعی به راه انداختند و جاعلین حدیث و فقهای درباری نیز بر آن صحه گذاشتند. چگونه ممکن است، کسی در کوفه در مرکز مهم اسلامی آن روز در میان مسلمانان متعصب و آگاه و در حضور راویان و ناقلان حدیث و شاگردان مخلص امیرالمؤمنین علیه السلام و شیعیان کوفه ادعای نبوت بکند و کسی متعرض او نشود؟ و چگونه عقل قبول می­کند که مختار با چنین ادعایی توانست مردم عراق را به دور خود جمع کند و آن قیام عظیم را رهبری نماید؟ قطعاً اگر مختار چنین ادعایی داشت، در همان ابتدا از سوی شیعیان و مسلمانان کوفه طرد میگردید، در صورتی که میبینیم شیعیان مخلص اهل بیت علیهم السلام تا آخرین لحظه حیات مختار در کنار وی بودند و با جان و مال خود از مختار و هدف مقدسش دفاع کردند. از آن گذشته روایات بسیاری که در مدح مختار از لسان اهل بیت علیههم السلام و ائمه دین در عظمت شخصیت مختار وارد شده است، خود دلیل دیگری بر بی اساسی این اتهامات ناروا است.
ادعای ارتباط با امام زمان(عج) در مورد دکتر احمدي نژاد
همانگونه كه شاهد بوديم احمدي نژاد از هنگام ظهور در فضاي سياسي ايران گفتمانهاي متعددي را به صورت قدرتمندي احياء كرد ، يكي از اين گفتمانها ، بحث مهدويت بود كه تا آن زمان به طرز تاسف آوري در جامعه مذهبي و سياسي مغفول بود ، البته ايجاد اين موج مهدوي بي هزينه نبود و مخالفان اين بستر را بهترين فرصت براي اتهام زني هاي مضحك و تاسف آور يافتند ، حافظه جامعه به خوبي به ياد دارد كه چند سال بعد اتهام ارتباط با امام زمان(عج) و رفتارهاي آنچناني احمدي نژاد تا چه حد گسترده اي در جامعه منتشر شد تا جايي كه مخالفان بي پروا ، آن را آشكارا در رسانه ها مطرح مي كردند.
نمونه ای از اتهامات مضحك که در فضايي مسموم وارد شد :
تهمت پهن كردن سجاده خالي ، گذاشتن بشقاب خالي ، اذن گيري در كارهاي مهم ، ادعاي ارتباط مستقيم ، ارتباط با انجم حجتيه و ...
البته اين تهمت هاي واهي نشان مي داد كه دست مخالفان در رويارويي با احمدي نژاد تا چه اندازه خاليست!
استفاده از سحر و جادو
ساحر خواندن مختار
راندن به چوب سحر و جادو از قديم در حيات مردان الهي ديده مي شود ، فرعون زماني كه از رويارويي با موسي عاجز شد براي فريب افكار مردم، به او گفت : مطمئناً تو ساحري زبردستي هستي كه براي دنياي خود مي خواهي ما را استثمار كني ، چون از قديم بحث سحر و جادو امري نادرست بوده فلذا براي باطل نشان دادن طرف مقابل ترفند خوبي به شمار مي رفته است.
دشمنان مختار در دشمنی با او کوتاهی نکردند و او را ساحر نيز معرفی کردند و به حدی او را مذمت نموده‏اند که امر بر شیعیان هم مشتبه شده بود به طوری که او را سب می‏کردند. این امر حاكي از آن است که تبلیغات دشمنان فوق العاده وسیع و مؤثر بوده است. آنچنان که در مختارنامه دیدیم وقتی که ابن حر و محلب اهوازی در برابر سیاست های هوشمندانه ابوعمره کیسان (کیان ایرانی) شکست خوردند ، آن را به سحر و جادوي مختار نسبت دادند!

تمهت سحر و جادو در مورد دکتر احمدي نژاد
امروز كمتر كسي است كه اسم احمدي نژاد را شنيده باشد و تهمت سحر و جادوي وي به گوشش نرسيده باشد ، به لطف برخي از دوستان ، آنچنان اين شايعه پخش گرديده است كه برخي آن را حققيت مطلق پنداشته و تحليل هاي خنده داري ارائه داده اند ، استفاده اطرافيان احمدي نژاد از سحر و جادو و رمالي و جادوگري و به پيش بردن كارهاي خود و حتي سحر شدن احمدي نژاد توسط اطرافيان خود ، اكاذيبيست كه هيچ سند و مدركي بر آن ارائه نشده و به علت جنجالي بودن به سرعت منتشر گرديده است.
در جریان وقایع اخیر نيز ، تعدادي از همکاران نزدیک رییس جمهور ایران متهم شده اند که از جادو گری و قدرت های ماوراء طبیعی برای پیشبرد سیاستهای احمدی نژاد استفاده کرده اند. با وجود رد چندين باره اين خرافات توسط رئيس جمهور ، متاسفانه اين تهمتها همچنان وجود دارد.
در رد این مدعا همین بس که: اوایل ورود امام به مدرسه علوی، یک عده دوان دوان آمده بودند که: علیه امام سحر و جادو شده و باید باطل السحری به امام بدهیم. امام هم لبخندی زده بودند که «این حرف ها چیست؟ من خودم باطل السحرم».
تهمت قدرطلبي
قدرت طلبی مختار
يكي ديگر از اتهامات تاسف آور در مورد مختار قدرت طلب بودن وي مي باشد ، در برخی منابع، خونخواهي امام حسين(ع) را هدف دوم مختار از قيام ذكر كرده و هدف اول او را رسيدن به قدرت عنوان كرده‌اند و داستانسرايي كرده اند كه مختار، قصد امارت و حكومت داشته و در کنارش هم تمايلات شديد شيعي داشت. بنابراين از سن 45 سالگي به بعد سعي كرده با راس قدرت تماس پيدا كند. همسراني كه داشت يكي دختر والي بصره بود و ديگري دختر والي كوفه . مختار به دليل جايگاه پدرش و جايگاه قبيله‌اي از مقداري جايگاه اجتماعي برخوردار بود و به دليل پدرش، مردم او را احترام مي‌كردند. بنابراين جايگاهي در دستگاه حكومتي داشته و سعي كرد به قدرت دنيايي دست يابد ولي چون به تنهايي نمي‌توانست، خودش را به اهرم‌هاي قدرت متصل مي‌كرد. و درخواست مختار از ابن زبیر را در قالب دو منظور میدانند كه هم قدرت داشته باشد و هم اینکه بخواهد با تكيه بر اين قدرت انتقام بگيرد.
در برخی منابع شدت اتهامات بدانجا رسیده که گفته شده، اصرار ابراهيم و ابوعمره سبب شده باشد تا مختار، قاتلين شهداي كربلا را قصاص كند و شايد اگر مختار خودش بود و اين اصرارها نبود مصلحت حكومت را به اين موارد ترجيح مي‌داد و با اين شدت انتقام نمي‌گرفت.
قدرت طلبی احمدی نژاد
قدرت طلبی اتهام دیگری ست که به احمدی نژاد نسبت میدهند ، اين اتهام نيز به كرات در رسانه هاي عمومي و تريبونها توسط دوست و دشمن در بوق و كرنا شده و مي شود ، در اینجا به نمونه ای از این نقل ها اشاره خواهیم کرد:
... احمدی نژاد کسي است که براي تداوم قدرتي که در خواب خود هم نميديد به اين راحتي ها دست بردار نيست و حاضر است مانند طالبان به تداوم بقا بپردازد. با طرح شعارهاي عوام فريبانه و پوپوليستي به قدرت ميرسند در صورتیکه دقيقا احمدي نژاد، مصداق يک فاشيست تمام عيار است. او عطش سيري ناپذيري براي کسب قدرت و باز هم قدرت دارد. وي قدرت را مطلق و در تماميت آن ميخواهد و حاضر به تقسيم آن با احدي نخواهد بود . مسئله احمدي نژاد نه بر سر دفاع از حقوق ملت که خود بزرگترين ناقض آن است, نه بر سر آزادي که خود بزرگترين سلاخ آن است , نه بر سر اجراي قانون که خود بزرگترين مانع آن است و نه هيچ مسئله انساني و شرافت آميز ديگري است بلکه فقط و فقط قدرت است. احمدي نژاد به هيچ قيمتي از اريکه قدرت پايين نخواهد آمد....!!
یا در اظهار نظر دیگری يكي از نمايندگان استان تهران در مورد جريان انحرافي با اشاره به شاخصه مشترك جريانهای فتنه افزود: اين گروه‌ها وقتي به قدرت مي‌رسند، از آنجايي كه عطش قدرت انسان را به سمتي سوق مي‌دهد كه قدرت خود را گسترش دهد، سعي مي‌كنند كه موانع پيش روي خود را كنار بزنند.
ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
ایرانی گری مختار
اتهام ديگر مختار كه در تواريخ متعددي بدان اشاره شده است ، اتهام ايراني گري مي باشد ، مختار به دلیل دوستی و همراهی با کیان ایرانی، و حمايت از ايرانيان در میان هم کیشان عرب خود، به ایرانی گری متهم میشد. کیان سردار ایرانی است که از کودکی با مختار عرب بزرگ شده و رفاقت این دو عده ای را مخالف خودش کرده است ولی به قدری با هم صمیمی اند که تاکید کیان ، مختار را از زراعت رهانیده و او را به سمت سیاست و بعدها مجدداً به جنگاوری می کشاند .
ایرانیان در نبود امام، زیر سلطه اعراب از عدالت و مواهب اجتماعی دور گشته اند و شهروند درجه دوم به شمار می رفتند. مثلا مواجب سربازان ایرانی بسیار اندک تر از مواجب اعراب است ، حتی در دوره ای مواجب سرباز ایرانی حذف شده بود . مختار به تبعیت از امام علي(ع) بعدها که به قدرت رسید در راستای پیاده کردن عدالت در مواجب نظامی اقدام کرد و ایرانیان اسب سوار مجدداً اجازه پیدا کردند که در رزم ها سوار بر اسب شوند. جامعه کوفه در این دوره تلفیقی از اعراب مسلط و ایرانیان یا موالی تابع و مطیع بود. ایرانیان در قیام مختار نقش فعالی داشتند در برخی منابع آمده که حتی در یک لشکر سه هزار نفری مختار تنها هفتصد نفر عرب بودند. اشراف عرب از موالی ناراحت بوده و در این باره به مختار اعتراض می کردند و بدين خاطر بود كه براي تخريب چهره مختار وي را متهم به ميدان دادن به ايراني ها كردند.
ایرانی گری احمدی نژاد
يكي ديگر از تهمتهاي رايج در مورد احمدي نژاد ، بحث ايران و ايراني گري وي مي باشد ، مخالفان اينگونه نشان مي دهند كه احمدي نژاد با تاكيد زياد بر ايران و ايراني سعي در ايجاد مكتب ايراني در مقابل مكتب اسلام دارد و اينگونه است كه سيل تخريبات بر عليه ايراني گري احمدي نژاد سرازير مي شود :
علی مطهری، در اظهار نظری عنوان کرده بود که نوروز اختراع "نیاکان احمق" ماست و در یک جامعه ی علوی راستین آداب دوره ی جاهلیت ایرانی (!)،باید کنار گذاشته شوند (این بیان احمقانه درحالیست که ائمه هدی از جمله امام صادق و باقر به اهمیت نوروز اشاره ویژه دارند و ومیفرماید عجم آنرا زنده داشتند و قد رشناختند و شما ـ اعراب ـ آنرا ضایع نمودید
توکلی كه همگان از كينه و مي توان گفت دشمني او با احمدي نژاد خبر دارند ، در نامه ای نوشته است که آقای احمدی نژاد در گفت و گوی تلویزیونی اخیر خود، ۴۵ بار از کلمات “ایران”، “ایرانی” و “ایرانیان” استفاده کرده است.
او، از این که رئیس جمهوری ایران شهروندان این کشور را “تافته جدابافته” معرفی می کند و در مورد آنها سخنان “گزافه و غیر واقعی” می گوید، انتقاد کرده است. تکرار کلمه “ایران” در سخنرانی های اخیر آقای احمدی نژاد عمدی بوده است.
یا در اظهار نظر دیگری محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه گفت: تراشیدن مکتب ایرانی یک ایدئولوژی شاهنشاهی است و نماد جریانی است که با الفاظ اصولگرایانه قصد دارد به جنگ اصول انقلاب برود.
حمله فرد پشت پرده فتنه ها در آستانه اجلاس خبرگان به "مکتب ایران" بسیار جالب توجه است و انسان را به یاد فیلم مختار نامه می اندازد که حاکم منصوب آل زبیر در کوفه که خود با قاتلين كربلا وحدت کرده بود، مختار را کذاب بن کذاب می نامید و برای از میان برداشتن مختار و شکست جریان طلب کنندگان خون امام حسین علیه السلام به بهانه حضور چند ایرانی در رکاب مختار، مردم کوفه را از حاکمیت عجم می ترساند و همه را بر ضد مختار می شوراند !
و نمونه های بسیار دیگر ...
خشونت و جنگ طلبي
خشونت و جنگ طلبي مختار
يكي از تهمتهاي وارده به مختار خشونت طلبي است ، مـخـتـار تـصـمـیـم گـرفـت با تمام قوا، همه مسبّبان حادثه عاشورا را مجازات کند و آنان را به سزای اعمال ننگین خود برساند. این هدف اصلی مختار بود و در این کار، تا حدی موفق گردید. او بـه نـیـروهـایـش دسـتـور داد در هر مکان و هر زمان، عاملان حادثه کربلا را یافتند؛ به جزای اعـمـالشـان بـرسانند و به هیچ وجه، به آنان رحم نکنند. این دستور اجرا شد و جمع کثیری از عـامـلان حـادثـه کـربـلا بـه دسـت عـدالت و انـتـقـام سـپـرده شـدنـد و بـه جـزای اعمال زشت خود رسیدند.
بـر خـلاف شایعات امویان و بعضی گزافه‌گویی‌ها، در نهضت مختار، فقط قاتلان امام حسین (علیه‌السلام) و عاملان حادثه کربلا کیفر دیدند و در تاریخ حتی یک مورد تعرض به زنان، کودکان و افراد بی گناه از سوی او مشاهده نشده است، بلکه آنچه از تاریخ به دست می‌آید این است که مختار و نیروهایش اصول انسانی و ارزش‌های الهی را رعایت می‌کردند.
خشونت و جنگ طلبي احمدی نژاد
با كمال تعجب مي بينيم كه يكي ديگر از تهمتهاي وارده بر احمدي نژاد نيز ، تهمت خشونت و جنگ طلبيست ، اين تهمت هم از ناحيه منافقان داخلي و خارجي و هم از طرف مستكبران و كفار بر احمدي نژاد وارد مي شود ، از آنجايي كه احمدی نژاد استقرار حکومت جهانی اسلام، مبارزه با اسرائیل و امپریالیسم تلاش همه جانبه برای ایجاد حکومت عدل جهانی را مکررا از اهداف خود اعلام کرده و از گروههای اسلامی در لبنان و فلسطین کمک و حمایت می کند و با نفی مکرر هولوکاست و لزوم پاک شدن اسرائیل از صفحه جغرافیا، به زعم عده ای چهره جنگ طلب و صلح ناپذیر از خود نشان میدهد؛ مخالفان و دشمنان وي ، او را بدين تهمت تخريب مي كنند.
سیاست ايران در زمینه ادامه غنی سازی، بی اعتنائی به هشدار ها و رد هر گونه مصالحه با قدرت های جهانی ، از دید عده ای، جنگ طلبی , دشمن تراشی، تشدید بدبینی و متحد نمودن دیگر کشورها علیه ایران را باعث شده است که انرا در نتیجه سیاستهای جنگ طلبانه ! احمدی نژاد میدانند!
البته به خوبي مي دانيم كه جتگ طلب نامیدن احمدی نژاد علتی ندارد جز سازش ناپذیری او در برابر مستکبرین و قدرتهای سلطه گر و زورگو و استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل..
شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
شك ياران نزديك و بدبين شدن به مختار
مختار در طول زمان مقدمه سازي براي قيام و حكومت خود بنا بر مصالح گوناگون كه لحاظ آنها با رعايت جوانب صحيح گاه از واجبات مي گردد ، بعضاً رفتار مبهم و پيچيده اي را اتخاذ كرد كه گاه حتي توسط نزديك ترين ياران خود درك نمي شد و نتيجه آن ايجاد شك و بدبيني بود كه به طور مكرر در طول حيات سياسي مختار و در ميان نزديكان و ياران او ايجاد شد ، در اين ميان ، تبليغات سوء دشمن كه به طور ماهرانه و هنرمندانه اي منتشر مي شد نيز نقش مهمي ايفا مي كرد. رفتار مصلحت آميز مختار قبل از قيام در خدمت به آل زبير ، مصالحه ابتدايي با قاتلان كربلا ، برخورد دور از انتظار با برخي دشمنان و ... از جمله اين نقاط مبهم حيات سياسي مختار است كه تحليل آن براي نزديكان وي دشوار بود فلذا موجب ايجاد شك و ترديد نسبت به مختار در دل آنها مي گرديد.
شک کیان
وقتی مختار در ابتدای حکومتش و به جهت تقویت دولت نوپایش به برخی مصلحت ها تن داد و برای مثال آن شاعر عرب "بن حمام" (که بدی های زیادی به کیان ایرانی و جبهه حق کرده بود) را مورد لطف خود قرار داد، باعث شد کیان به دلیل شرایط روحی که پس از مرگ خانواده اش به او دست داده بود؛ به خود، قیام ، مختار و ... شک می کند و خود را کنار کشیده خانه نشین می شود.

شک عبد الرحمان
دیگر یار مختار (عبدالرحمان) بعد از دریافت پیام مختار به یاری حق شک کرد تا جائیکه با رفتن به مکه شک خود را در مورد صحت صدور نامه از شخص محمد حنفیه سوال کرد
شك به احمدي نژاد در ميان خودي ها و حاميان او
در حيات سياسي احمدي نژاد علي الخصوص طي يكي دو سال گذشته نيز مي توان به موارد مبهمي كه موجب شك و بدبين شدن حاميان خالص او شده و حتي عده اي را به مخالفت با وي كشاند ، مشاهده كرد ، حمايت از مشايي ، قضيه وزير اطلاعات ، بحث رابطه با آمريكا ، رفتار قابل تامل در برخي حوزه هاي فرهنگي و ... از موارد مبهم رفتار سياسي احمدي نژاد است ، هرچند ما اعتقاد داريم كه نگاه كلي به شخصيت و كارنامه احمدي نژاد نشان مي دهد كه به احتمال قريب به يقين در اكثر اين موارد مصالحي وجود دارد كه بسياري از نيروهاي خودي از آن بي خبر بوده و البته بنا بر دلايل متعدد امكان گفتن آن مصالح نيز وجود ندارد و در مقاطع زماني محدود چاره اي جز در پيش گرفتن رفتاري مبهم و پيچيده و تدبير اوضاع داخلي و خارجي در مقابله با كفار و منافقين نيست و همين مطلب موجب گرديده است كه بخش قابل توجهي از فعالان سياسي حامي احمدي نژاد به علت بي خبري و همچنين عدم تحليل سياسي درست وقايع جاري داخل و خارج ، با چشم بدبيني و شك و ترديد به احمدي نژاد و اقدامات وي بنگرند و برخي دلسوازنه تذكر دهند و عده اي هم با نيات درست يا نادرست شروع به تخريب و بدگويي دولت كرده و آتش اختلاف را روشن كنند كه اين آتش در چند ماه گذشته بسيار شعله كشيد تا جايي كه ولي امر مسلمين كه بارها و بارها بر مهم نبودن مسائل مذكور و فرعي بودن آنها تاكيد فرموده بودند براي چندمين بار به طور آشكاري به اين مسئله مهم پرداختند و نسبت به ترويج اين مباحث نهيب زدند.
"همه بايد مراقب ايجاد شكاف، ايجاد فتنه، ايجاد بدبينى نسبت به دستگاه باشند. اينهائى كه مى‌بينيد گوشه و كنار، بدون هيچ قيدو بندى، بدون هيچ ملاحظه‌اى، نظام دولت اسلامى را، دستگاه جمهورى اسلامى را متهم ميكنند؛ هرچه از دهنشان در مى‌آيد، به نيابت از دشمن ميگويند؛ براى اينكه اگر صداى دستگاه‌هاى تبليغاتى جبهه‌ى ضد اسلام و صهيونيستها و آمريكائى‌ها به گوش كسى نرسيد، اينها جبران كنند و همان حرفهاى آنها را به گوش مردم برسانند، اينها به ملت خيانت ميكنند؛ اين در حقيقت يك خيانت واضح است. مردم را نسبت به يكديگر، نسبت به مسئولين، نسبت به خدمتگزاران بدبين كردن، فضاى يأس‌آلود به وجود آوردن، يكى از اين راههاست."
"هر اقدامي كه موجب مغشوش و تهمت آلود شدن فضا شود و مردم را نسبت به يكديگر بدبين و مردد كند، به ضرر كشور است."
" به كساني كه بدنبال مصالح كشور هستند توصيه مي كنم از اين اختلاف‌هاي جزئي و غيراصولي صرف‌نظر كنند."
تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
تشكيل فرقه انحرافي کیسانیه توسط مختار
يكي ديگر از تهمتهاي وارده بر مختار كه توسط مخالفان و دشمنان منتشر شده است ، تشكيل فرقه انحرافي كيسانيه مي باشد ، شیعه ۱۲ امامی، «کیسانیه» را از نخستین گروه‌ها در مذهب شیعه می‌داند که در اندیشه «مهدویت» انحراف ایجاد کرد
در برخی منابع آمده، مختاربن ابی عبیده ثقفی، بنیانگذار شعبه‌ای از مذهب شیعه خوانده شده که از آن با نام «کیسانیه» یاد می‌شود .
ادعا میکنند مختار به پشتیبانی از همین هواداران خود بود که به "بهانه"کشته شدن امام سوم شیعیان، قیام کرد و امامت و مهدويت محمد حنفیه (پسر سوم حضرت علی) را تبلیغ کرد.
جواب این اتهام آن است که: اولا، کیسانیه بعد از مرگ محمدبن حنفیه اعلام موجودیت کردند و مختار در زمان خود محمدبن حنفیه کشته شد. ثانیا، نه مختار قائل به امامت محمدبن حنفیه بود و نه خود محمدبن حنفیه قائل به امامت خودش، بلکه او به تصریح روایت امام صادق علیه السلام اقرار به امامت امام سجاد علیه السلام داشت «عن الصادق علیه السلام ما مات محمدبن حنفیه حتی اقر لعلی بن الحسین علیه السلام .» مختار از سرسپردگان مکتب اهل البیت(ع) بود محمد بن حنفیه به نمایندگی و وکالت از امام سجاد علیه السلام چهره معنوی و حمایتی قیام مختار از جانب امام چهارم بوده است پس تهمت کیسانی گری و ايجاد گروه انحرافي در مهدويت كه به مختار زده مي شود کاملا بی اساس است.
تشكيل فرقه انحرافي در مهدويت توسط احمدي نژاد و يارانش
از همان روزی که احمدی نژاد رئیس جمهور شد ادبیات مباركي را وارد عرصه سیاسی کرد، ادبیات انتظار و فرج كه به سرعت به موجي قدرتمند تبديل شد كه نه تنها داخل كشور كه فضاي جهاني را پر كرد .
اما مخالفان دقيقاً از اين نقطه قوت احمدي نژاد بعنوان حربه اي براي تخريب و جنگ با وي استفاده كردند ، بررسي اسناد و سخنراني ها نشان ميدهد كه اول بار ، هاشمي بحث گروه انحرافي را كليد زد ، وي كه به علت شكست سنگين و از دست دادن هيبت خود در سال 84 به دنبال انتقام گيري بود از اين موج مهدوي بعنواني جرياني انحرافي ياد كرد و به مخالفان و دشمنان احمدي نژاد گرا داد تا كجا را بزنند و چگونه تخريب كنند.
ادعاي ترويج مهدويت بي مرجعيت و بي روحانيت ، بردن كشور به سمت باتلاق مهدويت ! و فتنه ناميدن موج مهدوي كه توسط احمدي نژاد برخواسته بود بارها و بارها توسط هاشمي مطرح گرديد و به دلايل مختلف ، من جمله غبارآلود و فتنه گون بودن فضا از سويي و اجبار احمدي نژاد در اتخاذ عملكرد مبهم از سويي ديگر موجب گرديد كه بحث گروه انحرافي به سرعت در فضاي جامعه منتشر شود كه متاسفانه ميزان آن در ميان نيروهاي خودي به دلايل مختلف بيشتر از نيروهاي غيرخودي بود در حالي كه ولي امر مسلمين آن را نوعي اختلاف سليقه و فكر ، عنوان نموده و همگان را به پرهيز از آن و نادرست بودن آن امر فرمودند. تذكر مجدد اين مسئله كه هاشمي بعنوان آغازگر اين تخريب و تهمت به احمدي نژاد بود گوياي بسياري از مسائل است.
تشابهات احمدي نژاد و جناب مختار :
1- کیاست و زیرکی
کیاست و زیرکی مختار
بسیاری از مورخان و محدثان اهل سنت مختار را قبل از قیام فردی خیّر و اهل فضل برشمرده­اند. او دارای صفات پسندیده و عقلی سرشار بود. نقل است که او انسانی هوشمند و بلند همت بود که به اوج شرافت و عزت نائل شده بود؛ مختار مردی حاضر جواب و دور اندیش بود و حدسش به خطا نمی­رفت. در کتاب الفخری او به شرافت نفس و علو همت و بزرگواری ستوده شده است. منقول است كه امام علي(ع) مختار را هنگامي كه طفلي كوچك بر زانوي خود نشاند و با هنگامي كه بر سرش دست مي كشيد با كلماتي به او مدال كياست و هوشمندي داد. اتخاذ تصميم هاي زيركانه در عالم سياست و جنگ و برخورد با دشمنان و مخالفان به خوبي از عمق هوشمندي و كياست مختار پرده برمي دارد.
کیاست و زیرکی احمدي نژاد
به اذعان دوست و دشمن احمدي نژاد از هوش فوق العاده اي برخوردار است ، وي در میان چهره‌های سیاسی سه دهه اخیر ایران به سادگی می‌تواند رتبه نخست تیزهوشی را به دست آورد. او نشان داده است در تحولات سیاسی 7-8 سال اخیر کشورمان یک سروگردن از همقطارانش بلندتر بوده و با وجود برخی خللها، در گردباد رخدادهای سیاسی، خود را نباخته و گرفتار نیامده است. به عنوان یکی از نمونه ها میتوان این را برشمرد که احمدی نژاد در اقدامی هوشمندانه بدون هیچ جناح بندی از همان ابتدا صف خود را از هر جناحی چه باندهای قدرت چپ و راست چه جناح اصلاح طلب یا اصولگرا جدا کرد و بصورت فردی مستقل به صحنه میدان آمد با اتکال بر پشتوانه خداوند و دست قدرت حق یعنی عموم مردم و ملت ایران.... یعنی یک گزینه تمام عیار مردمی و برخواسته ازمتن خود ملت.. و اين حقيقت مهم در سالهاي بعدي به علت وامدار نبودن به هيچ گروهي تا چه اندازه در ميزان حركت بر مسير حق موثر بود.
زيركي و هوش احمدي نژاد كه مورد اذعان دوست و دشمن مي باشد بارها و بارها در كنفرانس ها و مصاحبه هاي داخلي و خارجي به زيباترين وجهي جلوه كرده است. اجراي سياستهاي زيركانه در سياست خارجي و داخلي ، در مسائل اقتصادي و رويارويي با جريان فتنه به خوبي نشان از هوش بالاي احمدي نژاد دارد.
2- شجاعت
شجاعت مختار
مختار به اوصافی چون شجاعت و سخاوت و بزرگواری و سخنوری و عدالت ستوده شده است. او فردی بسیار شجاع و دارای هوش بسیار بود. مختار از نوجوانی روحیه جنگاوری را در خود داشت و بسیار علاقه مند به شركت در جنگها بود. حجاج از خبیث ترین و پلیدترین خلق خدا، از شجاعت مختار در جنگ‌های مهم متعجب بود و درباره‌ او می‌گفت 'او چه مرد با برکتی است. او دنیادیده و مردنبرد و سرکوب کننده‌ی دشمن است. اصل قيام بر عليه ظالمان عصر خود با وجود احتمال بالاي كشته شدن ، نشان از شجاعت و عزم و ايمان راسخ مختار دارد.
شجاعت احمدی نژاد
باید اعتراف كرد كه دکتر احمدی نژاد، فردی بسیار جسور و شجاع و صریح اللهجه است ؛ شجاعت احمدي نژاد در هنگام پرواز بالگردهاي رژيم صهيونيستي در سخنراني وي در جنوب لبنان ، در اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها که سالها آرزوی همه بود و بدلیل عدم جسارت کافی و دید جناحی بر زمین مانده بود ، در سهمیه بندي بنزین ، تحدی و به مبارزه طلبیدن همه مستکبران عالم بدون ذره ای ترس و واهمه، رو کردن دستهای پشت پرده اقسام مافیا ها و باندهای قدرت و ثروت خیانتکار در داخل و بسیار موارد دیگر به روشنی دیده میشود.
ولي امر مسلمين نيز به خوبي به اين صفت احمدي نژاد اشاره كرده و وي را فردي شجاع ، سخت كوش و هوشمند ناميدند.
3- تشکیل حکومت عادلانه
تشکیل حکومت عادلانه توسط مختار
علاوه بر هدف اصلي مختار در قصاص قتله جنايتكار كربلا ، مورخان يكي ديگر از اهداف مختار را استقرار حكومت عادلانه برشمرده اند كه به خوبي در گفتار و رفتار مختار نيز ديده مي شود ، مختار در راه تشکیل حکومتی عادلانه، تغییراتی در مناصب حکومتی می دهد و سپهسالار لشگر، رییس شهربانی، رییس نیروهای ویژه و جواسیس و رییس زندان کوفه را منصوب می کند که این مسئله نیز با حسادت برخی از نزدیکان و یاران وی همراه می شود و کم کم کارشکنی ها در تشکیل حکومت او رنگ و بویی جدی به خود می گیرد . مختار حتي قصاص قتله كربلا را نيز در چارچوب اجراي عدالت مي ديده است.
تشکیل حکومت عادلانه توسط احمدی نژاد
يكي از صفات برجسته احمدي نژاد اجراي عدالت مي باشد ، احمدی نژاد احیا کننده گفتمان عدالتخواهی در کشور بوده و به اعتراف دوست و دشمن این گفتمان را که علیرغم همه اهمیتش به فرموده رهبری عزيز سالها در حواشی مباحث اجتماعی سیاسی گنجانده شده بود و فقط به اشاره های لفظی از آن بسنده میشد به بالاترین جایگاه و در اولویت امور قرار داد و این عدالتخواهی که بزرگترین شعار انقلاب اسلامی بود را دوباره زنده کرد و در تحکیم آن نقش مهمی ایفا کرد به گونه ای اثر این کلمه را در گوشه و کنار و درامور مختلف زندگی مردم میشد دید و انصافاً مردانه به پای شعار مهم انقلابی خود ایستاد .
4- دادن بشارت فتح و پيروزي
مختار در طول حركت خود مدام بشارت فتح و پيروزي مي داد
يكي از مهمترين مسائل در خلال رويارويي دو گروه و دو لشگر بحث جنگ رواني مي باشد ، در جنگ رواني يكي از مهمترين مولفه ها ، القاي حتمي بودن پيروزي خود و شكست دشمن در فضاي فكري و رواني دوست و دشمن است كه از آن به بشارت ياد مي شود و معمولا رهبران باهوش و توانمند به خوبي قبل و حين درگيري از ان استفاده مي كنند مخصوصاً اگر بشارت آنها واقعيت داشته و نشانه هاي نزديكي تحقق آن نيز آشكار باشد ، يكي از مطالبي كه در مورد مختار در تواريخ آمده است ، بشارت دادن وي مي باشد ، نقل است كه او حتي از درون زندان به شيعيان و ياران خود پيام مي داد كه فتح و پيروزي و انتقام از قاتلان كربلا نزديك است و اين مسئله نقش به سزايي در بالا رفتن روحيه لشگريان مختار و شكست روحي رواني دشمن داشت.
احمدي نژاد موج بشارت جهاني به راه انداخته است
يكي ديگر از صفات برجسته و بارز احمدي نژاد ، تاكيد بسيار وي بر امر بشارت مي باشد ، نزديكي پيروزي مومنان و مستضعفان و نابودي كفار و مستكبران در جمله جمله سخنراني هاي احمدي نژاد به وضوح ديده مي شود ، تا جايي كه كتابها و مقالات متعددي در اين باره در داخل و خارج كشور منتشر شده و تاثيرات عميقي ايجاد شده است ، آغاز فروپاشي آمريكا و اسرائيل و ديگر قدرتهاي شيطاني جهان بعنوان محور ثابت سخنراني هاي احمدي نژاد مي باشد ، از سويي ديگر نزديك و نزديك تر بودن ظهور منجي عالم بشريت كه بعنوان مهر اتمام مهلت شياطين و پيروزي قطعي اسلام و مسلمين است در بيانات احمدي نژاد ، آنچنان واضح و آشكار است كه نياز به هيچ توضيح و تفسيري ندارد.
5- انتخاب هدفي بزرگ براي حركت
انتقام از قاتلان بي رحم كربلا ، هدف نهايي مختار
مختار در كوفه زماني حركت بزرگ خود را آغاز كرد كه كوفه در آتش خجالت و شرم رفتاري كه با نوه پيامبر خاتم(ص) انجام داده بود مي سوخت ، بسياري از شيعيان خود را مقصر مي دانستند و مستحق آتش دوزخ ، از سوي ديگر هر روز چهره هاي منفور قاتلان كربلا را در شهر كوفه مي ديدند و آتش خشم شان شعله ور تر مي شد در چنين فضاي مستعدي مختار با تحليل درست وقايع ، آرزوي قلبي خود و ديگر شيعيان را كه انتقام از قاتلان كربلا بود بعنوان هدف بزرگ خود انتخاب كرد كه با استقبال گسترده شيعيان روبرو شد.
مبارزه با فقر و فساد ، عدالت گستري و زمينه سازي ظهور ، اهداف بزرگ احمدي نژاد
اگر دوستان حافظه خود را مرور كنند ، خواهند ديد كه احمدي نژاد چگونه اهداف بزرگي براي حركت خود مشخص كرد و توانست قلوب خيل عظيم مردم و حزب الله را كه سالها در طلب چنين اهدافي بودند ، جذب و شيفته كند ، البته عملكرد چندساله احمدي نژاد كه نشان مي داد اين مرد بزرگ به آنچه كه مي گويد اعتقاد دارد ، تاثير زيادي در پذيرش اهداف تعيين شده توسط وي در اجتماع داشت ، استقبال گسترده از بحث مبارزه با فساد مالي و تبعيض كه به طور چشمگيري در آن ايام بيداد مي كرد و همچنين برافراشتن پرچم گفتمان عدالت خواهي به عنوان صفات بارز آن ايام شناخته مي شود
6- استفاده از شعاري جذاب در جهت اهداف
شعار مختار ، يالثارات الحسين ، يا منصور امت
علاوه بر مشخص كردن هدفي بزرگ كه مطالبه جامعه باشد ، يكي ديگر از روشهاي موفقيت در حركتهاي اجتماعي تعيين شعاري براي حركت است ، اين شعار به مثابه عاملي متحد كننده ، نيروبخش و شورآفرين عمل كرده و موجب همگرايي بيش از پيش نيروها مي شود و در هر لحظه هدف بزرگ حركت را به دوستان و دشمنان گوشزد كرده و اثر رواني خود را مي گذارد ، مختار نيز كه از هوش و كياست بالايي برخوردار بود با تدبيري زيركانه و البته دست هدايت الهي شعاري بسيار مناسب و در خور حركت خود و در راستاي هدف بزرگ خود كه انتقام از قاتلان كربلا بود ، اتخاذ كرد ، عبارات يالثارات الحسين(ع) و يا منصور امت كه به گواهي تاريخ در هنگام معركه و كارزار ، شوري بي نظير در ميدان مي افكند ، نقش زيادي در فتوحات تاريخي مختار داشت.
7- شعارهاي حركت احمدي نژاد
مي شود و مي توانيم ، خدمت به مردم و اللهم عجل لوليك الفرج
احمدي نژاد پس از تعيين اهدافي بزرگ براي حركت خود ، براي هماهنگ و متحد كردن حاميان خود و اثرگذاري بر طرف مقابل ، شعارهايي جذاب و منطبق بر اهداف و آرمانها را انتخاب كرد و به طور مكرر و در هر سخنراني بر آن تاكيد كرد ، نتيجه از قبل مشخص بود ، اين شعارهاي نوراني به سرعت قلوب دوست و دشمن را فتح كرد و به بهترين وجهي تاثيرات شگرف خود را آشكار نمود.
اگر در دلايل شكست قيام تاريخي مختار تامل كنيم خواهيم ديد كه علت قيام دقيقا از جانب همين اتهامات واهي و بي اساس است ، به گواهي تاريخ شكست لشگر مختار در نبرد مزار علتي جز ترويج شايعه ايراني گري مختار نداشت ، ضمن اينكه بدبين شدن و تعلل ابراهيم اشتر بعلت رواج شايعه قدرت طلبي نيز در شكست قيام موثر بود.
پس مي بنيم كه آسيب شناسي اين حركت تاريخي مي تواند چه منافع عظيمي در برهه كنوني انقلاب ما داشته باشد ، شباهت بسيار عجيب حركت مختار بر زمان حاضر و همچنين اتهامات وارده بر مختار و شايعات و اتهامات پيرامون احمدي نژاد بايد به ما نشان دهد كه در صحت تك تك اين اتهامات شك كنيم ، به آنها توجه نكرده و تنها از خط و مسيري كه ولي امر مسلمين ترسيم مي فرمايند ، پيروي نماييم.
مطمئنا اگر زندگي درخشان و پرافتخار مختار و دكتر احمدي نژاد را دقيق تر مرور كنيم به وجوه تشابه بيشتري پي مي بريم كه گاه حيرت آور است. البته يك تفاوت اساسي ميان اين دو بزرگوار وجود دارد و آن اين است كه مختار انتقام اوليه شهداي كربلا را گرفت اما احمدي نژاد مقدمه ساز منتقم اصليست ، حركت مختار بنا بر مقتضاي زمان و زمانه علي الظاهر شكست خورد اما حركت احمدي نژاد ان شاالله در سايه رهبري الهي امام خامنه اي(مدظله) به پيروزي نهايي اسلام و انتقام نهايي ازظلم و ظالم و نابودي مستكبران ختم خواهد شد و اميدواريم كه آن روزهاي نوراني بسيار نزديك باشد همچنانكه تحولات منطقه نشان از بشارتهايي بزرگ دارد.
مطمئنا ما مردم بي وفا و نادان كوفه نيستيم كه فريب شايعات و تخريب ها را بخوريم و ميدان را خالي كنيم ، ما همچنانكه در گذشته ثابت كرديم بعنوان قوم نشان شده در سايه ولايت الهي نائب امام زمان(عج) و با ايثار و شهادت طلبي و بصيرت آخرين مرحله پيش از پيروزي نهايي را هم با موفقيت خواهيم گذراند. ان شاالله

امضای عباس محمدی رئیس جمهور اسرائیل:[/U][/COLOR][/URL]بایدبودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود[/RIGHT]
عباس محمدی آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 8 Users Say Thank You to عباس محمدی For This Useful Post:
قدیمی 30-07-2011, 03:22   #2
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

بسیار عالی

نقل قول:
اتهامات مشترک جناب مختار و دكتر احمدي نژاد
1- كذاب و دروغگو بودن
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
3- ادعاي ارتباط با عالم غيب
4- تهمت قدرطلبي
5- ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
6- خشونت و جنگ طلبي
7- شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
8- تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
9- استفاده از سحر و جادو
10-دیکتاتوری و خود رایی (منظور اینه که تابع طبقه اشراف نیست) :khande:


نقل قول:
تشابهات جناب مختار و دكتر احمدي نژاد
1- کیاست و زیرکی
2- شجاعت
3- تشکیل حکومت عادلانه
4- دادن بشارت فتح و پيروزي
5- انتخاب هدفي بزرگ براي حركت خود
6- استفاده از شعاري جذاب در جهت اهداف حركت
7-متحد کردن سنی و شیعه و عرب و پارس زیر پرچم اسلام
8-محبوبیت زیاد و بی نظیر بین مسلمینتفاوتهای جناب مختار و دكتر احمدي نژاد

1-استفاده مختار از محضر حداقل 4 امام معصوم و بسیاری از یاران نزدیک و بزرگ ایشان
احمدی نژاد هم ان شاء الله ........

2-مختار در یاری رساندن به امام حسن و امام حسین علیهم السلام کوتاهی کرد و گناه بزرگی انجام داد
احمدی نژاد در شدیدترین حملات به ولایت فقیه در سالهای 78 و 88 همراه ولایت بود

3-مختار منصوب و نماینده ی امام معصوم بود و بار مسئولیت بسیار سنگینی داشت
اما احمدی نژاد منتخب ملت مسلمان ایران بود(به خاطر تنفیذ می شود گفت مورد تایید نائب امام معصوم)

4-مختار بیشتر وقتش در جنگ مسلحانه و درگیری با قاتلین امام حسین و منافقین گذشت
احمدی نژاد با وجودیکه در جبهه ی جنگ نرم بود اما با کفر و الحاد و استکبار و نفاق و اشرافی گری و غربزدگی و قدرت طلبی یکجا جنگید ( و همچنان می جنگد)

5-شاید یکی از مسائل مهمی که مختار به عنوان یک حاکم اسلامی از آن غافل بود بحث اقتصادی بود که اواخر جنگ یاد مقابله با مثلا احتکار افتاد
ولی احمدی نژاد از همان روز اول وارد مسائل اقتصادی شد.چون رضایت نسبی مردم از مسائل اقتصادی، مقدمه تحمل کارهای بزرگ مثل جنگ است

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 7 Users Say Thank You to mahdy2021 For This Useful Post:
قدیمی 30-07-2011, 13:18   #3
کاربر کوشا
 
Hamed8 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2011
محل سکونت: همدان
نوشته ها: 364
Thanks: 942
Thanked 943 Times in 284 Posts
پیش فرض

حال کردم !:)
دلم خنک شده تیتر رو دیدم :50:
مرسی :happy2:

دقیقاً همینه ها ، فقط کافیه یه کوچولو دقت کنیم

امضای Hamed8 گل نرگس بسمه آخه جدایی * بگو که الان کجایی
اللهم عجل لولیک الفرج بحق مولاتنا زینب
Hamed8 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 4 Users Say Thank You to Hamed8 For This Useful Post:
قدیمی 31-07-2011, 21:28   #4
همکار بازنشسته
 
javadkhan آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2011
نوشته ها: 3,689
Thanks: 589
Thanked 6,365 Times in 2,402 Posts
پیش فرض

چه جالب...البته در پر تلاش بودن شخص رئیس جمهور بحثی نیست اما از شعیب ابن صالح شروع شد حالا هم که مختار تا فرداها چه شود الله اعلم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
javadkhan آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to javadkhan For This Useful Post:
قدیمی 31-07-2011, 21:45   #5
کاربر فعال و قدیمی
 
dampayi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2010
نوشته ها: 1,578
Thanks: 9,876
Thanked 5,458 Times in 1,437 Posts
پیش فرض

اتهامات مشترک جناب مختار و مهندس موسوی!!!

1- كذاب و دروغگو بودن
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
3- ادعاي ارتباط با عالم غيب (این اتهام رو من الان به موسوی می زنم :))
4- تهمت قدرطلبي
5- ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
6- خشونت و جنگ طلبي
7- شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
8- تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
9- استفاده از سحر و جادو

حالا فوقش سه چهار تاشو کم می کنید .... ولی انصافا چقدر شبیهنااااا :)


منظورم اینه که اساسا نتیجه گیری از این نوع قیاس به نظرم صحیح نیست !

امضای dampayi

کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

ای کاش در رکاب امامم شوم شهید ...

معلوم شد دستی شراب انداخته ست از من
در خمره ای انگار با انگور خوابیدم ...
dampayi آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to dampayi For This Useful Post:
قدیمی 31-07-2011, 21:58   #6
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dampayi نمایش پست ها
اتهامات مشترک جناب مختار و مهندس موسوی!!!

1- كذاب و دروغگو بودن
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
3- ادعاي ارتباط با عالم غيب (این اتهام رو من الان به موسوی می زنم :))
4- تهمت قدرطلبي
5- ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
6- خشونت و جنگ طلبي
7- شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
8- تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
9- استفاده از سحر و جادو

حالا فوقش سه چهار تاشو کم می کنید .... ولی انصافا چقدر شبیهنااااا :)


منظورم اینه که اساسا نتیجه گیری از این نوع قیاس به نظرم صحیح نیست !
چه کسی گفت موسوی دروغگوست؟ این شعار خودش و هواداراش ضد احمدی نژاد بود.یادت رفته؟
چه کسی گفت موسوی ضد ولایت است؟ مگر 29 خرداد رهبری نگفت بس کنید؟ بس کرد؟
خود طرفدراش میگفتن (مرگ بر اصل ولایت فقیه) ، (مرگ بر خامنه ای) ، (.... قاتله ، ولایتش باطله)
چه کسی گفت موسوی ادعای ارتباط با غیب دارد؟
چه کسی گفت موسوی قدرت طلب است؟ خودش وقتی رای نیاورد کودتا کرد
چه کسی گفت موسوی به دنبال ایرانی گری است؟
چه کسی گفت موسوی جنگ طلب است؟ این احمق که دنبال کمر خم کردن بود مثل خاتمی
چه کسی گفت موسوی گروه انحرافی تشکیل داده؟
چه کسی گفت موسوی ساحر است؟برادر سینا!!! واقعا حب و بغض تاثیری در حرفهای شما نداشته؟
واقعا کسی به موسوی قبل از اینکه کاری بکند اتهامی زده؟ کارنامه خودش درخشانه
فراموشی چیز عجیبیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 3 Users Say Thank You to mahdy2021 For This Useful Post:
قدیمی 31-07-2011, 22:12   #7
کاربر فعال و قدیمی
 
dampayi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2010
نوشته ها: 1,578
Thanks: 9,876
Thanked 5,458 Times in 1,437 Posts
پیش فرض

نقل قول:
برادر سینا!!! واقعا حب و بغض تاثیری در حرفهای شما نداشته؟
فراموشی چیز عجیبیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قطعا داشته ....
من متوجه نشدم حرفاتون تایید من بود ؟

نقل قول:
چه کسی گفت موسوی دروغگوست؟ این شعار خودش و هواداراش ضد احمدی نژاد بود.یادت رفته؟
چه کسی گفت موسوی ضد ولایت است؟ مگر 29 خرداد رهبری نگفت بس کنید؟ بس کرد؟
خود طرفدراش میگفتن (مرگ بر اصل ولایت فقیه) ، (مرگ بر خامنه ای) ، (.... قاتله ، ولایتش باطله)
چه کسی گفت موسوی ادعای ارتباط با غیب دارد؟
چه کسی گفت موسوی قدرت طلب است؟ خودش وقتی رای نیاورد کودتا کرد
چه کسی گفت موسوی جنگ طلب است؟ این احمق که دنبال کمر خم کردن بود مثل خاتمی
چه کسی گفت موسوی گروه انحرافی تشکیل داده؟
چه کسی گفت موسوی ساحر است؟
ما نمی گیم موسوی دروغگوهه؟!!!!
ما نمی گیم موسوی با ولایت مشکل داره ؟ به قول خودتون طرفداراشم که شعار دادن ....
من این اتهام رو می زنم چون قبل از شمردن آرا گفت من برندم :)
ما نمی گیم قدرت طلبه؟
ما نمی گیم موسوی علنا داشت با جمهوری اسلامی جنگ می کرد؟!
خانمش خودش انتهای انحرافه :khande:
حالا ساحر نیست!


اصلا حرفهای شما صحیح ! کاری ندارم که موفق شدم با این اتهامات موسوی رو شبیه مختار بکنم یا نه ! راه زیاده! برادر مهدی !!! من دارم می گم این نوع نتیجه گیری صحیح نیست ! همین !


بعد مچ گیری نمی خوام بکنم ! جدی برام سوال شده .... یادم نمی یاد ...
مختار گروه انحرافی در مهدویت درست کرد؟
کی به مختار انگ ضد ولایت بودن زدن؟

امضای dampayi

کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

ای کاش در رکاب امامم شوم شهید ...

معلوم شد دستی شراب انداخته ست از من
در خمره ای انگار با انگور خوابیدم ...
dampayi آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 31-07-2011, 22:17   #8
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

مشکل شما اینه که اتهام رو با مسئله روشن تفکیک نمی کنید!!!


خودت میگی:
نقل قول:
ما نمی گیم موسوی با ولایت مشکل داره ؟ به قول خودتون طرفداراشم که شعار دادن ....
ما کی گفتیم؟ زمانیکه علنا راه افتادن تو خیابون بر خلاف نظر رهبری.بعد هم که ضد خود رهبری شعار دادن
پس اتهام نزدیم


نقل قول:
من این اتهام رو می زنم چون قبل از شمردن آرا گفت من برندم
پس اتهام نمی زنی بلکه داری بر اساس چیزی اینو میگی


نقل قول:
ما نمی گیم قدرت طلبه؟
ما نگفتیم.خودش عملا کودتا کرد.کودتا رو چه کسی انجام میده؟نقل قول:
مختار گروه انحرافی در مهدویت درست کرد؟
کی به مختار انگ ضد ولایت بودن زدن؟
پس معلومه اصلا پست اول رو نخوندی.جوابش همونجاست!!!

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 4 Users Say Thank You to mahdy2021 For This Useful Post:
قدیمی 31-07-2011, 22:29   #9
کاربر فعال و قدیمی
 
dampayi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2010
نوشته ها: 1,578
Thanks: 9,876
Thanked 5,458 Times in 1,437 Posts
پیش فرض

نقل قول:
مشکل شما اینه که اتهام رو با مسئله روشن تفکیک نمی کنید!!!
درست می گید ... پذیرفتم ...


ولی بعضی از همین اتهاماتی که به احمدی نژاد وارده برای من اثبات شدس ! مثلا مطلقا ولایت پذیر نبودن !


البته من هنوز نظرم اینه که این نوع نتیجه گیری صحیح نیست !

امضای dampayi

کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

ای کاش در رکاب امامم شوم شهید ...

معلوم شد دستی شراب انداخته ست از من
در خمره ای انگار با انگور خوابیدم ...
dampayi آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 31-07-2011, 23:13   #10
کاربر حرفه ای
 
عباس محمدی آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
نوشته ها: 953
Thanks: 1,717
Thanked 2,130 Times in 803 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dampayi نمایش پست ها
اتهامات مشترک جناب مختار و مهندس موسوی!!!

1- كذاب و دروغگو بودن
2- بي تفاوتي نسبت به ولايت يا ولايت گريزي
3- ادعاي ارتباط با عالم غيب (این اتهام رو من الان به موسوی می زنم :))
4- تهمت قدرطلبي
5- ايراني گري و توجه بيش از حد به ايراني ها
6- خشونت و جنگ طلبي
7- شك ياران نزديك و تهمت آنها در اثر موضع پيچيده و مبهم
8- تاسيس گروه انحرافي در مهدويت!
9- استفاده از سحر و جادو

حالا فوقش سه چهار تاشو کم می کنید .... ولی انصافا چقدر شبیهنااااا :)

!
یه تفاوت عمده بین احمدی نژاد و موسوی هست : یکیشون مورد تایید دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی بود .و دیگری شدیدا مورد بغض وکینه انها .
نقل قول:
نوشته اصلی توسط dampayi نمایش پست ها

ولی بعضی از همین اتهاماتی که به احمدی نژاد وارده برای من اثبات شدس ! مثلا مطلقا ولایت پذیر نبودن !


!
عزیز دلم پس چرا اینقدر ادعای ولایت مداری دارید .

معلوم شد هرچیزی را که خودتان تشخیص میدید . دیگه به نظر رهبری در مورد اون کاری ندارید :tanx1:

هرجاییکه احتمالا دچار شک و تردید باشید .لطف کرده و به نظر رهبری هم عنایتی میکنید.

و لایت پذیری وقتی نمود واقعی پیدا میکنه که شما برخلاف نظر شخصی خودتون .نظر رهبری را قبول کنید .
واقعا شما اینهمه تاییدات رهبری از رییس جمهور را نشنیدید ؟ اینهمه حمایتها را ندیدید ؟
حالا میفرمایید : (((برای من اثبات شده است .)))اونهم بر خلاف نظرات صریح رهبری معظم انقلاب .

امضای عباس محمدی رئیس جمهور اسرائیل:[/U][/COLOR][/URL]بایدبودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود[/RIGHT]
عباس محمدی آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 3 Users Say Thank You to عباس محمدی For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها غیر فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
ریاست جمهوری برای احمدی نژاد یک هدف میانی بود mahdy2021 مباحث سیاست داخلی 0 04-07-2011 00:44
چرا تمام نزدیکان احمدی نژاد جزو «جریان انحرافی» هستند جز خود او؟ mahdy2021 مباحث سیاست داخلی 4 11-05-2011 23:52
چه بر سر شعیب آوردید که سفیانی را به دوستی گرفته! mahdy2021 مباحث سیاست داخلی 37 09-05-2011 01:33
چرا امام سجاد(ع) قیام مختار را تایید نفرمود و در نهایت بر سر مختار چه آمد؟ محبّ الزهراء مباحث ديگر بخش اسلامی 0 27-12-2010 16:59
مختار ثقفی كيست؟ mahdishata حکایات و داستانهای اولیاء و بزرگان 2 19-12-2010 15:11

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 22:42 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1