شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > اخبار سیاست داخلی


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 23-10-2011, 14:59   #1
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
Post پاسخ رییس جمهور به بسیاری از شبهات در مصاحبه زنده با شبكه سی.ان.ان

احمدی نژاد گفت: تصریح كرد: هر ملت و كشوری كه با سیاست های آمریكا در دنیا مخالف باشد به تروریسم، داشتن بمب اتم ، ضدیت با حقوق بشر و دیكتاتوری متهم می شود.
به گزارش برنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در مصاحبه زنده با شبكه تلویزیونی سی. ان . ان آمریكا درباره اظهارات آقای اوباما كه از خروج نیروهای آمریكایی از عراق خبر داده است، در پاسخ به این سوال كه آیا به دنبال این اقدام، ایران به دنبال آموزش ارتش عراق خواهد بود، تصریح كرد: این اقدام بسیار خوبی است و باید زودتر از این انجام می شد چنانچه 8-7 سال قبل صورت می گرفت دیگر این تعداد از مردم عراق و حتی نیروهای آمریكایی كشته نمی شدند.

وی افزود: البته دولت و ملت عراق هم هیچ گاه حضور نیروهای آمریكایی را در این كشور نپذیرفتند و دولت آمریكا مجبور به خروج نیروهایش از این كشور شده است .

رییس جمهور خاطر نشان كرد : دولت عراق دولتی مستقل است و مقامات این كشور تصمیم خواهند گرفت كه نیروهای نظامی خود را چگونه آموزش دهند.

احمدی نژاد در پاسخ به این سوال كه آیا با خروج نیروهای آمریكایی حضور ایران در عراق پررنگ تر خواهد شد، نیز خاطرنشان کرد: ایران و عراق همواره رابطه ای ویژه و تاریخی با یكدیگر داشته اند و میان دو ملت به لحاظ تمدنی و تاریخی روابط فرهنگی و اعتقادی گسترده و در هم تنیده ای وجود دارد؛ لذا حضور یا عدم حضور نیروهای آمریكایی هیچ تاثیری در روابط ویژه و تاریخی دو كشور ندارد.

رییس جمهور با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران با دولت ، مجلس و همه احزاب و گروه های عراقی رابطه صمیمی و دوستانه ای دارد روابط موجود میان مردم دو كشور را بسیار گسترده و عمیق دانست و گفت: وجود بخش زیادی از زیارتگاه های مردم در عراق و ارتباط علما و مراجع دینی دو كشور روابط ایران و عراق را مستحكم تر كرده است به گونه ای كه در دنیا كمتر كشورهایی از چنین روابطی برخوردار می باشند حتی جنگی كه صدام با حمایت غربی ها علیه ایران به راه انداخت نتوانست در روابط دو كشور خللی ایجاد كند.

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره كشته شدن معمر قذافی رییس جمهور لیبی، گفت: معتقدیم در همه جا باید اراده ملت ها حاكم باشد چرا كه عدالت ، آزادی و احترام حق همه ملت هاست؛ البته از اینكه مردم یا هر فردی كشته می شود خوشحال كننده نیست و ای كاش همه به عدالت و احترام به حقوق ملت ها تن می دادند.

رییس جمهور با بیان اینكه اوایل شروع مخالفت های مردمی با دولت در لیبی به آنها توصیه كردیم كه به جای درگیری، راه گفت و گو و تفاهم را در پیش بگیرند اما توجهی به این توصیه نشد، خاطر نشان كرد: البته دخالت ناتو هم در تشدید درگیری ها بسیار موثر بود در حالی كه به جای دخالت نظامی می توانست، كمك كند تا مسائل با تفاهم و گفت و گو، سریعتر حل و فصل شود ، اما ولع ناتو و برخی دولتهای غربی برای تسلط بر منابع و نفت لیبی باعث شد تا شرایط در این كشور دشوارتر شود.

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره اوضاع سوریه و عكس العمل ایران نسبت به آن با توجه به واكنش های اخیر تركیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به همه كشورهای دنیا از سیاست مستقل ، مشخص و ثابتی برخوردار است. ایران خواهان عدالت ، آزادی ، احترام و حق حاكمیت ملی برای همه ملت ها حتی مردم اروپا و آمریكا است .

رییس جمهور با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران درگیری و كشتار را در همه جای دنیا محكوم كرده و معتقد است دولت ها و ملت ها می توانند تمام مسائل خود را با تفاهم و گفت و گو حل و فصل کنند، گفت: نباید ناتو و هیچ قدرت دیگری از بیرون در امور داخلی كشورها دخالت كنند.

وی تصریح کرد: به همه دولت ها و ملت ها توصیه می كنیم كه با احترام و تفاهم مسائل خود را حل و فصل كنند و در مقابل هم بعضی كشورهای منطقه نباید به این كشور اسلحه بفرستند و دولت های اروپایی نیز باید از اعمال فشار و تحریك خودداری كنند.

احمدی نژاد گفت : ایران تلاش دارد بین دولت و معترضین سوریه تفاهم و گفت و گو ایجاد كرده و آنها را به تلاش برای تفاهم تشویق كند اما شرط تفاهم این است كه هیچ كس در امور سوریه دخالت نكند.

رییس جمهور با اشاره به برخورد آمریكا با معترضین خاطر نشان كرد : دولت آمریكا به جای دستگیری و فشار بر مخالفین خود باید به مطالبات آنان توجه كند؛ چرا كه مردم آمریكا هم حق دارند آزادانه مطالبات و نیازهای خود را مطرح كنند و دولت ها باید در قبال خواسته های مردم خود پاسخگو باشند و در خصوص امنیت و حقوق مردم احساس مسئولیت كنند .

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره ادعای اخیر آمریكا مبنی بر تلاش ایران برای ترور سفیر عربستان در آمریكا اظهار داشت : این موضوع را باید به طور ریشه ای مورد بررسی قرار داد ؛ ادعاهای دولت آمریكا علیه ملت ایران 32 سال ادامه داشته و موضوع جدیدی نیست و در هر مقطعی از بهانه های مختلفی برای اعمال فشار بر ملت ایران استفاده كرده است.

احمدی نژاد اظهار داشت : ایران تنها كشور منطقه بود كه آزاد و مستقل شد و دموكراسی را برقرار كرد امام راحل هم در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی اعلام كردند كه جمهوری اسلامی با همه كشورهای دنیا غیر از رژیم صهیونیستی دوست است و حتی اقدامات زشت دولت آمریكا در دوران شاه را نیز نادیده گرفتند، اما دولت آمریكا صدام را علیه ملت ایران تحریك كرد و زمانی كه جنگ 8 ساله تمام شد آنها به اعمال فشارهای سیاسی و تحریم با طرح بهانه هایی مانند نقض حقوق بشر، تروریسم و بهانه تراشی در موضوع هسته ای روی آوردند و امروز هم این ادعای اخیر را مطرح می كنند در حالی كه هیچ دلیل منطقی وجود ندارد كه ایران بخواهد سفیر كشور برادر خود را ترور كند .

احمدی نژاد با بیان اینكه ملت ایران در حال پایه ریزی گفتمان عدالت و انسانیت در جهان است ، اظهار داشت : مواجهه ما با اندیشه حاكم در آمریكا نیز گفتمان انسانی است و اصولا تقابل ملت ایران با دولت آمریكا تقابل نظامی و سیاسی نیست بلكه تقابل انسانی است و زمانی كه اعلام می كنیم به نفع آقای اوباما و آمریكا است كه از منطقه خاورمیانه خارج شوند آن را یك توصیه دوستانه و دلسوزانه و به نفع آمریكا می دانیم.

رییس جمهور تصریح كرد : ایران و عربستان دو كشور برادر هستند و نمی توانند با هم درگیر باشند و نباید به ادعاهایی كه دولت آمریكا همواره علیه ایران داشته است، توجه كرد .

احمدی نژاد ضرورت ریشه یابی انگیزه دولت آمریكا برای طرح ادعاهای دروغین علیه ملت ایران را مورد تاكید قرار داد و گفت : درباره انگیزه آمریكا در خصوص ادعای اخیر فرضیات مختلفی مطرح است عده ای معتقدند دولت آمریكا با این اقدام خود قصد دارد بر مسائل داخلی آمریكا سرپوش گذاشته و با القای اینكه امنیت ملی آمریكا به خطر افتاده اعتراضات داخلی كشور خود را بپوشاند؛ از سویی دیگر نیز عده ای معتقدند طرح این ادعا علیه ایران ، ادامه فشار بر ایران به منظور نجات رژیم صهیونیستی می باشد .

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره واكنش ایران در قبال موضع عربستان نسبت به ادعای آمریكا گفت : معتقدیم مواضع و مشكلات موجود تحمیلی و تحت فشار و دخالت غربی ها می باشد و اگر این فشارها نباشد هیچ مشكلی بین كشورها بویژه ایران و عربستان وجود ندارد، همانطوری كه سالانه یك میلیون نفر از مردم ایران به عربستان سفر می كنند و دو ملت از روابط صمیمی و خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: بعضی مشكلات موجود میان كشورهای منطقه و ایران و عربستان به خاطر دخالت غربی ها ایجاد شده است؛ همان طوری كه پیش از این اینگونه مشكلات را بین ایران و مصر بوجود آوردند در حالی كه مشكل خاصی بین دو كشور نبود منتهی غربی ها برای تسلط بر منطقه تلاش می كنند اختلاف و درگیری ایجاد كنند .

احمدی نژاد اظهار داشت: اگر بین كشورهای منطقه اختلافی نباشد دلیلی برای وجود پایگاه های نظامی آمریكا در منطقه وجود نداشته و این كشورها نمی توانند میلیاردها دلار سلاح خود را به دولت های منطقه به فروش برسانند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره موضع ایران در خصوص گزارش ویكی لیكس كه در آن پادشاه عربستان خواستار مقابله جدی با ایران در موضوع هسته ای شده بود، گفت : ایران اطلاعاتی كه تحت عنوان ویكی لیكس منتشر می شود را اقدامی برنامه ریزی شده می داند و هیچ گاه با استناد به چنین اطلاعاتی سیاست های خود را با دولت های منطقه تنظیم نمی كند، بلكه ما روابط و سیاست های خود را بر اساس منابع موثق و حقایق موجود در روابط میان دولت ها و ملت ها برنامه ریزی می كنیم.

احمدی نژاد با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران غیر از رژیم صهیونیستی كه آن را به خاطر اقدامات ضد انسانی ، نامشروع داشته و به رسمیت نمی شناسد با هیچ یك از دولت ها و ملت های دنیا حتی مردم آمریكا مشكلی ندارد، گفت: مشكل موجود با دولت آمریكا هم یك موضوع یك طرفه و از جانب این دولت می باشد اگر دولت آمریكا واقعاً به قرارداد الجزایر كه در ماده 1 آن آمده است كه آمریكا از هر گونه اقدام، علیه ایران خودداری كند پایبند بود امروز هیچ مشكلی وجود نداشت؛ اما متاسفانه دولت آمریكا این تعهد را به صورت یكجانبه نقض كرده است.

رییس جمهور با بیان اینكه ایران كشوری تاریخی ، بسیار وسیع و گسترده است كه صدها سال با صلح و آرامش با همه ملت ها زندگی كرده است ، تصریح كرد : دولت آمریكا و متحدانش همواره به طور یك جانبه با ملت ایران دشمنی كردند كه دلیل اصلی آن وجود پایگاه های آمریكایی در منطقه و انعقاد میلیاردها دلار قرارداد تسلیحاتی با بعضی دولت های منطقه است چرا كه بدون ایجاد اختلاف و تهدید مصنوعی نمی تواند تسلیحات نظامی خود را به فروش برساند لذا با توجه به این شرایط به همه كشورهای منطقه توصیه می كنیم تحت تاثیر دولت آمریكا و متحدینش قرار نگیرند .

احمدی نژاد با اشاره به اینكه هزینه هایی كه دولت آمریكا برای نگهداری پایگاه های نظامی خود در دنیا صرف می كند را می تواند برای رفع مشكل بیكاری و فقر مردم آمریكا هزینه كند، گفت: بیش از هزار میلیارد دلار بودجه نظامی آمریكاست كه اگر خرج اقتصاد این كشور شود دیگر لازم نیست جریانی مانند جریان وال استریت به وجود بیاید.
رییس جمهور تصریح كرد : هر جای دنیا كه جنگ و اختلاف وجود دارد ردپای آمریكا و متحدین آن مشاهده می شود .

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره ادعای آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای و اینكه بسیاری از مقامات اروپایی معتقدند كه هرگونه اقدام نظامی علیه ایران دیوانگی است ، اظهار داشت : در موضوع هسته ای ایران باید به چند نكته توجه داشت ؛ ‌اول اینكه آمریكا و متحدانش این ادعا را علیه ایران مطرح می كنند لذا موضوع جدیدی به شمار نمی رود ؛‌دوم اینكه باید توجه داشت كه آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت سیطره چه كسانی قرار دارد؟ اگر واقعاً مستقل است چرا طی 40 سال گذشته حتی یك گزارش از فعالیت های هسته ای آمریكا و متحدین آن منتشر نكرده است ؟

رییس جمهور با اشاره به اینكه هر زمانی دولت آمریكا تصمیم می گیرد علیه ملت ایران فشار بیاورد محتوا و شدت گزارشات آژانس نیز متناسب با آن تغییر می كند، خاطر نشان كرد : آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد تا اثبات كند كه در موضوع هسته ای منحرف نشده است و این مانند آن است كه از كسی بخواهند ثابت كند كه بیمار نیست؛ این منطق غلطی است چرا كه برای چیزی كه وجود دارد می توان دلیل آورد.

رییس جمهور تصریح كرد : جمهوری اسلامی ایران به صراحت موضع خود را در خصوص سلاح هسته ای اعلام كرده و اعتقاد دارد كسانی كه به دنبال بمب اتم هستند و یا آن را ذخیره می كنند عقب افتاده سیاسی و نادان می باشند زیرا دوره بمب اتم به پایان رسیده است.

احمدی نژاد با طرح این سوال كه چه دلیلی وجود دارد تا ایران همه فشارهای جهانی را برای ساختن نهایتا چند بمب اتمی كه هیچ خاصیت و قابلیت استفاده نداشته و از سوی دیگر توان مقابله با زرادخانه های آمریكا را نیز ندارد. تحمل كند، گفت: بودجه سازمان اتمی ایران 250 میلیون دلار است كه همه آن در راستای فعالیت های صلح آمیز هسته ای استفاده می شود؛ اما دولت آمریكا فقط در یكسال 80 میلیارد دلار برای بازسازی بمب های اتمی خود هزینه كرده است ؛ قطعا ایرانی ها باهوش تر از این هستند و می دانند كه با 250 میلیون دلار نمی توان با تسلیحات هسته ای گسترده آمریكا مقابله كرد؛ ضمن اینكه من هم معتقدم كه هر نوع اقدام نظامی علیه ایران دیوانگی محض است .

رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام كرده كه دسترسی كامل به تاسیسات هسته ای ایران برای بازرسی ندارد، گفت : دسترسی كامل بهانه ای است كه مجدداً برای اعمال فشار بر ایران مطرح شده است و این در حالی است كه تمام مراكز هسته ای كشورمان زیر نظر دوربین های آژانس هسته ای قرار دارد و جابجایی مواد تا یك صدم گرم نیز ثبت می شود .

احمدی نژاد با تاكید بر اینكه خواسته آژانس بین المللی اتمی از ایران مبهم است چرا كه آنها به بهانه بازرسی از تاسیسات هسته ای قصد دارند تمام مراكز دفاعی و حتی دفتر كار بنده را بازرسی كنند، گفت: قطعاً هیچ دولتی در دنیا چنین اجازه ای را به آنها نمی دهد و اصولا اساسنامه آژانس نیز مخالف این موضوع است .

رییس جمهور تصریح كرد: اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی در اقدامات خود صداقت دارد چرا گزارش روشنی از فعالیت های هسته ای ژاپن منتشر نكرده و مشخص نمی كنند كه چه اتفاقی در فوكوشیما رخ داده است؟ آیا واقعاً مواد 3.5% موجب این خسارات شد قطعاً این مواد چنین تبعاتی ندارد البته گزارشاتی در این خصوص به مدیر كل آژانس اتمی ارسال شده منتهی ایشان در جهت سرپوش گذاشتن به این موضوع حركت می كند .

احمدی نژاد با بیان اینكه آژانس بین المللی اتمی 6 سوال در موضوع هسته ای از ایران داشت كه با اسناد ارائه شده از سوی ایران این 6 موضوع بررسی و حق به ایران داده شد، گفت: امروز این سوال مطرح است كه اگر ایران با سیاست های آمریكا مخالف نبود و یكی از متحدان آن به شمار می رفت و چنانچه عضو دائم شورای امنیت بود آیا باز هم آژانس بین المللی هسته ای چنین ادعاهایی را علیه ایران مطرح می كرد؟ روشن است كه هر كس در دنیا با سیاست های آمریكا مخالفت می كند به موضوعات مختلفی مانند تروریسم، داشتن بمب اتم، ضدیت با حقوق بشر و دیكتاتوری متهم می شود و این همه ادعاهای دولت آمریكا است كه فاقد اعتبار و ارزش می باشد .

رییس جمهور با اشاره به اینكه تمام دیكتاتورهای جهان دوست و متحد آمریكا بوده و هستند ، اظهار داشت: شاه ایران دوست صمیمی دولت آمریكا بود به گونه ای كه دولتمردان آمریكا نه تنها كشتارهای صورت گرفته از سوی وی را محكوم نكردند بلكه كوچكترین انتقادی نیز از شاه نداشتندو حاضر شدند در زمان او به ایران نیروگاه اتمی بدهند اما از روزی كه ایران مستقل شد و با سیاست های توسعه طلبانه آمریكا مخالفت كرد به انواع اتهامات محكوم شد .

احمدی نژاد با تاكید بر اینكه تمام دولت های كودتایی و دیكتاتورهای دنیا مورد حمایت دولت آمریكا و متحد آنها قرار دارند ، خاطر نشان كرد : در 25 سال گذشته هیچ مقام ارشد ایرانی به لیبی سفر نكرده و رییس جمهور لیبی هم سفری به ایران نداشته است، اما نمی توان یك رییس جمهور و نخست وزیر اروپایی را پیدا كرد كه به این كشور سفر نكرده باشد؛ این موضوع نمونه روشنی است كه مشخص می كند، چه كسانی طرفدار دیكتاتورها هستند .

رییس جمهور با بیان اینكه بهتر است دولت آمریكا به جای اتهام زنی به دیگران با ادعاهای دروغین، سیاست های خود را اصلاح كند ، گفت: امروز سیاست های این كشور در داخل آمریكا و در سطح بین المللی شكست خورده و دولتمردان آمریكایی باید بپذیرند كه دوره استعمار به پایان رسیده و باید به استقلال و حقوق ملت ها احترام بگذارند.

احمدی نژاد با اشاره به اینكه دولت های غربی 32 سال علیه ملت ایران اقدام كردند اما به رغم تمامی این اقدامات امروز ایران پیشرفت كرده و آنها زیان كرده اند، اظهار داشت: اقدامات دولت آمریكا علیه ملت ایران جزء اینكه این دولت را در منطقه و جهان منفور كند هیچ ثمری برای این دولت نداشته است ، لذا ضرورت دارد كه دولت آمریكا در سیاست های خود در مواجهه با ملت ها تجدید نظر كند؛ این یك توصیه دلسوزانه است و اگر ما در این توصیه خود صادق نبودیم باید آمریكا را به ادامه سیاست های اشتباه خود تشویق می كردیم تا در عراق و افغانستان هر چه بیشتر در باتلاق فرو بروند .

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره اظهارات كاترین اشتون برای آمادگی اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری مذاكرات با ایران گفت : جمهوری اسلامی ایران همواره از گفت و گو و مذاكره استقبال كرده و آن را تنها راه حل رفع مسائل می داند . ایران همواره پیشنهاد داده كه به جای تقابل راه همكاری و تعامل در پیش گرفته شود، حدود شش سال قبل نیز در صحن سازمان ملل پیشنهاد كردم كه در موضوع غنی سازی كنسرسیومی با ایران تشكیل داده و به اتفاق هم در مسیر غنی سازی گام برداریم اما از این پیشنهاد استقبال نشد .

رییس جمهور در پاسخ به اینكه آیا ایران هنوز هم نسبت به پیشنهاد تشكیل كنسرسیوم پایبند است ، اظهار داشت : این پیشنهاد مربوط به آن مقطع زمانی بود؛ امروز هم پیشنهادات جدیدی مطرح است و آمادگی داریم در هر جایی از كشورمان كه غنی سازی انجام می شود با هر كشوری كه خواستار همكاری باشد، مشاركت كنیم ؛ همچنین در زمینه ساخت رآكتور و تجهیزات غنی سازی و ایجاد سایت های غنی سازی نیز می توانیم با سایر كشورها مشاركت و همكاری داشته باشیم و معتقدیم این گونه همكاری ها اندیشه ها را آرام آرام به هم نزدیك كرده و شك ، تردیدها و بی اعتمادی را از بین می برد .

احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ایران را نمی توان در منطقه و جهان نادیده گرفت ، با طرح این سوال كه غربی ها تا چه زمانی قصد دارند به این گونه اقدامات خود ادامه دهند؟ آنها را به مطالعه تاریخ ایران توصیه كرد و گفت : ایرانی ها تنها ملتی هستند كه هیچ گاه دشمن پیروز نداشته اند؛ ملت ایران دوست همه ملت هاست و به نفع همه است كه با ملت ایران همكاری كند اما مشكل اینجاست كه غربی ها قصد دارند از موضع قدرت و زور با ملت ایران برخورد كنند در حالی كه هیچ ملتی چنین رفتاری را نمی پذیرد.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درخصوص تاریخ ایران قبل از اسلام، تصریح كرد: تاریخ و فرهنگ ملت ایران افتخارآمیز است ، چرا كه جنایاتی كه در تاریخ اروپا وجود دارد و جنگ های داخلی و كشتارهایی كه در آمریكا و سایر نقاط دنیا رخ داده در ایران وجود نداشته است. ایران همواره كانون دوستی، تمدن و فرهنگ است؛ البته این بدان معنا نیست كه هیچ ضعفی نبوده و حاكمان نالایقی در ایران وجود نداشته اند در ایران هیچ كس به اینگونه رفتارهای اشتباه افتخار نمی كند آنچه در طول تاریخ افتخار آمیز بوده حركت واندیشه تعالی بخش ملت ایران بوده است.

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم صهیونیستی اظهار داشت :رژیم صهیونیستی را حزب بسیار پیچیده و مخوف می دانیم و با اندیشه صهیونیستی مخالفیم و معتقدیم صهیونیست ها نه مسیحی هستند و نه یهودی و اصولا دین ندارند و دین آنها ثروت و سلطه سیاسی است .

رییس جمهور افزود: صهیونیست ها حداكثر 10 هزار عضو و حدود 2 هزار عضو اصلی دارند كه بخشی از آنها در آمریكا و بخشی در اروپا حضور دارند؛ صهیونیست ها یك گروه نژاد پرست هستند كه خودشان را برتر از دیگران می دانند.

احمدی نژاد خاطر نشان كرد : عده زیادی مردم بدبخت و فقیر هم با وعده نجات از فقر و داشتن شغل مناسب و مسكن از سایر كشورها به سرزمین های اشغالی منتقل شده اند اما امروز همان مردم به مخالفان سیاست های صهیونیست ها تبدیل شده و اخیراً چند صد هزار نفر از آنان علیه صهیونیست ها در تل آویو تظاهرات كردند، مشكل اصلی در سرزمین های اشغالی این است كه ملت فلسطین از حق انتخاب محروم شدند و چنانچه اجازه داده شود تا ملت فلسطین به طور آزادانه سرنوشت خود را انتخاب كنند، مشكلی هم وجود نخواهد داشت .

رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا مباحث مطرح شده در خصوص ایجاد سیستم پارلمانی در ایران را موضعی علیه دولت می دانید ، اظهار داشت: چنین برداشتی ندارم و فكر نمی كنم مشكلی در این خصوص وجود داشته باشد ضمن اینكه در قانون اساسی مكانیزم تغییر این قانون پیش بینی شده است .

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره اختیارات رییس جمهور ایران در قانون اساسی، گفت : بدون تردید همه روسای جمهور دنیا با محدودیت های قانونی و بعضاً غیر قانونی در حوزه اختیارات خود مواجه هستند و اینگونه نیست كه روسای جمهور دنیا هر تصمیمی كه بگیرند را بتوانند اجرایی كنند؛ حتی آقای اوباما هم هر تصمیمی را حتما نمی تواند اجرایی كند.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار سی ان ان در خصوص تصمیم گیر نهایی در ایران و اینكه غربی ها به خاطر این موضوع برای مذاكره با ایران با چالش مواجه هستند ، تصریح كرد : اگر غربی ها برای مذاكره با هر فردی كه از طرف حكومت و دولت برای مذاكره تعیین می شود، صادقانه گام بردارند، همه از نتایج آن استقبال خواهند كرد مشكل این است كه غربی ها برای داشتن نگاه مثبت، انسجام و اتحاد ندارند بلكه آنها برای مخالفت ، حمله ، كشتار و اعمال فشار همیشه متحد بوده و اتفاق نظر دارند.

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری و وجود زندانی سیاسی در ایران و برخورد با سران اغتشاشات اظهار داشت : در ایران هیچ كس تحت عنوان زندانی سیاسی وجود ندارد و كسانی هم كه بعضاً پس از انتخابات بازداشت شده اند هیچ كدام با شكایت دولت نبوده است؛ . دستگاه قضایی در ایران مستقل از دولت بوده و تحت تاثیر دولت هم نیست و چه بسا بعضی مواقع قوه قضاییه با نظریات رییس قوه مجریه نیز مخالف باشد .

رییس جمهور خاطر نشان كرد : در ایران قانون حاكم است و قوه قضاییه نیز بر اساس آن عمل می كند هر كس هم از قانون تخلف كند باید پاسخگو باشد؛ البته بنده از شرایطی كه وجود دارد خوشحال نیستم و دوست ندارم هیچ كس با محدودیت مواجه بوده و زندانی باشد بدون تردید در آمریكا هم چنین نیست كه كاندیدای ریاست جمهوری مصونیت قضایی داشته باشد و به طور مثال اگر آقای الگور به عنوان رقیب آقای اوباما نیز از قانون تخلف كند و مرتكب جرم شود قاضی و پلیس با او برخورد خواهند كرد.

رییس جمهور در پاسخ به سوال مجری شبكه سی ان ان مبنی بر اینكه شما در جهان به عنوان شخصیتی پاك دست و ساده زیست شهره هستید اما اخیراً اتهام فساد مالی به برخی از نزدیكان شما در دولت وارد شده است،‌تصریح كرد : هیچ كدام از اعضای دولت در هیچ تخلفی دخالتی ندارند و هیچ اتهامی متوجه مجموعه دولت و نزدیكان بنده نیست و همگان خواهند دید كه پس از رسیدگی به این موضوع از سوی دستگاه قضایی، هیچ اتهامی به دولت وارد نخواهد بود.

احمدی نژاد خاطر نشان كرد : متاسفانه عده ای در كشور مدتی است كه هر اتفاقی را به همكاران بنده نسبت می دهند و بنده نیز تاكنون هیچ تصمیمی برای پاسخگویی و شكایت نگرفته ام چرا كه علاقمند هستم این فضای آزاد همچنان ادامه پیدا كند و اطمینان دارم كه این عده نمی توانند هیچ اتهامی را درمراجع قضایی علیه دولت به اثبات برسانند ، اتهاماتی مانند فساد مالی علیه دولت پیش از آنكه موضوعی قضایی باشد، بیشتر اقدامی سیاسی و ژورنالیستی است .

احمدی نژاد خاطر نشان كرد : قبل از انتخابات 88 به دولت اتهام زدند كه یك میلیارد دلار در حساب های دولت تخلف شده است كه این یك اقدام كاملا سیاسی بود و همان موقع اعلام كردم كه چنین تخلفی وجود ندارد به لحاظ اینكه انتخابات بود طرف های مقابل بر این اتهام اصرار داشتند كه با رسیدگی دو مرجع قانونی كه زیر نظر قوای مقننه و قضاییه بودند مشخص شد كه حق با دولت بوده و اشتباه از سوی طرف مقابل بوده است بدون شك با رسیدگی قضایی به این مورد اخیر هم اعلام خواهد شد كه اشتباه از سوی دولت نبوده و از جانب خودشان بوده است .

وی افزود : دولت به صراحت اعلام كرده كه هر كس به اندازه یك ریال تخلف كند با او برخورد خواهد كرد اما متاسفانه اخلاق دموكراسی غربی به ایران نیز سرایت كرده و عده ای بدون هیچ دلیلی به دیگران تهمت و افترا می زنند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه سیستم بانكی كشور عادلانه نیست و دولت همواره به دنبال اصلاح آن بوده است، تصریح كرد : ‌اصلاح سیستم بانكی فریاد شش ساله دولت است همچنان كه بانك ها، اقتصاد آمریكا و اروپا را نابود كرده اند در ایران نیز این خطر وجود دارد .

احمدی نژاد در پاسخ به اینكه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دو كشور تركیه و ایران از لحاظ اقتصادی در یك سطح قرار داشتند اما امروز تركیه نسبت به ایران پیشرفته تر به نظر می رسد، گفت : البته شرایط دو كشور متفاوت است؛ البته جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت تركیه خوشحال است اما باید توجه داشت كه تركیه 8 سال جنگ تحمیلی و 30 سال تحریم را تجربه نكرده است؛ اما با وجود همه این شرایط، ملت ایران در بسیاری از بخش ها پیشگام تر از تركیه است، ضمن اینكه تركیه 300 میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و ایران تقریبا هیچ بدهی ندارد پس نمی توان گفت كه از لحاظ اقتصادی از ایران جلوتر است.

وی افزود : به لحاظ علمی هم ایران از پیشرفت بسیار بالایی برخوردار است اما ملت ایران هیچ وقت خود را با تركیه مقایسه نمی كند و البته معتقدیم كه دو كشور مكمل یكدیگر هستند و مهم این است كه دو كشور در حال پیشرفت هستند.

رییس جمهور خاطر نشان كرد : اقتصاد ایران متكی به داخل كشور بوده و از رشد پایداری هم برخوردار است ؛ ملت ایران به رغم همه فشارها و تحریم های سنگین كشورهای غربی روی پای خود ایستاده و كشور را ساخته است و آنچه روشن است آینده متعلق به ملت ایران است .

احمدی نژاد در پاسخ به این اظهار نظر مجری شبكه سی ان ان مبنی بر اینكه طبق نظرسنجی ها محبوبیت ایران در بین ملت ها كاهش یافته است ، اظهار داشت : برای اینكه به همه مباحث در این خصوص پایان داده شود می توان یك آزمایش عینی و عملی انجام داد ، آقای اوباما و هر كدام از سران اروپایی و بنده می توانیم در بین مردم هر كشوری كه غربی ها مایل بودند، حضور پیدا كنیم و عكس العمل مردم می تواند بهترین پاسخ به همه ادعاها علیه كاهش محبوبیت ایران در بین ملت ها باشد.

رییس جمهور با بیان اینكه دولت آمریكا و برخی دولت های غربی آرزو دارند كه ایران از جغرافیای جهان حذف شود اما باید بدانند كه هیچ گاه این اتفاق نخواهد افتاد، تصریح كرد: هیچ كس در طول تاریخ نتوانسته ایران را از معادلات جهانی حذف كند و كسانی سود بردند كه دوست ملت ایران بودند؛ در طول تاریخ هیچ كس طعم پیروزی را در مقابله با ملت ایران نچشیده است و ایرانیان همواره با اندیشه و فرهنگ ، دشمنان خود را مغلوب كردند.

احمدی نژاد با بیان اینكه رفع مشكلات جهانی نیازمند مشاركت همه ملت هاست ، اظهار داشت : متاسفانه سران اروپا و آمریكا همچنان دوره استعمار و برده داری را در ذهن خود دارند و خودشان را برتر از كشورهای فقیر می دانند و این ریشه اصلی همه مشكلات دنیاست كه باید برای اصلاح این ذهنیت غلط تلاش كرد.

رییس جمهور تصریح كرد: همه باید برای رفع مشكلات جهان همفكری و مشاركت داشته باشند و همه ملت ها صادقانه ایده های خود را برای نجات جهان و ساختن دنیای عاری از فقر ، كینه و دشمنی مطرح كنند.
پاسخ رییس جمهور به بسیاری از شبهات در مصاحبه زنده با شبكه سی.ان.ان

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 2 Users Say Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
cnn, شبهات


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها غیر فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
مشروح سخنان ریاست محترم جمهور در گفتگوی ویژه ی خبری Redemption اخبار سیاست داخلی 1 05-10-2011 08:55
دیدار با رییس جمهور از پشت سیم‌های خاردار/ چقدر پیر شدید!! golenarges خبر گوناگون 0 13-09-2011 20:55
سرانجام مشایی پاسخ منتقدینش را داد مجید اخبار سیاست داخلی 5 17-06-2011 14:18
پاسخ به شبهات غلوّ monji_2008 پاسخ به شبهات دیگر ادیان و مذاهب 0 28-05-2011 14:06
اثبات رجعت hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 3 18-12-2010 09:01

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 18:48 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1