شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > فراماسونری ، شیطان پرستی و...


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 16-08-2012, 05:03   #1
مدیر ارشد انجمنهای نور آسمان
 
محبّ الزهراء آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: ماه
نوشته ها: 17,024
Thanks: 31,947
Thanked 50,451 Times in 14,796 Posts
پیش فرض سمبل هاى حيوانى شيطان !

نمادهاي شيطان پرستي
سمبل هاى حيوانى شيطان !عليرضا بيرانوند در اين مقاله به حيواناتي پرداخته مي شود كه به عنوان نماد شيطان پرستش مي شوند.

بافومت
يكي از اساطيري كه از يونان باستان آمده و به نماد اصلي شيطان تبديل شده، بافومت است. در باره ريشه كلمه بافومت نظرات مختلفي وجود دارد؛ اليفاس لوي، جوينده علوم سري در فرانسه كه تصوير مشهور بافومت را نقاشي كرده، عقيده دارد: «نام Baphomet ، كه بر اساس رمزگذاري كابالايي بايد از جهت مخالف خوانده شود (از راست به چپ) متشكل از سه بخش اختصاري است: Tem ، ohp ، AB . Templi Ominium Hominum Pacts abbas ، كه بدين معني است : موسس معبد صلح تمام انسان ها.»
همچنين «آركون دارال» موسس و آموزگار مكتب صوفي و جادوگري معتقد است كه بافومت از لغت عربي «ابوفهيمه» به معني «پدر فهم» گرفته شده است.
دكتر «هوگ اسكونفيلد» نيز كه اثر او در مورد «كتيبه هاي بحرالميت» معروف است، ادعا مي كند وقتي رمزگذاري را در مورد بافومت انجام مي دهيم، به لغت يوناني «Sophia» مي رسيم كه به معني «دانش» و نيز مترادف لغت «الهه» است!
با اينكه تصاوير مختلفي از بافومت طراحي شده، اما معروف ترين تصوير از اين سمبل، توسط اليفاس لوي كه يك جوينده علوم سري در فرانسه بود در سال 1861 طراحي شد. او در پيش گفتار كتابي كه تصوير بافومت را در آن آورده مي نويسد: «تصوير بزي كه در ابتداي كتاب رسم شده است بر پيشاني خود يك ستاره پنج پر دارد كه رو به بالا است و نماد روشني است، دستان او علامت علم غيب را نشان مي دهد. وضعيت استقرار دستان او از نمادهاي علوم هرمسي و ماورايي الهام گرفته شده است كه يكي رو به بالا به ماه سفيد (Chesed) و ديگري رو به پايين به ماه سياه (Geburah) اشاره مي كند. اين علامت نشان هماهنگي كامل ميان عدالت و رحمت است. يكي از بازوهاي او مذكر و ديگري مونث است، مانند كنراد دو جنسي، ما مي بايست ويژگي هاي او را با بز خود يكي كنيم چون آنها در اصل يكي هستند. مشعل بينش و آگاهي كه در ميان شاخ هاي او مي درخشد، نور جادويي توازن جهاني است و تجسم روحي كه فراتر از جسم مادي قرار دارد. شعله اي كه علاوه بر وابستگي به جسم بر فراز آن مي درخشد. سر زشت حيوان، حس ترس شديد گناهكار را متبادر مي كند كه اساساً عامل گناه مسئول آن است و بايد منحصراً سزاي عملش را ببيند. زيرا روح به دليل ماهيت خود حسي ندارد و تنها زماني كه صورت مادي پيدا كند رنج مي كشد. عصايي كه به نوعي اندام تناسلي اوست نماد زندگي جاويدان، بدني كه با پولك پوشيده شده نماد آب، نيم دايره بالاي سر او نماد جو (اتمسفر) و پرهاي رو به بالا نماد سبكي و لطافت است. انسانيت به واسطه سينه عريان و بازوهاي دو جنسي اين ابوالهول علوم سري نشان داده مي شود.»
اما آنتوان لاوي در كتاب انجيل شيطاني درباره بافومت اينگونه توضيح مي دهد: «نماد بافومت را شواليه هاي معبد براي پرستش شيطان استفاده مي كردند، در طول قرن ها، اين نماد نام هاي متعددي به خود گرفته است. در ميان آنها مي توان به «بز مندس»، «بز هزار جوان»، «بز سياه»، «بز يهودا» و شايد مناسب ترين آنها «بزقرباني» اشاره كرد.
شايان ذكر است، بافومت مهم ترين و اصلي ترين نماد شيطان است و شيطان پرستان ارزش و احترام زيادي برايش قائل هستند، به طوري كه اين سمبل در مناسك كليساي شيطان در بالاي محراب قرار دارد.مار
در طول تاريخ بشريت، همواره مار توسط كافران پرستش شده است. مار در مصر باستان نماد «حكمت الهي» و در هندوستان نماد «تناسخ» است كه با پوست اندازي زندگي تازه اي را آغاز مي كند. برخي از ايشان هم معتقدند كه نخستين گروه شيطان پرستان «مار پرستان» بودند، چرا كه شيطان هنگام فريب حضرت آدم(ع)، خود را به شكل مار در آورد و به پاي طاووس پيچيد و داخل بهشت شد و حضرت آدم(ع) را به بهانه آنچه در تورات «درخت معرفت و دانش» ناميده شده، فريب داد. اين نماد شيطان به طور افراطي در رسانه هاي غربي به كار برده مي شود. گفتني است برخي از خوانندگان غربي، موقع اجراي آهنگ، مار زنده اي را به گردن خود آويزان مي كنند تا از اين طريق شدت عشق و علاقه خود را به شيطان نشان دهند.جغد
اين پرنده به علت داشتن ويژگي هاي خاصي از قبيل چرخش 360 درجه اي سر، آگاهي از محيط و بيدار بودن در شب، از سوي تمدن هاي باستان به عنوان موجودي كه تحت مالكيت نيروهاي شيطاني است، مورد توجه قرار گرفته است، از اين رو، در اكثر اين تمدن ها، الهه هايي به شكل جغد پرستش مي شد. در فرهنگ بوميان آمريكا، جغد به عنوان نمادي از «جادوي شيطاني» تعبير شده است. همچنين از ديدگاه مسيحيت به طور سنتي، جغد «نيرو هاي شيطاني، خبر بد و نابودي» را به ذهن متبادر مي كند و در انجيل كهن از آن تحت عنوان «موجود ناپاك و نجسي كه هميشه تنها و در انزوا ديده مي شود» نام برده شده است.
در خاورميانه، چين و شرق دور هم جغد سمبل بداقبالي و روح شيطاني لقب گرفته است. با اين وجود، در فيلم هايي كه توسط حاميان شيطان ساخته مي شود، جغد به عنوان پرنده اي «دانا و زيرك» نشان داده مي شود. امروزه اين سمبل شيطان به بهانه هاي مختلف در كشور ماسوني آمريكا به كار برده مي شود.


عنكبوت
در اكثر فرهنگ هاي جهان، عنكبوت نماد «شيطنت شيطان ، روش هاي شيطاني، ترس و وحشت، شومي، بي بركتي، سستي و ضعف، آسيب پذيري و ذلت» است. اين حشره داراي ويژگي هايي است كه برخي از آنها همانند شيطان است. براي نمونه، عنكبوت جثه كوچكي دارد، اما سعي مي كند خود را بزرگ تر از آن چيزي كه هست، نشان دهد؛ شيطان هم تلاش مي كند با بزرگ و قوي نشان دادن خود «در دل بندگان خدا، هراس و ضعف ايجاد كند» يا اينكه براي شكار، مدت زيادي بي حركت مي ماند تا در لحظه مناسبي قرباني خود را شكار كند. شيطان نيز سعي مي كند انسان ها را به صورت گام به گام از خداوند مهربان دور كند، تا بتواند در نهايت، آنها را به جهنم بفرستد. در حال حاضر نماد عنكبوت در سينما، موسيقي، پوشاك، جواهرات و ... كاربرد دارد.سوسك سرگين غلتان
يكي از الهه هاي مصر باستان است كه ابتدا به شكل سوسك، ولي در نهايت به صورت سوسكي با بدني شبيه به انسان مورد پرستش قرار مي گرفت. مصري ها از اين سمبل بر روي سينه موميايي ها استفاده مي كردند، چرا كه معتقد بودند اين نماد بيانگر تولد دوباره است. تصوير اين سمبل شيطان، بر روي برخي از معابد، مقبره ها، نسخه هاي خطي، كتيبه ها و ساختمان ها حك شده است. همچنين از آن به عنوان طلسمي كه فرد را در برابر ارواح شرور محافظت مي كند، استفاده مي شود. علاوه بر اينها، در ساخت طلا و جواهرات به صورت آويز، دستبند، حلقه و گردنبند هم كاربرد دارد.


اژدها
اژدها هيولاي افسانه اي است كه از حيواناتي مانند مار، مارمولك، پرنده ، شير و ... ساخته شده است. اين نماد در مصر باستان «رمز طغيان هاي بزرگ رود نيل» بود و سود و زيان آن طغيان ها را كه باروركننده يا ويران كننده ا ند نشان مي داده است. بسياري از اقوام معتقد بودند كه اژدها، الهه توفان و هواي بد و سيل و ديگر بلاهاي آسماني است و توفان بر اژدها سوار شده و موجب لغزش زمين و زمين لرزه مي شود. البته اين موجود افسانه اي در چين، مقدس بوده و پرستش مي شده است. با اين حال، در كتاب مقدس، اژدها نماد شيطان است.خفاش
خفاش نيز سمبل شيطان است. اين نماد در بسياري از فيلم ها نشان شيطان يا نيروهاي شيطاني است.مرغ افسانه اي ب نو
اين سمبل يك پرنده افسانه اي به شكل مرغ ماهي خوار است كه در مصر باستان به عنوان اسطوره خورشيدي بوده است. در يكي از نقوش مصر باستان، درباره اين پرنده نوشته شده است: «من بنو هستم كه خودش را به وجود مي آورد و عطر و بخور به الهه رستاخيز مي دهد.» برخي عقيده دارند كه اين پرنده افسانه اي از افراد حمايت مي كند.


آنو
پادشاه خدايان سومر در اسطوره ها او را «خداي آسمان» دانسته اند و در مصر قديم به عنوان شيطان محسوب مي شد.سر بروس
اين سمبل شيطان، سگي سه سر با ماري به جاي دم است كه به عنوان يك موجود افسانه اي در اساطير باستان معرفي شده است.

هفته نامه صبح صادق


امضای محبّ الزهراء
طاعـــــــت از دست نیاید ، گنهی باید کرد
در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد


!


بعداز اين لطفي ندارد حکـمراني بر دلم
شهر ويـران گشته فرماندار مي خواهد چه کار . . .
محبّ الزهراء آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 16-08-2012, 22:07   #2
کاربر جدید
 
rezayazdian آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2011
محل سکونت: قم
نوشته ها: 40
Thanks: 11
Thanked 42 Times in 18 Posts
پیش فرض

یه بارکی بگو همه شیطانن دیگه
rezayazdian آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 17-08-2012, 00:18   #3
حرفه ای
 
MiladYLH آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
محل سکونت: in ***
نوشته ها: 589
Thanks: 398
Thanked 1,153 Times in 435 Posts
پیش فرض

بستگی داره هر کدوم از این نماد ها کجا بکار بره!

امضای MiladYLH the age will say this poet lies
MiladYLH آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
نمادها, بافومت, شيطان


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
آثار و فواید توكل در قرآن يادشهيد مباحث قرآنی 0 24-12-2011 18:18
شیطان در سريال «سقوط يك فرشته» بزرگنمایی شده است mahdy2021 مباحث ديگر بخش اسلامی 5 31-08-2011 23:24
مرگ و شيطان vorojax معادشناسی 0 27-07-2011 16:24
آيا نحله‌هاي جديد مثل شيطان پرستان احكام فقهي هم براي خود جعل كرده‌اند؟ mahdishata جريان هاي نوظهور و روشن فکری دینی 0 30-06-2011 15:54
سايه هاي شوم saaghar شیطان شناسی 0 16-03-2011 17:45

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 21:41 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1