شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > فراماسونری ، شیطان پرستی و...


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 14-04-2014, 01:17   #1
مدیر ارشد انجمنهای نور آسمان
 
خادم الزینب آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2010
محل سکونت: مازندران
نوشته ها: 13,468
Thanks: 7,301
Thanked 27,121 Times in 7,240 Posts
پیش فرض منشا فراماسونري (كابالا ، جادو و فرقه هاي سري)

منشا فراماسونري (كابالا ، جادو و فرقه هاي سري)


فراماسونري (3) مشاهیر

جان لاك :
جان لاك پدر انديشه و فلسفه جديد و متفكر انگليسي را برخي از منابع ماسوني از "پيشكسوتان ماسون" سده هفدهم مي دانند.هايوود ميگويد :«لاك محتملا ماسون بود» اما اين دعاوي مشكوك اند و لاك كه 13 سال پيش از تاسيس گراندلژ انگلستان درگذشت نمي توانست عضو لژ هاي ماسوني بوده باشد. اما احتمال اينكه او در گروه هاي مخفي فعاليت داشته دور از ذهن نيست . گولد مي نويسد :" جان لاك پدر انديشه و فلسفه جديد در جواني مدتي فريفته جاذبه اين رازها (كابالا) شد.(32) در سال 1663 لاك 31 ساله در زمره گروه ده نفره اي بود كه در نزد پيتر اشتال استراسبورگي ، كيميا گر و رونكروتسي معروف آموزش مي ديدند . طبق مندرجات پيتر اشتايل از زنان نفرت داشت و گويا اين خصيصه عمومي طايفه "روزنكروتسي" ها بود.(33)چهار سال بعد لاك بعنوان پزشك به خدمت آنتوني اشلي كوپر در آمد و كمي بعد عضو انجمن سلطنتي شد .و عملا بعنوان مشاور لرد اشلي فعاليت ميكرد. نخستين اقدام لاك تدوين قانون اساسي كارولينا براي اشكلي بود .(34)


اسحاق نيوتن:
برخي منابع ماسوني اسحاق نيوتن رئيس مقتدر انجمن سلطنتي و دوست چارلز مونتاگ و دكتر دزاگوليه و جان لاك را نيز محتملا ماسون مي دانند و اين در حاليست كه سندي دال بر عضويت او در لژ هاي ماسوني در دست نيست ، گرچه دهه پاياني زندگي نيوتون با تاسيس گراندلژ انگلستان مقارن است. هايوود ميگويد:« بيشتر اعضاي لژ لندن عضو انجمن سلطنتي بودند و جلسات خود را در كلوپ انجمن سلطنتي برگزار ميكردند.(35)
از ادموند برك انديشمند نامدار سياسي اواخر سده هجدهم نيز بعنوان ماسون ياد ميكنند گفته مي شود كه برك عضو "لژ اورشليم" بود. (36)
چارلز داروين:
درباره عضويت چارلز داروين مولف منشا انواع (1859) در فراماسونري اطلاع مستندي انتشار نيافته است ولي پدر بزرگ او دكتر اراسموس داروين، از ماسون هاي سرشناس بود . مورخين احتمال مي دهند كه چارلز داروين نيز مانند پدربزرگ و عمو پسر عمويش ماسون باشد.(37)


لایب نیتس :
(بررسی زندگی لایب نیتس از جهت ارتباط نزدیک او با خداندان هانوور/برونسویک است که بحث پیرامون ارتباط این خاندان با زرسالاران یهود و فراماسونری و گراندلژ اسکاتلند و... بسیار مفصل است )
لایب نیتس اندیشمند بزرگ آلمانی و فیلسوف و ریاضی دان دارای شهرت فراوان بود ولی چهره دیگر او به عنوان مشاور سیاسی و مورخ رسمی خاندان هانوور و یکی از عوامل موثر در صعود این خاندان به سلطنت بریتانیا کمتر شناخته شده است . زندگی سیاسی لایب نیتس از 20 سالگی آغاز شد که در شهر نورنبرگ مشغول تحصیل بوده و در آنزمان به گروهی از روزنکروتسی ها پیوست .(39) ویل دورانت می نویسد : لایب نیتس چندی در نورنبرگ به سر برد و مشرب رازورانه ی زوزنکروتسیان (برادران صلیب گلگون) را آزمود به منشی گری آن گروه در آمد و همچون نیوتن به کیمیاگری پرداخت .(40) در این دوران بود که به استخدام بارون بوئنبورگ مشاور و وزیر اسقف اعظم و حاکم برگزیننده ماینز در آمد و در دستگاه وی به کار پرداخت. یوئنبورگ به لایب نیتس ماموریت داد برای احراف توجه لویی طرحی تهیه کند و توسعه طلبی نظامی پادشاه فرانسه را به سوی شرق اسلامی و سرزمین مصر سوق دهد.(41)
بدین سان طرح مصر تهیه و در سال 1672 لایب نیتس 26 ساله رای تقدیم آن راهی پاریس شد ولی زمانی که به این شهر رسید لویی با عثمانی مصالحه کرده و تدارک جنگ با هلند را می دید .وزیر خارجه فرانسه لایب نیتس را دید و گفت که جنگ های صلیبی کهنه شده و مانع از دیدن شاه شد. ویل دورانت در این باره اسفمندانه می نویسد : اگر این پیشنها به مرحله ی عمل در می آمد فرانسه به جای انگلستان هند را تسخیر می کرد و بر دریاها مسلط می شد . ... اگر لویی ارتشی برای تصرف مصر گسیل می داشت می توانست بر راههای بازرگانی از جمله هلند که از اروپا به سمت شرق میرفت و از مصر می گذشت تسلط یابد و به خطر عثمانی ها برای عالم مسیحیت پایان دهد و به جال لقب تازیانه اروپا به لقب ناجی اروپا نائل گردد. (42)
ماموریت دیگر لایب نیتس تنظیم فلسفه ای بود که مبانی نظری استواری را برای جلب توجه پادشاه فرانسه به وحدت کلیسا و دنیای مسیحیت جلب کند و به تعبیر دورانت او را از تازیانه اروپا به ناجی اروپا بدل سازد . بریتانیکا این تلاش لایب نیتس را گامی در جهت تدوین نظریه معروف فلسفی "موناد " های او می داند .(43) لایب نیتس از دوستان نزدیک برخی اعضای انجمن سلطنتی و شخص اسحاق نیوتن بود. او بعدها به خدمت خاندان بر.ونسویک (هانوور) در آمد و مورخ رسمی این خاندان شد.اولین مامویت لایب نیتس در این درار این بود که از طریق مدارک و مستندات تبارشناختی ثابت کند که منشا خاندان برونسویک به آلبرتو آزوی دوم و خاندان ایتالیایی استا می رسد . زیرا ازاین طریق دوک ارنست آگوستوس جاه طل می توانست به مقام نهمین حاکم برگزیننده روم مقدس ارتقا یابد .
بعدها ماموریت سنگین تری بر دوش لایب نیتس گذاشته شد و آن استدلال تاریخی –حقوقی و زمینه سازی فرهنگی برای اثبات حق خاندان برونسویک در صعود به سلطنت بریتانیا بود.بدین سان لایب نیتس تلاش خود را با کمک دوستان متنفذ انگلیسی اش آغاز نمود و در اثر این تلاش در 1701 در پارلمان بریتانیا قانونی به تصویب رسید که طق آن تاج و تخت پس از ملکه به شاهزاده سوفیا و وراث پروتستان او انتقال می یابد .
دائره المعارف بیتانیکا از افراد زیر بعنوان افراد همکار لایب نیتس در صعود خاندان هانوور به سلطنت یاد می کند : جان تولاند (اندیشمند دئیست انگلیسی ، گیلرت بارنت(رئیس کللیسای انگلیکان) ، جوزف ادیسون (شاعر و نویسنده ) ، لیدی ماشام ( زنی که جان لاک در اواخر عمر در خانه او سکونت داشت و در همانجا درگذشت )


---------------------------------------------------------------------
31- Mackey, ibid, vol. 3, p. 1312
32- Gould, ibid, vol. III, p. 76
33- ibid, p. 116
34- ibid, vol. 16, p. 614
35 – Mackey, ibid, vol. 3, pp. 1199, 1363
36- Mackey, ibid, vol. 1, p. 162; Coil, ibid, p. 109
37- Mackey, ibid, vol. 3, p. 1199
38- اسماعيل رائين –فراموشخانه و فراماسونري در ايران جلد 1 ص480
39-Gould, ibid, vol. III, p. 94.
40-دورانت، همان مأخذ، ج ٨، ص ٧٥٢ .
41-Britannica, 1977, vol. 10, p. 786.
42-دورانت، همان مأخذ، ج ٨، ص ٧٥٣ .
43-ibid, vol. 10, p. 786.
----------------------------------------------------------------------------------
برگرفته از جلد چهارم کتاب زرسالارن یهود و پارسی نوشته عبدالله شهبازی

امضای خادم الزینب
بكوش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...


چیزی و نفهمیدی منکرش نباش...
خادم الزینب آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
فراماسونري, منشا فراماسونري


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
نظرات خنده دار رئیس فرقه حلقه درباره عاشورا/ بیایید روز عاشورا پایکوبی کنید! محب المهدي (عج) ادیان ، مذاهب و فرق دیگر 0 10-11-2013 11:56
فقط يك فرقه اهل بهشتند و بقيه جهنمي golenarges مباحث ديگر بخش اسلامی 0 17-07-2013 18:29
«فساد» راه جذب افراد در فرقه بهائيت محب المهدي (عج) بهائيت 1 29-06-2013 09:58
حدیث دال بر 73 فرقه شدن امت بعد از پیامبر (ص) و مدرک آن paradise احادیث اعتقادی 0 27-04-2013 10:52
بهائیان قاتل در ایران چه کردند؟+عکس محبّ الزهراء بهائيت 0 03-03-2013 07:30

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 21:24 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1