شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > علمی و ادبی > پزشکی و بهداشتی > سلامت بانوان, کودکان و مسائل جنسی


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-01-2015, 17:54   #1
مدیر انجمن جنگ نرم و پزشکی
 
منتقمُ الزهراء آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2013
محل سکونت: خـراب آبـاد
نوشته ها: 8,643
Thanks: 18,365
Thanked 20,428 Times in 7,459 Posts
پیش فرض کدام روش کاهش درد زایمان برای شما مناسب است؟

انواع داروهای کاهش دهنده درد زایمان، ویژگی ها و تاثیرات آنهاشما تنها کسی نیستید که در مورد دردی که ممکن است در طول زایمان تجربه کنید، نگران هستید. تجربه و تحمل درد در زنان با مردان متفاوت است. برای بعضی از زنان باردار، نفس های عمیق می تواند به شکل قابل توجهی از درد زایمان بکاهد اما ممکن است زنان دیگر برای تحمل درد به داروهای مسکن نیاز داشته باشند.

داروهای زیادی وجود دارند که زنان باردار می تواند در طول زایمان و تولد از آن استفاده کنند. حتما پیش از فرارسیدن زمان زایمان، در مورد نوع داروها با پزشک مشورت کنید.

به خاطر داشته باشید که انتخاب نوع دارو بر اساس شرایط خاص زایمان شما بستگی دارد. در طول زایمان و با توجه به روند پیشرفت آن و وضعیت شما، برای استفاده از راهکارهای کاهش درد تصمیم گیری خواهد شد. در مورد امنیت داروهای مسکن نگران نباشید، همه داروهایی که از آنها به عنوان کاهش دهنده درد در طول زایمان استفاده می شوند، برای شما و نوزاد بی خطر هستند.
انواع داروهای کاهش دهنده درد زایمان

سه شیوه اصلی برای کاهش درد در طول زایمان وجود دارد :

بی حسی موضعی : از این شیوه برای آرام کردن و بی حس کردن منطقه درد در واژن و یا در صورت نیاز به بخیه اطراف واژن هم استفاده می شود. داروهای بی حسی موضعی ناراحتی های دیگر زایمان را کاهش نمی دهند.

بی حسی منطقه ای : این نوع بی حسی که به آن بی حسی اپیدورال یا بی حسی نخاعی هم گفته می شود توسط متخصص بیهوشی و برای کاهش درد زایمان انجام می شود. در هر دو نوع بی حسی نخاعی و اپیدورال، دارو در نزدیکی عصب کمر شما برای بلوک کردن درد در منطقه وسیعی از بدن شما، در حالی که هشیار هستید، تزریق می شود. بی حسی منطقه ای تا حد زیادی درد زایمان را کاهش می دهد. این نوع بی حسی می تواند در زایمان سزارین هم استفاده شود.

بیهوشی کامل : در این شیوه شما را در طول فرآیند زایمان به طور کامل بیهوش می کنند. از این نوع بیهوشی به ندرت و فقط در شرایط اضطراری استفاده می شود چون مانع دیدن نوزاد توسط مادر بلافاصله بعد از تولد میشود.

داروهای کاهش دهنده درد می توانند داخل رگ یا ماهیچه تزریق شوند. این داروها به طور کامل درد را متوقف نمی کنند اما می توانند تا حد قابل توجهی آن را کاهش دهند. از آنجا که این داروها می توانند بر همه بدن شما تاثیر بگذارند و باعث خواب آلودگی شما و نوزاد شوند، از آنها فقط در مراحل اولیه زایمان های برای کمک به استراحت و کسب انرژی استفاده می شود.
تفاوت بی حسی اپیدورال و بی حسی نخاعی

با بی حسی نخاعی، داروها داخل سخت شامه که اطراف مغز و نخاع را گرفته است، تزریق می شوند. در طول این نوع بی حسی، دارو درون ستون فقرات و درست بیرون کیسه ای که نخاع را در برگرفته است، تزریق می شود. بی حسی نخاعی به داروی کمتری نیاز دارد و سریعتر از بی حسی اپیدورال عمل می کند اما بیشتر احتمال دارد که منجر به سردرد یا کاهش فشار خون شود.بی حسی منطقه ای چگونه ایجاد می شود

اگر بخواهید از بی حسی منطقه ای استفاده کنید، احتمالا پزشک بی حسی نخاعی یا اپیدورال و یا ترکیبی از هردو را انتخاب می کند که بستگی به وضعیت سلامت عمومی و چگونگی پیشرفت روند زایمان دارد. متخصص بیهوشی یک سرنگ مخصوص را وارد منطقه بی حسی می کند تا محل دقیق داروی بی حسی را پیدا کند. بعد از تزریق دارو، متخصص بیهوشی سرنگ را خارج می کند. در بیشتر موارد، بعد از خارج کردن سرنگ، لوله پلاستیک کوچکی که به آن کاتتر اپیدورال گفته می شود در بدن باقی می ماند تا در صورت نیاز بتوان برای تزریق دارو از آن استفاده کرد. این فرآیند می تواند در حالی که نشسته یا به پهلو دراز کشیده اید، انجام شود.
تاثیر بی حسی منطقه ای بر نوزاد

بهترین زمان برای انجام بی حسی منطقه ای به شما و پاسخ نوزاد به زایمان بستگی دارد. پزشک شما این زمان را مشخص خواهد کرد. تحقیقات نشان داده اند که بی حسی منطقه ای – اپیدورال و نخاعی – هم برای شما و هم برای نوزاد بی خطر است.زمان لازم برای اثرگذاری و مدت دوام دارو

بی حسی اپیدورال 10 تا 20 دقیقه بعد از تزریق دارو شروع به تاثیر گذاری می کند. کاهش درد به کمک بی حسی اپیدورال می تواند تا زمانی که لازم باشد، ادامه پیدا کند چون امکان تزریق مجدد آن در طول زایمان وجود دارد.

بی حسی نخاعی بلافاصله بعد از تزریق دارو شروع به تاثیرگذاری می کند و تاثیر آن در حدود 2:30 ساعت طول خواهد کشید. اگر بارداری شما بیشتر از این زمان طول بکشد، برای تزریق دارو از یک کاتتر اپیدورال استفاده می شود تا متخصص بیهوشی بتواند تا وقتی لازم است دارو تزریق کند.
احساس شما بعد از دریافت دارو

بعد از دریافت بی حسی، احساس آرامش و رهایی از درد خواهید داشت. البته ممکن است بر اثر انقباضات کمی احساس فشار ملایم داشته باشید. علاوه بر این وقتی پزشک شروع به معاینه و بررسی شما می کند نیز ممکن است احساس فشار کنید.

بعد از انجام بی حسی موضعی لزوما نباید در تخت بمانید. متخصص بیهوشی شما می تواند با تنظیم بی حسی به شما اجازه راه رفتن یا نشستن روی صندلی راحتی را بدهد. راه رفتن یا نشستن حتی می تواند به زایمان شما کمک کند. اگر تمایل دارید، از متخصص بیهوشی در مورد راه رفتن بعد از تزریق دارو سوال کنید چون این احتمال وجود دارد که به علت موقعیت شخصی مجاز به انجام این کار نباشید.تاثیر بی حسی منطقه ای بر سرعت زایمان


با انجام بی حسی منطقه ای در بعضی از زنان ممکن است انقباضات زایمان برای مدت کوتاهی آرام و کند شود. بیشتر زنان معتقدند که بی حسی منطقه ای به آرامش و بهبود الگوهای انقباض کمک می کند.

بی حسی منطقه ای به شما اجازه می دهد در حالی که سرویکس مشغول باز شدن است، به راحتی و با آرامش استراحت کنید. این وضعیت نه تنها بر توانایی شما برای فشار تاثیر نمی گذارد، بلکه فشار را برای شما آسان تر می کند.عوارض جانبی بی حسی منطقه ای

متخصصین بیهوشی برای جلوگیری از هر گونه عارضه اقدامات احتیاطی ویژه ای را انجام می دهند. برخی از عوارض احتمالی بی حسی منطقه ای می تواند شامل موارد زیر باشد :

کاهش فشار خون : در طول زایمان شما مایعات داخل وریدی دریافت خواهید کرد و فشار خون شما به دقت اندازه گیری و کنترل خواهد شد تا از کاهش فشار خون جلوگیری شود.

خارش خفیف در طول زایمان : اگر خارش آزاردهنده شود، متخصص بیهوشی می تواند آن را درمان کند.

سردرد : نوشیدن مایعات و خوردن قرص های مسکن می تواند به بهبود سردرد بعد از انجام بی حسی منطقه ای کمک کند اما در صورت برطرف نشدن آن، متخصص بیهوشی را مطلع کنید تا از داروهای اضافی برای بهبود آن استفاده کند.

واکنش به بی حسی منطقه ای : در حالی که واکنش به بی حسی منطقه ای بسیار نادر است اما در صورت بروز می تواند بسیار جدی باشد. در صورتی که بروز سرگیجه یا شنیدن صدای زنگ در گوشتان، متخصص بیهوشی را در جریان قرار دهید تا بتواند به سرعت مشکل را برطرف کند.

امضای منتقمُ الزهراء
عشق عاشق را به بیماری می کشاند، بیمار زرد روی است و خواب و خور ندارد و از درد می نالد و می گرید.
سلامت دنیا بیماری است و بیماری اش شفا و سلامت، چراکه بنیان دنیا در عادات است و سلامت حقیقی، هرچه هست در ترک عادات است و عتق از ملکات ...

(التماس دعا)

منتقمُ الزهراء آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to منتقمُ الزهراء For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
زایمان


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
بحث و گفتگوی آزاد: قطعنامه 598 و عاملان نوشاندن جام زهر به امام(ره) Hamid مباحث سیاست داخلی 80 20-09-2015 09:26
انرژی هسته‌ای چه گلی به سر ما زده؟ محبّ الزهراء اخبار سیاست داخلی 0 05-01-2015 12:49
لیبرالها برای نظم جدید جهان همایش "دلواپسیم" بگذارند سیدعلی313 اخبار سیاست داخلی 0 29-11-2014 14:55
گذر از داغ دیدگی kowsar روانشناسی 0 28-01-2014 17:34
صورت و سیرت حضرت عباس(ع)|جستاری در زندگی حضرت ابوالفضل العباس(علیه‎السلام) mahdishata حضرت ابوالفضل العباس (ع) 1 12-11-2013 15:58

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 16:57 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1