شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > سیاست اسلامی > مباحث سیاست بین الملل > مقالات


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-01-2016, 09:51   #1
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
Post روياي جنگ افروزي عربستان در منطقه با اعدام شيخ نمر

روياي جنگ افروزي عربستان در منطقه با اعدام شيخ نمر
اترين شاکدام، تحليلگر مقيم لندن نوشت: رياض به خوبي مي‌دانست که اعدام شيخ نمر منجر به اعتراض جهاني مي‌شود. آنچه امروز مي‌خواهند؛ ترويج روز افزون خشونت و بهانه‌اي براي لشکرکشي‌هاي آينده است. آن‌ها مي‌خواهند آتش جنگ جهاني را شعله‌ور کنند و راه‌ را براي ورود آمريکا باز کنند.


کاترين شاکدام تحليل‌گر سياسي مقيم لندن با اشاره به تحولات اخير به ويژه اعدام شيخ نمر نوشت: در سياست دوگانه غرب، آشکارا براي کساني که در جاه‌طلبي‌هاي آن‌ها مشارکت ندارند، جايگاهي وجود ندارد. آن‌ها امروز سر ميز مذاکره با تو مي‌نشينند و فرداي آن روز از پشت به تو خنجر مي‌زنند، درحالي که وانمود مي‌کنند به دنبال آوردن صلح و امنيت به سوريه هستند. هدف اعدام شيخ نمر به دست جلادان سعودي که از داعش بدتر عمل کردند، به منظور ايجاد جنگ و درگيري با ايران بوده تا قدرت‌هاي جنگ طلب غربي بهانه‌اي ديگر براي لشکرکشي به خاورميانه داشته باشند، با اين تفاوت که اين بار هدف اصلي آن‌ها ايران است. آن‌ها اخيرا ايران را متهم به شليک موشک به هواپيماهاي آمريکايي کرده‌اند و تحمل پيشرفت امنيتي و استقلال اقتصادي کشور‌هاي ديگر را ندارند و همواره به دنبال بهانه‌اي براي ايجاد جنگ هستند.

شگرد جنگ طلبان براي آغاز جنگ
به راستي چرا يک رزمنده صلح طلبِ راه آزادي به دست عربستان سعودي جنگ طلب به شهادت رسيد؟ آن‌ها به گونه‌اي شيخ باقر النمر را اعدام کردند تا آن را به منادي جنگ تبديل کنند. هدف آن‌ها گذشته از فرقه‌گرايي و تفرقه افکندن، آغاز جنگ بوده‌است؛ شگردي که جنگ‌ طلبان از آن براي به راه انداختن جنگي تمام عيار استفاده مي‌کنند.
برخلاف تمامي اصول منطقي و بديهي، پادشاه عربستان دستور اعدام شيخ نمر النمر، يکي از محترم‌ترين، برجسته‌ترين و محبوب‌ترين علماي عربستان سعودي را صادر کرد. يکي از رهبران جامعه شيعيان اين کشور که نه تنها صداي مسلمانان شيعه بود. بلکه براي عدالت اجتماعي و نمايندگي سياسي عادلانه و آزادي‌هاي مدني در روشي صلح‌جويانه تلاش مي‌کرد. او آينه‌اي در مقابل نظام خفت بار آل سعود قرار داده بود. شجاعت او تبديل به مقاومت مردم در تظاهرات‌ عليه پادشاهي سعودي در سرتاسر عربستان و جهان اسلام شده بود.
اما مهمتر از همه اينکه نگاه دموکراتيکي که شيخ نمر در عربستان و فراي آن ارائه داده بود، به گونه‌اي بود که تمام ملل عرب با آن همراه شده بودند. او در زمانه‌ حاکميت دشمني و بي‌اعتمادي الگويي بود که مي‌توانست ميان اجتماعات و جوامع مختلف ارتباط و اتحاد ايجاد کند.
به اين ترتيب بايد صدايش را خفه مي‌کردند زيرا اگر راه او ادامه پيدا مي‌کرد، آل سعود در آينده با دنياي عرب متحد و قدرتمندي روبرو بود که جنگ با آن غيرممکن مي‌شد. قصد آن‌ها از اين کار تعويض آينده جهان اسلام متحد با آينده نفرت فرقه‌اي بود.

خون به سادگي از دست جنايتکاران پاک نمي شود
شيخ نمر معلمي با عزت و وقار بي‌حد و حصر بود که تنها از کلماتش براي مقابله با ظم و ستم استفاده مي‌کرد. و درحالي که رژيم سعودي تلاش زيادي براي تحريف چهره او به فردي خشن و شورشي کرده بود، او هرگز لب به انتقام يا مبارزه مسلحانه نگشود. امروز رياض تصور مي‌کند که سلطنتش پا برجاست اما به زودي مي‌فهمد که بعضي خون‌ها به سادگي از کف دست جنايتکاران پاک نمي‌شود. و بعضي نورها را نمي‌توان به سادگي خاموش کرد. هيچ رژيمي نمي‌تواند با سلطه و ايجاد ترس و وحشت باقي بماند. مشروعيت و اراده مردم در نهايت پيروز مي‌شود هرچند فرآيندي دردناک و سخت در پيش باشد.

عربستان به دنبال جنگ مذهبي در منطقه است
شيخ نمر يک انسان به تمام معنا بود. درحالي که بسياري از سياستمداران شيعه از اين جنايت خشمگين بوده و به رياض هشدار داده‌اند، اين اعدام‌ها فراي کشمکش‌هاي مذهبي هستند. اعدام شيخ نمر تلاش مذبوحانه عربستان سعودي براي ايجاد جنگ با ايران – که رسانه‌ها بارها بدان اشاره کرده‌اند - و ايجاد اختلاف ميان شيعه و سني بود. ايران، قدرتي منطقه‌‌اي که همچنان در مقابل سلطه آل سعود ايستاده و خاري به چشم وهابيون است.
به علاوه اعدام شيخ نمر هشداري براي تحريک و ايجاد خشم در جهان اسلام است. اينکه وهابيون چنان اقتداري دارند که در راه اجراي جناياتشان اهميتي به صداي انتقادات نمي‌دهند. در زمانه‌اي که روکش فريبکاري سياستمداران درحال فروريزي است، حال که وهابيت چنگال توسعه خود را در خاورميانه و شمال آفريقا فرو کرده است، رياض که پشتوانه قدرت‌هاي جاه‌طلب غربي را دارد، همچنان به دنبال گسترش دامنه سلطنت خود مي‌باشد.

تلاش عربستان براي باز کردن راه براي آمريکا
رياض به خوبي مي‌دانست که اعدام شيخ نمر منجر به اعتراض جهاني مي‌شود. آنچه امروز مي‌خواهند ترويج روز افزون خشونت و بهانه‌اي براي لشگرکشي‌هاي آينده است. آن‌ها مي‌خواهند آتش جنگ جهاني را شعله‌ور کنند و راه‌ را براي ورود آمريکا باز کنند. چرا که معتقدند ايران خطري فراي داعش برايشان محسوب مي‌شود. نه تنها به بهانه سلاح‌هاي هسته‌اي بلکه به اين خاطر که ايران يک قدرت مهم منطقه‌اي محسوب مي‌شود. در نتيجه از هر فرصتي براي ورود نيرو به منطقه استفاده مي‌کنند.

هوشياري ايران
به اين ترتيب رياض به آرزوي ديرينه خود براي ايجاد جنگ با ايران مي‌رسد، جنگي که جامعه بين‌المللي به سادگي آن را به نام ثبات منطقه ضروري خواهد دانست. همه اين اتفاقات در زمانه‌اي به وقوع مي‌پيوندند که وهابيون در خاورميانه و شمال آفريقا افسارگسيخته آزادي مردم را به يغما مي‌برند، اما رياض نبايد فراموش کند که ايران هوشيارانه عمل خواهد کرد و دولتمردان ايراني با درايت عمل کردند. به عنوان مثال، در 3 ژانويه، يکي از علماي قم در فتوايي هر گونه اقدام انتقام جويانه و خشونت طلبانه را محکوم کرد. مقامات ايراني نيز در مصاحبه‌هاي خود اعلام کرده‌اند که تظاهرات بايد قانونمندانه باشد و نبايد بهانه‌اي به دست دشمنان داد.
در زمانه‌اي که رياض رهبر شيعيان عربستان را به اميد خونريزي‌هاي آينده و مشروعيت بخشيدن به توهمات بيمارگونه خود، اعدام مي‌کند، اسلام شيعه، اقدامات صلح جويانه و صبر و مقاومت را در پيش مي‌گيرد.
براستي تاريخ کدامين شخصيت را به ياد خواهد داشت: جلادي که شمشير خونين به دست داشت يا روحاني شهيدي که سخن از رستگاري و آزادي به زبان آورد؟

منبع: خبرگزاري حوزه

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
قدیمی 06-01-2016, 11:49   #2
حرفه ای
 
farzad-a آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2013
محل سکونت: جزیره کیش
نوشته ها: 687
Thanks: 736
Thanked 996 Times in 463 Posts
پیش فرض

بعضی معتقدند که غرب نیز ترجیح میدهد که عربستان دموکراتیزه شود البته به سبک که غربی میپسندد , یعنی حکومت وهابی جای خود را در نهایت به رژیم سکولار و وابسته دهد که هم منافع غرب تامین شود و هم پتانسیل افراطی پرورانه سرزمین حجاز نابود گردد.
البته اجالتا ایجاب میکند که برای حفظ موجودیت اسرائیل همچنان کشورهای اسلام بین خودشان درگیر جنگ و خونریزی باشند اما وقتی خطر تروریزم کم کم زیرگوش غرب احساس میشود و به خیابانهای پاریس و امثال آن کشیده شده ,باید فکری به حال این وضعیت کرد.
علی ایحال مشکلی که غرب با آن مواجه است حجم عظیم سلاحهایی مدرنی است که از امریکایی گرفته تا آلمانی,فرانسوی, چینی و حتی روسی و به مدد پترو دلارهای سعودی در آنجا ذخیره شده است و الزاما قبل از آغاز هر رفرمی(که ممکن است از کنترل خارج شده و برایشان فاجعه آمیز باشد)باید این سلاحها مصرف و یا از دسترس آنها خارج شود.
در این گیرو دار چه جایی بهتر از ایران برای تخلیه صدها تُن بمب بر تاسیسات نفتی و زیرساختهای کشوری که به ساز آنها نمی رقصد و چه نیرویی بهتر از نیروی نظامی ایران برای نابود کردن جنگنده ها و ادوات نظامی عربستان.

این اتفاق برای امریکا و اسرائیل دو سر بُرد است و برای ما فاجعه ولو اینکه به تغییر رژیم و احیانا تجزیه عربستان منجر شود.
تعمق و تامل در آنچه عرض شد میرساند که برای منزوی کردن و تحت فشار قرار دادن سعودی ها(که به آخر خط رسیده اند و از هر ماجراجویی بر علیه ایران ابایی ندارند)بهتر است به دیپلماسی متوسل شد و رفتارهای احساسی و نمایشی مشکلی را حل نمیکند.(و نبرد را در همان زمین عراق و سوریه و غیره ادامه دهیم)
اقدام اخیر عده ای خودسر که تجمع اعتراضی مقابل سفارت عربستان را به تخریب و آتش سوزی کشاندند بدیهی است که منافع سعودی ها را تامین کرد و راه را برای فرار رو به جلو به آنها نشان داد.
البته علمای دلسوز و آگاه بلافاصله چنین رفتارهایی(به تعبیر رهبری " خائنانه")محکوم کردند و عده ای بنا به مصالحی سکوت کردند که جای سوال دارد!

ویرایش توسط farzad-a : 06-01-2016 در ساعت 11:54
farzad-a آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
نمر


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
آیا بشار اسد تجزیه عراق را در برابر حفظ نظام خود پذیرفته است؟ vorojax اخبار سیاست بین الملل 0 27-06-2015 18:08
تجاوز سعودی ها به یمن با چراغ سبز آمریکا safaeei نظامی ، جنگ افزار 2 30-03-2015 16:15
عربستان یک قدم تا قیام حبیب الله* وهابیت 1 14-12-2014 05:55
شیخ نِمِر هرگز نمی میرد حبیب الله* وهابیت 1 02-11-2014 08:49
ایران و عربستان از یکدیگر چه می​خواهند؟ ensanzade مباحث سیاست داخلی 0 20-07-2014 10:53

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 16:23 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1