شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > مباحث ديگر بخش اسلامی > اخبار جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-11-2011, 09:06   #1
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
Post تل‌آویو درصدد جبران «شکست سنگین» از مقاومت است

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را که به شهادت تعدادی از مبارزان گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی منجر شد، محکوم کرد.

"احمد بحر" در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه گفت: جنایت اخیر رژیم صهیونیستی آغاز حملات برنامه‌ریزی شده این رژیم علیه ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت است بویژه اینکه مقاومت اخیرا از طریق توافق تبادل اسرا موسوم به "وفای به آزادگان" پیروزی دیگری رقم زده و رژیم صهیونیستی را به تسلیم شدن در برابر شروط مقاومت و خواسته‌های به حق خود وادار کرده است.

تلاش برای کشاندن مقاومت به جنگ جدید

وی افزود که هدف رژیم صهیونیستی از حملات و تجاوزات اخیر کشاندن مقاومت به دور جدید درگیری است و به این ترتیب فلسطینیان را وارد نبرد خونین کند تا شکست استراتژیک و خسارت سنگینی که اخیرا به این رژیم وارد آمده است، جبران کند اما دشمن صهیونیستی در این دور حملات نیز همانند سابق زیان خواهد دید.
وی گروه‌های مقاومت را به هوشیاری و آگاهی کامل به منظور عدم اعطای فرصت به دشمن فراخواند و تاکید کرد که رژیم اشغالگر مسئول کامل کشانده شدن منطقه به سمت خونریزی و درگیری است.
بحر به دولت "نتانیاهو" نیز نسبت به عواقب افزایش حملات علیه نوار غزه هشدار داد و تاکید کرد که مقاومت فلسطین قادر است از ملت خود دفاع و توازن رعب با رژیم اشغالگر برقرار کند.

تلاش برای تحقق آشتی ملی

معاون اول رئیس پارلمان فلسطین درباره پرونده آشتی بین فتح و حماس نیز اظهار داشت که حماس با تمام توان خود برای تحقق آشتی با فتح تلاش می‌کند.
وی افزود: ما خواهان برقراری آشتی در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم و مناقشه‌ها در این باره در فلسطین از یک سو و در قاهره نیز از سوی دیگر ادامه دارد و ما برای تحقق این امر نه به جهت منافع شخصی بلکه برای ایجاد وحدت در میان ملت فلسطین تلاش خواهیم کرد.
بحر در پاسخ به این سوال که آیا هنوز مشکل آشتی بر سر تعیین نخست‌وزیر دولت آینده است؟ تصریح کرد: قضیه فقط مربوط به اسامی نیست، برخی شخصیت‌ها را پیشنهاد کردند اما قضیه مربوط به توافق دو جنبش و پایبندی طرف دیگر به توافقات است.
وی افزود: ما از نمایندگان جنبش فتح برای حضور در جلسات مجلس قانونگذاری دعوت کردیم اما روشن است که رهبران آنها مانع حضور این نمایندگان در جلسات می‌شوند.
وی از "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست که از 2 دهه مذاکرات"شکست خورده" عبرت گرفته و سریعا به اجرای توافق آشتی ملی بازگردد.

کلید تحقق آشتی به دست عباس است

بحر همچنین گفت که تمامی راه‌ها به جز وحدت ملی و توافق داخلی فلسطین برای عباس بسته است و وحدت تنها راه اصلاح اشتباهات تاریخی است که رهبران ساف، تشکیلات خودگردان و جنبش فتح با دل بستن به توافقنامه و نقش آمریکا گرفتار آن شدند و وحدت تنها راه سر و سامان دادن به وضعیت داخلی فلسطین و نجات قضیه فلسطین است.
وی افزود که سخن عباس در مورد ضرورت تسریع در تحقق آشتی ملی و اجرای آن که اخیرا بارها آن را تکرار کرده است، نشانه مثبتی است اما باید اظهارات و گفته‌ها به فعلیت تبدیل شود و به مرحله اجرا درآید به گونه‌ای که آثار آن را هر شهروند فلسطینی احساس کند.
بحر تاکید کرد که کلید اجرای آشتی در دست عباس است و وی می‌تواند صفحه اختلافات و چند دستگی‌ها را تا ابد بسته و صفحه جدیدی در مسیر مبارزه ملت فلسطین باز کند همچنانکه حماس نیز تمایل قطعی به تحقق آشتی در سریع‌ترین زمان ممکن دارد تا با خاطری آسوده به مقابله با چالش‌ها و طرح‌های بزرگ صهیونیست‌ها که ملت فلسطین و قضیه آن را نشانه رفته است، بپردازد.

عضویت دحلان در مجلس قانونگذاری حذف نشده است

معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری با اشاره به لغو عضویت "محمد دحلان" در جنبش فتح اعلام کرد که عضویت وی در مجلس قانونگذاری هنوز حذف نشده است.
وی افزود که این کار نیاز به حضور رئیس مجلس قانونگذاری در دفتر خود در رام‌الله دارد زیرا لغو عضویت یک نماینده نیازمند انجام برخی اقدامات قانونی است.

در صورت آسیب‌رسانی به آزادگان تل‌آویو بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد

بحر همچنین به رژیم صهیونیستی نسبت به هدف قرار دادن اسرای آزاد شده فلسطینی در مرحله آینده هشدار داد و افزود: تهدیدات اسرائیل علیه آزادگان فلسطینی نباید بی‌پاسخ بماند.
وی تصریح کرد که کینه برخی اعضای کنست و شهرک‌نشینان علیه آزادگان قهرمان بیانگر نیت صهیونیست‌ها برای هدف قرار دادن اسرای آزاده در مرحله آینده است.
وی گفت که رژیم اشغالگر چشم خود را به تلاش‌های سیاه و پلید برخی گروه‌های صهیونیستی برای هدف قرار دادن آزادگان بسته است.
وی تاکید کرد که هر گونه آسیب‌رسانی و یا هدف قرار دادن اسرا از سوی هر طرف صهیونیستی که باشد رژیم صهیونیستی بهای سنگینی برای آن پرداخت خواهد کرد.
وی از اسرای آزاده در قدس و کرانه باختری خواست که هوشیار بوده و جانب احتیاط را حفظ کنند و از عباس و طرف مصری نیز خواست تا با طرح‌های صهیونیستی و تلاش برخی طرف‌های اسرائیلی برای آسیب‌رسانی به اسرای آزاده مقابله کنند و تاکید کرد که رهبران مصری قادر هستند تمامی تلاش‌ها و طرح‌های آنها را خنثی کند.

سیاست‌های آمریکا در برابر اراده ملت‌های منطقه دوام نخواهد آورد

وی درباره انقلاب‌های عربی و موضع آمریکا در این خصوص نیز اظهار داشت: دولت آمریکا همانند دیگر کشورها از انقلاب‌های بهار عربی علیه رژیم‌های مستبد و ظالم که در طول دهه‌ها از آمریکا حمایت کرده بودند، شوکه شد همچنانکه اظهارات اخیر"تونی بلر" مسئول کمیته چهارجانبه مبنی بر هشدار نسبت به خطر بهار عربی بیانگر موضع روشن و صریح آمریکا درباره بهار عربی و تحولات آن است و ساختگی بودن سیاست‌های آمریکا را رسوا کرد.
وی افزود: مبالغه نیست که بگوییم بهار عربی و دموکراسی‌های جدید حاصل از آن برخاسته از اراده آزاد مردمی است که نتیجه آن را امروز در تونس شاهد هستیم که بیانگر اراده آزاد ملت‌ها است.
بحر همچنین گفت که انقلاب‌های عربی خطری برای آینده سیاست‌های آمریکا مبتنی بر سلب اراده و کرامت و ثروت‌های ملت‌هاست در نتیجه دولت آمریکا با ادعاهای دروغین خود مبنی بر اینکه در کنار ملت‌های عربی ایستاده است و از آزادی آنها دفاع می‌کند، به دنبال گمراه کردن افکار عمومی است.
وی تاکید کرد: دولت آمریکا از تجربه ملت‌های و درس‌های تاریخ و گذشته درس عبرت نمی‌گیرد اما سیاست‌های جائرانه آن به تدریج فروکش کرده و هرگز در مقابل نهضت‌ها و عزم و اراده ملت‌های عربی در مرحله آینده دوام نخواهد آورد.

دوره حکومت‌های مستبد و طاغوتی بسر آمده است

معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین درباره پیروزی حزب"النهضة" تونس در انتخابات این کشور نیز اظهار داشت که ملت تونس به روشنی خواسته آزادانه خود را در انتخابات سالم و شفاف بیان کرد؛ مردم تونس ثمره انقلاب مبارک خود را که آغازگر انقلاب‌های بهار عربی در منطقه بود، برداشت کردند.
وی تاکید کرد: دوره استبداد و طاغوتیان بسر آمده است؛ اسلام‌گراها بخش وسیع و اصیل بافت اجتماعی کشورهای عربی و اسلامی هستند انها طرح انقلابی برای اجرای اصلاحات در واقعیت زندگی در زمینه‌های مختلف را دارند، بازگشت اسلام سیاسی در حال حاضر امری طبیعی است زیرا فطرت انسان اسلام است و مسلمانان در صورت حکومت عدالت و آزادی را محور قرار می‌دهند و حتی یهودیان نیز تنها در دوره حکومت اسلامی از صلح واقعی بهره‌مند خواهند شد.
FarsNewsAgency - خبرگزاري فارس

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
مقاومت


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در اجلاس مهم انتفاضه فلسطین javadkhan رهبری 0 01-10-2011 14:13
مدار ولتمتر دیجیتال dc محبّ الزهراء برق ، الکترونیک ، رباتیک و مخابرات 0 07-01-2011 15:16

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 02:55 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1