شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > مباحث ديگر بخش اسلامی > اخبار جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-10-2010, 00:02   #1
مدیرکل بازنشسته
 
hossein moradi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2010
محل سکونت: شهر ری
نوشته ها: 4,055
Thanks: 1,255
Thanked 3,836 Times in 1,443 Posts
پیش فرض تلاش براي از بين بردن قدرت و نفوذ شيعيان در جهان

اما در مرحله بعد بايد چيزهاي زيادي را براي سقوط مراجع آماده مي کرديم، ما اينکار را با زبان و قلم نويسندگان سودجو انجام مي دهيم، در اينجا اميد است درسال 2010 م مرجعيت تضعيف شده و پس از آن مراجع شيعه به دست خود شيعيان و به دست علماي ساير مذاهب عقب کشيده شوند، و در نهايت ما تير خلاص را به اين مذهب و فرهنگ آن شليک مي کنيم.
مذهب شيعه از ديرباز در فضاي فکري و سياسي جريان داشته و بر حوادث و حتي تصميمات قاطعي که چشم انداز آينده منطقه را ترسيم مي کند تاثيرگذار بوده است، به همين دليل سازمان هاي جاسوسي غربي ها، از طريق حمايت عظيم مالي براي جذب نويسندگان سودجو در راستاي مخدوش کردن چهره مراجع و تلاش براي کشاندن شيعه و سني به صحنه جنگ طائفه اي با گسترش شايعات و نيز دستکاري فرهنگ شهادت و چهره شيعه از راه مراسم عاشورا و نشان دادن شيعيان به عنوان طائفه اي خرافه پرست فعاليت کرده است.

در تاييد مطالب فوق، گزارش محمود بعلبکي -درباره مدرکي که آن را براي دکتر مايکل براندت، معاون سابق رئيس اطلاعات آمريکا، خطير توصيف کرد- جزييات نشستي را فاش کرد که در سال 1993 با حضور اطلاعات مرکزي آمريکا «CIA» و اطلاعات بريطانيا (mi6) انجام شده بود. اين گزارش حاوي اطلاعاتي از نابودي قدرت اصلي شيعيان با آغاز سال 2010 است که ضمن آن اشاره شده بخشي از اين پروژه انجام و بخشي از آن در دست اجرا و بهره برداري است.

اين گزارش در کتابي با عنوان «توطئه ايجاد تفرقه ميان اديان الهي» چگونگي اجراي مرحله اول اين نقشه را نقل مي کند؛ جستجو در اماکن شيعه نشين جهان، نسبت آنها در مناطق مسکوني‌شان، شرايط اجتماعي و اقتصادي واقعي آنها، تمرکز بر اختلافات موجود ميان آنها، چگونگي ايجاد درگيري و اختلاف ميان مردم شيعه، گسترش آشوب و اختلاف، اهل سنت و شيعه را به جان هم انداختن تا گلوي يکديگر را پاره کنند؛ موارد مرحله اول اين طرح است.

آمريکا و اتحاد بريطاني
گزارش براندت مي گويد که سرزمين هاي اسلامي چندين قرن تحت سيطره دولت هاي غربي بوده اند و عليرغم اينکه بيشتر کشورها اسلامي در قرن اخير استقلال خود را بازيافته اند اما سازمان هاي سياسي و اقتصادي آنها و بخصوص فرهنگ اجتماعي شان همچنان تحت سيطره غرب و پيروان آنهاست، ضمن آنکه مطلع سال 1978 م و پيروزي انقلاب اسلامي در ايران باعث تلفات زيادي به آمريکا شد.

وي مي افزايد: در آغاز امر، ما تصور مي کرديم که انقلاب در پاسخ به خواست مردم متدين بر سر کار آمده و رهبرانش از آن سوء استفاده کرده و از شرايط آن روز بهره مي برند و با زوال شاه ما مي توانيم با استفاده از افراد مناسب، به سياست خود ادامه دهيم، اما به مروز زمان و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامي و مفاهيم آن و سرايت آن به دولت هاي منطقه، بخصوص عراق و پاکستان و لبنان و کويت و ساير دولت ها، ما در يکي از نشست هاي سازمان هاي امنيتي با حضور مسئولان ارشد و نمايندگان سازمان اطلاعات بريطانيا ( به دليل تجارب طولاني آن در کشورهاي اسلامي) به اين نتيجه رسيديم که در تحليل هاي گذشته خود کاملا اشتباه مي کرديم.

فرهنگ شهادت و انقلاب ايران
وي در ادامه سخنان خود مي گويد: ما به اين نتيجه رسيديم که انقلاب ايران به دليل شکست سياست شاه در برابر آن پيروز نشده است، بلکه عوامل ديگري نيز در اين امر دخيل بوده است، مانند توان رهبر ديني و هيبت او و فرهنگ شهادت، که ريشه آن به نوه پيامبر اسلام (امام حسين) در 1400 سال پيش بازمي گردد. او با جلب توجه به اينکه ترويج اين فرهنگ هر سال با مراسم عزاداري حسيني تا اعماق وجود رسوخ مي کند گفت: ما به نتيجه ديگري هم رسيديم و آن اينکه مذهب تشيع، از ساير مذاهب اسلامي ديگر فعال تر و کارآمدتر است.

تحقيقات و پروژه ها عليه مذهب شيعه
در اين جلسه تصميم گرفته شد تحقيقات گسترده تري درباره مذهب شيعه انجام شود، و طرح ها و برنامه هاي سازمان يافته اي طبق آن تحقيقات شکل بگيرد، ما براي اين کار 900 ميليون دلار بودجه در نظر گرفتيم.

اين برنامه در سه مرحله به اجرا در آمد: اول مرحله گردآوري اطلاعات و آمارهاي لازم، دوم مرحله تعيين اهداف کوتاه مدت مانند برنامه هاي تبليغي عليه شيعيان و ايجاد اختلاف ميان آنها و ساير مذاهب اسلامي، و سوم مرحله تعيين اهداف بلند مدت که کار متلاشي کردن اصول شيعيان را بر عهده داشت.

اين گزارش مي افزايد طبق برنامه ريزي مرحله اول، محققان و کارشناسان براي دريافت پاسخ اين سوالات ارسال شدند: مناطق نفوذ شيعه در جهان و مکان حضور آنها کجاست؟ چگونه اختلافات داخلي را ميان آنها برانگيزيم و اختلافات شيعه شيعه را به انها القا کنيم؟ چگونه اختلافات شيعه سني را برانگيزيم و چگونه از آن به نفع خود بهره برداري کنيم؟

توان شيعه کجا پنهان شده است؟!
دکتر مايکل براندت پس از جمع آوري اطلاعات از مناطق مختلف جهان، و بعد از تحقيق و دريافت نقطه نظرات به نتايج بسيار مهمي رسيد از جمله اينکه قدرت مذهب تشيع در دست مراجع و علماي دين است، و آنها هستند که حفظ و حراست از اين مذهب را به دست دارند.

او مي گويد: ما فهميديم که مراجع شيعه در طول تاريخ از هيچ حاکم غير مسلمان يا ظالمي تبعيت نکرده اند، براي همين بريطانيا با فتواي آيت الله شيرازي شکست خورد، و ريشه حکومت شاه که طرفدار آمريکا بود به دست مراجع تقليد سرنگون شد، و در عراق صدام با همه نيروهايش نتوانست حوزه علميه نجف را مجبور کند تسليم او شود، آن چنان که مجبور شد چندين سال آن را محاصره کند و نسبت به آن سختگيري نمايد، و در لبنان آيت الله امام موسي صدر ارتش بريطانيا و فرانسه و اسراييل را مجبور به فرار کرد، همانطور که حزب الله لبنان به ارتش اسراييل ضربه زد و تلفات سختي به او وارد اورد.

براي همين ما نقشه دقيق و درازمدتي با توجه به شخصيت هاي مخالف شيعه و ترويج مقوله کفر شيعه به نحوي که فتواي جهاد از سوي مذاهب ديگر در وقت مناسب عليه آنها داده شود را برنامه ريزي کرديم تا با اين کار چهره مراجع و علماي دين از طريق شايعات مخدوش شده و آنها جايگاه و تاثيرشان را نزد مردم از دست بدهند.

فرهنگ عاشورا و تضعيف آن
براندت تاکيد مي کند که مساله عاشورا و شهادت در راه خدا، از جمله مسائل مهمي است که سرويس اطلاعات آمريکا و بريطانيا براي آن حساب ويژه اي باز مي کنند زيرا اين مساله، طبق نقل براندت، براي شيعيان فرهنگي نوراني و شعله ور است.

براي همين تصميم گرفتيم که عقايد شيعه را تضعيف و آن را فاسد نماييم، در فرهنگ شهادت خلل ايجاد و مفاهيم را منحرف کنيم آنطور که براي بيننده چنين به نظر برسد که شيعيان فقط طائفه اي خرافه پرست هستند. اين کار جز با حمايت مالي از برخي افراد سودجو و شهرت طلب در ميان سخنران ها، مداح ها و بنيانگذاران اصلي مجالس عاشورا امکان پذير نبود.

تضعيف مرجعيت، جنگ شيعه با شيعه
اين گزارش ادامه مي دهد اما در مرحله بعد بايد چيزهاي زيادي را براي سقوط مراجع آماده مي کرديم، ما اينکار را با زبان و قلم نويسندگان سودجو انجام مي دهيم، در اينجا اميد است درسال 2010 م مرجعيت تضعيف شده و پس از آن مراجع شيعه به دست خود شيعيان و به دست علماي ساير مذاهب عقب کشيده شوند، و در نهايت ما تير خلاص را به اين مذهب و فرهنگ آن شليک مي کنيم.

تشويه صورت شعائر حسيني
اما درباره مسائلي که مربوط به هيات هاي عزاداري حسيني و شعائر حسيني از نظر شيعيان، براندت عقيده دارد که: تکيه اصلي نقشه هاي طرح شده از جانب «CIA» و «MI6» در اين بخش بر بخش هاي معيني از مردم است که دانش و آگاهي ضعيفي دارند، تا صورت اين شعائر را مشوش کرده و آن را درافکار عمومي از بين برده و چنين توجيه کنند که اينها، کارهايي است که از جاهلان و اوباش سر مي زند، ترس ايجاد کنند و مبالغ زيادي به برخي خطبا بپردازند که درباره مسائل غيرمقبول سخن بگويند تا بلوا و هرج ومرج در ميان طبقات شيعه بوجود بيايد.

تفرقه ميان خود شيعيان و اهل سنت
در پايان گزارش، براندت صريحا اقرار مي کند آنها به اين حقيقت رسيده اند که رويارويي مستقيم با شيعه شکست مي خورد زيرا باعث تقويت شوکت آنها و تضعيف کساني که با آنها مي جنگند مي شود، براي همين بايد سياست بريطانيايي «ايجاد تفرقه» و گسترش آن ميان خود شيعيان و همچنين ميان آنها و اهل سنت را دنبال کرد.

او مي افزايد: اين طرح امکانپذير فقط از راه حمايت و پشتيباني مالي گروه هاي سني افراطي و تروريستي و سوق دادن آنها براي فعال کردن جنگ و کشتار عليه شيعيان امکانپذير است و اين اتفاقي است که فعلا با گروه هاي طالبان در افغانستان و ارتش صحابه در پاکستان و گروه تکفيري ها در منطقه عرب به دست آمده است.

لازم به ذکر است اين کتاب در اينترنت با نام موامرةالتفريق بين الأديان الإلهية و در سايت OPPRESSLON.ORG در دسترس مي باشد.

* مدير اجرايي مرکز بررسي هاي اسلامي قم

امضای hossein moradi

پناه می برم به خدا از آن کس که می رنجاند و به دیگران برای جلوگیری از انجامش هشدار می دهد


امام على (ع) :

اگر پنج خصلت نبود، همه مردم جزوِ صالحان مى شدند: قانع بودن به نادانى، حرص به دنيا، بخل ورزى به زيادى، رياكارى در عمل، و خود رأيى.
غررالحكم، ج2، ص451، ح3260هیچ ادعایی ندارم فقط اونی که مقصر بود و اونی که به خاطر رفاقتش با مقصر طرفداریشو کرد و اونی که بخاطر خویشاوندی حق رو ناحق کرد را واگذار کردم به خدا

از این لحظه دیگه ازشون هیچ انتظاری ندارم و هیچ توضیح و پیشنهادی هم از اونها قبول نمی کنم

دیدار به قیامت نارفیق
hossein moradi آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
قدرت, نفوذ, از, بين, براي, بردن, تلاش, جهان, در, شيعيان


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 11:45 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1