شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > متفرقه > متفرقه


متفرقه محلي براي بحث هايي كه بخش خاصي برايشان راه اندازي نشده است.

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 15-02-2011, 11:47   #1
مدیر ارشد انجمنهای نور آسمان
 
محبّ الزهراء آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: ماه
نوشته ها: 17,016
Thanks: 31,941
Thanked 50,449 Times in 14,794 Posts
پیش فرض همه چیز درباره سلمان رشدی مرتد

همه چیز درباره سلمان رشدی مرتد
سلمان رشدي از لحظه صدور حكم امام خميني(ره) مخفي شد و هزينه‌هاي محافظت از او در سال بين يك تا ۱۰ ميليون پوند تخمين زده مي‌شد طوريكه يكبار وليعهد انگلستان اعلام كرد كه رشدي سرباري پرخرج براي ماليات دهندگان انگليسي است.احمد سلمان رشدي نويسنده كتاب آيات شيطاني شايد يكي از خبر سازترين مولفان قرن بيستم باشد، البته نه با كتاب و يا مقاله اي كه تحسين خوانندگان را بر انگيزد،‌ بلكه با نوشته اي كه خشم يك ميليارد مسلمان را برانگيخت و چنان نفرتي را عليه خود بر ايجاد كرد كه حتي هم اكنون نيز بدون محافظ نمي تواند در خيابان قدم بزند.

حالا پس از گذشت نزديك به ۲۲ سال از آغاز انتشار كتاب سلمان رشدي و صدور حكم تاريخي حضرت امام (ره) در مورد واجب بودن قتل اين نويسنده هتاك،‌ هول و هراس از حمله به مقدسات مسلمان چنان در قلب صهيونسيت ها و دشمان اسلام لانه كرده است كه هر هتاكي ديگر به خود اجازه توهين به اسلام را نمي دهد.

اما چه شد كه سلمان رشدي اين به اصطلاح مسلمان زاده انگليسي شنيع ترين روش را براي كسب شهرت انتخاب كرد.آيا اين مسئله ريشه در زندگي وي دارد؟

شرارت هاي يك نوجوان

سلمان رشي در بمبئي هند و در خانواده‌اي مسلمان به دنيا آمد. پدر او بازرگاني هندي بود. گرچه روايت هاي ديگري نيز از زندگي او مبني بر تولد وي ازيك رقاصه هندي كه رابطه نزديكي با فرماندار انگليسي شهر بمبئي داشت نيز وجود دارد، اما در روايتي كه در منابع رسمي درباره زندگي او منتشر شده است، چنين ادعايي رد شده است.

رشدي در همان نوجواني نيز بارقه هاي شرارت را ازخود نشان داد، به طوري كه پدر وي نزديك به سيزده بار به دليل اعمال رشدي به اداره پليس احضار شد. رشدي در محيطي سرشار از انديشه هاي عرفاني متعلق به مكاتب شرقي همچون هندوئيسم رشد كرد و ذهن وي نيز بسياري از اين انديشه ها را جذب كرد.

انديشه هايي كه به وضوح مي توان رد آن را در آثار بعدي رشدي ديد.در نهايت رشدي مانند اغلب جوانان هندي براي تحصيل راهي انگلستان شد.

علاقه به هم جنس‌گرايي در دوران جواني

سلمان رشدي براي اقامت درلندن در يك پانسيون كه متعلق به خانمي به نام "مادام روزا " اقامت مي كند.

وي در آنجا باپسري به نام "عمر " از مصر اشنا شد. سلمان و عمر به اندازه اي به هم علاقه مند شدند كه تصميم گرفتند با هم ازدواج كنند، ولي هيچ راهي براي اين كار در هيچ يك از اديان وايين ها پيدا نكردند. مادام روزا وقتي فهميد به پدر عمر اطلاع داد. پدر عمر كه يك ژنرال مصري بود بعد شنيدن اين مطلب عمر را به مصر برد و او هم خودسوزي كرد.سلمان كه به خاطرمرگ عمربسيار ناراحت شده بود تصميم گرفت به همه ي اديان و مذاهب و عقايد دهن كجي كند.

از شركت در جنبش چپ تا نويسندگي

رشدي در سال ۱۹۶۸، هنگامي كه دانشجوي دانشگاه كمبريج بود به جنبشِ چپ پيوست و در تظاهرات دانشجويان عليه جنگ ويتنام شركت جست. در همان سال ها، تماشاي تئاتر در تماشاخانه هاي پيشرو (آوانگارد) لندن، عشق به هنرپيشگي را در او زنده كرد. با اين حال در پايان تحصيلاتش در يك آژانس كوچك تبليغاتي سردبير شد و نگارش اولين رُمانش را آغاز كرد. اين رُمان كه درباره ي‌ يكي از قديسين مسلمان بود، توفيق انتشار نيافت و دومين اثرش، مجموعه داستان گريموس نيز مورد پسند منتقدين قرار نگرفت.

اما او مأيوس نشد و پس از پنج سال در سال ۱۹۸۱، رُمان بچه هاي نيمه شب را منتشر كرد. رماني كه پس از انتشار، صفحات مطبوعات انگلستان را به خود اختصاص داد و قصه ي‌ استقلال هند است كه از زبان مسلمان جواني حكايت مي شود. از قضا اين رُمان رشدي نيز به اين خاطر كه در آن خانم گاندي را بيوه لقب داده و از فساد دولت كنوني هند انتقاد كرده است، باعث جنجال فراواني در هندوستان شد.

حيرت آور نيست كه در سال ۱۹۸۳ نيز نويسنده كه همچنان جهان را با معيارهاي ناشي از عدالت طلبي ارزيابي مي كند، در رُمان شرم با سَبكي كه افسانه، واقعيت و تاريخ را در هم مي آميزد، شخصيت هاي سياسي مُعاصر پاكستان را به انتقاد گرفت و از بي نظير بوتو با لقب "باكره ي تنكه آهني " ياد كرده است. انتشار اين رُمان نيز در پاكستان ممنوع شد.

به نظر مي رسيد رشدي قصد دارد تا به هر وسيله و با توهين به هركسي خود را به شهرت برساند و اين بار براي اين كه عقده هاي دوران جواني خود را فرو بنشاند،‌ توهين به پيامبر گرامي اسلام را انتخاب كرد.

حق الزحمه ۵۰۰ هزار پوندي براي توهين به يك ميليارد انسان

در نهايت سلمان رشدي در سن ۴۱ سالگي رمان ايات شيطاني را به نگارش درآورد. كتابي كه با الهام از يك روايت مجعول شديد ترين توهين ها به رسول اكرم (ص) انجام داد.

آيات شيطاني» (ترجمه عبارت انگليسي Satanic Verses) رماني است در ۵۴۷ صفحه (نسخه انگليسي در چاپ اول) كه در تاريخ ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۸) توسط انتشارات «وايكينگ» (جزو گروه انتشاراتي «پنگوئن») منتشر شد. نويسنده اين كتاب، «سلمان رشدي» مسلمان هندي تباري بود كه تبعه «بريتانياي كبير» محسوب مي شد و «آيات شيطاني» پنجمين رمان اين نويسنده بود. «سلمان رشدي» كتاب مذكور را به سفارش «گيلون ريتكن» (رئيس يهودي انتشارات وايكينگ) با دستمزد بي سابقه ۵۸۰ هزار پوند به رشته تحرير در آورد.

حمايت گسترده رسانه اي از اين كتاب و انتشارآن با تيراژ وسيع در كشورهاي مختلف از همان ابتدا حمايت محافل پشت پرده را از انتشار اين كتاب را نشان داد.
به تدريج صداي اعتراضات مسلمان نسبت به انتشار اين كتاب بلند شد و عده اي از مسلمانان در شهر برادفورد صدها نسخه از اين كتاب را به آتش كشيدند.

در ساير كشورهاي مسلمان نيز از جمله در پاكستان و هند اعتراض خود را با تظاهرت هاي گسترده نشان دادند كه به كشته شدن چندين تن انجاميد.

حكم امام زندگي رشدي را جهنم مي كند

در نهايت حضرت امام (ره) حكم تاريخي خود را مبني بر ارتداد سلمان رشدي را صادر كرد، كه زندگي رشدي را تبديل به يك جهنم تمام عيار كرد.
رشدي در خاطرات خود با اشاره به روزهاي پس از صدور حكم امام مي گويد " كه بارها مجبور به تغيير محل زندگي خود مي شود "

به دليل فشار ناشي از حكم امام پليس انگليس وظيفه حفاظت از رشدي را بر عهده مي گيرد و همين وضعيت سبب طلاق همسر وي مي شود.

سلمان رشدي از لحظه صدور حكم امام خميني(ره) مخفي شد و پليس انگليس (اسكاتلنديارد) حفاظت از وي را در مكانهائي نامعلوم برعهده گرفت. هزينه‌هاي محافظت از او در سال بين يك تا ۱۰ ميليون پوند تخمين زده مي‌شد؛ در حدي كه يكبار شاهزاده چارلز (وليعهد انگلستان) اعلام كرد: سلمان رشدي سرباري پرخرج براي ماليات دهندگان انگليسي است.

همچنين شركت هواپيمايي "بريتيش ايرويز "، حضور رشدي را در هواپيماهاي خود تا سال ۱۹۹۸ ممنوع اعلام كرده بود و شركت هواپيمايي «ايركانادا» چند سال پيش سفر رشدي را با پروازهاي خود غيرممكن اعلام نمود.

سلمان رشدي با وجود خشم جهان اسلام عليه خود، از تجديد چاپ كتاب كفرآميز خود صرف نظر نكرد و زماني كه انگلستان حاضر به چاپ ارزان قيمت اين كتاب (بدون جلد گالينگور و با كاغذ كاهي) نشد، آن را به آمريكا برد و به صورت ارزان قيمت (براي سهولت خريد عمومي‌ آن) به چاپ رساند.

سلمان رشدي در يكي از آخرين كتاب‌هاي خود، به فلاكت و ذلت پس از انتشار كتاب "آيات شيطاني " اشاره مي‌كند. وي در كتاب خود با اشاره به مجروحيت مترجم ايتاليايي كتابش توسط مسلمانان ايتاليايي تا سر حد مرگ و به هلاكت رسيدن مترجم ژاپني آيات شيطاني بر اثر حمله مسلمانان ژاپني، از روز اعدام ناشر نروژي كتابش به اين شكل ياد مي‌كند: «روزي كه ناشر نروژي مورد اصابت گلوله قرار گرفت يكي از بدترين روزهاي عمر من است.»

او در آن ايام تنها طي ۲۰ روز ۱۳ بار محل خواب خود را تغيير داد. چنان فضاي جهنمي بر زندگي او حاكم گرديد كه همسرش از وي جدا شد و در مطبوعات وي را «فردي بزدل» ناميدند.

گريز به آمريكا

رشدي پس از چند سال براي رهايي از وضعيت موجود در انگلستان به آمريكا مي گريزد. اما در آنجا نيز مجبور به استفاده ازحفاظت پليس آمريكا براي مصون ماندن از انتقام مسلمانان مي شود.

رشدي در آمريكا سه كتاب ديگر شامل دلقك شاليمار، جادوگر فلورانس و لوكا و آتش زندگي را منتشر مي كند و البته در آنجا نيز مورد مرحمت شاهانه انگليس قرار مي گرد و نشان شواليه را دريافت مي كند.

البته سلمان رشدي حالا نيز مخالفت خود را با دين پنهان نمي كند و بارها خواستار جايگزني دين با ادبيات شده است.
هتاكي كه حتي اگر در اين دنيا طعم مجازات را نچشد، جهنم در انتظار اوست.


فارس

امضای محبّ الزهراء
طاعـــــــت از دست نیاید ، گنهی باید کرد
در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد


!


بعداز اين لطفي ندارد حکـمراني بر دلم
شهر ويـران گشته فرماندار مي خواهد چه کار . . .
محبّ الزهراء آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 2 Users Say Thank You to محبّ الزهراء For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
مرتد, چیز, همه, درباره, رشدی, سلمان


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
وصيت‏هاي امام mohy اميرالمومنين (ع) 0 23-01-2011 22:27
محدودیتهای معرفت محسن رحمتی عرفان 0 25-12-2010 10:03
مصاحبه باشیخ ماهر حمود امام جمعه اهل سنت صیدا درباره فضايل آقا اميرالمومنين monji_2008 مباحث ديگر بخش اسلامی 0 18-10-2010 16:34
بررسي منابع روايات علائم ظهور hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 27-09-2010 23:20
مهدويت ، غيبت و انتظار در فرق اسلامي hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 27-09-2010 23:17

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 06:19 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1