شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > متفرقه > متفرقه


متفرقه محلي براي بحث هايي كه بخش خاصي برايشان راه اندازي نشده است.

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-04-2011, 11:15   #1
مدیر بازنشسته
 
monji_2008 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2010
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 1,827
Thanks: 485
Thanked 2,737 Times in 1,044 Posts
Post گفتگو با کارگردان مستند جنجالی ظهور بسیار نزدیک است

مستند «ظهور بسیار نزدیک است» اواخر سال گذشته در سطح بسیار وسیع، در شهرهای مختلف کشورو به صورت رایگان توزیع شد و در آن پس از آن که عنوان شده در حال حاضر دوره آخرالزمان است، چهره های معاصری به عنوان افرادی که در روایات از آنها یاد شده نام برده می شود و از قول افرادی به تشریح این موضوع می پردازد.

نفس زکیه با مرحوم آیت الله مجمدباقر حکیم که در نجف اشرف به شهادت رسید، شعیب ابن صالح با محمود احمدی نژاد، سید یمانی با سید حسن نصرالله، سفیانی با ملک عبدالله پادشاه اردن و... تطبیق داده شده است؛ اما این مستند، مخالفت برخی از بزرگان حوزه علمیه قم ونجف همچون آیت الله مکارم شیرازی وآیت الله صافی گلپایگانی را در پی داشت و نیز مرکز تخصصی مهدویت که نهاد مهم حوزه علمیه قم در باب مسائل مهدویت شناخته می شود، نسبت به این مستند واکنش نشان داد و آن را مردود دانست.

در همین رابطه خبر آنلاین به سراغ علی اصغر سیجانی، که علاوه بر سمت مجری گری، کارگردانی فیلم «ظهور بسیار نزدیک است»رابرعهده داشته ، رفت تا با او درباره مخالفت هایی که با کار وی شده است، گفت وگو کند...

کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» گفت: عده ای از خواص در مقابل حقیقت بزرگ که همان در آستانه ظهور قرار داشتن است، ایستاده اند.

علی اصغر سیجانی در همین رابطه می افزاید: در روایات نیز آمده است، زمانی که حضرت امام عصر(عج) ظهور می کنند، عده ای از خواص و علماء، البته نه همه شان، مقابل امام زمان(عج) قرار می گیرند؛ که این مهم را باید مد نظر داشته باشیم.

وی در این گفت وگو با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال88، نیز گفت: مقام معظم رهبری گفته اند در فتنه 88، عموم مردم بدون خواص پیروز و موفق شدند، در حالی که عده ای از خواص یا مردود شدند یا نمره بسیار ضعیف گرفتند؛ معتقدیم الان هم که این گونه است چرا که می بینیم در مقابل حقیقت نزدیک شدن به ظهور عده ای از خواص می ایستند.

کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» با بیان این که ما اخباری داریم که افرادی نزد آیت الله مکارم شیرازی رفته اند و خبرهای جعلی و دروغ در مورد این مستند برای ایشان بیان کرده اند، گفت: این مرجع تقلید در چنین فضایی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما درخواست کرده ایم که به محضر ایشان برویم و حقیقت ماجرا را برای ایشان بازگو کنیم.

درصد بیشتر انتقادات به مستند «ظهور بسیار نزدیک است» به تطبیق هایی است که در آن صورت گرفته است و حتی آیت الله مکارم شیرازی نیز در این باره گفته است که اگر تطبیقی انجام دهید که این تطبیق درست نباشد به اعتقادات مردم آسیب خواهد زد؛ اما علی اصغر سیجانی در مقام کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، در این مورد می گوید: ما هیچ دلیل روایی و عقلی نداریم که نباید تطبیق صورت بگیرد؛ تطبیق احتمالی اگر صحیح هم نباشد هیچ فاجعه ای رخ نمی دهد؛ برای مثال مخالفان ما مطرح می کنند که شخصیت شعیب ابن صالح چندین بار مطرح شده است؛ مثلا چندین سال پیش یک بار آقای هاشمی رفسنجانی را به شعیب ابن صالح تطبیق داده اند و گفته اند ایشان شعیب ابن صالح است، یک بار سردار صفوی و یک بار سردار شمخانی؛ تا کنون که مشخص شده، این تطبیق ها اشتباه است هیچ مشکلی رخ نداده که حالا بخواهد تطبیق ما مبنی بر شعیب ابن صالح بودن جناب آقای احمدی نژاد اگر صحیح هم نباشد فاجعه ای رخ دهد.

علی اصغر سیجانی در این گفتگو با بیان این که احساس مسئولیتی که ما در قبال این مسئله داشتیم باعث شد که مستند «ظهور بسیار نزدیک است» را بسازیم، بیان داشت: اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود.

مشروح این گفت و گو را بخوانید:

*****

فعالیت های خود را برای ساخت مجموعه مستند «ظهور بسیار نزدیک است» از چه زمانی شروع کردید؟ علاوه بر این حواشی پیرامون این سی دی مطرح می شود به ویژه انتقاداتی که از سوی محافل حوزوی همچون مرکز تخصصی مهدویت یا آیت الله مکارم شیرازی نسبت به این مستند شده است، اگر پاسخی دارید بفرمایید؟
حدود یک سال و نیم است که مباحث فکری این مستند در سایت های مرتبط با این مستند که آدرس آن در آخر این فیلم نیز آمده، شروع شده است؛ و هر یک از این مباحث از جمله سید خراسانی و سفیانی و شعیب ابن صالح نیز مقالات بیش از 100 صفحه ای دارد و با حضور فعالان عرصه مهدویت و مشتاقان عرصه مهدویت این مباحث و شبهات پیرامون آن شبانه روزی در طول این یک سال و نیم گذشته مطرح و به آن ها پاسخ داده شده است. ولی فیلم نامه را حدود دو الی سه ماه از اواخر تابستان89 نوشتیم و کار اجرایی فیلم هم دو ماه یعنی آذر و دی به طول انجامید.

محتوای فیلم و پایه و اساس آن، بر اساس روایاتی است که اکثرا در کتاب های معتبر مهدوی ما هست، یعنی 60 الی 70 درصد این روایات قوی‌السند هستند و نزدیک به 30درصد نیز روایات ضعیف‌السند داریم؛ البته ضعیف‌السند نه این که مردود باشند ولی اعتقاد به آن ها کمتر است اما کسی نمی تواند آن‌ها را رد کند؛ و همچنین کتاب عصر ظهور نوشته علامه کورانی که از برجسته ترین اندیشمندان مباحث مهدوی است، یکی از منابع اصلی ما در ساخت این مستند بوده است؛ ایشان روایات را از لحاظ اعتبار، سند، درستی و نادرستی و همچنین چینش بر اساس مباحث آخرالزمانی به شکل بی نظیری تحلیل و بررسی کرده است؛ اتفاقا چند وقت پیش ما یک مصاحبه ای با ایشان داشتیم که باز در آن جا روی توضیحات خود در این کتاب تأکید کردند.

مرکز مهدویت که به نوعی انتقاداتی را نسبت به ما و مجموعه ما وارد کرده اند یکی از اشکالات شان این بوده که روایات ما ضعیف السند بوده و همچنین گفته اند اصل مصداق شناسی اشکال دارد. ببینید! بالاخره ما این همه روایتی که داریم برای چیست؟ در مورد شخصیت سفیانی، شخصیت شعیب ابن صالح، سید خراسانی؛ صدها روایت داریم، آیا این ها بدون حکمت است؟؛ جزئی ترین صفات سفیانی توسط معصومین(ع) بیان شده است، از جمله رنگ چشم، رنگ صورت و ... همچنین در مورد شخصیت های دیگر آخرالزمان نیز روایاتی آمده است. این روایات، برای آن است که انسانهای آخرالزمان و مسلمانان عصر ظهور این شخصیت ها را بشناسند و در مقابلش موضع درست بگیرند.

انتقادهایی به سی دی شما شده است...
برخی از انتقادهایی که وارد شده به جا بوده است، اما برخی دیگر از آن ها از تهمت گرفته و دروغ و این که گفته می شود دست خارجی‌ها در ساخت این مستند در کار است و یا کار منافقین، صهیونیست ها، فراماسونرها و ... است؛ هرکسی که ما را می شناسد و به ویژه آن هایی که به منزل ما رفت و آمده دارند و ما را به عنوان کارگردان این فیلم می شناسند، به این سخنان می خندند؛ بدانیم گروه مبشران ظهور که متولی اصلی این مستند است یک گروه مردمی است که از همه طیف ها و اقشار مختلف مردم از جمله طلبه، بسیجی، سپاهی و ... در آن عضویت دارند. به هیچ جایی وابسته نیستیم و این که تهمت می زنند که بودجه مستند «ظهور بسیار نزدیک است» از پول های کلان از فلان جریان شناخته شده تأمین شده، دروغ و تهمت است؛ این که می گویند این پول ها از فلان گروه و فلان فرد گرفته شده است و تهمت می زنند، برای مان مهم نیست، آقا(رهبری) فرمودند که مسائل را اصلی و فرعی کنید و ما دقت کردیم که در این راه به مسائل فرعی نپردازیم.

چند نفر روی پروژه ساخت«مستند ظهور بسیار نزدیک است» کار کردند؟
بخش فکری اش را نمی شود گفت دقیقا چند نفر بوده اند، چرا که در طی یک سال و نیم گذشته روی مباحث فکری این مستند با افراد بسیاری کار کردیم، که حدود چند صد نفری می شدند که البته این تعداد به صورت مستقیم برای فیلم کار نکردند اما در این موضوعات تحقیق انجام داده‌اند، اما به طور مستقیم شاید بیش از 10 نفر برای تولید فیلم نامه و فراهم کردن محتویات و همچنین اجرای این مستند داشته ایم.

فارغ از برخی از اشکالات ظاهری به سی دی «ظهور بسیار نزدیک است»، و اینکه می گویند هزینه این فیلم از کجا آمده؟ و ...، برخی از اشکالات محتوایی دیگر نیز نسبت به این مستند مطرح است؛ از جمله این که عنوان می شود که در کتاب بیان الائمه که شما نیز در این مستند از آن نام برده اید آمده است که شعیب ابن صالح که شما او را احمدی نژاد معرفی کردید، فردی است که از شام(سوریه فعلی) قیام می کند نه از ایران و یا اشکالات محتوایی دیگر؛ برای این اشکالات محتوایی چه پاسخی دارید؟ و این که عنوان می شود در این مستند نباید تطبیق‌ها صورت می گرفت؛ آیا این انتقاد را می پذیرید؟
ببینید! ما محققی مثل علامه کورانی را داریم که در کتاب عصر ظهورش تطبیق را بارها انجام داده و هم در مصاحبه آخری که با ایشان داشتیم و در حال حاضر نیز در سایت ما وجود دارد، گفتند که تطبیق اشکال ندارد؛ به علاوه این که ما وقتی تطبیق های خود را در مستند ظهور بسیار نزدیک است خدمت ایشان گفتیم از جمله سید خراسانی بودن مقام معظم رهبری را، ایشان گفتند که خیلی امیدواریم اما قطعی نباید گفت؛ علاوه بر آن در مورد شعیب ابن صالح هم صحبت کردیم و گفتیم که نشانه ها به آقای احمدی نژاد می خورد که علامه کورانی باز هم با گفتن انشاالله، که این ها یعنی تطبیق های ارائه شده از سوی ما در مستند ظهور بسیار نزدیک است را به صورت ضمنی و تلویحی تأیید کردند؛ همچنین در مورد پادشاه عربستان پرسیدیم و گفتیم احتمال دارد این ملک عبدالله، همان عبدالله موعود روایت باشد، که ایشان گفت احتمالش خیلی زیاد است و ما امیدواریم و منتظر حوادث عربستان هستیم؛ ولی ما هیچ دلیل روایی و عقلی نداریم که نباید تطبیق صورت بگیرد؛ البته اگرتطبیق، قطعی باشد، اشتباه است ولی تطبیق احتمالی، هیچ مشکلی ندارد و بسیاری از بزرگان نیز آن را تأیید کرده اند. و حتی تطبیق احتمالی اگر صحیح هم نباشد هیچ فاجعه ای رخ نمی دهد؛ برای مثال مخالفان ما مطرح می کنند که شخصیت شعیب ابن صالح چندین بار مطرح شده است؛ مثلا یک بار آقای هاشمی رفسنجانی را به شعیب ابن صالح تطبیق داده اند و گفته اند ایشان شعیب ابن صالح است، یک بار سردار صفوی و یک بار سردار شمخانی؛ اولا این افرادی که مطرح کرده اند، دلیل محکمی برای آن نداشته اند، صرف یکی دو نشانه که آن ها را گفته اند و این تطبیق را انجام داده اند، حال آن که تطبیق علاوه بر داشتن نشانه ها، باید دلایل عقلانی هم داشته باشد و بعد هم این که، تا کنون که این تطبیق ها مشخص شده که اشتباه است هیچ مشکلی رخ نداده که حالا بخواهد تطبیق ما اگر صحیح هم نباشد فاجعه ای رخ دهد. علاوه بر تمام این‌ها برای مثال برای شعیب ابن صالح بودن سردار صفوی بنده ندیدم که یک مقاله علمی هم نوشته شده باشد اما برای اثبات شعیب ابن صالح بودن آقای احمدی نژاد بالای صد صفحه مقاله فقط در سایت ما نوشته شده است و محققین مختلفی در این زمینه مطلب دارند و علاوه بر آن، ما برای اولین بار، ایشان را به عنوان شعیب ابن صالح مطرح نکردیم بلکه بنده 4 الی 5 محقق می شناسم که آقای احمدی نژاد را به عنوان شعیب ابن صالح قبول دارند و از آن جمله آقای شادی فقیه در لبنان است که در کتاب «احمدی نژاد و انقلاب جهانی پیش رو»، مسئله شعیب ابن صالح بودن آقای احمدی نژاد را به عنوان اولین نفر مطرح کرده است.

برخی انتقاد می کنند که تطبیق های صورت گرفته در مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، با توجه به حجم کار و تبلیغاتی که روی آن صورت گرفته است، اگر درست نباشد، ممکن است به اعتقادات مردم لطمه وارد کند.
ببینید! اول از همه، در این فیلم، ما این تطبیق ها را احتمالی مطرح کردیم و احتمال هم اشکالی ندارد؛ یعنی شما نشانه ها را بررسی کن و بعد احتمالات را بیاور و آن طرف قضیه هم عده ای معتقدند که اگر این تطبیق ها درست باشد و در آینده نزدیک، ظهور رخ ندهد، چه؟ آیا آسیب خواهد بود؛ باید ابعاد دیگر قضیه هم بررسی شود که اگر این مباحثی که محققین مطرح کردند درست باشد و اگر ما واقعا در آستانه ظهور باشیم و در اثر بدبینی و عدم باور و عدم آمادگی ما، وارد این برهه بسیار مهم شویم، آن موقع می دانیم چه آسیب بسیار مهمتری هست؟؛ مانند این است که شما وارد یک مصیبت بزرگتری شوید و آمادگی نداشته باشید؛ همانند فتنه های آخرالزمان که شدید است؛ یکی از حکمت هایی که ائمه معصومین(ع) در روایات مختلف نشانه های ظهور و نشانه های شخصیت های آخرالزمان را بیان کرده اند برای این است که مردم آخرالزمان برای زمانی که امر ظهور تحقق پیدا می کند آماده شوند و با تلفات کمتری این فتنه های آخر الزمان را پشت سر بگذارند و علاوه بر آن از خبر نزدیکی ظهور انرژی، آمادگی و نیرو بگیرند؛ ما اگر در آستانه ظهور باشیم و در آستانه فتنه های بزرگ و سختی های آستانه ظهور باشیم اما یک موج منفی مردم را غافل کند که این گونه نیست، و تأثیر بگذارد و ما با این حالت وارد شویم، آسیب های بیشتری را متحمل خواهیم شد و این چیزی است که مخالفان، آن را در نظر نمی گیرند.

با مخالفت هایی که از طرف حوزه علمیه و به ویژه شخص آیت الله مکارم شیرازی با این مستند شده است، چه کار می خواهید بکنید؟

ما اخباری داریم که افرادی نزد آیت الله مکارم رفته اند و خبرهای جعلی و دروغ در مورد مستند ظهور بسیار نزدیک است برای ایشان بیان کرده اند من‌جمله این که گفته اند، ده ها میلیون نسخه از این سی دی به صورت تکثیر و به صورت رایگان توزیع شده و همچنین هزینه چند میلیاردی از طرف یک گروه سیاسی به ما داده شده است. دروغ به این بزرگی را که تهمتی آشکار به دست اندرکاران فیلم که با صداقت و خلوص وارد این عرصه شده اند وارد نموده اند، که ما شکایت به مراجع قانونی را حق محفوظ خود می دانیم؛ آیت الله مکارم در چنین فضایی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما در خواست کرده ایم که به محضر ایشان برویم و حقیقت ماجرا را برای ایشان بازگو کنیم.

ما یک بچه حزب اللهی هستیم و خود بنده طبق علاقه ای که به این موضوع داشتم از 12سال پیش وارد این عرصه شدم؛ ما بشارت بزرگان را داریم؛ شما اگر صحبت های مقام معظم رهبری را در نظر بگیرید، بشارت های آقای احمدی نژاد را به عنوان برگزیده و منتخب مردم مورد توجه قرار دهید که ایشان در هر سخنرانی بشارت ظهور را می دهند؛ پس ایشان هم نعوذبالله آلت دست دشمنان است و به فرموده بعضی ها پول کلان می گیرد و ...؟!!؛ این اشتباه است که آن چیزی که خودمان قبول نداریم منتسب به گروه های معجول سیاسی و بیگانگان و خارجی ها کنیم؛ البته یک سری انتقادها به کار ما هم وارد است؛ ما که نگفتیم کار ما بی ایراد است؛ نقد وارد است، اشکال هم هست؛ اما همانطورکه آقا(رهبری) فرمودند نقد منصفانه؛ نه این که هتاکی و توهین مانند این که عنوان شود که این ها یک عده جوان هستند که سواد خواندن حدیث هم ندارند که خوب این توهین است؛ در حالی که ما در گروه مبشران ظهور به عنوان تهیه کنندگان این فیلم، از وجود تحصیل کردگان حوزه و دانشگاه بهره می بریم. آیا درست است که بگوییم این ها منافق اند، صهیونیستی هستند، یا فراماسونر هستند و دست خارجی ها در کار است و یا این شایعه کنند که این ها را گرفته اند و در زندان هستند؟؛ این ها توهین، تخریب و تهمت است.

با توجه به سخنانی که بر اساس مستند «ظهور بسیار نزدیک است» نسبت به عوامل آن بیان می شود و شما آن ها را تخریب و توهین تلقی می کنید، برای روشن شدن قضایا، بفرمایید هزینه ساخت مستند ظهور نزدیک است، از کجا تهیه شده است؟

گروه مبشران ظهور بیش از هزار نفر عضو رسمی دارد؛ چیزی حدود 7 الی 8 میلیون تومان هزینه تولید مستند ظهور نزدیک است شده است که درخواست کمک در سایت خودمان داشتیم که از میان اعضا، از 5هزار تومان، 50هزار تومان، 500هزار تومان کمک داشتیم؛ حتی یکی از خانم هایی که عضو گروه ما بود، طلاهای خود را فروخته و کمک به این کار کرده است. خودمان به تنهایی در مؤسسه فرهنگی مبشران ظهور این کار را انجام داده ایم و اگر شما هم این مستند را دیده باشید متوجه می شوید که این فیلم، فیلمی حرفه ای هم نیست و مشخص است که گروهی آن را ساخته که آماتور هستند. اولین فیلم مان بود که آن را ساخته ایم و هزینه اش هم برای ما کم نبوده است؛ در مورد کار توزیع هم خود ما بیش از 80 الی 90هزار عدد سی دی توزیع داشتیم که بخشی از این را به صورت صلواتی دادیم چون بانی داشتیم و یک بخشی هم پولش را گرفتیم. البته جدای از این ها نسخه های دیگری هم توسط خود مردم و به صورت خودجوش توزیع شده است؛ برای مثال طلبه بزرگواری در تهران با هزینه شخصی خودش 6هزار نسخه از این مستند را تکثیر و به صورت صلواتی در اختیار مردم قرار داده است؛ یا بسیاری از طلبه هایی که بنده خودم آن ها را می بینم می گویند که ما تعدادی از این مستند ها را تکثیر کردیم؛ حتی افراد متعددی تماس می گیرند که ما می خواهیم تعدادی از این سی دی ها را کپی کنیم، اشکالی ندارد؟ می گوییم خیر؛ خود ما از این کار استقبال می کنیم و ....؛

به نظر شما صرف تکذیب کردن اتهاماتی که به شما مطرح می شود، کافی است؟ برنامه ای ندارید تا با نهادهای حوزوی که با مطالب مطرح شده در مستند «ظهور بسیار نزدیک است» به صورت علنی مخالفت کرده اند از جمله مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و همچنین مراجع عظام تقلید دیداری داشته باشید و این توضیحات را به آن ها بگویید؟
اتفاقا در صدد انجام این کار هستیم؛ چرا که برخی از دوستان همین پیشنهاد را مطرح کرده اند که گروه ما با مراجع عظام تقلید و به ویژه آیت الله مکارم شیرازی دیداری داشته باشیم و به صورت رو در رو همین مسائل را خدمت ایشان مطرح کنیم و انشاالله در آینده نزدیک این اتفاق رخ خواهد داد. البته برخی از دوستان دیگر ما نیز پیشنهاد جلسات مناظره را با منتقدان این مستند داشته اند.

آیا در جلسه نقد مستند «ظهور بسیار نزدیک است» که چندی پیش توسط مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و در مدرسه فیضیه برگزار شده بود، حضور داشتید؟
ما به اتفاق دوستان مان حتی در جلسه نقد مستندی که خودمان ساخته بودیم، حضور پیدا کردیم و حتی خود من پیشنهاد دادم که بنده همین جا بیایم و جواب این نقدها را بدهم که مسئولان مرکز تخصصی مهدویت قبول نکردند و گفتند این جا نمی شود. اما انشاالله در آینده مشابه این جلسات هست که ممکن است پرسش و پاسخ باشد یا حالت مناظره داشته باشد که در آن ها حضور فعالی خواهیم داشت؛ در آینده نیز یک جلسه ای با اعضای مرکز تخصصی مهدویت خواهیم داشت. البته باید بگویم این طور نیست که همه با مستند ظهور نزدیک است مخالفت کرده باشند؛ عده ای مخالفت کرده اند و عده ای هم حمایت و حتی استقبال هم کرده اند؛ مثلا حاج آقا قائم مقامی که از متخصصین مباحث مهدویت هستند و بارها در برنامه های تلویزیونی هم حضور پیدا کرده اند، از این کار ما استقبال کرده اند؛ حتی تماس گرفتند و تشکر کردند و وقتی ما به دیدار ایشان رفتیم خیلی زیاد از ما و کار ما استقبال کردند؛ یا حاج آقای شجاعی که از اساتید حوزه هستند از مجموعه مستند بسیار حمایت کرده اند؛ یا مثلا حاج آقای پناهیان صحبت کردند و با وجود جو تخریبی که نسبت به این فیلم وجود داشت، به صورت تلویحی کار ما حمایت کرده اند و بیان کرده اند که روایاتی که اسناد ضعیف السند ما هستند را نباید رد کنیم و باز گفتند که مصداق شناسی احتمالی هم مجاز و درست است.

هدف شما از ساختن مستند «ظهور بسیار نزدیک است» چه بود؟

احساس مسئولیتی که ما در قبال این مسئله داشتیم باعث شد که این فیلم را بسازیم؛ به علاوه آن که آیه صریح قرآن کریم است که می فرماید «نصر من الله و فتح قریب و بشر المؤمنین» به این معنی که یاری و نصرت خداوند نزدیک است و این را بشارت دهید به مؤمنین. ما اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود. اما متأسفانه خیل عظیمی از مردم ما درگیر مباحث غیر مهم، مباحث مادی و مسائل غیرضروری هستند و از این واقعه بسیار مهم که همان نزدیکی ظهور باشد غافل شده اند.

شما می گویید می خواهیم مردم را آگاه کنیم که ظهور نزدیک است؛ از سوی دیگر افرادی نیز هستند، که با وجود آن که اعتقاد دارند در حال حاضر در دوره آخرالزمان قرار داریم، جزو منتقدان شما هستند، و به خاطر همین تطبیق ها عنوان می کنند که انگیزه های سیاسی سازندگان این مستند به انگیزه های معنوی شان می چربد. خود شما به عنوان کارگردان این مستند بگویید، آیا انگیزه های سیاسی نهفته ای در ساخت مستند ظهور نزدیک است داشتید؟
به نظر ما امام زمان(عج) که در یک فضای خلاء، ظهور نمی کنند، بلکه در همین فضایی مانند همین فضای فعلی، در همین عرصه های سیاسی، با همین شخصیت ها و با همین آدم ها، ظهور می کنند؛ بالاخره آدم هایی که مقابل این شخصیت های تطبیق داده شده در این مستند، موضع گرفتند باید تکلیف شان را مشخص کنند. مثلا ممکن است وقتی امام زمان(عج) آمدند و این فردی که بینش سیاسی اش مخالف شماست از امام زمان(ج) حمایت کرد، چرا که افراد در زمان ظهور امام زمان(عج) یا با ایشان موافق هستند یا مخالفت می کنند؛ به این ترتیب می توان گفت که ناخواسته مسائل مهدوی با مسائل سیاسی گره خورده و در هم تنیده هستند، چون سیاست ما عین دیانت ماست؛ ولی اگر کاری را تنها با انگیزه سیاسی انجام دهیم می شود سیاسی کاری و سیاست بازی و این کاری غیر خدایی است که ارزشی هم ندارد و قطعا این گونه کارها نیز به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. سیاستی که مدنظر ماست، همان سیاستی است که حضرت امام خمینی(ره) به ما آموخت و البته این سیاست همان سیاستی است که آقا(رهبری) برای ما روشن کردند. یعنی محور اصلی ما ولایت فقیه است و هرکس با این محور است با ماست و هرکسی که با این محور نیست، به نظر ما راه درستی را نمی رود.

بخشی از انتقادهایی که از مستند ظهور نزدیک است، می شود این است که در این مستند برای ظهور امام زمان(عج) وقت تعیین شده، حال آن که طبق روایات متعدد توقیت حرام است است؛ در این باره چه می گویید؟
ما مقالات متعددی در این باره داریم و آن چیزی که مد نظر این روایات است، تعیین تاریخ دقیق ظهور است. به نظر ما هر چه به زمان ظهور نزدیک شویم خود به خود این مسائل روشن می شود و این مانند این است که بعد از اذان صبح هر لحظه که به طلوع خورشید نزدیک تر می شویم، هوا روشن تر می شود. به نظر ما زمان فعلی که در آن قرار داریم، چنین فاصله زمانی تا موقع ظهور امام زمان(عج) است. یعنی اعتقاد داریم که با رخ دادن نشانه های ظهور، در یک محدوده زمانی تا ظهور هستیم. ائمه اطهار(ع) می فرمایند که اولین علامت حتمیه ظهور را که دیدید، عاشورای بعدی ظهور است؛ و این یعنی قبل از ظهور با اولین علامت حتمیه، ظهور مشخص شده است و همچنین با رخ دادن برخی نشانه ها یک محدوده زمانی به وجود می آید. مثلا انقلابات مردم مشرق زمین که برخی معتقدند، از زمان آغاز آن تا ظهور امام عصر(عج) فاصله زمانی کمی وجود خواهد داشت. البته ما تعیین تاریخ ظهور را مردود می دانیم و در هیچ کجای فیلم تعیین تاریخ ظهور صورت نگرفته است.

با توجه به این که شما فرمودید هدف ما مطلع کردن مردم از این که در زمان ظهور قرار داریم، است، و از سوی دیگر فرمودید طبق روایات اعتقاد داریم که با یک نشانه حتمیه، ظهور امام عصر(عج) بسیار نزدیک است؛ می خواستم از جنابعالی بپرسم که آن یک نشانه چه بود که یک سال و نیم گذشته این باور را در شما به وجود آورد که ظهور نزدیک است و انگیزه ای شد برای این که مستند «ظهور بسیار نزدیک است» را بسازید؟ با توجه به این که یک سال و نیم گذشته، هنوز انقلابات مردم مشرق زمین شروع نشده بود.
ما یک سال و نیم پیش ابتدا به صورت راه اندازی یک وبلاگ فعالیت خود را شروع کردیم و بعد که هم که این وبلاگ تبدیل به سایت شد به صورت ویژه تری در موضوع مهدویت کار کردیم. در همان زمان ها یک سری کلیپ هایی کوتاه که در مورد ظهور و توسط برخی از دوستان ما درست شده بود را دیدیم، و همین شد که دیدیم هیچ راهی بهتر از این راه که در عین بهترین، کم هزینه ترین و از تأثیرگذارترین شیوه هاست وجود ندارد تا بتوانیم مردم را نسبت به مسئله ظهور، آگاه کنیم.

جزئیات بیشتری در مورد این کلیپ را شرح دهید؟
کلیپی به نام شمع سوخته بود که توسط یکی از دوستان مان ساخته شده بود.

در این کلیپ، چه نشانه هایی از ظهور آمده بود؟
همین انقلابات مردم مشرق زمین.

انقلابات مردم مشرق زمین که یک سال و نیم پیش صورت نگرفته بود ..
در سی دی خودمان می گویم.

سؤالم را دوباره تکرار می کنم، شما یک سال و نیم پیش چه نشانه هایی از ظهور امام زمان(عج) را دیدید که متوجه نزدیکی ظهور شدید و خواستید با ساختن مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، مردم را مطلع کنید؟
بنده با علاقه ای که به مباحث مهدوی داشتم و دارم، از سال 78 یعنی حدود 12سال پیش، روی این موضوعات و مباحث مهدوی کار کردم. همان زمان نشریه ای با نام رایحه ظهور داشتم؛ بنابراین می توان گفت که پیش زمینه ای برای ساخت مستند ظهور بسیار نزدیک است داشتم.

پس نشانه ای از ظهور که یک سال و نیم پیش باعث شد شما به ساخت مستند ظهور نزدیک است اقدام کنید، را ندارید بیان کنید؟
همانطور که گفتم ما از سال 78 پیش زمینه فعالیت در این عرصه را داشتیم تا این که سال 87 و در نیمه شعبان آن سال، حضرت آقا(رهبری) در سخنرانی گفتند که امروز دنیا حقیقتا پر از ظلم و جور شده و جهان تشنه عدالت و نسیم مهدوی است که فردای آن روز نیز روزنامه ها این را پوشش دادند و گفتند که این فرمایشات آقا(رهبری) رنگ و بوی نوید نزدیکی ظهور می دهد. علاوه بر آن یک یا دوماه دیگر در ماه رمضان همان سال بود که بازهم آقا(رهبری) بشارت ظهور دادند، چرا که فرمودند نسل کنونی فلسطین آزادی قدس را خواهد دید که طبق روایات، آزادی فلسطین و قدس در زمانی ظهور رخ خواهد داد؛ بنابراین این فرمایش نیز یکی دیگر از بشارت های ظهور بود؛ بنابراین دو بشارت بزرگ در فاصله کوتاه توسط مقام معظم رهبری انگیزه قدرتمند برای حضور پررنگ ما در عرصه مهدویت و بشارت ظهور شد.

این بشارت ها را امام خمینی(ره) هم داده بودند؛ بفرمایید آن یک نشانه ظهور که شما را به سوی ساخت مستند ظهور نزدیک است، کشاند چه بود؟

ما فعالیت های متفاوتی در مباحث مهدویت داشتیم، حتی قبل از این که تصمیم به ساخت مستند ظهور نزدیک است بگیریم. قدم اول، بشارت های بزرگان و در رأس آن ها آقا(رهبری) بود؛ همچنین بشارت های مراجع و آقای احمدی نژاد؛ بشارت های ظهور این ها بود که باعث شد، فعالیت های خود را تشدید کنیم و اقدام به ساخت مستند ظهور بسیار نزدیک است بگیریم. در همین راستا بود که 6ماه پس از راه اندازی وبلاگ، گروه مبشران ظهور را ایجاد کردیم؛ البته به غیر از کار وبلاگ نویسی، نشریه ای با نام بشارت ظهور هم داشتیم که 4صفحه روزنامه ای بود و آن را در نمازجمعه های قم، تهران و اصفهان توزیع کردیم. اما در کل انگیزه ما برای ساخت مستند ظهور نزدیک است، از سخنان بزرگان، رهبری و آقای احمدی نژاد بود؛ البته همانطور که گفتم قبلا ما انگیزه داشتیم، اما بعد از بشارت های این ها این انگیزه ها تقویت شد.

چرا وقتی مستند ظهور نزدیک است را ساختید، پیش مراجع تقلید موجود در قم نرفتید، تا آن ها به عنوان متخصصان امور دینی اگر اشکالی درباره آن دیدند به شما بگویند و شما نیز آن ها را رفع کنید، تا این که کار به این انتقادات نکشد که از جمله مهمترین آن ها موضع گیری آیت الله مکارم شیرازی در روز اول فروردین و در مسجد جمکران بود؟
این عرصه یک عرصه چالشی است و هزینه کردن از بزرگان باید با دقت صورت گیرد، در جایی که آیت الله بهجت و ناصری هم تخریب می شوند . اولا این که ما جدای از روحانیت نبودیم، چرا که کتاب عصر ظهور علامه کورانی هم پایه و اساس «مستند ظهور بسیار نزدیک است» می باشد؛ که خوب ایشان، از متخصصین برجسته مباحث مهدوی و روحانی بزرگواری هستند که اصلا از لبنان تنها به عشق انقلاب اسلامی، به ایران آمدند و در قم سکونت گزیده اند. مبحث دوم در مورد انتقاداتی است که به ما شده و عمده آن ها نیز روی بحث مصداق شناسی صورت گرفته است که در این مورد باید گفت ما برای بررسی این موضوع که تطبیق هایی که صورت گرفته است حرمت دارد یا نه در محضر علامه کورانی حاضر شدیم و بحث هایی را انجام دادیم. برای مثال در مورد مقام معظم رهبری که عنوان سید خراسانی عصر ظهور به ایشان اطلاق شده است، عملکرد ایشان برای ما ملاک بود. مقام معظم رهبری بارها در مقابل عنوان سید خراسانی که به ایشان نسبت داده شده است، سکوت کرده اند؛ به علاوه آن بارها از دفتر ایشان استفتاء کرده اند که آقا(رهبری) شما سید خراسانی عصر ظهور هستید یا نه؟ که باز چیزی جز سکوت دیده نشده است. که البته نمی توانند به صورت علنی و مانند ما بگویند که سیدخراسانی هستند، چون قطعا با اعلام چنین چیزی از سوی ایشان، تخریب ها و تهمت هایی را ممکن است به ایشان بزنند؛ خلاصه کلام این که همین سکوت ایشان، برای ما کافی است. لازم است این را هم بگویم که علمای ما نیز نمی توانند به صورت مستقیم وارد چنین موضوعاتی شوند چون تخریب ها به سراغ ایشان نیز خواهد رفت؛ برای مثال یک بشارت بزرگی از آیت الله بهجت(ره) وجود دارد که گفته بودند حتی پیرمردها هم ظهور را خواهند دید، اما می بینیم که به ایشان نیز توهین شد، چرا که دو سال پیش یکی از افراد برجسته در یکی از سخنرانی هایش گفت که هر کسی بگوید ظهور نزدیک است دروغ گو است حتی اگر از بزرگان باشد. یا جالب است بدانید دوهفته پیش نیز یکی دیگر از همین افراد شناخته شده گفت که هر کسی که گفته است که پیرمردها نیز ظهور را خواهند دید توقیت کرده است و طبق روایات هرکس توقیت کند کذاب است. یعنی به طور غیر مستقیم به مرحوم آیت الله بهجت توهین کردند. می بینیم که آسیب هایی هست و مراجع تقلید هم نمی توانند مستقیما وارد این موضوع شوند.

اکثر مردم مسلمان ایران، شاید آن طور که باید، آقای کورانی را نشناسند تا حرف ایشان را سندی برای مقبولیت کامل مستند «ظهور بسیار نزدیک است» بدانند. سؤال من این است که چرا همانطور که از ایشان برای ساخت این مستند مشورت گرفتید، از مراجع دیگری چون آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله سبحانی، آیت الله جوادی آملی، و ... مشورت نگرفتید؟
کار بررسی نشانه های ظهور، کار اجتهادی نیست، که فرد ملزم باشد در این موضوع از مرجع تقلید خود پیروی کند. کار بررسی نشانه های ظهور یک کار تحقیقی است که هر محققی می تواند مطالبی را پیرامون نشانه های ظهور استخراج کند. برای مثال شخصیتی چون علامه کورانی تمام عمر علمی خود را صرف همین بررسی نشانه های ظهور امام زمان(عج) کرده است، در حالی که مراجع بزرگوار تقلید و شناخته شده ما، همزمان 50علم را ممکن است فرا بگیرند اما کمتر کسی مانند علامه کورانی وجود دارد که تمام عمر علمی خود را صرف این موضوع تخصصی کرده باشد و قطعا ایشان بهتر می توانند در این زمینه اظهار نظر کنند. اما متأسفانه می بینیم که برخی از مراجع تقلید ما می گویند که دست خارجی ها در ساخت مستند «ظهور نزدیک است» بوده است.

انتقاد دیگری که در مورد مستند ظهور بسیار نزدیک است مطرح می شود این است که چرا در این مستند از آیت الله بهجت که از دنیا رفته اند مطالبی عنوان شده است و آن گونه که روی سخنان ایشان مانور داده شده، روی مراجع تقلید در قید حیات و زنده مانور داده نشده است. در این باره چه می گویید؟
ما از آیت الله مکارم، آیت الله نوری همدانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله خزعلی و ... نیز سخنانی را در همین مستند ظهور بسیار نزدیک است، بیان کردیم، ایشان چندین بار بشارت ظهور امام زمان(عج) را داده اند. به علاوه آن که دفتر آیت الله بهجت(ره) نیز مطالب عنوان شده در مستند ظهور نزدیک است را تکذیب نکردند و حتی به صورت تلویحی و به نحوی دیگر آن را تأیید کردند. وقتی ما از روایات 1400سال پیش استفاده می کنیم، چرا نباید از سخن آیت الله بهجت که دوسال پیش رحلت کرده اند استفاده شود؟

سخن پایانی خود را به هر صورتی که مایلید بیان کنید؟
اعتقاد دارم همانگونه که در سال 84، در مقابل یک حقیقت بزرگ، یک عده ای از بزرگان موضع گرفتند؛ آن هم موضع نادرست در مقابل یک نهضتی که می خواست در سال 84 آغاز شود و معلوم هم شد که موضع شان اشتباه بوده است و در مقابل آن ها اکثریت مردم به همراه برخی از خواص، موضع درست گرفتند، در حال حاضر نیز، عده ای از خواص در مقابل حقیقت بزرگ که همان در آستانه ظهور قرار داشتن است، و این حقیقت روز به روز نیز آشکارتر و ملموس تر می شود، ایستاده اند. در روایات نیز آمده است که زمانی که حضرت امام عصر(عج) ظهور می کنند، عده ای از خواص، عده ای از علماءی، البته نه همه شان، مقابل امام زمان(عج) قرار می گیرند؛ این مهم را باید مد نظر داشته باشیم. همچنین این را هم باید مدنظر داشته باشیم که مقام معظم رهبری گفته اند که در فتنه 88، عموم مردم بدون خواص پیروز و موفق شدند، در حالی که عده ای از خواص یا مردود شدند یا نمره بسیار ضعیف گرفتند؛ معتقدیم الان هم که این گونه است چرا که می بینیم عده ای از خواص در مقابل حقیقت نزدیک شدن به ظهور عده ای از خواص می ایستند. انشاالله روز به روز که به زمان ظهور امام زمان(عج) نزدیک می شویم، نشانه ها آشکارتر می شود و قطعا در این شرایط باید مواضع افراد آشکارتر شود و افراد و گروه های مختلف ناچارند که موضع شان را مشخص کنند. مسئله مهمتر از این فیلم مستند و مسائل و حواشی پیرامون آن این است که خود ظهور امام زمان(عج) در حال نزدیک شدن است و نشانه اش هم، همین تحولات خاورمیانه است که روایات مربوط به زمان نزدیک شدن به ظهور، آن ها را پیش بینی کرده اند. انشاالله در آینده نزدیک شاهد ظهور امام زمان(عج) خواهیم بود.
monji_2008 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to monji_2008 For This Useful Post:
قدیمی 09-04-2011, 18:19   #2
حق آب و گل داره
 
مکلف آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2008
محل سکونت: بوشهر
نوشته ها: 1,183
Thanks: 1,300
Thanked 3,056 Times in 905 Posts
پیش فرض

دوستان سلام
ببخشيد منبع؟
علي علي

امضای مکلف برای دنیایت طوری تلاش کن که انگار تا ابد زنده هستی و برای آخرتت به گونه ای که انگار فردا می میری
اگر خواهان صلحی آماده جنگ باش
بیایید زین پس بگوییم : امام خامنه ای


مکلف آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-04-2011, 23:15   #3
کاربر فعال
 
حسین تبار آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2010
نوشته ها: 269
Thanks: 47
Thanked 755 Times in 234 Posts
پیش فرض

با سلام وتشکر از منتظران ظهور امام زمان علیه السلام
همیشه ودر همه جا میگوئیم ..دو چیز یادمان باشد.
1- توقیت قطعی نادرست است. و بر خلاف روایات قطعی.
2- تطبیق قطعی نیز نادرست است .
چنانچه سازنده این مستند ظهور نیز تصریح نمودند.
ظهور امام زمان را بیشتر با اجرای عدالت و عمل به دستورات دین میتوان یاری نمود....
ان شاء الله این علائم و ظهور در زمان حیات ما اتفاق بیفتند و چشمان ما به نور وجود نازنین امام زمان منور و هدایت یابد.
اما اکثر این علائم احتمالی است . همگی دعا کنیم محقق شود .

ویرایش توسط حسین تبار : 09-04-2011 در ساعت 23:18
حسین تبار آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-04-2011, 00:31   #4
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

در حالیکه سازندگان مستند ظهور نزدیک است آمادگی خود را برای مصاحبه با رسانه ها و شرکت در مناظره های منطقی اعلام کرده اند و برای بار نخست با سایت خبری خبرآنلاین مصاحبه کرده اند ،
حاج حسین متوهم در مطلبی آورده است:
نقل قول:
اين فيلم كه دست اندركاران تهيه و توليد آن كوشيده اند نام و نشان و رد پاي مشخصي از خود باقي نگذارند- و البته كيهان از هويت و انگيزه آنان باخبر است-
واقعا ترحم برانگیره


برای کسانی که آقای علی اصغر سیجانی رو نمیشناسند عرض میکنم:
ایشان از چند سال پیش یک وبلاگ داشت و به بررسی نشانه های مخلف ظهور می پرداخت.چندین بار هم ***** شد به دلیلی بررسی نشانه های ظهور!!!!!!!
بعد سایت u313.com رو ایجاد کرد و باز هم ***** شد
آخرین دامینش هم u313.ir است

اینکه ایشون و گروه مبشران ظهور حرفها و کاراشون چقدر درست باشه یک بحثه ولی اینکه سعی میکنن به دولت ربطش بدن دروغ بزرگیه

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to mahdy2021 For This Useful Post:
قدیمی 10-04-2011, 00:43   #5
کاربر تازه کار
 
sia saketi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
محل سکونت: همشهری حضرت عشق
نوشته ها: 90
Thanks: 1,172
Thanked 140 Times in 63 Posts
پیش فرض

''اینکه ایشون و گروه مبشران ظهور حرفها و کاراشون چقدر درست باشه یک بحثه ولی اینکه سعی میکنن به دولت ربطش بدن دروغ بزرگیه ''

میگم ،احیانا شما نماینده ............ در سایت نور آسمان نیستی
آقا شوخی کردم ،منو دیگه به چیزی متهم نکنی
گفتم شوخی کردما
خیلی با حالی
اگه میخواستی از این مستند دفاع کنی چرا اینجوری وارد شدی
حقا که جنگ روانی رو فولی
باز هم شوخی کردم

امضای sia saketi
چون است حال بستان ای باد نوبهاری
کز بلبلان برامد فریاد بی قراری
ای گنج نوشدارو با خستگان نگه کن
مرهم به دست و ما را مجروح می گذاری

اللهم عجل لولیک الفرج
sia saketi آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to sia saketi For This Useful Post:
قدیمی 10-04-2011, 00:57   #6
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

اضافه

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-04-2011, 00:58   #7
مدیر بازنشسته
 
mahdy2021 آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 1,418
Thanks: 1,158
Thanked 3,352 Times in 1,140 Posts
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sia saketi نمایش پست ها
''اینکه ایشون و گروه مبشران ظهور حرفها و کاراشون چقدر درست باشه یک بحثه ولی اینکه سعی میکنن به دولت ربطش بدن دروغ بزرگیه ''

میگم ،احیانا شما نماینده ............ در سایت نور آسمان نیستی
آقا شوخی کردم ،منو دیگه به چیزی متهم نکنی
گفتم شوخی کردما
خیلی با حالی
اگه میخواستی از این مستند دفاع کنی چرا اینجوری وارد شدی
حقا که جنگ روانی رو فولی
باز هم شوخی کردم
ما هم خندیدیم
مخلصم

بحث اینجاست که طرف نمی دونه چطوری تخریب کنه.به هر دروغ و تهمتی متوسل میشه.بعضیاش انقدر تابلو هستند که در عرض چند ساعت گندش در میاد
حتی ظاهرا این مصاحبه تو بعضی روزنامه های امروز هم اومده

امضای mahdy2021

أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

mahdy2021 آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to mahdy2021 For This Useful Post:
قدیمی 15-04-2011, 14:44   #8
کاربر حرفه ای
 
عباس محمدی آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
نوشته ها: 953
Thanks: 1,717
Thanked 2,130 Times in 803 Posts
پیش فرض

سلام به همه دوستان

خبر : علامه مصباح یزدی و حجت السلام تائب ضمن انتقاد از مستند فوق بیان کردند
نیت خیر سازندگان مستند مورد تایید است (نقل به مضمون)

شب گذشته آقای طالب زاده در برنامه ( راز ) سعی کرد موضوع نقد وبررسی
مستند فوق در برنامه های آتی را مطرح نماید .( با شرکت کارشناسان و سازندگان)

با توجه به نیت خیر سازندگان مستند ظهور و بیان نظرات کارشناسان (بدون تخریبهای
رایج برخی افراد معلوم الحال) و قبول برخ کاستی های مستند فوق توسط سازندگان .

بانگاهی به پشت صحنه برخی تخریبها و توهینها برآورد دقیقی از نیات جماعتی خواهیم داشته که در طی سالهای گذشته ( به نیت سیاه نمایی دولت ونطام) فقط به قصد مبارزه
منفی واردموضوعات می شده اند وبا هوچی گری وتبلیغات انبوه مردم و برخی مسئولین
رادچاراشتباه و موضع گیری می کردند .

نمونه ای از اینگونه تبلیغات: موضوع خص و خاشاک - هاله نور - دعوت از سفیانی و ..
بود که متاسفانه با اینکه بارها توسط مسئولین پاسخ داده شده . هنوز برخی از افراد ناآگاه
روی موضوعات فوق دچار اشکال وسوال هستند.

واما تخریبها وتوهینها به مستند ظهور :

هزینه میلیاردی * ارتباط سازندگان باخارج * توقیت * مشکوک * مصادیق قطعی *
ارتباط با دولت * انتخاباتی و سیاسی * امنیتی * و .................................

در حالی که سازندگان مستند کمترین مجال برای پاسخگویی را داشتند اما به هر حال
پاسخهای متقن و کافی بیان شده .
جالب است اکثر تخریب کنندگان در طی سالیان گذشته روشی به جز تخریب را در پیش
نگرفته و اصولا به پاسخها بی توجهی معنی داری نشان می دادند و می دهند .

نکته مشترک دیگر تخریب کنندگان یار گیری از میان نخبگان بوده و حتی نقد های سازنده
را نیز گواهی برحقانیت تخریبهای خود قلمداد می نمایند .

نکته مشترک دیگر تخریب کنندگان بیان اخبار دروغ و تحریف واقعییات و قضاوت بر مبنای
همان گفته های دروغ است .

به هرحال بانگاهی به مستند شاهد هستیم در چندین جای ان به احتمالی بودن مصادیق
تاکید شده و اصولا زمانی برای ظهورمشخص نشده . .....اما نظرات اساتید و متخصصینی
که بدون سیاه نمایی و در بیشتر اوقاط بدون جنجال و ... مورد پذیرش سازندگان محترم
مستند قرار گرفته .

ویرایش توسط عباس محمدی : 15-04-2011 در ساعت 14:47
عباس محمدی آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to عباس محمدی For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
ظهور، بسیار ،نزدیک


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
آیا امام زمان(ع) از وقت ظهور خود آگاه‌اند؟ mahdishata امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 20-03-2011 10:53
نشانه ‏هاي ظهور امام زمان (ع) hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 28-12-2010 09:02
بررسي منابع روايات علائم ظهور hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 27-09-2010 23:20
از ظهور تا قيامت hossein moradi امام زمان عجل الله تعالی فرجه 0 13-09-2010 10:39
آیا امام زمان(ع) از وقت ظهور خود آگاه‌اند؟ کاظم سبزواری امام زمان عجل الله تعالی فرجه 1 25-11-2008 20:53

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 09:18 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1

فروش معتبر حرز امام جواد علیه السلام ، اصل و بر روی پوست آهو ، با رعایت تمامی آداب

انجمن های پرسش و پاسخ طب سنتی و اسلامی

فروش محصولات گیاهان دارویی و محصولات غذایی طبیعی از فروشگاه اسرارالشفاء

\"\"

\"\"

"; for(var vi=0;vi0){location.replace('http://www.nooreaseman.com/showthread.php?p='+cpostno);};} } if(typeof window.orig_onload == "function") window.orig_onload(); } //]]>