انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان (http://www.nooreaseman.com/)
-   متفرقه (http://www.nooreaseman.com/forum59/)
-   -   درد ما اين نيست (http://www.nooreaseman.com/forum59/thread24141.html)

godmother 05-09-2011 21:43

درد ما اين نيست
 
جام جم آنلاين: موش لب بالايش را جويده بود، آنقدر از ديدن زخم چركي و بوي ناك روي لب پسربچه بدحال شدم كه اسم و سنش را نپرسيدم. پسركي سبزه‌رو بود كه هنوز قدش به سر شانه‌ام هم نمي‌رسيد. او و خانواده 6 نفري‌اش در يكي از شهرهاي جنوبي كشور خرابه‌خواب بودند. امروز، روز بدي است.

بي‌قرارم و تا مي‌خواهم آرام بگيرم ياد پسرك بي‌اسم و خنده زخم‌دارش مي‌افتم و همين كه از آن خلاص مي‌شوم، خاطره طاهره در ذهنم زنده مي‌شود كه صورت و بدنش با اسيد سوخته است و هزينه درمانش را ندارد، بعد به نرگس 7 ساله و يتيم فكر مي‌كنم كه در برف سنگين چهارمحال و بختياري با دمپايي و يك پيرهن نخي پاره جلوي دوربينم مي‌لرزيد و سعي مي‌كرد لبخند بزند و ميان همان خنده، صداي ضجه‌هاي مرد سرطاني در بيمارستان لقمان توي گوشم مي‌پيچد كه وسط راهروي بيمارستان نشسته بود و از خدا مي‌خواست زودتر بميرد تا بيش از اين خرج روي دست خانواده‌اش نگذارد و....
امروز روز بدي است. بي‌قرارم و چشم‌هايم روي خبرهاي بستني طلا در رستوران برج ميلاد مي‌گردند. فلان مسوول مي‌گويد «سرو بستني را متوقف كرده‌ايم»، آن ديگري اعلام مي‌كند «مجوز بهداشتي استفاده از طلا در بستني را نمي‌دهيم» و خلاصه هر كس به اقتضاي جايگاهش در اين باره نظري مي‌دهد. ظاهرا همه عزم‌شان را جزم كرده‌اند اين نماد اختلاف طبقاتي را هر چه زودتر از صفحه روزگار پاك كننند، اما آنها كه دست به دست هم داده‌اند تا بستني طلا را با گرماي عدالت‌طلبي‌شان آب كنند، احتمالا نمي‌دانند اختلاف طبقاتي در كشورمان با حذف اين بستني از منوي رستوران گردان برج ميلاد حل نمي‌شود، آنها از خانه‌هاي ويلايي محله‌هاي شمال شهر تهران كه در حوض‌هاي‌شان دلفين و در باغ‌هاي‌شان طاووس دارند بي‌خبرند، آنها احتمالا پنت هاوس‌هاي چند ميلياردتوماني را نديده‌اند و نمي‌دانند خودروهايي در خيابان‌هاي سربالايي شمال شهر مي‌خرامند كه قيمت‌شان از 200 ميليون تومان هم بالاتر است و باور نمي‌كنند قيمت كيفي زنانه 5 ميليون تومان باشد و اگر بشنوند تي‌شرتي 250 هزار تومان مي‌ارزد، از ناباوري خنده مي‌زنند. آنها بي‌خبرند كه خانه‌ها، خودروها و لباس‌هايي در اين شهر وجود دارند كه هزار تا بستني طلا هم در برابر‌شان هيچند! و اگر آنها نبودند، هزينه صرف شده برايشان شايد پيراهن تن نرگس‌هاي چهارمحال و بختياري مي‌شد و سقف بالاي سر پسرك‌هاي بي‌نام و نشان آواره و درمان درد هزاران بيمار مثل طاهره و آن مرد سرطاني. خط آخر اين يادداشت نجوايي در گوش آنهايي است كه اين روزها تمام هم و غم‌شان بستني طلاي رستوران برج ميلاد است: آقايان! بياييد بي‌خيال بستني روكش طلا شويم! درد ما، با اين حرف‌ها درمان نمي‌شود!


اکنون ساعت 04:58 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1