شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > متفرقه > متفرقه


متفرقه محلي براي بحث هايي كه بخش خاصي برايشان راه اندازي نشده است.

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 14-09-2013, 18:27   #1
کاربر کهنه کار
 
golenarges آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 13,591
Thanks: 5,631
Thanked 29,124 Times in 8,841 Posts
پیش فرض اگر کشتار در مدارس آمریکایی در ایران رخ میداد ....!

يا مَنْ وَسِعَتْ كُلَّ شَىْ‏ءٍ رَحْمَتُهُ، يا مَنْ سَبَقَتْ‏ رَحْمَتُهُ غَضَبَهُ
سالهاست که شاهد کشتار مردم و کودکان بی گناه آمریکایی به دست هموطنان عزیزشان ! هستیم . و هر سال برخوردهای جالبی را از جانب دولت ایالات متحده و شهروندان آمریکایی را نظاره میکنیم. اما آیا از دیدن این اتفاقات درس هم میگیریم ؟
اینکه علت وقوع این حوادث ، وارفتگی نظام های پوچ اجتماعی غرب و سبک زندگی های غلط ولی با زرق و برق است و اینکه چه عللی باعث شیوع چنین وقایعی در ینگه دنیا که کعبه آمال بسیاری از هموطنان ساده لوح ما هست را باید در مجالی دیگر بررسی کرد و موضوع بحثم نیست . آنچه میخواهم به آن اشاره کنم این است که اگر این اتفاق در ایران میوافتاد واکنش من و شما و مسئولین نسبت به آن چه میبود ؟ واکنش دولت ایران نسبت به چنین اتفاقی چه تفاوتهایی ( حداقل در ظاهر و مدیریت بحران و مدیریت اجتماعی ) با واکنش و رویکرد دولت آمریکا می داشت؟
پرده اول ( واکنش دولتها و رسانه ها )
دولت و رسانه های ایران : در ابتدا هیچ واکنشی به این ماجرا نشان نمیدهد و ماجرا را رسانه ای نمیکرد یا اگر رسانه ای میشد در حد چند مقاله مختصر و مفید در چند روزنامه کم تیراژ بود ( صرفا جهت رفع تکلیف ) . گویا با عنوان نکردن چنین واقعیتی اصل ماجرا از بین میرود و همه چیز پاک و آرام میشود
بعد از گذشت یک روز یا کمتر از یک روز رسانه های دلسوز مردم ایران یعنی بی بی سی و صدای امریکا و دیگر رسانه های وابسته به صهیونیسم و بهائیت مثل من و تو و پارس تی وی و.... خبر اولشون همین ماجرا میشد و از بارش اشکهای تمساح سیلها به راه میانداختند و کلی جار و جنجال رسانه ای به پا میشد
این ماجرا باعث میشد دولت ایران علی رغم اینکه با حمل اسلحه به طور آزاد ممانعت میکند و چنین قانون خطرناک و اشتباهی را تصویب نکرده است به متهم ردیف اول این پرونده تبدیل شود و بعد از گذشت 48 ساعت تازه مسئولین با هوش به این فکر بیوفتند که در این مورد خبر رسانی کنند و با گزارشهای تکراری و بی رنگ و لعاب اقدام به پوشش خبری این واقعه کنند و با توجه به شرایط ایجاد شده پر واضح است که این خبر رسانی های دیر هنگام چندان مخاطبی نخواهد داشت و فقط فضا را به سمتی میبرد که گویا صدا و سیما به نمایندگی از حکومت سعی در ماست مالی کردن ماجرا دارد و دقیقا طوری میشود که انگار دولت دارد از خود دفاع میکند و بدین ترتیب وارد بازی دو سر باختی میشود که سراسر در زمین حریف انجام میشود و به راحتی هر چه تمام تر جایگاه متهم ردیف اول برای دولت رزرو میشود .
دولت و رسانه های آمریکا : بعد از وقوع چنین فاجعه ای در اولین فرصت برنامه های عادی تلوزیون قطع شده و به صورت فوری خبر مخابره میشود و اینطور است که سایر خبر گزاری های خارجی که اقدام به نشر خبر میکنند همه و همه میگویند : مثلا " به نقل از سی ان ان " " به نقل از فاکس نیوز" و بدین ترتیب ابتکار عمل را در دست میگیرند و در حالی که از مقصر اصلی دولت امریکا و سیاستهای غلط اجتماعی و سبک زندگی سراسر اشتباه دیکته شده به مردم است ولی باز با خبر رسانی سریع و به موقع اولین گام جهت مدیریت بحران و کنترل شرایط برداشته میشود
دولت و رسانه های ایران : مسئولین امر که پس از گذشت چند روز تحت فشار رسانه ای قرار گرفته اند به هیچ چیز فکر نمیکنند جز تبرئه خود و شاید بهتر باشد بگوییم به همه چیز فکر میکنند جز احترام به افکار عمومی و مدیریت بحران ایجاد شده . و با اهمین تفکرات است که بدون عذر خواهی کردن میگویند تقصیر من نبوده و تقصیر فلانی یا بهمانی یا کمبود بودجه یا..... بوده است .
دولت و رسانه های آمریکا : مسئولین به سرعت عهده دار این اتفاق میشوند و با چهره ای مغموم و بعضا گریان جلوی رسانه ها ظاهر میشوند و از مردم عذر خواهی کرده و مخاطب را مطمئن میکنند که گامهای موثری در بهبود زیر ساختهایی که منجر به وقوع چنین فجایعی میشوند برداشته خواهند شد ( حالا کاری نداریم که ایا واقعا این گامها به طور موثر و حقیقی برداشته میشوند یا نه )
دولت و رسانه های ایران : رسانه ها تنها و تنها به بازتاب بی رنگ و لعاب و تاخیری این ماجرا میپردازند و صحنه را برای دشمنان قسم خورده ایران و اسلام باز میگذارند تا هر تهمتی میخواهند نثار حکومتی کنند که با خون شهدای بی شمار و خون دلخوردن ملت ستمدیده آبیاری شده است ، بکنند و ماجرا را انطور که میخواهند تحلیل کنند و در نهایت اصلی ترین مقصر ، نظام جمهوری اسلامی ایران جلوه داده شود
دولت و رسانه های آمریکا : رسانه ها به سرعت انواع و اقسام میز گردهای تحلیلی را با روانشناسان و جامعه شناسان در شبکه های مختلف و در ساعات مختلف روز برگزار میکنند و به بهترین شکل ممکن به خورد مخاطب میدهند و تنوع این تحلیلها به قدری زیاد است که هر مخاطبی بالاخره تحلیل یکی از این مفسران را بپذیرد و احساس کند حرف دلش و تحلیل شخصی خودش توسط یک کارشناس در رسانه ها بیان شده است و این یعنی تخلیه هیجاناتی که در اثر چنین اتفاقی در مردم ایجاد میشود . نکته مهم اینجاست که تعداد تحلیل هایی که دولت را مقصر نمیداند به مراتب بیشتر از میز گردهایی است که دولت را مقصر میدانند !!! و نتیجه این بحران مدیریت از پیش هویداست و نیاز به بحث و توضیح بیشتری ندارد .
پرده دوم : (واکنش مردم )
مردم امریکا : افسوس میخورند . گریه میکنند . در همایشهای سراسری که با حضور خانواده های داغدار توسط دولت برگزار میگردد شرکت میکنند . پای تلوزیون و رادیو انواع تحلیلها را میبینند و میشنوند و همه اینها باعث میشود بهتر و سریعتر و راحت تر با واقعه کنار بیایند اما روی دوم سکه این است که دولتی که مقصر است به تدریج از جایگاه متهم ردیف اول فاصله میگیرد . و از دیگر سو به واسطه ارائه مسلسل وار اخبار و تحلیل های رنگارنگ ذهن مخاطب را به نوعی مسخ کرده و زمان فکر و تحلیل شخصی را به نوعی از مخاطب سلب میکند .
مردم ایران : عده ای از مردم افسوس میخورند و در تماسهایی که با صدا و سیما میگیرند خواستار پیگیری بیشتر رسانه ای میشوند و از طریق فضای مجازی این واقعه را محکوم میکنند و طبیعی است که به نوبه خود به تحلیل این ماجرا بنشینند . تا اینجای کار مشکلی نیست . مشکل از انجایی شروع میشود که عده ای از مردم ساده لوح که کم هم نیستند تحت تاثیر رسانه های غربی در انتهای اعتراضات و تحلیل های خود میخواهند نتیجه گیری کنند که این اتفاقات بالاخره به نحوی به حمایت ایران از حزب الله لبنان و حماس در فلسطین ارتباط دارد . و گیا منافع ایران صرفا در داخل مرزهایش تعریف میشود و هیچ کدام از این عزیزان روشنفکر که مبهوت رسانه های غربی شده اند از خود نمیپرسد که اگر کار درست همینه که این رسانه ها به خورد ما میدهند و منافع ملی هر کشوری باید محصور به مرزهای سیاسی باشد پس چرا بی بی سی فارسی و صدای امریکا به زبان فارسی راه اندازی شده است ؟!!!!! مگر فارسی دومین یا سومین یا حتی دهمین زبان رایج دنیاست ؟!!!!
اینجاست که این دلسوزی های این چنینی به دل آدم نمی نشیند
اینجاست که باید گفت افرادی که در ساختار دولت با ساده لوحی هر چه تمام تر باعث میشوند نظام مقصر جلوه داده شود و بحرانهای اجتماعی را تشدید میکنند از قماش و از جنس همان مردمی هستند که با ساده لوحی هر چه تمام تر بازی میخورند و میشوند پیاده نظام بی جیره مواجب رسانه های غربی و این بخشی از تعریف بردگی مدرن است و بس .
golenarges آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to golenarges For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
مردم ایران با انتخاب دکتر روحانی غرب را به چالش کشیدند safaeei مقالات 0 21-06-2013 12:29
حیرت رسانه‌های جهان از حماسه سیاسی ملت ایران paradise اخبار سیاست داخلی 1 19-06-2013 06:35
466حدیث از امام صادق علیه السلام در موضوعات مختلف sorkh91 علوم حدیث 0 11-09-2012 17:25
امام صادق عليه السلام از منظر دانشوران اهل تسنن hossein moradi امام جعفر صادق (ع) 0 02-10-2010 00:17
فضیلت سوره های قرآن همراه با توضیح ali20 مباحث قرآنی 3 07-09-2009 08:20

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 07:02 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1