انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان (http://www.nooreaseman.com/)
-   متفرقه (http://www.nooreaseman.com/forum59/)
-   -   جان سخت ترین ماهی قرمز دنیا +عکس (http://www.nooreaseman.com/forum59/thread57374.html)

منتقمُ الزهراء 22-09-2013 15:24

جان سخت ترین ماهی قرمز دنیا +عکس
 
ماهی قرمز را ایرانیان به خوبی می شناسند زیرا از آن همیشه سر سفره هفت سین استفاده می کنیم. ماهی قرمزها ولی تنها در ایران وجود ندارند و در تمام نقاط دنیا می توان این ماهی ها را پیدا کرد.
دنیای ماهی قرمزها بسیار بزرگتر از یک تنگ است و گاهی اوقات اتفاقاتی در میان آن ها به وجود می آید که باعث شگفتی تمام دنیا خواهد شد. ماهی قرمزها در کنار زیبایی بسیار ضعیف هم هستند زیرا تحت شرایط سخت جانشان را از دست می دهند.

"اسموکی" یک ماهی قرمز بسیار خاص است که چندی پیش بعد از دوسال به دست صاحب اصلی اش رسید. "بیلی برودلی" صاحب این ماهی قرمز به خبرنگاران گفته است: احتمال میرفت این ماهی قرمز دوسال پیش از بین رفته باشد اما امروز کاملا سالم دوباره پیدا شد.


دوسال پیش خانه این مرد دچار سانحه آتش سوزی شد و تمام خانه از بین رفت از این رو خانواده او مطمئن بودند که دیگر دستشان به ماهی قرمز نخواهد رسید. آن ها پس از این حادثه دیگر سری به خانه نزدند تا این که چند روز پیش برای تخریب بار دیگر به خانه بازگشتند.

پس از بازگشت به خانه بیلی سراغ حوض قدیمی خانه رفت که خرابه ها روی آن را پوشانده بودند و نوری به آن نمی رسید. بیلی با جا به جا کردن خرابه متوجه ماهی قرمزشان شد که فکر میکرد در سال 2011 در آتش سوخته است اما این ماهی قرمز کاملا سالم و سرحال به زندگی خود ادامه می داد.

نکته جالب تر در مورد این ماهی این است که او در مدت دوسال هیچ غذایی نیز برای خوردن نداشته است و حتی نور خورشید را هم ندیده بود. این روزها بیلی به دنبال آن است که "اسموکی" را به عنوان جان سخت ترین ماهی قرمز دنیا وارد کتاب گینس کند.


ARMAN MAHDI 23-09-2013 04:40

گلدفیش یا همون ماهی قرمز تا 20 سال حتی بیشتر عمر میکنه!
قبلا یکی از این باله بلندها داشتم که 6 سال تو آکواریوم بود و اگه خوب ازش مراقبت میکردم احتمالا حالا زنده بود

abdce 26-09-2013 01:24

بهترین راه نگهداریشون همون جایی بوده که ماهی بیچاره مونده. حوض آبی که حتی کمی لجن داشته باشه و سایبانی هم کنارش باشه.


اکنون ساعت 19:25 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1