شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > متفرقه > متفرقه


متفرقه محلي براي بحث هايي كه بخش خاصي برايشان راه اندازي نشده است.

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 13-08-2014, 10:13   #1
کاربر فعال بخش اسلام
 
حبیب الله* آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2009
محل سکونت: اصفهان
نوشته ها: 4,437
Thanks: 6,853
Thanked 6,612 Times in 2,743 Posts
پیش فرض جناب آقای روحانی! لطفا صدای طشت رسوایی شجریان را بشنوید

توهمی از جنس هنر

عماریون :

مقوله فرهنگ و هنر از دیر باز در میان مردم این سرزمین از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است در این مدت عرصه فرهنگ و هنر از فراز و فرود های گوناگونی برخوردار بوده است.
با پیدایش انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) فصل نوینی در عرصه فرهنگ و هنر پدیدار شد. به نوعی که فرهنگی که رفته رفته در پی الگو گیری محض از دول غربی و به قول روشنفکران ،کشورهای متجدد آن زمان بود با تدیبر امام عزیز به سمت هنر اصیل اسلامی و ایرانی سوق پیدا کرد . هنری که قبل از انقلاب در بهترین حالات در خدمت هرززگی و خوشگذرانی بود با نوع نگاه و دیدگاه و نظرات معمار کبیر انقلاب فرهنگ و هنر وسیله و ابزاری برای معارف اسلام ، گسترش فضائل و مناقب اهل البیت(ع) وبه سمت مسیر سعادت بخش بشری هدایت شد . پیام تاریخی امام در تاریخ 30/6/1367 خطاب به هنرمندان خود شاهد این ادعاست.
قطعا گستردگی مقوله فرهنگ و هنر در ابعاد گوناگون قابل تحلیل و بررسی می باشد اما نکته مهمی که نگارنده قصد تذکر آن را دارد موضوع موسیقی است که خود فرعی از قضیه هنر می باشد.
در عصر معاصر و در زمان قبل از انقلاب هنر، مخصوصا هنر موسیقی و آوا در اوج جایگاه خود در مطرب خانها ،کاباره ها ،و مجالس رقاصی و عیاشی خودنمایی می کرد و عمده افرادی که در زمینه موسیقی فعالیت داشتند تنها عرصه ای که قابلیت اجرا و ارائه برنامه های خود را پیدا می کردند حضور در مجالس عیاشی ، رقاصی، هرزگی و ... بود .البته بودند افراد انگشت شماری که در میان این کج راه هنری در مسیر انجام وظایف خود که همان اعتلای موسیقی اصیل ایرانی بود تلاشهای فراوانی کردند.
بعد از انقلاب و تبیین دید گاه ونظرات حضرت امام (ره) در مورد هنر و اعلام حکم شرعی در مورد موسیقی فصل جدیدی در مورد این بخش از هنر در میان هنرمندان شروع شد. هنرمندان موسیقی دیگر برای خوشگذرانی عده معلوم الحال نمی نواختند، آنها زین پس برای اسلام ، در رثای اهل البیت (ع) ، انقلاب ، ایثار ، مستضعفان ، عشق ، مبارزه ، حق ، عدالت ، جامعه ، مردم ، سرزمین ، اقوام ایرانی ، وطن ،خلیج همیشه فارس ،و ....می نواختند و می خواندند.
در اوایل انقلاب به دلیل شور و هیجان و خوشحالی از پیروزی حق بر باطل که در سراسر این سرزمین موج می زد، صدای که از حنجره موسیقی دانان و آوا دهندگان خارج می شد همانند سایر مردم صدای شادی ، پیروزی ،سرور بود. در زمان دفاع مقدس هم که مردمان این سرزمین با ایثار گریهای خود هنر واقعی خود را بر جهانیان ارائه کردند، این هنرمندان بودند که با آواهای خود مردم را در این مسیر حق طلبی همچنان یاری و دلگرمی می دادند.
توضیح و تحلیل در مورد فراز و فرود موسیقی بعد انقلاب تا به امروز در مجال این نوشته نیست اما نکته ای که نگارنده قصد کرده آن را یادآوری نماید ظلمی ست که برخی در لباس هنرمند و هنر نسبت به این نظام مقدس روا می دارند. موضوع از آنجا آغاز می شود که همانطور که گفته شد به برکت نظام اسلامی فصل جدیدی در زمینه موسیقی بعد از انقلاب برای هنرمندان در این عرصه گشایش پیدا کرد عرصه ای که این عزیزان توانستند با ارائه فعالیتهای هنری خود ، هم آثار خود را در میان مردم ارائه دهند هم در کنار این ارائه آثار برای خود در نزد مردمان هنر دوست این سرزمین دارای جایگاه و ارزش و شهرت والایی شودند.
یکی از این عزیزان که در این عرصه بعد از انقلاب مورد اقبال عمومی قرار گرفت جناب محمد رضا شجریان است. او در سالهای گذشته با جدیت فعالیتهای هنری خود را پیگیری می کرد تا به امروز که یکی از معروف ترین و مشهور ترین خوانندگان موسیقی مطرح می باشد.
اما متاسفانه این هنرمند به نظام اسلامی در ازای لطفی که به او و سایر دوستانش کرده و در رسیدن او به این جایگاه نقش مهمی داشته است مورد کم لطفی و بی انصافی قرار داده و در اظهار نظرها و موضع گیری ها روی دیگر خود را به همگان نشان داد. شجریان در سالهای اخیر تقریبا قبل از انتخابات سال 88 با موضع گیری ها و فعالیتها ی سیاسی خود مرزبندی خود را با نظام اسلامی ترسیم نمود.
در ادامه این یادداشت به گزیده ای از موضع گیری ها و فعالیتها و اظهار نظرهای شجریان در سالهای اخیر اشاره می کنم.
با مروری بر سخنان شجریان با رسانه های ضدانقلاب و مخالف جمهوری اسلامی شاید بهتر بتوان به عمق تفکر ضدانقلابی این خواننده موسیقی سنتی پی برد.در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، محمدرضا شجریان به عنوان خواننده ای مشهور، شکوه و شکایت برگرفته از توهمات دوستان سیاسی خود را به دامان بیگانگان برد و با مصاحبه های متعددی که با شبکه های بیگانه انجام داد، خود را کاملا در اردوگاه دشمنان تابلودار نظام جمهوری اسلامی قرار داد.
مصاحبه های شجریان با بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، سیانان، تلویزیون استرالیا و ... به خوبی نشان داد که شجریان هیچگونه اعتقادی به مبانی اصلی نظام جمهوری اسلامی که برآمده از خواست و اراده عمومی ملت ایران است ندارد، به گونه ای که در مصاحبه تیرماه سال ۱۳۸۸ با شبکه بی بی سی فارسی به نوعی مواضع دولت دهم را به انتقاد گرفت و هتاکیهای فراوانی را نثار شخص رییس جمهور قانونی مردم ایران کرد.
وی در مصاحبه دیگری با همان شبکه کشور بریتانیا این بار نه رییس جمهور بلکه مستقیما حضرت امام خمینی (ره) آن یار سفر کرده را در تیررس سخنان نسنجیده خود قرار داد. شجریان در اعتراض به پخش تصویر مبارک امام خمینی (ره) بر روی تصنیف «ایران ای سرای امید» به بی‎بی‎سی فارس میگوید: " آن آهنگ یک حالت رستاخیزی را در جامعه نشان میدهد اما دیدم که اینها روی این آهنگ تصویر آقای خمینی را نشان میدهند که دارد از پله های هواپیما پایین می آید، خوب، من این آهنگ را برای ایشان نخواندم که! و دیدم که صدا و سیمای جمهوری اسلامی دارد از آهنگهای من سوءاستفاده این‏جوری میکنند."
مصاحبه شجریان با بی بی سی فارسی و در برنامه مستند «پژواک روزگار» لایه های انحرافی دیگری از افکار وی را برای همگان مشخص کرد.
وی که در پژواک روزگار با صادق صبا، عامل صهیونیستی در شبکه تلویزیونی استعمار پیر گفت وگو می کرد کاملا نشان داد که هیچگونه اعتقادی به انقلاب اسلامی و نظام اسلامی ایران که برآمده از خواست و اراده ملت بزرگ کشورمان است ندارد.
این مصاحبه که روز یکشنبه بیست وششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ از شبکه بی بی سی فارسی پخش شد شجریان را چهره ای ضدانقلاب و مخالف صد درصد نظام جمهوری اسلامی نشان داد.
شجریان در بخشی از اظهاراتش با بی بی سی فارسی گفت: «حقیقتش من از اولش هم انقلابی نبودم ولی دور و بر من همه اش افرادی بودند که گرایش سیاسی و چپی داشتند و مجبور بودم توی آن بچه ها باشم، چون اطراف من همه سیاسی حرف می زدند».
محمدرضا شجریان در روز یکشنبه بیست وسوم خرداد ۱۳۸۹ و به مناسبت سالگرد بیست و دوم خرداد سالگرد شکست فتنه گران از ملت ایران، این بار با شبکه تلویزیونی سیانان به گفت وگو پرداخت و در جلوی دوربین تلویزیون شیطان بزرگ گریه کرد و علیه جمهوری اسلامی ایران مواضع تندتری اتخاذ نمود.
شجریان به سیانان گفت: «در طول ۳۱ سال گذشته حتی یک هفته یا یک روز هم احساس شادی نکردم!»
وی با سیاه نمایی از وضعیت داخلی ایران مردم را اقشاری بدبخت و بیچاره ترسیم کرد که گرفتار رژیم دیکتاتوری شده اند.
شجریان به سیانان گفت: «من هر جای دنیا که میروم و میبینم که مردم خوشحال و شاد هستند دوست دارم، ولی در کشور خودم وقتی می بینم یک زن بدون پشتیبان در کنار خیابان مجبور به سیگارفروشی است ... من این صحنه ها را نمی توانم ببینم...(و اشک شجریان جاری می شود.)
شجریان در گفت وگو با سیانان، هنر را ابزاری سیاسی علیه حکومتها و خصوصا جمهوری اسلامی ایران می داند و می گوید: «هنر در ذات خود یک نوع اعتراض است، برای همین حکومتها، وقتی هنر پا به عرصه تقابل می گذارد از آن وحشت دارند و میترسند!...»
دامنه مصاحبه های شجریان با رسانه های ضد انقلاب هر روز وسیعتر و گسترده تر می شد تا جایی که پای جناب شجریان حتی به شبکه اس.بی.اس استرالیا هم باز شد و این بار استاد آواز ایران پا را از سیاست هم فراتر نهاد و مستقیما دین ملت مسلمان ایران را نشانه گرفت و خواستار جدایی دین از سیاست شد. همان شعاری که سالهای سال است دشمنان بیرونی و برخی فریب خوردگان داخلی آن را تکرار می کنند. شجریان در تلویزیون استرالیا گفت: «۳۰ سالی است که مذهب در سیاست وارد شده و حکومت را به دست گرفته و نتیجه بسیار بدی داشته است (!) و همه (!) به این باور رسیده اند که باید دین و مذهب از سیاست جدا شود...»
شجریان در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه تلویزیونی اس.بی.اس استرالیا درباره این که با خواندن آواز دخترش در برابر مردان و ترانه های سیاسی خود آیا قصد دارد با این کارها با جمهوری اسلامی دهن کجی کند، می گوید: «آنها راه خودشان را می روند و می گویند قوانین الهی است و قابل تعویض نیست ... آنها کار خودشان را می کنند و ما هم کار خودمان را می کنیم.»
وی در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت: «در شرایطی که مردم در بهت و حیرت هستند و به گفته آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت در آمده‌اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد. صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد بود.» وی در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که هربار که صدای خود را از این رسانه می‌شنود احساس شرم می‌کند و بدنش می‌لرزد. وی همچنین در تظاهرات اعتراضی انتخابات ۸۸ دیده شد.
قطعا هر شخص با انصافی با کمی دقت می تواند صدای تشت رسوایی شجریان را بشنود....
یکی از موارد آثار این خواننده که مورد بحث در این ایام بوده است دعای ربنای اوست. دعای که به درخواست خود او از ادامه پخش آن از رسانه ملی جلو گیری شد. اولین بار زمزمه اعتراض به عدم پخش دعای ربنا به زمان فعالیتهای انتخاباتی سال 92 ریاست حمهوری برمی گردد. در آن زمان جناب آقای روحانی تنها کاندیدای ریاست جمهوری بود که در یکی از برنامه های مناظره انتخاباتی شجریان را به عنوان سفیر هنری جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور معرفی می کند و در همان برنامه مناظره با لحنی اعتراضی اعلام می دارند که رسانه ملی چرا مردم را از صدای این شخص محروم کرده مردم ما با صدای شجریان افطار می کنند؟؟؟
جناب آقای روحانی در دومین مرتبه در یکی از فیلمهای تبلیغاتی خود با ابراز خوشنودی از صدای آقای شجریان که در ماشین در حال پخش بود اعلام می دارند که شخص شجریان و صدای او را دوست دارند .
البته ارادت آقای روحانی به جناب شجریان در همین مقدار هم بسنده نمی شود و به گفته برخی رسانه ها چندی قبل به اتفاق همسر خود به دیدار محمد شجریان در منزل شخصی وی می شتابد . البته این دیدار به عللی توسط نزدیکان ریاست جمهور تکذیب می شود.
آخرین باری که نام شجریان در زبانها جاری شد در جلسه جناب آقای روحانی با اصحاب فرهنگ و هنر که در ماه مبارک رمضان برگزار شد اتفاق افتاد . جلسه ای که اصحاب متدین فرهنگ و هنر غایبان اصلی این جلسه بودند . در این جلسه دو نفر از مدعوین در یک سخنرانی نمایشی اعتراض خود را نسبت به عدم توجه به صدای محمد شجریان اعلام داشتند که این بار هم با تایید جناب آقای روحانی همراه بودند.
اما چند نکته خطاب به :
جناب آقای روحانی
اولا اینکه شخص محمدشجریان در سال 88 بعد حضور حماسی مردم در انتخابات از این پیروزی برنتافت و در نامه ای به ریاست سازمان صدا وسیما خواستار عدم پخش آثار خود در رسانه ملی شد. وی در این نامه اعلام می دارد : «سرودهایی که خوانده به‌ویژه سرود ایران، ای سرای امید متعلق به سال‌های ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ بوده و هیچ ارتباطی با شرایط کنونی ندارد». وی اعلام کرد سازمان صدا و سیما هیچ نقشی در تهیه این آثار نداشته و به حکم قانون و شرع از این سازمان خواسته صدا و آثار او را در هیچ‌یک از واحدهای رادیو و تلویزیون پخش نکند.
محمدرضا شجریان که با پخش دعای ربنا با صدای وی از رسانه ملی، به محبوبیتی چندین برابر نسبت به گذشته در بین مردم دست یافته بود، متاسفانه در سالهای اخیر با مشاوره های غلط دوستان سیاسی قدرت طلب و زیاده خواهش و همچنین رونق گرفتن بازار عجب و غرور و هواهای نفسانی اش با این توهم که این عزت و افتخار تا ابد و تحت هر شرایطی متعلق به او خواهد بود، سیر نزولی نکبت باری را آغاز نموده تا جایی که این روزها مردم ایران از مشاهده تصاویر خواننده دعای روح بخش ربنا ، در آغوش زنان نامحرم و مزدوران بیگانه و مخالفان آرمانها و ارزشهای اسلامی حیرت زده شده اند.محمدرضا شجریان با درآمیختن هنر موسیقی سنتی و آواز با سیاست آن هم از نوع اپوزیسیون خارج نشین ضد انقلاب به ریزش هواداران خود دامن زد، به گونه ای که گفته می شود خیل عظیمی از طرفداران خود را که عموما مردم مذهبی و متدینی بودند که بخاطر قرائت زیبای مناجات ربنا توسط وی، هوادارش شده بودند، با این مواضع ضد انقلابی و ضد دینی شجریان دست از حمایت او برداشتند و او را در ردیف سایر خواننده های لوس آنجلسی قرار دادند.اما جالب است که نظر رهبر انقلاب را درباره پخش صدای شجریان پیش از افطار بازخوانی نماییم.ایشان «ربنا»ی شجریان را اثری هنری می‌خواند که فاقد حس و حال مناسب برای اذان ماه مبارک رمضان است و بهتر است با نمونه‌های مسجدی جایگزین شود: «آن «ربّنا»هایى که شجریان خوانده و در ماه رمضان قبل از اذان مغرب مى‌گذارند، یک کار هنرى است؛ یک کار حالى نیست؛ مناسب نیست که بعد از اذان، کسى بخواهد آن‌طور چیزى را بگذارد؛ نه، بعد از اذان، به نظرم مى‌رسد که همین صداى معمولىِ مسجدىِ ما بهتر و مناسب‌تر باشد.»
جناب آقای روحانی
جنابعالی و دوستان گرامیتان در کابینه در موضع گیریها و سخنرانی ها بارها صحبت از فضای باز اطلاع رسانی ، دهکده جهانی (بخوانید منزل کدخدا)، حذف سانسور و ممیزی و غیره را ایراد می کنید خواهشا در راستای همین افاضات سری به فضای مجازی زده و تصاویر محمد شجریان را با فاحشه های رژیم پهلوی ، رقاصه ها و خوانندگان طاغوتی ، شرکت در مهمانیها و پارتیهای آنچنانی ، حضور در منزل بهاییان خارج از کشور ، هم آغوشی با خیل کثیر زنان عریان ، همنشینی با حامیان فتنه 88 ،و غیره را مشاهده کنید و به مردم ایران بگویید شما با وجود این رسوایی اخلاقی و سیاسی به چه عنوان شجریان را سفیر فرهنگی ایران خطاب می کنید .
جناب آقای روحانی
مردم متدین و مومن و روزه دار ایرانی در کجا اعلام داشته اند که روزه خود، این فریضه الهی را با صدای این شخص افطار می کنند که شما در صحبتهای خود در مناظره انتخاباتی این افتراء جبران ناپذیر را به مومنین روزه دار روا داشتید. جهت اطلاع عرض می کنم مردمان مومن و روزه دار ما تا زمانی زمزمه دعای افطار ، قرائت سوره قدر و سلام بر لبان تفتیده و عطشان ارباب تشنه لب کربلا را در وقت افطار بر زبانشان جاری می کنند نیازی به صدای این فرد معلوم الحال ندارند .
جناب آقای روحانی
قطعا استفاده ابزاری و ابراز خوشحالی از صدا و شخص شجریان در آن فیلم انتخاباتی و اعطای لقب جعلی سفیر فرهنگی به این شخص و اعتراض به عدم پخش دعای ربنا در مناظره انتخاباتی ، همه همه برای این بود که توجه آرای فتنه گران سال 88 را به خود معطوف کنید زیرا بر همگان عیان است که محمد شجریان به خاطر موضع گیری های سیاسی خود و مصاحبه های مکرر با شبکه های بی بی سی ، من وتو ، صدای امریکا که همگی رسانه های حامی فتنه 88 محسوب می شوند به عنوان نماد فرهنگی و هنری فتنه گران معروف و مشهور شده است. آهنگ زبان آتش یا تفنگت را زمین بگذار... یا هم نوا با خس و خاشاک نام تک آهنگی در آواز دشتی با شعری از فریدون مشیری و تنظیم مجید درخشانی است که به گفتهٔ شجریان در مصاحبه بارادیو آمریکا، در واکنش به حواد ث بعد انتخابات ریاست جمهوری سال 88 خوانده شده ‌است که آن را محمد رضا شجریان برای حمایت ازجنبش سبز برگزیده‌ است.
جناب آقای روحانی
بخواهید یا نخواهید فتنه 88 زین پس یه واقعه تاریخی برای تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود و خود همانند دفاع مقدس و سایر اتفاقات در طول عمر انقلاب یک سنگ محک و میزان و معیار برای اشخاص است. همان معیار خودی و غیر خودی ، همان معیار هنر ارزشی و هنر غیر ارزشی که توسط رهبری عزیز در این سالها عنوان شده و جنابعالی و دوستانتان در سخنرانی ها و عملکرد خود به صراحت اعلام داشته اید که به آن قائل نیستید. شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید شما بخواهید بشنوید یا نخواهید بشنوید صدای طشت رسوایی شجریان در فضا پیجیده است.
جناب آقای روحانی لطفا صدای طشت رسوایی شجریان را بشنوید

امضای حبیب الله*
بسیج شجره طیبه است


ویرایش توسط حبیب الله* : 13-08-2014 در ساعت 10:15
حبیب الله* آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 2 Users Say Thank You to حبیب الله* For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
هیئت دولت، فیـــــلتـر شکن، قلیان، دو سیب و باقی قضایا! محبّ الزهراء مباحث سیاست داخلی 3 11-08-2014 15:46
نوبخت:دولت یازدهم، دولت سوم هاشمی نیست محبّ الزهراء مباحث سیاست داخلی 3 04-07-2014 18:44
مناظره خواندنی بین دکتر داوری ( حامی‌ جریان احمدی‌نژاد ) و محمد قوچانی ( اصلاح طلب ) farzad-a مباحث سیاست داخلی 1 22-05-2014 00:25
خاطرات خواندنی مرحوم استاد علی اکبر پرورش از فتنه 88:موسوی در توده مردم پایگاهی نداشت hossein1 اخبار سیاست داخلی 0 28-12-2013 01:44
دلایل تاریخی آیت الله خامنه ای برای عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر محبّ الزهراء مباحث سیاست داخلی 0 06-03-2013 08:17

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 06:01 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1