شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

پایگاه بسیج خودجوش و مردمی تلگرام


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > مباحث قرآنی


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-12-2009, 18:20   #1
همکار انجمن
 
safaeei آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2009
محل سکونت: پيش خدا
نوشته ها: 3,354
Thanks: 1,819
Thanked 5,118 Times in 2,001 Posts
پیش فرض اعترافات دانشمندان و شخصیت های مهم جهان درباره اعجاز قرآن


آلبرت انيشتاين Albert Einstein (1879-1955م)بزرگترين متفکر و فيزيکدان:
قرآن کتاب جبريا هندسه يا حساب نيست , بلکه مجموعه اي از قوانين است که بشر را به راه راست , راهي که بزرگترين فلاسفه دنيا از تعريف و تعيين آن عاجزند , هدايت مي کند.
فردريش ديتريشي Dietrichi (1821-1903م) اسلام شناس :
همين علوم و معارف مسلمين بود که اروپا رادر قرن دهم ميلادي جلو برد همان علومي که سرچشمه آن ها قرآن کريم بود و اروپا از اين حيث به اسلام مديون است.
سر ويليام موئيس Sir William Mouies (1819-1905م) دانشمند و مورخ انگليسي :
قرآن محمد صلي الله عليه وآله کتابي است پر از دلايل واضح و مسائل بي شمار علمي و قوانين قضايي و حقوقي و دستورات عاليه که براي حفظ حيات اجتماعي و مدني در اين کتاب مقدس با عبارات ساده و درعينِ حال محکم و منظم آوده است که خوانندگان را مجذوب مي نمايد.
«فيليپ.ك.حِتّى» دانشمند معاصر و استاد دانشگاه پرينستون آمريكا كه در باره تاريخ عرب تحقيقات ارزندهاى كرده و چندين كتاب در اين زمينه نوشته است، در يكى از كتب خود به نام «تاريخ عرب» مى نويسد:
قرآن از تمام معجزات بزرگتر است و اگر سراسر اهل عالم جمع بشوند بى ترديد از آوردن مثل آن عاجز خواهند بود.

«ناپلئون بناپارت» مي گويد:
قرآن به تنهايى عهده دار سعادت بشر است.
«ارنست رنان» فرانسوى:
در كتابخانه شخصى من هزاران جلد كتاب سياسى، اجتماعى، ادبى و غيره وجود دارد كه همه آن ها را بيشتر از يك بار مطالعه نكرده ام و چه بسا كتاب هايى كه فقط زينت كتابخانه من مى باشند ولى يك جلد كتاب است كه هميشه مونس من است و هر وقت خسته مى شوم و مى خواهم درهايى از معانى و كمال بر روى من باز شود آن را مطالعه مى كنم و از مطالعه زياد آن خسته و ملول نمى شوم.اين كتاب، قرآن كتاب آسمانى مسلمين است.


«هـ .ج .ولز» دانشمند و مورخ انگليسى (1946 ـ 1866):
در قرآن بهترين عبارات و عاليترين جملات نازل گرديده و اسلوب فصاحت و بلاغت آن به حدّى زيباست كه عقول عقلا را حيران ساخته است.قرآن كتابى است ابدى و جهانى.
دكتر «مارديس» به دستور وزارت خارجه و وزارت فرهنگ فرانسه 63 سوره از قرآن را در مدت نُهْ سال با رنج و زحمت متوالى به زبان فرانسه ترجمه كرد كه در سال 1926 منتشر شد.وى در مقدمه اش مى نويسد:
سبك قرآن بى گمان سبك كلام خداوند است، زيرا اين سبك كه مشتمل بر كنه وجودى است كه از آن صادر شده، محال است كه جز سبك و روش خداوندى باشد...از كارهاى بيهوده و كوششهاى بىنتيجه است كه انسان در صدد باشد تأثير فوقالعاده اين نثر بى مانند را به زبان ديگر ادا كند، مخصوصاً به فرانسه كه دامنه اش بسيار محدود است.


دانشمند معروف آنتروپولوژى (انسان شناسى)، استاد دانشگاه ايالت پنسلوانيا «كارلتون اس كون» آمريكايى در كتاب خود به نام كاروان مى نويسد:
يكى از مزاياى عظيم قرآن بلاغت آن است. قرآن هنگامى كه درست تلاوت شود چه شنونده و به لغت عرب آشنايى داشته باشد و آن را بفهمد يا نداشته باشد و آن را نفهمد تأثير شديدى در او گذاشته در ذهنش جاگير مى شود. اين مزيت بلاغتى قرآن ترجمه شدنى نيست
تئودور نولدكه Theodor Noeldke دانشمند و خاورشناس (1836 - 1930 م) .

قرآن با منطقي علمى و روش اطمينان بخش و قانع كنندهايى كه دارد دلهاى شنوندگان خود را به سوى خويش توجه داده و آنها را طرف خطاب قرار ميدهد، و همواره بر دلهاى كسانى كه از دور با آن مخالفت میورزند تسلط يافته و آنها را به خود ميپيوندد .
فضيلت قرآن با داشتن سادگى و بلاغت خاص خود به اوج كمال رسيده است .
اين كتاب توانست از مردمى وحشى و بى تربيت ، ملتى متمدن ايجاد كند كه تعاليم و تربيت دنياى خويش را برعهده گرفتند .منبع : {P - تاريخ قرآن، ص 159/ قرآن و كتابهاى ديگر آسمانى، ص 294 / تاريخ و علوم قرآن، ص 185/ اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 59/ نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص) ص 21/ دائرة المعارف شيعه، ص 749/ طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 182/ قرآن و ديگران، ص 45. P} .
آلبرت انيشتاين . ALBERT EINSTEIN

آلبرت انيشتاين به سال 1879 م در شهر اولم آلمان به دنيا آمد و در سال 1955 م در آمريكا درگذشت.


بزرگترين متفكر و فيزيكدان (1879 - 1955 م) .قرآن كتاب جبر يا هندسه يا حساب نيست، بلكه مجموعهاى از قوانين است كه بشر را به راه راست، راهى كه بزرگترين فلاسفه دنيا از تعريف و تعيين آن عاجزند هدايت مي كند .

منبع : {P -راه تكامل، ج 6، ص 53. P} .
كوسن دوپر سوال مى گويد:
مردم شرق عموماً اعتراف دارند كه فكر بشر از آوردن مانند قرآن از حيث لفظ و معنا ناتوان خواهد بود، و آن آياتى است كه وقتى جعفر بن ابى طالب آن را براى نجاشى خواند اشك از ديدگان پادشاه حبشه سرازير گرديد، خردها به شگفتى مى افتد كه چگونه اين آيات روشن حكمت آميز از زبان مردى درس نخوانده بيرون آمده باشد.


پژوهشى درباره پيامبر و قرآن به نقل از تاريخ عرب و اسلام و تاريخ قرآنبلر، Beller . ( خاور شناس معروف آلمانى ):
لغت قرآن فصيحترين لغات عرب و اسلوب بلاغت آن طورى است كه افكار را بسوى خود جذب ميكند .
قرآن داراى مواعظى آشكار است و به زودى براى هميشه بى معارض خواهد بود، هر كس كه از اين كتاب به خوبى پيروى كند زندگى آرام و گوارائى خواهد داشت .


{p - اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 62/ نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 26/ تاريخ و علوم قرآن، ص 189/ قرآن و كتابهاى ديگر آسمانى، ص 302. P} .
سدیو مورخ معروف فرانسوی :
قرآن کتابی است جامع که خواننده را متخلق به فضائل انسانی و متصف به کلمات روحانی می نماید. این کتاب شامل تمام اصول مذهبی است، احکام استوار ان دیدگان انتقاد کنندگان را کور ، زبان غیب جویان را لال ، گوش مغرضین را کر و در عوض قلب بشر را به حقیقت اسلام روشن کرده است.رنبورت مستشرق معروف :
باید اعتراف کرد که علوم طبیعی ، فلکی ، فلسفه ، ریاضیات که در قرن دهم اروپا را زنده کرد از قرآن گرفته شده و اروپا رهین منت اسلام است.


اعترافات دانشمندان بزرگ جهان: خیر الله مردانی
فريدريش ديتريشى Dieterici . اسلام شناس (1821 - 1903 م) .
همين علوم و معارف مسلمين بود كه اروپا را در قرن دهم ميلادى جلو برد، همان علومى است كه سرچشمه آنها قرآن كريم بود و اروپا از اين حيث به اسلام مديون است .

{P -اسلام از ديدگاه دانشمندان غرب، ص 4/ اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 61. P} .


ودن هامر Wooden Hammer ( دانشمند آلمانى ) .
ما قرآن را به عنوان كتاب محمد (ص) با همان عظمت و اطمينانى مينگريم كه مسلمين آن را كتاب خدا ميدانند .

{P - سالنامه كشور ايران، سال 1335. P}
ژ ان ژاک روسو نویسنده فرانسوی (1876-1804):
بعضی از مردم بعد از آنکه مقدار کمی عربی یاد گرفتند قرآن را خوانده و درست درک نمی کنند واگر می شنیدند محمد با آن لغت فصیح وآهنگ رسای عرب آنرا می خواند هر آینه سجده می افتادند وندا می کردند ای محمد عظیم دست مارا بگیر وبه محلّ شرف افتخار برسان .ما را بخاطر یاری تو حاضریم جان خویش را فدا سازیم.


{اسلام وافکار اندیشه ص31}


راکستون اسکاتلندی :
سالیان درازی در جستجوی حقیقت بودم تا اینکه حقیقت را در اسلام یافتم .سپس قرآن مقدس را دیدم و شروع به خواندن آن کردم او بود که به تمام سوالات مرا جواب گفت . قرآن ابّهت و ترس در انسان الهام می کند و درعین حال ثابت می کند که هر چه می فرماید راست است .
{اسلام شناسی غرب ص60}
جان ناس مورخ معروف اديان مي‌گويد: قرآن مكمل و متمم حقايقي است كه به طور ناقص در مذاهب و اديان سلف وجود داشته استجان دیون پورت درباره قرآن می گوید: قرآن محسنات زیادی دارد و دو نکته آن بسیار مهم است. اول تکریم وتعظیم نسبت به خداوند و منزه دانستن او از صفات نقص و جنبه های اغراض نفسانی. دوم، وارستگی قرآن از بیان و اندیشه مخالف تقوا، حیا و عفت. در حالی که این نواقص در کتب یهود زیاد دیده می شو
كینت گریك(دانشمند كمبریج انگلستان):

مسلمان نیستم تا بگویم قرآن كلام خدا است، ولی در مدت چهارده قرن كه از آمدن آن می‌گذرد، هیچ كس نتوانسته است در زبان عربی كلامی بیاورد كه با قرآن برابری كند، قرآن كتابی نیست كه برای یك دوره به خصوص آمده باشد، كتابی است جاوید برای تمام اعصار و تا جهان است نوع بشر می‌تواند(و باید) قرآن را در متن زندگی خود قرار بدهد و بر طبق دستورهای آن رفتار نماید، چرا كه قرآن برای یك دوره به خصوص نیامده و هرگز كهنه نمی‌شود و تا روزی كه نوع بشر باقی است راهنمای انسان خواهد بود زیرا چیزی وجود ندارد كه در قرآن نیامده باشد، من هنگامی كه قرآن را برای نخستین بار گشودم و تحت تأثیر آن قرار گرفتم، تصوّر كردم اثری كه آن كتاب در من داشته، استثنائی است و در سالهای بعد كه با چندین تن از مترجمان قرآن مكاتبه كردم و بعضی را حضوری دیدم، دریافتم تأثیری كه خواندن قرآن در ما اروپاییان می‌گذارد، همگانی است، اما مشروط بر اینكه به همان زبانی كه نازل شده خوانده شود و ترجمه قرآن به هیچ یك از زبانهای اروپایی تأثیر متن اصلی را ندارد.

قرآن و پدیده‌ها از دید دانش امروز، ص 19
پروفسور آرتور آربرى که يکى از مترجمان مشهور قرآن به زبان انگليسى است، مى‏گويد:
« زمانى که به پايان ترجمه قرآن نزديک مى‏شدم، سخت در پريشانى به سر مى‏بردم؛ اما قرآن آنچنان آرامش خاطرى به من مى‏بخشيد که براى هميشه به خاطر خواهم داشت. من در حالى که مسلمان نيستم، قرآن را خواندم تا آن را درک کنم و به تلاوت آن گوش دادم تا مجذوب آهنگ‏هاى نافذ و مرتعش کننده‏اش شوم و تحت تأثير آهنگش قرار گيرم و به کيفيتى که مسلمانان واقعى و نخستين داشتند، نزديک گردم تا آن را بفهمم » .

دکتر هانرى کُربن، اسلام شناس معروف فرانسوى، سخن جالبى درباره قرآن دارد. وى مى‏گويد:
«اگر قرآن خرافى بود و از جانب خداوند نبود، هرگز جرأت نمى‏کرد که بشر را به علم و تعقل و تفکر دعوت کند. هيچ انديشه‏اى به اندازه قرآن محمّد(ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تاآن جا که نزديک به نه صد و پنجاه بار در قرآن، از علم و عقل و فکر سخن رفته است».

قرآن از ديدگاه 114 دانشمند، محمد مهدى عليقلى.
آلبرت اینشتین(فوت 1955 م) در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان:
"دی ارکلرونگ"
Die Erklärung - von: Albert Einstein - 1954
یعنی:"بیانیه" که در سال 1954 آن را در امریکا و به آلمانی نوشته
است - اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کاملترین
و معقولترین دین می داند.

این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه اینشتین با آیت الله
بروجردی(فوت1340ش=1961م) است که توسط مترجمین برگزیده ی
شاه ایران محرمانه صورت پذیرفته است.
اینشتین در این رساله "نظریه ی نسبیت" خود را با آیاتی از قرآن کریم
و احادیثی از(نهج البلاغه) وبیش از همه (بحارالانوار) علامه ی مجلسی
(که از عربی به انگلیسی توسط حمید رضا پهلوی(فوت1371ش) و...
ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده) تطبیق داده و
مینویسد که :

هیچ جا درهیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی شود وتنها
این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده ی
"نسبیت" را ارائه داده / ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند.

از آنجمله حدیثی است که علامه ی مجلسی در مورد
معراج جسمانی رسول اکرم(ص) نقل میکند که: هنگام برخاستن
از زمین،دامن یاپای مبارک پیامبر به ظرف آبی میخورد وآن ظرف واژگون
میشود؛اما پس از اینکه پیامبراکرم(ص) از معراج جسمانی باز میگردند
مشاهده میکنندکه پس از گذشت این همه زمان- هنوز آب آن ظرف در
حال ریختن روی زمین است...
اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه
در زمینه ی "نِسبیّت زمان" دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن
مینویسد...
همچنین اینشتین در این رساله "معاد جسمانی" را از راه فیزیکی
اثبات میکند(علاوه براثبات آن از راه قانون سوم نیوتون=
عمل وعکس العمل).
او فرمول ریاضی معادجسمانی را عکس فرمول معروف"نسبیت ماده
و انرژی"می داند:

2
E = M . C
2
M = E : C

یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا"
به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.
او همچنین در همین رساله عقیده به "وحدت وجود" را از خرافه های
شایع شده توسط ملا صدرا تلقی کرده و آن را از دیدگاه
"فیزیک کلاسیک" و "فیزیک نسبیتی" به شدت مورد حمله
قرار می دهد... بطور خلاصه:او میگوید: هر موجودی دارای حیطه
و مرز فیزیکی خاص خود (حیّز وجودی) است / که امکان ندارد با
موجود یا وجود دیگری اتحاد یا وحدت داشته و یا بیابد.
در رابطه با "عقل" نیز - با کمال شگفتی - اینشتین نظریه اخباریون
شیعه را (که عقل را نسبی میدانند و در حریم شرع و دین آن را
بکار نمیبرند) صحیح دانسته و میگوید که حق با اخباری های شما
بوده و هنوز زود است که مردم این را بفهمند ...
در ادامه نیز فرمول ریاضی خاصی برای"عقل نظری بشر"ارائه داده و
"نسبیّت" آن را اثبات میکند ...
اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ
"بروجردی بزرگ"یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها
با لفظ"حسابی عزیز"... یاد مینماید.

3000000 دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن)با کمک برخی از اعضاء شرکت اتومبیل" بنز" و ... از یک
عتیقه فروش یهودی بوده و دستخط اینشتین در تمامی صفحات این
کتابچه - توسط خط شناسی رایانه ای -چک شده و تایید گشته که
او این رساله را مدتی قبل از مرگ و به دست خود نوشته است...
هم اکنون این کتاب ارزشمند در حال ترجمه از آلمانی به پارسی -
توسط دکتر عیسی مهدوی( برادر دکتر ابراهیم مهدوی)- و توأم با تحقیق و ارائه ی منابع اشاره شده و یا مذکور در متن (توسط اینجانب) میباشد
و بسیاری از متن آن ترجمه و تحقیق فنی شده است...
اصل نسخه ی این رساله اکنون -جهت مسائل امنیتی- در صندوق امانات سری لندن/ بخش امانات پروفسورابراهیم مهدوی/ با شماره ی رمز زیر نگاهداری میشود:

B - 12 - D.E
-----------------
V. A .E - 17
2 E = M . C 3000000 دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسورابراهیم مهدوی

safaeei آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
قرآن, مهم, های, اعترافات, اعجاز, جهان, دانشمندان, درباره, شخصیت


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/nooreasemanRSS Feed@nooreaseman_com

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 02:53 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1