شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > خبر > خبر گوناگون


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-11-2010, 15:06   #1
یه دنگ سایت به نامشه
 
soreh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2010
محل سکونت: تهران!
نوشته ها: 2,334
Thanks: 9,513
Thanked 5,620 Times in 1,803 Posts
Thumbs down پیرزن 70 ساله‌ای كه بدون گذرنامه به سفر معنوی حج مشرف شده بودپیرزن 70 ساله‌ای كه بدون گذرنامه به سفر معنوی حج مشرف شده بود اظهار داشت: من چند شب قبل از این سفر خوابی دیدم كه سوار هواپیما شدم و به زیارت خانه خدا رفتم.
آمنه رمارم در ادامه افزود: بعد از این خواب تصمیم گرفتم كه به هر طریقی خودم را به سرزمین وحی برسانم بنابراین ساكم را بستم و ساعت پنج بعدازظهر از درگز به سمت مشهد به راه افتادم.

وی در ابتدا قصد خود را از سفر به مشهد بدرقه زائران خانه خدا دانست و گفت: وقتی به فرودگاه رسیدیم هیچ كدام از خویشاوندانم كه عازم مكه بودند را ندیدم لذا با حال و هوای معنوی كه داشتم تصمیم گرفتم من هم به زیارت بروم.

پیرزن ۷۰ ساله درگزی در ادامه تصریح كرد: در فرودگاه زائران افغانی را دیدم كه قصد عزیمت به مكه را داشتند من هم همراه آنان با گذرنامه‌ای كه در دستم بوده به راه افتادم.

وی در ادامه افزود: خانمی كه مسئول چك كردن گذرنامه بود با دیدن گذرنامه من، مرا به عقب برگرداند و گفت شما با این گذرنامه اعتبار گذشته نمی‌توانید سفر كنید.

رمارم اظهار داشت: بعد از حركت مأمور گذرنامه دلم خیلی شكست و گوشه‌ای مشغول گریه و زاری بودم كه آقایی كت و شلواری جلویم آمد و علت گریه‌ام را جویا شده من هم در پاسخ گفتم می‌خواهم به خانه خدا بروم اما بلیت ندارم.

پیرزن ۷۰ ساله تصریح كرد: آن آقا بعد از شنیدن صحبت من گفت نگران نباش من كار شما را راه می‌اندازم و پس بعد از چند دقیقه با یك بلیت نزد من آمد و گفت با این بلیت كسی به شما كار ندارد می‌توانید به این سفر بروید.


وی ابراز داشت: من خیلی خوشحال شدم و برای تشكر مقداری پول كه دقیقا نمی‌دانم چقدر بود را از جیبم درآوردم و به طرف او گرفتم و گفتم من چون می‌خواهم به این سفر بروم نباید كسی از من طلبی داشته باشد.

رمارم در ادامه گفت: آن آقا اول پول را از من قبول نمی‌كرد كه من به زور پول را به او دادم و گفتم اگر پول نگیرید مكه من قبول نیست و بعد هم به سمت صف زوار به راه افتادم.

وی اظهارداشت: در زمانی كه از جایگاه‌های مختلف عبور كرد نه كسی از من سئوالی پرسید و نه از من مدركی خواستند و من هم خیلی عادی از جلوی مأموران مانند بقیه مسافران عبور كردم.

پیرزن ۷۰ ساله درگزی افزود: وقتی وارد سالن آخر (ترانزیت) شدم در كنار خانم‌هایی كه در آن سالن نشسته بودند نشستم و مشغول خواندن نماز حاجت و راز و نیاز شدم و به خدا گفتم خدایا مرا بطلب در همین حال و هوا بودم كه گفتند به سمت هواپیما بروید.

رمارم خاطرنشان كرد: از آنجایی كه من در حال و هوای مكه و این سفر روحانی و راز و نیاز با خدای خودم قرار داشتم توجه به كسی یا چیزی نداشتم.

وی ادامه داد: مأموری كه بلیت را چك می‌كرد از من بلیت خواست و من هم بلیتم را به او دادم كه او قسمتی از بلیتم را جدا كرد و من هم به سمت هواپیما رفتم و سوار شدم.

وی در پاسخ به سئوالی كه پرسیده شد آیا فردی كه بلیت را به شما داده افغانی بوده یا ایرانی اظهار داشت: آن آقا افغانی نبود و ایرانی بوده است كه بعد از آن هم دیگر او را ندیدم.

رمارم از نحوه نشستن خود در هواپیما سخن گفت و ابراز داشت: وقتی مهماندار از من كارت پرواز خواست گفتم ندارم او هم صندلی خالی را به من نشان داد و من را به آن طرف هدایت كرد.

پیرزن سالخورده درگزی ۳:۱۰ دقیقه نیمه شب را ساعت پرواز هواپیما اعلام كرد و گفت: در ساعت ۳:۱۰ دقیقه به سوی مدینه پرواز كردیم و در ساعت شش صبح به فرودگاه مدینه رسیدیم كه در فرودگاه مدینه یكی از مأموران عربستانی از من گذرنامه خواست.

وی در ادامه افزود: وقتی من گذرنامه‌ام را نشان دادم او گفت شما نمی‌توانید با این گذرنامه جایی بروید و تا اینجا چگونه توانسته‌ای بیایی و من هر چه گریه و التماس كردم كه بگذارید به زیارت بروم بی‌فایده بود.

رمارم در پاسخ به این سئوال كه آیا شما با وجود اینكه قبلا به حج عمره مشرف شده‌اید، به مراحل قانونی ارائه گذرنامه واقف نبودید، گفت: من آنقدر آرزوی زیارت خانه خدا را در دل داشتم كه اصلا متوجه نشدم گذرنامه تاریخ گذشته‌ام را برداشتم.

وی در ادامه اظهار داشت: در فرودگاه مدینه مأمور ایرانی مستقر در فرودگاه از من شمارۀ یكی از بستگانم را در ایران خواست و من شماره دختر بزرگم را كه همراه داشتم به او دادم تا با آنها تماس بگیرند.

پیرزن سالخورده تصریح كرد: بعد از تماس مأموران ایرانی با منزل دخترم وقتی آنها متوجه شدند كه من در مدینه هستم بسیار متعجب شده و گفتند ما تمام بیمارستان‌های مشهد و شهر مشهد را به دنبال تو گشته‌ایم.

این پیرزن ۷۰ ساله درگزی در مورد تلاش‌های مسئولان ایران برای ادامه این سفر گفت: مأموران ایران به من گفتند ما تا جایی‌كه امكانش باشد سعی می‌كنیم شما را به ادامه این سفر بفرستیم اما مسئولان عربستانی به علت نداشتن گذرنامه معتبر آن را غیره ممكن می‌دانستند.

وی در پاسخ به این سئوال كه آیا رفتار بدی از سوی مأموران عربستانی با شما مشاهده شده بود، اظهار داشت: نه، هیچ‌گونه رفتار بدی با من نداشتند فقط از من پرسیدند آیا شما سواد دارید كه من هم در پاسخ گفتم اگر من سواد داشتن گذرنامه تاریخ گذشته را همراه خودم نمی‌آوردم.

پیرزن ۷۰ ساله درگزی افزود: من دو روز را در فرودگاه مدینه به سر بردم و حتی به من اجازه زیارت حرم رسول الله را ندادند.

وی خاطرنشان كرد: در این مدت مسئولان ایران در بعثه رهبری برای من غذا می‌آوردند ولی به دلیل اینكه من بسیار ناراحت بودم میلی به غذا نداشتم.

رمارم از رفتار خدمه و برخی مأموران عربستانی یاد كرد و گفت: بسیاری از آنها كه از این جریان مطلع بودند دعا می‌كردند كه مشكل من حل شود و من بتوانم به زیارت خانه خدا مشرف شوم.

وی در ادامه تصریح كرد: بعد از دو روز اقامت در فرودگاه مدینه به من اطلاع دادند كه نمی‌توانیم به زیارت بروم و سپس من را با هواپیما به جده انتقال دادند كه در فرودگاه جده به مدت پنج ساعت به انتظار نشستم.

پیرزن ۷۰ ساله درگزی كه سفر ناتمام به سرزمین وحی داشت؛ افزود: بعد از اقامت كوتاه در فروگاه جده من را برای پرواز به سمت ایران آماده كردند و من از جده به سمت تهران آمدم.

وی افزود: در این پرواز علاوه بر من، میهمان‌داران هواپیما و چند تن از زائرانی كه به علت بیماری به ایران برگردانده شده بودند حضور داشتند كه من از طریق یكی از مهمانداران با بستگانم تماس گرفتم و آنها در فرودگاه تهران به استقبالم آمدند.

رمارم گفت: از تهران بعد از یك تا دو ساعت به سمت مشهد پرواز كردیم كه در فرودگاه مشهد چند نفر از مأموران و مسئولان فرودگاه مشهد مرا به وسیله اتومبیلی به سمت سالن فرودگاه همراهی كردند.
وی اظهار داشت: در آنجا خانمی كه یكی از مأموران حراست به نظر می‌رسید مرا از سالن‌هایی عبور داد و از من سئوال كرد كه آیا قبلا از این محل عبور كرده‌ام یا نه كه پاسخ من منفی بود و من هیچ‌گاه آن سالن‌ها را ندیده بودم.

وی در پایان به این پرسش كه آیا فرزندان شما در این سفر شما را همراهی و مساعدت كرده‌اند، اظهار داشت: همانطور كه قبلا هم گفتم هیچ كدام از بستگان من و فرزندانم حتی دخترم كه با من زندگی می‌كند از این اقدام من اطلاعی نداشتند.فارس

---
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]
[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده نمایند ]

ویرایش توسط soreh : 11-11-2010 در ساعت 15:11
soreh آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
كه, مشرف, معنوی, گذرنامه, پیرزن, به, بود, بدون, حج, حج - گذرنامه, سفر, ساله‌ای, شده


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 01:43 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1