شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > خبر > خبر گوناگون


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 29-11-2011, 15:28   #1
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
Post جزئیات جدید جریمه‌ تخلفات رانندگی

از آنجایی که قانون جدید راهنمایی و رانندگی با اصلاحیه نهایی از اول دی ماه سال جاری به مرحله اجرا در می‌‌آید جدول تخلفات و جرایم مرتبت با آن منتشر شد.

در این تقسیم‌بندی میزان جرایم صادر شده برای رانندگان متخلف به نسبت سه جدول طرح‌ریزی شده است که جدول ( الف ) شامل کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد تجاری - صنعتی است. جدول ( ب ) شامل دیگر شهرها و نهایتاً جدول ( ج) شامل روستاها و راه‌های روستایی است.


بر اساس جدول اعلام شده، رانندگانی که در حالت مستی و یا در شرایطی که داروهای روانگردان یا افیونی از سوی مورد مصرف قرار داده‌اند و مبادرت به رانندگی می‌کنند بر اساس جدول ( الف)200 هزار تومان، جدول (ب )200 هزار تومان و نهایتاً در جدول (ج) 200 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

انجام هر گونه حرکات نمایشی مانند دور زدن در جا و یا حرکت موتور سیکلت بر روی یک چرخ بر اساس جدول الف 100 هزار تومان بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان جریمه برای فرد خاطی منظور خواهد شد.

تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت) بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جریمه سبقت غیر مجاز در راه‌های ۲ طرفه بر اساس جدول الف 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان است.

عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان نرخ گزارشی گردیده است.

حرکت به طور مارپیچ بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جریمه حرکت با دنده عقب در آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان است.

تجاوز از سرعت مجاز بیش از 30 تا 50 کیلومتر در ساعت بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

عبور از محل ممنوع (ورود ممنوع) بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 30 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه گذاری شده.

جریمه تجاوز به چپ از محور راه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان است.

عبور وسائل نقلیه از پیاده رو بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 30 و بر اساس جدول (ج) 10 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

جریمه دور زدن در محل ممنوع بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 20 هزار تومان است.

استفاده از تلفن همراه و یا وسائل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت بالای 60 کیلومتر بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و (ج) 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نقص فنی مقصر یا یا نقص در سامانه روشنایی در شب بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه لحاظ گردیده است.

رانندگی با وسائل نقلیه عمومی بیش از سرعت مجاز بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه دارد.

عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور محصلین یا پلیست مدرسه بر اساس جدول (الف) 50 هزار، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه‌ای است که برای این نوع تخلف منظور گردیده است.

عدم رعایت مقررات حمل بار بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

جریمه عدم رعایت حق تقدم عبور بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه نصب پلاک‌های متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، و جدول (ب) 50 هزار تومان و جدول (ج) 50 هزار تومان می‌باشد.

در آغوش داشتن اطفال در حین رانندگی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 40 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوطه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه دارد.

جریمه هر گونه دخالت و دستکاری در دستگاه سرعت نگار و موقعیت یاب الکترونیکی در وسائل نقلیه عمومی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 50 هزار تومان و جدول (ج) 50 هزار تومان است.

جریمه توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان است.

عبور کامیون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراه‌ها و آزادراه‌های دارای بیش از دو خط عبور در هر سمت بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 40 هزار تومان می‌باشد،

استفاده از نور افکن یا چراغ دارای نور خیره کننده چراغ‌های الوان، اضافی و داشتن نور سفید در عقب و نور قرمز در جلو وسیله نقلیه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب)40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

جریمه نصب هر گروه تجهیزات اضافی بر روی بدنه یا چرخ‌ها که از سطح بیرونی وسیله نقلیه تجاوز کند بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

توقف و سد معبر در سطح یا حریم تقاطع‌ها و میادین یا سطوح شطرنجی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 40 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

جریمه تصادف ناشی از عدم توجه به جلو یا عدم فاصله طولی و عرضی یا وسیله نقلیه جلویی و یا جانبی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب)40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

عدم اعلام نشانی محل سکونت جدید مالک وسیله نقلیه در مهلت تعیین شده از تاریخ دقیق محل سکوت به اداره راهنمایی و رانندگی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان جریمه‌ایست که برای این بخش لحاظ شده است.

جریمه سبقت از سمت راست وسیله نقلیه دیگر در راه‌ها (که در هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد) و یا با استفاده از شانه راه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین قابل تشخیص نباشند بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 30 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

نریمه داشتن پلاک جلو، عقب یا نخوانا بودن آن بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 40 هزار تومان است.

جریمه حرکت نکردن وسائل نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط کشی شده بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

توقف در محل ایستادن ممنوع (توقف مطلقا ممنوع) بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده این بخش محسوب می‌شود.

جریمه توقف وسائل نقلیه در پیاده رو بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

سوار و پیاده کردن مسافر یا سرنشین در محل‌های غیر مجاز یا به نحوی که موجب اخلال در عبور و مرور گردد بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 20 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه دارد.

جریمه عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین موتور سیلکت در حین رانندگی بر اساس جدول (الف) 30 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

عدم استفاده از کمر‌بندی ایمنی توسط رانننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت بر اساس جدول (الف) 30 هزار تومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه را شامل می‌شود.

جریمه خودداری از کنار بردن وسائل نقلیه قابل حرکت که به علت تصادف منجر به خسارت یا نقص فنی و یا علل دیگر در سطح سوار رو متوقف شده است بر اساس جدول (الف) 30 هزار، جدول (ب) 20 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه استفاده از تلفن همراه یا وسائل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت کمتر از 60 کیلومتر بر اساس جدول (الف) 30 هزارتومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه توقف دوبله در معابر بر اساس جدول بر اساس جدول (الف) 30 هزارتومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

همچنین بر اساس بند " د " ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان دو فقره تخلف از نوع انجام هرگونه حرکت نمایشی، تجاوز از سرعت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی و نهایتا حرکت به صورت مارپیچ همزمان با یکدیگر به وقوع بپیوندد علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت متوقف خواهد شد.

تأکید بر این موضوع ضروری است که بر اساس بند " ب " ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب تخلف رانندگی در حالت مستی و استفاده از روانگردان‌ها علاوه بر صدور قبض جریمه موجبات ضبط گواهینامه به مدت شش ماه فراهم خواهد آمد و راننده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
قدیمی 29-11-2011, 15:36   #2
مدیر ارشد انجمنهای نورآسمان
 
محب المهدي (عج) آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2009
نوشته ها: 21,032
Thanks: 20,262
Thanked 50,744 Times in 20,893 Posts
پیش فرض

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از اعمال مقررات جدید رانندگی از اول دی ماه امسال خبرداد و افزود: رانندگان متخلف از اول دی ماه بر اساس قانون جدید جریمه خواهند شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایرنا، سردار 'اسكندر مومنی' در نشست خبری روز سه شنبه خود با خبرنگاران با اشاره به اینكه اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی دارای دو مرحله است، افزود: مرحله نخست این قانون كه در مورد امتیاز و نمرات منفی رانندگان متخلف بود از دهم اردیبهشت ماه سال جاری اجرا شد و مرحله دوم نیز از اول دی ماه انجام می شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص ضرورت تغییر قوانین رسیدگی به تخلفات رانندگی، تصریح كرد قانون گذشته جریمه محور و مربوط به چهل سال پیش بوده كه باید با توجه به شرایط روز جامعه، تغییراتی در آنها به وجود می آمد.
وی افزود: حق و تكلیف یكی از مهمترین تغییرات قانون جدید است. در این قانون علاوه بر راننده، برای عابر، متولیان ساخت راه ها، حمل و نقل و امداد و درمان نیز تكالیفی لحاظ شده كه باید رعایت كنند.
سردار مومنی با تاكید بر اینكه در خیلی از حوادث و تصادفات رانندگی راننده مقصر اصلی نیست، گفت: داشتن خودروی ایمن، داشتن جاده ایمن و سیستم امدادو درمان مناسب از جمله حقوق مردم است كه در قوانین جدید به آنان توجه شده است.
وی تصریح كرد: از دهم اردیبهشت ماه امسال تا كنون 600 پرونده تشكیل و به مراجع قضایی ارسال شده كه در حوادث رانندگی سایر عوامل مقصر بودند و باید دادگاه به آنان رسیدگی كند.
رییس پلیس راهور در ادامه افزود: البته از طرف نهادهای مرتبط با این حوادث، فشار به نیروی راهور وارد می شود، اما ما زیر بار نمی رویم و بر اجرای كامل قانون تاكید داریم.

** تمركز بر روی تخلفات حادثه ساز است
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینكه در قوانین جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی تمركز بر روی تخلفات حادثه ساز است، افزود: 20 مورد تخلف حادثه ساز وجود دارد كه برای مبارزه با آن علاوه بر جریمه، رانندگان متخلف با توقیف خودرو و نمره منفی روبرو خواهند شد.
وی خاطر نشان كرد اگر راننده ای 30 امتیاز منفی بگیرد گواهینامه اش به مدت سه ماه توقیف می شود، اگر در مرحله دوم نیز 25 امیتاز منفی كسب كند، گواهینامه اش به مدت شش ماه توقیف خواهد شد و اگر باز هم اصرار به تخلف داشته باشد، گواهینامه او باطل می شود.
مومنی تصریح كرد البته تشویق هم در این قانون وجود دارد و اگر راننده ای از كسب آخرین نمره منفی اش شش ماه بگذرد و دیگر نمره منفی نگیرد، نمرات منفی قبلی صفر خواهد شد.

** 95 درصد مردم تخلف نمی كنند
رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینكه بیش از 95 درصد مردم قوانین را رعایت می كنند و در رانندگی تخلفی ندارند، افزود: كمتر از پنچ درصد رانندگان به قوانین توجه ندارند كه باید اصلاح شوند.
وی با بیان اینكه سالیانه در جهان بیش از یك میلیون و 300 هزار نفر در تصادفات رانندگی كشته می شوند، افزود: این آمار در ایران 23 هزار نفر است كه باید كاهش یابد.
سردار مومنی خاطر نشان كرد در حال حاضر 14 میلیون خودرو در كشور وجود دارد و در دهه آینده این میزان دو برابر خواهد شد.
وی با بیان اینكه مردم در دیدار با مسئولین ناجا تاكید بر برخورد با متخلفین رانندگی دارند، گفت: تغییر در قوانین تخلفات رانندگی یك انتخاب نبود بلكه یك ضرورت است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تاكید كرد این تغییر تنها در ایران نیست و در همه كشورهای جهان این تغییرات را در قوانین خود ایجاد كردند.
وی در خصوص میزان جرایم ایران نسبت به دیگر كشورها گفت: جرایم جدید باز هم از بسیاری از كشورها پایین تر است. حتی در كشورهای همسایه ایران جریمه های دو میلیون تومانی وجود دارد.
سردار مومنی با تاكید بر اینكه جریمه در سبد خانوار مردم قرار ندارد، گفت: جریمه جنبه پیشگیری دارد. مردم با رعایت قوانین علاوه بر تصمین آرامش، سلامتی و ایمنی خود، نیاز به پرداخت جریمه هم ندارند.

** 60 درصد مبلغ جرایم برای ایمن سازی راه ها
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در ادامه این نشست با بیان اینكه در گذشته مبالغ جریمه به حساب خزانه دولت واریز می شد، گفت: در قانون جدید 60 درصد این مبالغ برای ایمن سازی راه ها منظور می شود كه جرایم برون شهری به راه و ترابری و جرایم درون شهری به شهرداری ها تعلق خواهد گرفت.
وی با تاكید بر اینكه این بند از قانون رسیدگی به جرایم از سال آینده عملی خواهد شد، خاطر نشان كرد: 20 درصد مبلغ جرایم به حساب صندوق بیمه دیات و 15 درصد نیز برای ایجاد سامانه هوشنمد و تغییرات ترافیكی هزینه خواهد شد.
سردار مومنی تصریح كرد: پنج درصد دیگر درآمد های جرایم رانندگی نیز برای آموزش و فرهنگ سازی عمومی هزینه خواهد شد.

** نرخ جرایم هر سه سال یكبار بازنگری می شود
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص شرایط بازنگری در مبالغ جرایم رانندگی گفت: بر اساس قانون جدید هر سه سال یكبار و با در نظر گرفتن میزان تورم، نرخ های جرایم نیز افزایش خواهد یافت.
وی با تاكید بر اینكه نرخ های رسمی تورم ملاك نظر خواهد بود، افزود: جمع تورم سه سال مبنای محاسبه نرخ جرایم جدید خواهد شد.
سردار مومنی تصریح كرد: در این قانون از واژه تعدیل برای این موضوع استفاده شده است ، یعنی اگر در دوره زمانی سه سال شاهد كاهش تورم نیز باشیم ، مبلغ جرایم بر اساس آن كاهش خواهد یافت.

** نگاهی به قوانین جدید جرایم رانندگی
قوانین جدید جرایم راهنمایی و رانندگی در شهرها و جاده های كشور هفتم آبان ماه به تصویب هیات دولت رسید و از اول دیماه 1390 اعمال خواهد شد.
سقف و كف جرایم رانندگی جدید به 200 و سه هزار تومان افزایش یافته است. پیش از این سقف جرایم رانندگی در كشور 30 هزار تومان و كف آن یكهزار تومان بود.
بر اساس جدول جدید نرخ جرایم رانندگی كه در قالب 171 كد جریمه ابلاغ شده است، نرخ جرایم رانندگی به سه بخش 'كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی'، 'سایر شهرها' و 'روستاها و راههای روستایی' تقسیم شده است.
بر اساس جدول جدید جرایم، رانندگی در حالت مستی و مصرف روانگردان‌ها و یا مواد افیونی در همه جاده‌های كشور 200 هزار تومان جریمه دارد و گواهینامه راننده به مدت شش ماه ضبط و راننده مذكور به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
از سوی دیگر حركات نمایشی مانند دورزدن درجا و یا حركت موتورسیكلت بر روی یك چرخ، تجاوز از سرعت مجاز ( بیش از 50 كیلومتر در ساعت)، سبقت غیرمجاز در راههای دوطرفه، حركت به صورت مارپیچ و حركت با دنده‌عقب در آزاد راه ها و بزرگراهها در 'كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی' 100هزار تومان جریمه دارد.
در عین حال انجام همزمان دو تخلف از تخلفات یاد شده به جز حركت با دنده‌عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها علاوه بر جریمه ، توقیف 72 ساعت خودرو را نیز به همراه دارد.

امضای محب المهدي (عج)

מוות
לישראל

محب المهدي (عج) آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to محب المهدي (عج) For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
جریمه‌


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده
منتقمُ الزهراء

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
جزئیات ۳ پروژه جدید ایران در حوزه جنگ الکترونیک golenarges اخبار سیاست داخلی 0 04-10-2011 23:33
جشنواره تابستان ایرانسل HeWillCome متفرقه موبایل و تبلت 0 13-07-2011 12:57
حس مردان هنگام رانندگی همسرشان ......... خادم الزینب متفرقه 0 28-04-2011 20:48
رانندگی بدون گواهینامه حرام است محبّ الزهراء خبر گوناگون 0 02-03-2011 10:43
نظم نوین جهانی پولدار فراماسونری ، شیطان پرستی و... 2 07-01-2011 15:20

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 14:30 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1