شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > شخصيت های مرتبط با جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 25-04-2011, 14:41   #1
مدیربازنشسته
 
paradise آواتار ها
 
تاریخ عضویت: May 2010
نوشته ها: 3,035
Thanks: 11,530
Thanked 9,195 Times in 2,641 Posts
پیش فرض ایرانیان می خواهند پرچم اسلام برافراشته شود(گفتگو با دکتر محمد تیجانی سماوی)

ايرانيان مي خواهند پرچم اسلام برافراشته شود

گفت وگو با دكترمحمد تيجاني سماوي

دكترمحمد تيجاني سماوي را بسياري درايران و جهان اسلام با كتاب «ثم اهتديت» (آنگاه هدايت شدم) مي شناسند؛ كتابي كه بسيار مورد علاقه و توجه خوانندگان از جمله رهبر انقلاب قرارگرفت. تيجاني خود دراين باره مي گويد: «ايشان (رهبر انقلاب) كتاب «ثم اهتديت» را ستايش نمودند و گفتند اين كتاب، كتاب تو نيست بلكه نسيمي از بركات اهل بيت(ع) است.»
¤¤¤
¤ ما در ميان مذاهب اسلامي، نكات مشترك زيادي داريم كه با توجه به آنها مي توان به وحدت رسيد. براي شروع گفت وگو دراين باره، توضيح دهيد.
- درحقيقت بخش هاي مشترك فراواني وجود دارد و اختلاف در تمام اصول دين و فروع دين بسيار اندك است، بلكه اختلاف تنها در يك اصل ديده مي شود، اصلي كه بسياري از علماي اهل تسنن نيز آن را ذكر كرده اند و آن اصل امامت است. شيعه، امامت را اصلي از اصول دين مي داند اما اهل تسنن آن را نه به عنوان اصلي از اصول دين بلكه آن را به عنوان يك اصل سياسي مي پذيرند. درحالي كه شيعيان، امام را منصوب از جانب خداوند مي دانند و آيات قرآن كريم را ناظر بر همين مطلب مي دانند.
در بقيه مسائل مانند ايمان به خدا، نبوت حضرت محمد(ص) قرآن كريم، قبله مشترك، حج و... اختلافي وجود ندارد. البته در مسائل فقهي، اختلافات مطرح است چنانكه درون مذاهب چهارگانه اهل سنت نيز اختلافات وجود دارد و همين اختلاف فقهي در فقه شيعيان نيز ديده مي شود. خلاصه آن كه مشتركات فراوان ما در اصول و فروع، درب هاي وحدت مسلمانان به شمار مي رود و قرآن كريم نيز در آيه شريفه «واعتموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا1» بر وحدت اسلامي تاكيد دارد و اخوت اسلامي هم اين اقتضا را دارد كه مسلمانان زير بيرق دين بيايند.

¤ اما مي بينيم كه براي دستيابي مسلمانان به وحدت با وجود تمامي اين نكات مشترك موانعي وجود دارد. اين موانع را توضيح دهيد.
- يكي از موانع، جهان استكبار به ويژه آمريكاست و اين امر بر كسي پوشيده نيست. درگذشته توطئه و خيانت عليه مسلمانان در خفا و پشت پرده ها انجام مي شد اما هم اكنون هيچ پرده و نقابي وجود ندارد. دراين قضيه برخي از كشورها نيز به پيروي از آمريكا و درجهت دوستي و علاقه به آمريكايي ها، حقايق اسلام را دفن كرده و بسياري از مسلمانان كم خرد، جاهل و ضعيف الاراده را به خدمت درآورده و با حمايت همه جانبه از اين افراد، آنان را به عنوان ابزاري براي جنگ با اسلام و مسلمين در مي آورند.

¤ علت اين فتنه انگيزي آمريكا و نظام سلطه در كشورهاي اسلامي چيست؟
- آمريكا و دولت هاي غربي از گذشته هاي دور دريافته اند كه تنها مانع زياده خواهي و سلطه آنها اسلام است و در همين راستا با ايران مخالفت مي كنند. زيرا مي بينيم كه ايران تنها كشور متصدي دفاع از حريم پيامبر(ص) در محكوميت كاريكاتورهاي اهانت آميز بود. درحالي كه برخي كشورها از خود واكنش نشان ندادند. بنابراين ايران اسلامي در خط مقدم دفاع از اسلام است. ازسوي ديگر، آمريكا و اسراييل به دنبال تكه تكه كردن مسلمانان هستند. گاهي به صراحت گفته ام كه اگر شما بر اين باوريد كه ايران فقط از شيعه حمايت مي كند، سخت در اشتباهيد؛ چرا كه ايران از حماس هم- كه شيعه نيستند- حمايت مي كند.
ايرانيان مي خواهند پرچم اسلام برافراشته باشد نه شيعه و نه سني، بلكه اسلام. اين امر براي تمامي نخبگان سياسي روشن است و به خاطر همين است كه آمريكا و اسراييل دشمن سرسخت خود را ايران مي دانند. آنها به وضوح دريافته اند كه انقلاب اسلامي ايران، عامل حركت ديگر مسلمانان است. براي مثال امام خميني(ره) جمعه آخر ماه رمضان را با اين هدف كه مسئله فلسطين از ذهن مسلمانان پاك نشود و در جهت آزادي قدس تلاش نمايند، روز قدس ناميدند. اين موضوع ضربه اي سنگين براي اسراييل و آمريكا به شمار مي رود.

¤ دنياي استكبار براي فتنه انگيزي از چه حربه هايي بهره مي برد؟
- اختلاف افكني يكي از نقشه هاي استكبار است. براي مثال در لبنان بعد از ناكامي در جنگ هاي نظامي با حزب الله، اين بار مي خواهند چهره حزب الله را با ايجاد درگيري هاي مذهبي ميان شيعه و سني مخدوش نمايند و براي اين كه پيروان مذاهب مختلف در لبنان را به جان هم بيندازند؛ اين طور تبليغ مي كنند كه سعدحريري نماينده اهل سنت و سيدحسن نصرالله نماينده شيعيان است. درحالي كه اينگونه نيست و بسياري از اهل سنت و حتي مسيحيان لبنان جزو همپيمانان جريان مقاومت به شمار مي آيند. در حقيقت استكبار، با تمام توان به ايجاد فتنه در جامعه اسلامي همت مي ورزد. در انتخابات اخير در ايران هم ديديد كه نظام سلطه و به خصوص آمريكا، اسراييل و انگليس فتنه اي بزرگ را به پا كردند كه اگر فضل الهي، درايت علما و در رأس آنها رهبر معظم انقلاب نبود، نعوذبالله اين انقلاب مورد تهديد واقع مي شد. هدف آنها در ايجاد فتنه سرنگوني حكومت و نظام جمهوري اسلامي بود اما ناكام ماندند زيرا «ويمكرون و يمكرالله والله خيرالماكرين2».
مي بينيد كه در تونس انقلاب مردمي برپا شده است. ما در تونس در خفقان بوديم، كتب شيعي ممنوع بود كتاب هاي من قدغن بود و اين ممنوعيت از ناحيه وهابيت انجام مي گرفت؛ به طوري كه وزير كشور وقت تونس به صراحت به من گفت: «كتاب تو را ممنوع كرديم چرا كه در آن به مذهب وهابيت تعرض شده و ما نمي خواهيم به خاطر تو روابطمان با عربستان تحت الشعاع قرار بگيرد.» به همين دليل در تونس بسياري با من دشمن بودند. اما هنگامي كه حزب الله لبنان بر اسراييل پيروز شد، از من عذرخواهي كردند و بيان داشتند كه گويي قرآن، هم اكنون نازل شده است؛ زيرا قرآن مي فرمايد: «ولينصرن الله من ينصره»3 آنها مي گفتند خداوند به اين دليل حزب الله را ياري كرد كه اين گروه بر حق و حقيقت است. شصت سال اعراب و ساير مسلمانان نتوانستند رژيم صهيونيستي را شكست دهند، اما حزب الله با نيروي ايمان و بدون تانك و هواپيما بر رژيم صهيونيستي غالب آمد. حزب الله نه تنها بر صهيونيست ها بلكه بر آمريكا و نظام سلطه و حتي برخي كشورهاي عربي فائق شد.
برخي كشورهاي عربي كه ژنرال اسراييلي آنان را رسوا كرد، از اين رژيم حمايت كردند. اين ژنرال اسراييلي تصريح كرد كه ما به مدت شش روز نمي توانستيم به درون جبهه هاي حزب الله نفوذ كنيم اما يكي از كشورهاي عربي به ما گفت به جنگ ادامه دهيد و ما تمام هزينه هاي آن را مي پردازيم. اين رسوايي را ببينيد. اين جنگ باعث كشف حقايق شد، كشف كشورهايي كه آمريكا در فرهنگ خود، از آنها به عنوان كشورهاي معتدل! ياد مي كند. زيرا آمريكا كشورها را به دو دسته تقسيم كرده است: 1) كشورهاي مقاومت كننده در برابر اسراييل (2) كشورهاي معتدل. كشورهاي معتدل در نگاه آمريكا كشورهايي هستند كه موافق جنگ با اسراييل نيستند و به برگشت فلسطينيان به ديار خود رضايت نمي دهند. اين دو جبهه در جهان وجود دارند كه نماينده جبهه مقاومت، رهبر معظم انقلاب است.
سيدحسن نصرالله جمله بسيار زيبايي دارد. او مي گويد: «الحمدلله كه آمريكا ما را در ليست سياه خود قرار داده است و ما را تروريست مي خواند. اين براي ما شرافت و بزرگي است. اما اگر روزي شنيديد كه آمريكا ما را مدح و ستايش مي كند بايد در ما شك كنيد.» بنابراين طبيعي است كه آمريكايي ها به ايران و حزب الله اهانت كنند زيرا تنها مانع بر سر راه آنان و استخواني در گلوي آنهاست.
آنها براي فتنه انگيزي و تسلط بر كشورهاي اسلامي از روش هاي اقتصادي نيز بهره مي گيرند و در همين راستا پس از انقلاب اسلامي، محاصره اقتصادي عليه ايران را به راه انداختند. به فشارهاي اقتصادي استكبار در كشورهاي ديگر بنگريد. در همين تونس و اردن اين گونه بوده است. استكبار مي خواهد كه مردم گرسنه بمانند و همچون حكومت مصر گردند كه هيچ حركتي در برابر آن ها نداشت. مصر از آمريكا اعانه دريافت مي كرد و نان خور آنها بود.
آمريكايي ها از يك سو طوري برنامه ريزي مي كنند كه كشورهاي اسلامي عقب مانده و محتاج باشند و ازسوي ديگر نان خور آنها شوند. در قضيه لبنان نيز آمريكا به دنبال ايجاد اين حالت ترس در مردم است. مثلا در اذهان اين گونه القاء مي كرد كه اگر حريري از حكومت خارج شود شما را گرسنه نگه مي داريم و شما را مانند غزه محاصره مي كنيم و مي خواهنداز اين طريق مردم را بترسانند. البته اين روش هاي شيطاني استكبار، ان شاء الله ناكام خواهد ماندو حقيقت حاكم مي گردد و وعده الهي محقق خواهد شد.

¤ نقش جمهوري اسلامي و رهبر انقلاب را در تحقق وحدت اسلامي چگونه مي بينيد؟
- جمهوري اسلامي ايران و رهبر آن آيت الله خامنه اي همواره بر وحدت اسلامي تأكيد كرده اند. ايشان به عنوان رهبر امت اسلامي و مرجعي از مراجع ديني، مورد احترام بسياري از اهل سنت هستند. زيرا ايشان انسان معتدلي هستند و مسلمانان را به توحيد كلمه فرا مي خوانند و با حمايت هاي ايشان، سالانه كنفرانس وحدت در تهران برگزار مي شود. اين امر دليل محكم و نشانه خوبي است كه جمهوري اسلامي و رهبر آن، مسلمانان را به وحدت دعوت مي كند. اين دعوت راستين، براي از ميان برداشتن فتنه، آشوب و ايستادن در برابر مستكبران، مستعمران و دعوت كنندگان به تفرقه و جدايي است.
براي بررسي نقش آيت الله خامنه اي در جهان اسلام بايد به خاستگاه انديشه ولايت فقيه توجه شود. اگر انديشه ولايت فقيه، به شكل صحيح و بدون خدشه و با مفهوم درست تبيين شود، تمامي شيعيان آن را مي پذيرند زيرا اين انديشه، شيعيان را به وحدت كلمه و مرجعيت واحده سوق مي دهد و بدين واسطه، ظرفيت هاي شيعيان به طور پراكنده به هدر نمي رود. ولايت واحده يك اصل اسلامي است و ولايت هاي متفرقه چيزي جز تشتت و تفرقه به ارمغان نمي آورد. رسول خدا(ص) و ائمه معصومين عليهم السلام نيز ولايت واحده داشتند و امت اسلامي بايد زير بيرق يگانه اي در آيد كه نابودي مسلمانان از تفرقه و تشتت است. قرآن كريم مي فرمايد: «ان هذه امتكم امه واحده و انا ربكم فاعبدون»4، پس چرا ما تا اين حد تفرقه داشته باشيم؟
حتي به نظرم اگر ولايت فقيه را به خوبي تبيين كنيم، نه تنها شيعيان، بلكه از اهل تسنن نيز آن را مي پذيرند. جالب است بدانيد كه برخي از آن ها، امام و رهبر خود را آيت الله خامنه اي مي دانند و ايشان را مقتداي خود معرفي مي كنند. هنگامي كه علت اين امر را مي پرسي در جواب مي گويند كه كسي جز او در برابر اسرائيل نايستاده است؛ حال چه واسطه نبرد، حزب الله باشد چه حماس. مي گويند كه سرطان و مرض ما تنها اسرائيل است و او در برابر اين رژيم غاصب ايستاده است. برخي مسلمانان با اين كه شيعه نيستند اما حق و حقيقت را مشاهده و اعتراف مي كنند كه عاشق و دوستدار آقاي خامنه اي هستند و خود را پيرو ايشان مي دانند، به گونه اي كه هرچه بگويد عمل مي كنند و ايشان را مدافع اسلام مي دانند.

¤ براي اولين بار چگونه با رهبر معظم انقلاب آشنا شديد؟
- اولين بار در زمان رياست جمهوري ايشان و به واسطه آقاي سيدهادي خامنه اي- برادر رهبر انقلاب- در پاريس و به مناسبت برگزاري كنفرانس حج آشنا شدم. پس از اين كه ايشان جانشين امام خميني(ره) شدند، آشنايي ام بيشتر شد. ايشان مرا به خانه خود دعوت كردند و در آن جا ملاقاتي با هم داشتيم. من جريان اين ملاقات را در كتاب «فسيروا في الارض» و در بخش «الرحله الايرانيه» آورده ام. ايشان در آن ديدار، كتاب «ثم اهتديت» را ستايش نمودند و گفتند اين كتاب، كتاب تو نيست بلكه نسيمي از بركات اهل بيت(ع) است. بعد از آن نيز چهار يا پنج بار با ايشان ملاقات داشتم.
البته ايشان در مواردي نيز از من حمايت كرده اند. براي مثال هنگامي كه وزير آموزش اردن به من اهانت كرد، رهبر معظم سخنان او را رد كرد و من خدا را ستايش مي كنم كه رهبري ايران از من دفاع كردند. من كسي نيستم كه بخواهم مسلمانان را از هم جدا كنم بلكه به دنبال وحدت اسلام هستم. من فقط مي خواهم به برادران اهل تسنن بگويم كه شما به برادران شيعه نگاه نادرستي مي كنيد؛ پس چشمان خود را به حقيقت باز كنيد. به آن ها مي گويم كه من نيز مانند شما بودم و شما را سرزنش نمي كنم. چرا كه شما به حقيقت آگاه نيستيد و اگر حقيقت را بشناسيد همچون من از اهل بيت(ع) تبعيت مي كنيد.
پي نوشت ها:

1- سوره آل عمران، آيه 103
2- سوره انفال، آيه 30
3- سوره حج، آيه 40
4- سوره انبياء، آيه 92

کیهان

امضای paradise
مادرم حضرت زهرا،پدرم شاهِ نجف/ خوش به حالم که چه مادر پدری دارم من


اعلم یا یهود؛نحن الغالبون

آتش فتنۀ اموی را حسین با خونش خاموش کرد!

ما را از فتنه هراسی نیست!خون در رگهایمان بی قراری می کند.

لااله الا انت،سبحانک،انی کنت من الظالمین
paradise آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following 3 Users Say Thank You to paradise For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
ایرانیان می‌خواهند پرچم اسلام برافراشته شود محبّ الزهراء مباحث ديگر بخش اسلامی 0 24-02-2011 13:04
همه چیز درباره محمد حنفیه محبّ الزهراء خاندان عصمت و طهارت 0 13-02-2011 16:29
دیوانه ای بنام علي محمد باب وادعای موعود بودن monji_2008 مباحث ديگر بخش اسلامی 0 17-12-2010 02:02
فضیلت سوره های قرآن همراه با توضیح ali20 مباحث قرآنی 3 07-09-2009 08:20
اسلام و اينترنت (رابطه مذهب اسلام و گسترش اينترنت) mashti معرفی وبلاگ ها و وب سایت های اسلامی 0 02-09-2008 19:08

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 11:29 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1