شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > شخصيت های مرتبط با جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-12-2011, 16:57   #1
همکار بازنشسته
 
javadkhan آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jun 2011
نوشته ها: 3,689
Thanks: 589
Thanked 6,365 Times in 2,402 Posts
پیش فرض احمد خاتمي: انگليس نياز به گوشمالي داشت

۱۱ آذر ۱۳۹۰

آنها آن‌چه توانسته‌اند عليه اين مردم انجام داده‌اند و آخرينشان هم تحريم يكجانبه‌ي بانك مركزي بود كه البته بسيار بي‌ثمر است و اثر نمادين دارد؛ چرا كه ما با انگليس و آمريكا روابطي نداريم كه اين تحريم‌ها بخواهد براي ما كمرشكن باشد. بنابراين انگليس نياز به گوشمالي داشت.

خطيب موقت نماز جمعه اين هفته‌ي تهران، تصريح كرد: مجلس ما امروز نماد مردم‌سالاري ديني در نظام مقدس جمهوري اسلامي محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا آيت‌الله سيد احمد خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران با گرامي‌داشت 16 آذر روز دانشجو، اين روز را نماد استكبارستيزي دانشجويان در سال 1332 دانست و گفت: تعدادي از دانشجويان به خاطر مقابله با آمريكا و انگليس در اين روز به خون غلطيتند و به شهادت رسيدند واين روزسند افتخار دانشجويان متعهد است، اميد كه با رفتارشان اين افتخار را هم‌چنان حفظ كنند.

وي هم‌چنين روز 7 آذر را گرامي داشت و گفت: اين روز سالروز حماسه‌آفريني حماسه‌آفرينان ناوچه موشك‌انداز پيكان است كه طي آن خدمتي بزرگ انجام شد و اين خدمتگزاران، توان دريايي دشمن را از كار انداختند و ضربه‌ي مهلكي به آنها زدند؛ به گونه‌اي كه دشمن نتوانست جان سالم به در ببرد ،لذا بايد اين روز گرامي داشت.

خطيب موقت نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با گرامي‌داشت تاسوعا و عاشوراي حسيني، با بيان اين‌كه تاسوعا، عاشورا، محرم و صفر به‌حق سرمايه‌هاي قيمتي اين ملت هستند، گفت: انقلاب ما مديون عاشوراست و 15 خرداد سال 42 نيز برگرفته از مفاهيم روز عاشورا بود. ضمن اين‌كه در فتنه 8 ماهه سال 88 اين فتنه سياهي كه دنياي استكبار پشت سرش بود، عزاي سيدالشهدا باعث جمع شدن آن شد.

خاتمي افزود: مردم ديدند كه در اين روز فتنه‌گران حتي به عزا و عزاداران هم رحم نمي‌كنند و خيابان‌هاي مركزي را به ميدان جنگ تبديل كردند. بنابراين مردم نتوانستند تحمل كنند. به صحنه آمدند و در 9 دي سال 88 حماسه‌اي بزرگ آفريدند.

وي در ادامه، سران هيات‌ها، خطباي مجالس ابي عبدالله و مداحان اهل بيت را مخاطب قرار داد و گفت: براي ما نبايد مهم باشد كه مجلس ما شلوغ باشد يا نه. مهم اين است كه همه‌ي جواناني كه به عشق ابي‌عبدالله زير اين خيمه جمع مي‌شوند از معارف دين تقديمشان كنيم.

امام جمعه موقت تهران تصريح كرد: بيان مسائل شرعي مبتلابه بايد در اين‌طور مجالس به جوانان گفته شود و مسائل شرعي فقط وضو و غسل و تيمم نيست. گرچه اينها هم مهم است، اما نگاه كردن، نحوه‌ي پوشش و مسائلي از اين دست نيز حرام و حلال دارد. بنابراين در اين جلسات بايد تمام دين تبيين شود.

خاتمي افزود: در بمباران شبهه‌افكني دشمنان كه تمام معارف اعتقادي ما مورد هجمه است، شبهات اعتقادي بايد مطرح و به آنها جواب منطقي داده شود. اگرچه در كنار اين‌ها شور حسيني هم بايد موج بزند كه البته شور مقدسي است.

وي اظهار كرد: در مجالسي كه من خدمت مقام معظم رهبري بوده‌ام، ايشان بعد از مجلس به مداحان مي‌فرمودند كه به سبك سنتي مداحي كنند. يعني اول غزل اخلاقي مثلا درباره‌ي احسان به والدين، خدمت به مردم و مسائلي از اين دست خوانده شود؛ چرا كه گاهي يك غزل اخلاقي يك مداح تاثير بسيار زيادي را در مستمعين خواهد داشت و پس از اين نيز بايد مصائب اهل بيت با آهنگ‌هاي خودي بيان شود.

خطيب موقت نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با بيان اين‌كه بحمدالله جريان مداحي در كشور اصلاح شده، تاكيد كرد: آهنگ‌هاي آلوده در شأن مجالس حسين (ع) نيست. به ما گفته‌اند كه حتي قرآن را با الحان اهل فسق نخوانيد؛ چه برسد به عزاداري.

خاتمي با بيان اين‌كه براي شناخت نهضت سالار شهيدان، سه منبع مي‌تواند مورد استفاده‌ي خطباي مجالس اهل بيت قرار بگيرد، گفت: اولين آنها تاريخ است كه البته در آن دروغ و راست بسيار ديده مي‌شود. بنابراين اجتهاد لازم است تا درست از نادرست تشخيص داده شود. هم‌چنين كلمات خود سيدالشهدا از مدينه تا كربلا و زيارت‌هاي معروفه سالار شهيدان از ديگر منابعي هستند كه مي‌توانند مورد استفاده قرار بگيرند.

وي در ادامه‌ي سخنان خود با اشاره به مصوبه‌ي كاهش ارتباط با انگليس، ضمن اين‌كه اين مصوبه را از قدم‌هاي مثبت مجلس شوراي اسلامي دانست، افزود: انگليسي‌ها سابقه‌ي 100 ساله‌ي خيانت به ايران را دارند و اگر قرار باشد خيانت‌هاي اين كشور شمرده شود، مثنوي هفتاد من خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: در دوره‌ي قاجار با قراردادهاي ننگيني چون رويتر و تنباكو كه به فضل خدا با به صحنه آمدن عالمان برجسته‌ي ديني ناكام گذاشته شد، اين خيانت‌ها به خوبي ديده شده است.

امام جمعه موقت تهران اظهار كرد: آنها هر كاري كه توانستند عليه انقلاب انجام دادند. اگر كاري نشده، نه اين‌كه نخواستند ،بلكه نتوانستند. هم‌چنين ديديم كه در فتنه سال 88 معركه‌گردان بودند. چنان‌چه وزير محترم اطلاعات وقت گفت كه از برخي ستادها بيش از 100 بار با سفارت انگليس ارتباط برقرار شده است.

وي افزود: آنها آن‌چه توانسته‌اند عليه اين مردم انجام داده‌اند و آخرينشان هم تحريم يكجانبه‌ي بانك مركزي بود كه البته بسيار بي‌ثمر است و اثر نمادين دارد؛ چرا كه ما با انگليس و آمريكا روابطي نداريم كه اين تحريم‌ها بخواهد براي ما كمرشكن باشد. بنابراين انگليس نياز به گوشمالي داشت.

خاتمي در ادامه گفت: حرفي كه ما داريم اين است؛ شوراي امنيت بيشتر از اين خود را رسوا نكند. به اتفاق، بيانيه عليه ايران دادن، يعني با طناب پوسيده‌ي انگليس به چاه رفتن. ما به كشورهاي اروپايي هم مي‌گوييم تا بشنوند آمريكا و انگليس مي‌خواهند هزينه‌هايشان را با شمار سرشكن كنند و همان نفرتي كه مردم از آنها دارند از شما هم داشته باشند.

وي تصريح كرد: انگليسي‌ها در ايران و در جهان اسلام رسوا شده‌اند و بسيار هم كودن هستند و در زمان‌هاي مختلف مثلا زمان قاجار، قبل از انقلاب و پس از پيروزي ما از اين ملت توسري خورده‌اند و يكي از اين توسري‌ها، توسري مجلس به آنها بود و همين مجلس شايسته‌ي اين ملت عزيز است. با اين حال بايد گفت اروپايي‌ها خودشان را به انگليس سنجاق نزنند و الا نفرتي كه مردم ما از انگيس دارند به سوي آنها هم سرريز خواهد شد.

خطيب موقت نماز جمعه اين هفته‌ي تهران در ادامه با اشاره به شهادت آيت‌الله مدرس در روز 10 آذر گفت: روز شهادت مرحوم آيت‌الله مدرس به عنوان نماد مبارزه با استكبار و استعمار رضا خان، روز مجلس شوراي اسلامي است كه بحمدالله مجلس ما نماد مردم‌سالاري ديني در نظام مقدس جمهوري اسلامي محسوب مي‌شود و مجلسيان در همه‌ي ادوار بايد شهيد مدرس را به عنوان الگو و چراغ راهشان قرار دهند و بدانند مجلسياني در شأن نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند كه مدرس‌وار عمل كنند.

خاتمي هم‌چنين در خطبه‌هاي اول نماز جمعه اين هفته تهران با تقبيح عيب‌جويي و تخريب ديگران افزود: برخي منتقد وظيفه‌اي هستند و در جايي كه عيبي وجود داشته باشد انتقاد مي‌كنند، اما جايي كه عيب وجود ندارد دنبال عيب نمي‌گردند. اما منتقدان حرفه‌اي دنبال عيب و خراب كردن ديگران هستند. اين در حالي است كه بايد دانست كسي كه امروز برادر ديني‌اش را تخريب مي‌كند، چرخ فلك مي‌گردد و روزي هم خود او خراب خواهد شد.

وي اظهار كرد: كساني هم هستند كه دم از حقوق مردم مي‌زنند، اما در اين حال آب به آسياب دشمن مي‌ريزند و به مردم خيانت مي‌كنند كه البته اين بيماري است و همه‌ي اينها مي‌تواند جامعه را دچار مشكل كند.

امضای javadkhan زندگی مثل یه جاده است من و تو مسافراشیم
قدر امروز رو بدونیم ممکنه فردا نباشیم

www.javadkhan.blogfa.com
javadkhan آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to javadkhan For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمانکاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
ازدواج سياسي، طلاق سياسي! paradise تاریخ 0 07-10-2011 11:03
روابط حكومت شاه با رژيم صهيونيستي paradise تاریخ 0 07-10-2011 10:39
انگشت کوچیکه حاج‌احمدهم نمی‌شم paradise جبهه و جنگ 0 22-09-2011 11:24
پرونده ي قتلت را امضاء كنم؟ محبّ الزهراء جبهه و جنگ 0 20-09-2011 13:57
انگليس بدترين آمارهاي مربوط به حقوق بشر را در اروپا دارد م علی کوچولو خبر گوناگون 0 12-07-2011 02:52

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 05:04 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1