شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > شخصيت های مرتبط با جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-02-2012, 20:51   #1
سه دنگ سایت به نامشه
 
Redemption آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Sep 2009
محل سکونت: بوشهر
نوشته ها: 2,611
Thanks: 1,937
Thanked 7,734 Times in 2,329 Posts
پیش فرض تعبیر جالب آیت‌الله‌جوادی از واژه استعمار

این مفسر بزرگ قرآن کریم تاکید کرد: استعمار از مقدس‌ترین واژه‌های قرآنی است اما بیگانه با این واژه آنقدر بازی کرد که جزو پلیدترین کلمات است. وقتی به قرآن مراجعه کنید می‌بینید که مقدس‌تر از واژه استعمار پیدا نمی‌کنید اما بیگانه این کلمه را از اوج گرفت و از فراز به فرود آورد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از دانشجویان خارجی مقیم ایران به تلاش حاکمان قبلی مصر برای جلوگیری از بیداری مردم اشاره کرد و یادآور شد: آنها مصر را آنچنان به خواب فرو بردند که گلوله خالد نتوانست این کشور را بیدار کند. انور سادات با گلوله خالد رخت بر بست ولی این کشور همچنان در خواب بود.
وی اضافه کرد: سالیان سال امثال حسنی نامبارکها در این کشور حکومت کردند ولی وقتی انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست خون شهیدان، شرق و غرب را گرفت و مصر بیدار شد.

آیت‌الله جوادی آملی تاکید کرد: مادامی که خودمحوریم خوابیم، وقتی حق محور باشیم بیداریم. باید جهانی فکر کنیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند کل جهان را آفرید، به آیاتی از قرآن کریم در این مورد اشاره کرد و افزود: خداوند آسمان و زمین را آفرید و مزین کرد و بعد به انسان فرمود که اینها را برای تو آفریدم.

استعمار از مقدس‌ترین واژه‌های قرآنی است
این مفسر بزرگ قرآن کریم تاکید کرد: استعمار از مقدس‌ترین واژه‌های قرآنی است اما بیگانه با این واژه آنقدر بازی کرد که جزو پلیدترین کلمات است.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: وقتی به قرآن مراجعه کنید می‌بینید که مقدس‌تر از واژه استعمار پیدا نمی‌کنید اما بیگانه این کلمه را از اوج گرفت و از فراز به فرود آورد.

وی ادامه داد: خداوند اعلام کرد که صحنه وسیع آسمانها سفره‌ای است که من آفریدم، صحنه وسیع زمین سفره‌ای است که من گستراندم. به شما هوش تسخیر دادیم که آنها را مسخر کنید ولی مسخِر من هستم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند انبیای الهی را فرستاد که این فتیله را بالا بکشند و هوشمندها را هوشمندتر کنند، تصریح کرد: وقتی خداوند این صحنه را آفرید استعمار را مطرح کرد و فرمود که همه معادن و منابع را ایجاد کردیم و به جد از شما به عنوان اینکه مسخر من هستید و من شما را استعمار می‌کنم، زمین را آباد کنید و تمام نیازها و مواد غذایی خودتان را از زمین تامین کنید.

آیت الله جوادی آملی با ذکر روایتی از امیرالمومنین(ع) گفت: امام علی(ع) فرمودند کسی که زمین و آب به اندازه کافی دارد ولی اهل واردات باشد از رحمت خدا دور باد.

ملت رفاه‌ طلب شکم سرا به جایی نمی‌رسد
وی بر لزوم تلاش در تولید و قناعت در مصرف تاکید کرد و افزود: یک ملت رفاه‌طلب شکم سرا به جایی نمی‌رسد، خداوند فرمود شما را آفریدم و از شما به جد می‌خواهم که زمین را آباد کنید.

استاد برجسته حوزه علمیه با تشریح چرایی قداست این مسئله اظهار داشت: بزرگواری مثل ذات اقدس الهی همه مواد مهمانه را آفرید، هر کدام را در جایی قرار داد، ما را هوشمند آفرید، به آنها فرمان اطاعت داد و فرمود زمام امور به دست من است و من همه را آفریدم که از این امکانات استفاده کنند، برای همین انسان نه بیراهه برود و نه راه کسی را ببندد. اما همین واژه را به صورت پلیدترین واژه‌های فرهنگی درآوردند.

آیت الله جوادی آملی با تعریف واژه استعمار غرب گفت: استعمار غرب به این صورت است که شما در کشوری زندگی می‌کنید که آب و هوا و نفت و نیروی انسانی برای شماست ولی برای ما کار کنید. معنای آن این است که سرمایه و قدرت و وطن مال شما ولی نوکر ما باشید. به این صورت استعماری که در دین بود را به این صورت درآوردند.

انقلاب اسلامی دین را از اسارت یاغیان نجات داد

این مرجع تقلید با اشاره به سرنگونی حسنی مبارک در مصر و رویکرد اسلامی این کشور اظهار داشت: وجود مبارک امام علی(ع) نامه مهمی به مالک اشتر والی مصر نوشتند که مصر بر آن است که این نامه را محور کار خود قرار دهد.
وی با اشاره به برخی محورهای این نامه بیان داشت: امام علی(ع) فرمود که من قیام کردم برای اینک دین و قرآن را آزاد کنم. اگر قرآن و دین آزاد شد آب و خاک آزاد می‌شود.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: مردم مصر سالیان متمادی در اسارت حسنی مبارکها و امثال آنها بودند اما به برکت انقلاب اسلامی و خون‌های شهیدان دین را از اسارت یاغیان در آوردند و به دست گرفتند تا استعمار منحوس را ترک کنند و استعمار مقدس را بگیرند.

وی گفت: مستعمر ما خداست و کیفیت استعمار این است که همه چیز را خداوند آفرید و فرمود که استعمار ما باشید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دین همه چیز است، اظهار داشت: اگر بخواهید ملتی را هر هفته جمع کنید نیاز به مکتب و کتاب دارد. دین نماز جمعه، نماز عید فطر و نماز عید قربان داشت ولی این خیمه خاموش بود.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در احیای دین تاکید کرد: امام خمینی(ره) عمود را سر جایش گذاشت و خیمه دین را بلند کرد و دید که همه چیز در آن وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه ملت با اشتیاق و شتاب وارد نماز جمعه می شوند، تصریح کرد: دین همه جانبه است ولی این چادر را خراب کردند و عمود آن را کشیدند. امام خمینی(ره) عمود را سرجایش گذاشت و بیداری اسلامی نیز در قالب همین است.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: حوزه‌های سعی می‌کنند وظایف خودشان را به خوبی انجام دهند و امیدوارم دانشگاهیان هم تلاش بیشتری داشته باشند.

عدالت و آزادی بدون دین پوچ است

وی با بیان اینکه سخن گفتن از آزادی و عدالت و استقلال پوچ است گفت: اگر سخن از دین بود استقلال و عدالت معنا می‌کند.
آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: مواد حقوقی، قضایی، سیاسی و اقتصادی را از مبانی می‌گیرند، مبانی حقوقی ما استقلال و امنیت و آزادی و احترام متقابل و زندگی مسالمت‌آمیز و محیط زیست و بالاتر از همه عدل است. اما مهمترین عنصر در مبانی، عدل است که از عدل معروف‌تر و شیرین‌تر و جاذبه‌دارتر در بین این امور چیزی نیست.

وی ادامه داد: عدل یعنی هر چیزی سر جایش قرار گیرد اما جای اشخاص و اشیاء کجاست را کسی که اینها را آفرید می‌داند. ولی دست آنها از وحی که منابع است خالی است از این رو مواد حقوقی را از مبانی و مبانی را از خودشان می گیرند که این هوس‌مدار می‌شود.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: اینها که ۶۰ سال مردم غزه و فلسطین را تروریست می‌دانند چون عدل و تروریست را از خودشان معنا می‌کنند در صورتی که مردم فلسطین و غزه از خودشان دفاع می‌کنند.

امام خمینی (ره) منابع را احیا کردند

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) سالیان سال منابع را احیا و روشن کردند، اظهار داشت: امام مبانی را از منابع گرفتند و عدل و استقلال و آزادی را برای مردم معنا کردند و مردم در شعارهای خودشان استقلال و آزادی را استقلال و آزادی عادلانه که مدل برخاسته از منابع معنا کردند. این مسئله جهان و همگان را بیدار می‌کند.

امضای Redemption

یه عمریه تو هیئتا سینه زن و گریه کنم

خدا خودش خوب میدونه، دل از حسین نمی کنم


به یاد آسید جواد ذاکر

Redemption آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to Redemption For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
واژه, آیت الله, استعمار, تعبیر, جوادی آملی, جالب


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
غلط های مشهور املایی و دستوری زبان فارسی paradise زبان شناسی و اموزش زبان ملل دیگر 1 18-02-2012 13:01
مهارت در جستجوی اطلاعات فارسی از اینترنت محبّ الزهراء اینترنت و شبکه 0 29-05-2011 13:37
واژه ریاضیات و بهترین واژه جایگزین آن paradise ریاضی ، فیزیک و شیمی 0 05-04-2011 21:34
راهها و ابزار نفوذ استعمار در جهان اسلام از دیدگاه استاد مطهری paradise مباحث ديگر بخش اسلامی 0 14-02-2011 11:10
ابن عربی، مولانا و اندیشه وحدت وجود محسن رحمتی عرفان 1 14-12-2010 09:26

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 21:24 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1