شما در انجمن های ما ثبت نام نکرده اید یا هنوز وارد نشده اید . در صورتی که عضو نیستید همین حالا ثبت نام کنید.    
انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان

Help

فروشگاه طب اسلامی ، سنتی ، موادآرایشی ، بهداشتی و پوستی ارگانیک اسرار الشفاء


بازگشت   انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان > اسلام > شخصيت های مرتبط با جهان اسلام


پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 17-02-2014, 11:01   #1
مدیر ارشد انجمنهای نور آسمان
 
محبّ الزهراء آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: ماه
نوشته ها: 17,024
Thanks: 31,947
Thanked 50,451 Times in 14,796 Posts
پیش فرض ماجرای زیرسیگاری طلای آیت‌الله بهشتی

ماجرای زیرسیگاری طلای آیت‌الله بهشتی


نقل قول:
آیت الله بهشتی: در حالی که من سیگار نمی کشم شایع کرده اند که فلانی زیر سیگارش از طلا است و یا نوشته اند که از درب خانه بهشتی که وارد می شوی باید یک ربع ساعت راه بروی تا به ساختمان برسی این دروغ ها را تا کی مردم باور می کنند؟


33 سال قبل در چنین روزی اخبار مربوط به زندگی آیت الله بهشتی حاشیه ساز شده بود:

  • به دنبال انتشار اخباری مبنی بر سوء قصد به حجت الاسلام لاهوتی ، رئیس جمهور پیامی صادر کرد ولی از سوی دیگر استاندار گیلان خبر ترور لاهوتی را به شدت تکذیب کرد.
  • بنی صدر: ملت مسلمان ما باید بداند روحانیت رکن مهم موجودیت مستقل کشور است و در رفتار با روحانیان باید جانب احترام را به تمام مراعات کنند و در این گونه موارد که به اساسی ترین حقوق مردم راجع می شود و حق آزادی اظهار نظر و شنیدن آن را از بین می برد لاقید بمانند.
  • به دنبال این جریانات حجت الاسلام سید احمد خمینی نیز با انتشار نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس از آنان خواست تا با تمام قدرت از آزادی دفاع کنند.
  • آیت الله بهشتی : هر انسانی در اظهار نظر نسبت به مسئولان آزاد است به شرط اینکه دروغ پردازی و شایعه سازی پیرامون آنها نکند تهمت نزند برچسب های باطل نزند و راست بگوید.
  • شهردار تهران: با افرادی که در شهرداری جوسازی می کنند قاطعانه برخورد می کنیم.

ماجرای ترور حامی رئیس جمهور چه بود؟
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر سوء قصد به حجت الاسلام لاهوتی یکی از نمایندگان مجلس، رئیس جمهور پیامی صادر کرد ولی از سوی دیگر استاندار گیلان خبر ترور لاهوتی را به شدت تکذیب کرد.

بنی صدر : چماق دار ها ژ-3 به دست گرفته اند!
در بخشی از پیام رئیس جمهور وی با منتسب کردن ترور به گروه های موسوم به چماق دار تاکید کرده است : این که نماینده مردم در مسجد و خانه خدا نتواند صحبت کند و جای چماق را ژ-3 بگیرد چه نوع علامتی است علامت وجود یا عدم وجود امنیت؟! وی ادامه داد : این واقعه باید به همه ثابت کرده باشد که هشدارهای اینجانب حق است اگر امنیت برای همه به وجود نیاید بهترین ها نیز چوب عدم امنیت را خواهند خورد.
بنی صدر اظهار داشت : ملت مسلمان ما باید بداند روحانیت رکن مهم موجودیت مستقل کشور است و در رفتار با روحانیان باید جانب احترام را به تمام مراعات کنند و در این گونه موارد که به اساسی ترین حقوق مردم راجع می شود و حق آزادی اظهار نظر و شنیدن آن را از بین می برد لاقید بمانند.(1)

نقل قول:
آن چه واقعیت داشت و باید از آن به عنوان چماق واقعی یاد کرد سلاح هایی بود که در دستان مجاهدین خلق و یا به عبارت بهتر منافقین به عنوان ابزار دست بنی صدر عمل می کرد . منافقین با این سلاح ها در خرداد ماه 60 در خیابان های تهران و برخی شهرستان ها جوی خون به راه انداخت تا نشان دهد چماق چیست و چماق دار کیست!


استاندار گیلان : خبر ترور لاهوتی کذب محض است
استاندار گیلان در پی انتشار شایعه ترور لاهوتی نماینده هوادار رئیس جمهور در مصاحبه ای به شدت این خبر را تکذیب کرد. وی گفت : آقای لاهوتی در یکی از مساجد سخنرانی داشتند که در این سخنرانی نسبتی به یکی از جوانان شهر می دهند در این هنگام عده ای به طرفداری از آن جوان و گروهی دیگر در مخالفت با او شعار می دهند در این گیر و دار سنگی از بیرون مسجد به داخل پرتاب می شود و محافظ لاهوتی در واکنش به این پرتاب سنگ شروع به رگبار بستن به طرف سقف مسجد می کند که شیشه های مسجد نیز شکسته می شود.
مهندس علی انصاری اضافه کرد : بعد از این اقدام محافظ، جوان مورد خطاب لاهوتی را تهدید می کند که در صورت تسلیم نشدن شلیک می کند که بلافاصله نیز به تهدید خود عمل کرده و با کمانه شدن تیر، آن جوان و یک نفر دیگر مجروح می شوند.(2)

سید احمد خمینی : با چماق داران برخورد شود
به دنبال این جریانات حجت الاسلام سید احمد خمینی نیز با انتشار نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس از آنان خواست تا با تمام قدرت از آزادی دفاع کنند. وی نوشت : اگر امروز جریان چماقداری را از ریشه نکنید فردا خیلی دیر است ، نمیدانم چرا مسئولین مملکتی در این باره هیچ نمی گویند و چرا چماقداران را دستگیر نمی کنند.(3)

آیت الله بهشتی حدود آزادی در جمهوری اسلامی را تشریح کرد
آیت الله بهشتی که به استان یزد سفر کرده است در مسجد ملا اسماعیل این شهر طی سخنانی اظهار داشت : از کسانیکه درصدد تحمیل عقیده فکر و اندیشه بر دیگران هستند بیزارم. وی گفت : عده ای که مسئله آزادی به عنوان مسئله اصلی و اساسی انقلاب در اعماق ضمیر و وجدانشان جایی والا دارد گاهی ناله سر می دهند که انقلاب کردیم که آزادی به دست آوریم حالا هم که انقلاب کردیم آزادی نیست. آیت الله بهشتی گفت : یکی از این افراد اخیرا در روزنامه ها نوشته بود وقتی می گوئیم آزادی نیست آزادی برای مخالفان نیست والا آزادی برای موافقان جمهوری اسلامی هست این مطلب را باید روشن کنم که در نظام اسلامی آزادی چگونه خواهد بود و اینک چگونه است و همراه با مردمان راه روشن را پیدا کنیم و با عزمی استوار برویم.

هر انسانی در داشتن و انتخاب عقیده آزاد است
آیت الله بهشتی در ادامه سخنان خود اظهار داشت : آزادی سه بخش اصلی دارد بخش اول آزادی عقیده و اندیشه ، بخش دوم آزادی بیان و قلم و اجتماعات و تظاهرات و بخش سوم آزادی تشکیل احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی.حال باید ببینیم که پس از پیروزی انقلاب وضع چگونه باید باشد.
وی افزود : در بخش اول هر انسانی در داشتن و انتخاب عقیده آزاد است و اصلا عقیده و باور قابل تغییر نیست کسانی که می خواهند از راه های مختلف باور و اعتقاد و محبت را به مردم تحمیل کنند راه را عوضی می روند و این ها بد باوری و کینه مردم را متوجه خودشان می کنند.انسان در اندیشه و باور و اعتقاد آزاد است و هیچ گونه اجبار و تحمیل در باور و ایمان و اعتقاد و مهر و محبت معنی ندارد.
آیت الله بهشتی گفت : در جمهوری اسلامی همه باید آزاد بیندیشند و آزاد جست و جو کنند و نسبت به هر چیزی آزادانه آن چه را حق می یابند بپذیرند و به دنبالش بروند هر کس و هرگروه و هر مقام و هر عالم و عامی که از این راه آزادی کامل اندیشه و عقیده ذره ای منحرف شود از صراط مستقیم اسلام منحرف شده است.

نقل قول:
آیت الله بهشتی: در جمهوری اسلامی همه باید آزاد بیندیشند و آزاد جست و جو کنند و نسبت به هر چیزی آزادانه آن چه را حق می یابند بپذیرند و به دنبالش بروند هر کس و هرگروه و هر مقام و هر عالم و عامی که از این راه آزادی کامل اندیشه و عقیده ذره ای منحرف شود از صراط مستقیم اسلام منحرف شده است.همواره از کسانیکه درصدد تحمیل عقیده بوده اند بیزار بودم
وی گفت : من به عنوان یک روحانی با شما عهد می کنم که در همه عمرم و هم اکنون و تا زنده ام از کسانیکه در صدد تحمیل عقیده و فکر و اندیشه به دیگران هستند بیزارم. در مورد آزادی بیان و قلم و اجتماعات در جمهوری اسلامی آیت الله بهشتی گفت : هر انسانی در اظهار نظر نسبت به مسئولان آزاد است با رعایت دو شرط 1- اظهار نظر و مطلبی که درباره آن ها می کند و می گویند راست باشد دروغ پردازی و شایعه سازی پیرامون آنها نکند تهمت نزند برچسب های باطل نزند و راست بگوید 2- با زبان و بیان دلسوزانه و بی غرضانه بگوید نه با زبان و بیان و عبارت های مغرضانه و کینه توزانه.

نعمتی که خداوند به آیت الله بهشتی ارزانی داشت
آیت الله بهشتی در ادامه سخنان خود اظهار داشت : خداوند نعمتی را بر من ارزانی داشته و آن این است که در سطح دنیا دشمنان و حتی در سطح ایران دشمنان فریب خورده و یا مزدوران آگاه به من هرچه دلشان خواسته گفته اند آن قدر درباره من در تلویزیون ها و رادیوهای اروپا و آمریکا در مجلات و نشریات بد می گویند و بد می نویسند و آن قدر در داخل ایران روزنامه ها و شب نامه ها و بلندگوها درباره من سمپاشی می کنند که الی ماشاء الله ولی من به هرگوشه ای از ایران می روم چه در تهران و چه در شهرها با مهر و عطوفت و لطف مردم روبرو می شوم.

چرا به اتهامات پاسخ نمی گویم؟!
وی در پاسخ به این سوال که چرا به این اتهامات پاسخ نمی گوید گفت : درست است که انسان وظیفه دارد اگر دروغی و خلافی درباره اش گفته می شود توضیح دهد ولی پاسخ من به آن ها این است که اگر ما صمیمانه و مخلصانه به این مردم خدمت کنیم نه به خاطر تشکر مردم بلکه به خاطر رضای خدا خدمت بکنیم خداوند اینقدر سپاهیانی دارد که چشم شما نمی بینند و آنها را می فرستد و کید دشمنان را باطل می کند.

ماجرای زیر سیگاری طلای آیت الله بهشتی چه بود؟!
آیت الله بهشتی گفت : در حالی که من سیگار نمی کشم شایع کرده اند که فلانی زیر سیگارش از طلا است و یا نوشته اند که از درب خانه بهشتی که وارد می شوی باید یک ربع ساعت راه بروی تا به ساختمان برسی این دروغ ها را تا کی مردم باور می کنند؟! آیت الله بهشتی در پایان گفت : من اعلام می کنم هر کس به هر عنوان بخواهد جلو انتقاد سازنده یعنی همان امر به معروف و نهی از منکر عمومی اسلام را در جمهوری اسلامی بگیرد از راه اسلام منحرف شده است و به عنوان مسلمان از او بیزارم.(4)

شهردار تهران : با افرادی که جوسازی می کنند شدیدا برخورد می کنیم
دکتر کمال الدین نیک روش شهردار تهران گفت : با افرادی که در شهرداری جوسازی می کنند قاطعانه برخورد می کنیم. شهردار تهران در جواب به این سوال که آیا شهرداری طرحی برای خلوت کردن تهران دارد یا خیر گفت : مسلما شهرداری قادر به انجام یک چنین طرحی نخواهد بود این وزارت کشور هست که می تواند فعالیت کند و شهرداری می تواند یکی از اعضای کمیسیون تمرکز زدایی باشد و در این زمینه با وزارت کشور تماس هایی گرفته شده است.
وی درباره سیل مهاجرت ها به تهران و حمایت برخی گروهک ها از این مهاجرت ها گفت : من این هشدار را می دهم که اگر قوانین و مقررات شهری به معنای واقعی و اسلامی پیاده نشود و ما نتوانیم جلوی مهاجرت های بیجا را بگیریم و نتوانیم این حملات بیجایی که به زمین های دولتی و زمین های مردم می شود بگیریم واقعا مسئله انقلاب را خیلی ساده با آن برخورد کرده ایم و ساده از دست خواهیم داد.
وی گفت : اصولا ضوابط شرعی اجازه نمی دهد زمین های دولت توسط گروه خاصی حتی اگر مستضعف هم باشند بدون هیچ گونه ضابطه ای مورد تجاوز قرار گیرد این اراضی مال مردم است و تماما سهیم هستند و باید طبق مقررات خاصی که دولت تنظیم خواهد کرد و مجلس نیز تصویب می کند در اختیار گذارده شود .(5)


پی نوشت :
1- جمهوری اسلامی ، 28 بهمن 1359 ، صفحه 4، یکی از راهکارهایی که بنی صدر و دوستانش برای تسخیر کامل انقلاب اندیشیده بودند و از آن طریق سعی می کردند رقبای خود را از صحنه خارج کرده و کاملاً منزوی کنند طرح شعار خشونت و چماق بود . این شعار تا آن حد تکرار شده بود که بعضی از بزرگان انقلاب از جمله حاج سید احمد خمینی نیز باور کرده بود که بخشی از گفته های بنی صدر صحت دارد و عده ای با چماق قصد دارند رئیس جمهور قانونی کشور را از میان بردارند ولی آن چه واقعیت داشت و باید از آن به عنوان چماق واقعی یاد کرد سلاح هایی بود که در دستان مجاهدین خلق و یا به عبارت بهتر منافقین به عنوان ابزار دست بنی صدر عمل می کرد . منافقین با این سلاح ها در خرداد ماه 60 در خیابان های تهران و برخی شهرستان ها جوی خون به راه انداخت تا نشان دهد چماق چیست و چماق دار کیست! از سوی دیگر بنی صدر در حالی روحانیت را رکن رکین انقلاب می داند و بر حراست و پاسداری از حرمت آزادی بیان آنها پای می فشارد که طیف حامی او شدید ترین بی حرمتی ها را نسبت به روحانیت انقلابی از جمله شهید مظلوم آیت الله بهشتی روا می داشت و حال آیا می تواند صداقت سخنان بنی صدر را باور داشت؟!
2- جمهوری اسلامی ، 28 بهمن 1359 ، صفحه 4
3- کیهان ، 28 بهمن 1359 ، صفحه 3
4- کیهان ، 28 بهمن 1359 ، صفحه 11
5- جمهوری اسلامی ، 28 بهمن 1359 ، صفحه 2
پژوهشگر : سید روح الله امین آبادیمنبع: فارس

امضای محبّ الزهراء
طاعـــــــت از دست نیاید ، گنهی باید کرد
در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد


!


بعداز اين لطفي ندارد حکـمراني بر دلم
شهر ويـران گشته فرماندار مي خواهد چه کار . . .
محبّ الزهراء آنلاین نیست.  
Digg this Post!Tweet this Post!Share on FacebookShare on google+
پاسخ با نقل قول
لینک ها
The Following User Says Thank You to محبّ الزهراء For This Useful Post:
پاسخ

آموزش قرار دادن مطلب ، نظر و فعاليت در نورآسمان

لیست کامل لینک های جالب و مفید لینکدانی نورآسمان


برچسب ها
آیت‌الله بهشتی


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
کاربران دعوت شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
بحث و گفتگوی آزاد: ریشه‌های تخریب یک تکلیف مدار! Hamid مباحث سیاست داخلی 155 17-09-2014 14:59
تنها طلبه‌ای که در دادگاه مصدق بود vorojax مقالات 0 28-06-2013 20:41
به خدا قسم بهشتی و امثال بهشتی آماده ی شهادتند(( رهیار شخصيت های مرتبط با جهان اسلام 0 27-06-2013 21:16
ماجرای تواضع آیت‌الله انصاری شیرازی / «اتاق علامه» کجاست؟ mahdishata شخصيت های مرتبط با جهان اسلام 0 19-04-2013 21:52
چرا آیت الله خوشوقت کتاب نمی‌نوشت؟ خادم الزینب شخصيت های مرتبط با جهان اسلام 0 19-03-2013 11:49

TwitterFacebookGoogle Plushttps://telegram.me/basijtvRSS Feed@basijtv

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت نورآسمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.
در صورت تمایل با رایانامه سایت به ادرس nooreaseman@chmail.ir تماس حاصل کنید.


اکنون ساعت 07:03 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by: vBulletin Version 3.8.7
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2

vBFarsi Language Pack Version 4.0 beta1